Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Ogólnie o grze
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Dark Dragon PW
11 maja 2013, 10:18
Azon:
Czy nie uważacie, że upiór pustki jest nieco zbyt tani? rzucając go mało, że zabieramy przeciwnikowi 3 pkt. życia to jeszcze zużywamy jeden atak jego stwora, ponieważ nie ma właściwie wyboru i musi wcześniej czy później ubić.
Jego cena jak i wymagania zostały odpowiednio dopasowane. Zważ na to, że po jego szybkim ubiciu przeciwnik ma o kartę mniej, a sama w sobie nie zdziała większych szkód.
Azon:
Można by było tez zmienić jego umiejętność na "zadaje 3 pkt. obrażeń bohaterowi podczas którego tury zostało zabite" - wtedy można by nieco pokombinować a również rzucając go trzeba by się nieco zastanowić, czy na pewno warto. Powinno być jak najmniej kart przydających się bez względu na okoliczności.
Prawie nikt by z niego nie korzystał. Ryzyko tego, że zginiemy od własnej broni byłoby po prostu zbyt duże.

Pacuszek PW
11 maja 2013, 15:33
Cóż, może brakuje Ci elementu zaskoczenia w talii :x Najlepszą bronią na Arianę, oprócz nie dania jej możliwości ściągnięcia na swoją stronę jakiegoś naszego uber potworka, jest stopniowe zadawanie jej damage póki jeszcze mamy okazję. Ja, grając Fleshbane'm i mając tylko 2 Pao oraz 2 Banshee (0 Atroposa T.T) pokonuję Arianę w 9/10 przypadków. Zawsze się znajdzie jakiś sposób: albo wystawiam jednego Archlicha i ściągam Banshee to co stoi przed nim, albo korzystam z Pao, do tego Seria's Legion pomaga mi wskrzeszać Banshee tudzież Pao. Jeżeli Twoja talia jest przewidywalna i nie umożliwia na kombinowanie z jednostkami a tylko pasywne ich wykładanie, to przeciwko Arianie rzeczywiście możesz mieć problem...

Poza tym, z tego co widzę, to Ciebie bardziej kontrują Wampirzy Rycerze aniżeli sama Ariana :P To fakt, Przystań ma problem z jakimikolwiek flyeram, a nekro jest w nich obfite. Dlatego pomyśl - ta gra jest wciąż w fazie bety. Być może Ariana ma akurat taki zestaw kart, który kontruje Twoje karty pod każdym względem. Ja osobiście nie gram Przystanią (jedynie 30 wygranych meczy Cassandrą), więc ciężko mi się tak wypowiadać. Spróbuj korzystać tylko z potworków do 4 poziomu siły i mieć przygotowanych dużo spelli typu +2 do ataku czy 3 dmg w danej linii. Przy odrobinie wprawy idzie się nauczyć jak przeciwko niej grać.

Zresztą, każdy ma chyba jakiegoś bohatera którego nie cierpi najbardziej. Ja na widok Kieranów mam ochotę rzygnąć :x W życiu nie zbeszczeszczę swojego konta układając talię pod niego...

Hayven PW
11 maja 2013, 15:54
Nie martw się, ja już robię tak, jak mi radzisz teraz (szczegółów nie zdradzę, turniej za pasem :P). Ale i tak nic z tego... Tak sobie myślałem, że może mam trochę za mało agresywną talię - zobaczę, jak to będzie wyglądać, jak trochę ją udoskonalę. BTW, może miałbyś ochotę na trening? :P

Pacuszek PW
11 maja 2013, 16:49
Musiałbym być kretynem żeby grać Arianą na turnieju :x Można korzystać tylko z 4 rare kart, a ona potrzebuje ich znaaaaacznie więcej. I spoko, trening może być, bo wciąż się zastanawiam jakiego bohatera wybrać... tylko raczej później, bo do matur się uczę :P

Hayven PW
11 maja 2013, 16:54
Nie, nie żebym bał się Tobie powiedzieć, jakimi kartami się posługuję, ale wyobraź sobie, ile osób przegląda to forum... :P A przecież nie tylko turniejem człowiek żyje, co więcej - inni bohaterowie również potrafią nieźle dać w kość (choćby Nergal - w następnym poście rozwinę tę myśl).

Co do treningu, to właśnie chciałbym, żebyś wziął przede wszystkim Arianę, abym mógł poćwiczyć właśnie przeciwko niej :P

Grakus PW
16 lipca 2013, 09:12
Co z postem na temat Nergala? :)

Hayven PW
16 lipca 2013, 09:59
Hmm... niedługo się za to zabiorę, ale muszę się w sobie zebrać :P Może napiszę też coś o przetrzymywaczkach i OTK, bo sam miałem okazję grać takim deckiem i, nie powiem, ciekawie było :P

Grakus PW
16 lipca 2013, 10:39
Świetnie, kiedy jeszcze ten temat był aktywny to ciekawie się go czytało:)
I jeszcze jedna rzecz ode mnie - co myślicie o Akamasie z Twierdzy? Bo według mnie jest nieziemsko słaby :P

Hayven PW
16 lipca 2013, 12:53
Przynajmniej kiedyś grałem przeciwko niemu... gorzej z Jezzielem - nie pamiętam, żebym kiedykolwiek grał przeciwko niemu xD

Gdyby zamienić umiejkę Acamasa na działającą od aktywacji STALE (1 obrażeń dla wszystkich szalonych, a potem na stałe + 1 ataku), albo jeszcze lepiej - na pasyw, o wiele więcej graczy grałoby nim :P

Alamar PW
16 lipca 2013, 12:59
Cytat:
gorzej z Jezzielem - nie pamiętam, żebym kiedykolwiek grał przeciwko niemu xD
Ślepy jesteś czy co, że nie rozróżniasz kobiety od mężczyzny?

Grakus PW
16 lipca 2013, 13:07
Hayven - twoje propozycje są lekko OP. Według mnie umiejka Acamasa to ślepy korytarz.
Alamar - jest napisane,, Zaklinacz" a nie,, Zaklinaczka" :)

Alamar PW
16 lipca 2013, 13:13
Jest napisane :P i chyba ma się od tego oczy, by rozpoznać płeć samemu?
Pretensje proszę zgłaszać do tłumacza... choć akurat brak podziału na płeć wśród kart z podstawki (w Heroldzie już jest), to najmniejszy problem polskawej DoC-a.

Grakus PW
16 lipca 2013, 13:27
Gdzie widzisz błąd XD.
Ale racja, płeć widać, rysownik w odróżnieniu od tłumacza nie miał problemów z wywiązaniem się z obowiązków.:P

Kammer PW
16 lipca 2013, 15:59
To nie jest wina tłumacza, który do tłumaczenia dostał tylko suchy tekst, tylko tego, kto nie pomyślał by dać mu też do podglądu obrazki. Dlaczego tak sądzę? Otóż mamy TĄ Yukiko, poszukiwacza chwały ale i Serię, tropicielkę zagubionych dusz. Zagadką jest dla mnie sposób określenia płci Kaiko.

I najważniejsze: jakiej płci jest Ishuma?

Hayven PW
16 lipca 2013, 16:07
Ishuma i Kaiko to kobiety. Trudniej byłoby określić płeć Kat :P

Kammer PW
16 lipca 2013, 16:13
*patrzy na alternatywnego arta Kat*
Wiesz, Hagridzie, to jednak jest ona.

Co z Shaar? On(a) jest tak mał(y/a), że nie widzę detali...

Hayven PW
16 lipca 2013, 16:22
Shaar to raczej on. Ma bardziej męską... hmm.... figurę ;P

Chociaż, co do Yukiko, to teraz się zastanawiam i nie jestem taki pewien, czy to jest kobieta :D

Alamar PW
16 lipca 2013, 16:59
Cytat:
To nie jest wina tłumacza, który do tłumaczenia dostał tylko suchy tekst, tylko tego, kto nie pomyślał by dać mu też do podglądu obrazki.
Jakoś przy Heroldzie tego problemu nie ma. Dla chcącego... :P

Co do bohaterek:
- Przystań bez problemów widać: Jezziel, Alia, Kasandra
- Inferno: Dhamira i chyba też Kal Azaar
- Nekro: Ariana, Namtaru, Seria
- Twierdza: Kat i chyba Shaar
- Sanktuarium: Akane, Kaiko, Yukiko. O Ishumie trudno cokolwiek powiedzieć, ale biżuterii u niego/niej nie widzę.

Cytat:
co do Yukiko, to teraz się zastanawiam i nie jestem taki pewien, czy to jest kobieta
Facet w napierśniku z cyckami :P

EDIT:
Cytat:
jakiej płci jest Ishuma?
Kobieta... ale czy "naturalna", czy facet w damskich ciuszkach :P, to już inna sprawa.

Grakus PW
16 lipca 2013, 18:30
Kal Azaar to raczej facet.

Hayven PW
16 lipca 2013, 18:40
Ishuma to kobieta, co widać na innych przedstawiających ją artach.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Ogólnie o grze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel