Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów 2
komnata: Podziemna Tawerna
Który ze Starożytnych jest najprzystojniejszy?
Hobbit (4)
 
 40%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (2)
 
 20%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (0)
 
 0%
Klon Hobbita (4)
 
 40%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14

Alistair PW
3 sierpnia 2012, 23:51
No nie wiem, osobiście mam dziwne wrażenie, że w South Park najbardziej chodzi o pokazanie w jaki sposób można zabić Kenny'ego. Pewnie nie rozumiem tej bajki, ale uważam, że wiele kwestii poruszanych w niej można przedstawić normalnie. Nie chcę oglądać w bajce brutalnej śmierci, lejącej się krwi, rzygania, bekania i pierdzenia, które są częstym motywem nie tylko w tej bajce, ale w wielu produkcjach amerykańskich jak filmy. Metaforycznie, choć wulgarnie to ujmując - można diament czy złoto unurzać w gównie (nie zmieni to ich wartości, bo można je oczyścić). Za to, jeśli to samo zrobi się z banknotem, to wątpię, żeby nadawał się on później do użytku. Dla mnie South Park jest właśnie takim banknotem, gdyż morałów można się doszukać w niejednej formie przekazu, jeśli ktoś się uprze, ale nie zmieni to wulgarności tej formy.

Choć to są w sumie rozważania na inny temat, a nie w temacie o My Little Pony.


EDIT:
@TopFunny525 - A spojrzałeś na czas naszych postów? Dokładnie ten sam. Jasnowidzem nie jestem.

TopFunny525 PW
3 sierpnia 2012, 23:53
@Alistar, słyszałeś Rabicana. Koniec offtopu wróćmy do rozmowy o kucykach:). Dobrze?

Antares PW
4 sierpnia 2012, 10:46
A czy Rabikon jest taki wredny zawsze gdy tylko się wtrącam do tematu czy taki jest na codzień? XD Ale na poważnie fakt kucyki to temat dla dziewczynek (przejęzyczyłem się lekko. ;-D) Ale gdy chłopacy czy dorośli faceci nimi się fascynują to już poważna sprawa. To może wynikać z psychiki. To może zbyt uczuciowi ludzie po prostu, a to już może (choć nie musi)im zrobić kilka problemów w życiu.
A amerykanie to dla mnie nie jest żadna opinia publiczna. bo są za daleko by ich opinia była odzwierciedleniem opinii która panuje np. w Polsce. A po za tym oni mają same kompleksy i usiłują je jakoś zniwelować. A homoseksualizm to choroba a choroby nie można równać z normalnością czy z zdrowymi ludźmi bez dyskryminacji (resztę zatrzymam dla siebie). Tylko ile można gadać o kucykach?

Bluearga nie wszyscy są tacy. chyba mieszkasz w marnej okolicy. ;-) Tym lalusia skarżącym przydadzą się widły i takie kilka kilometrów torów do podrzucenia tłucznia to by ich wyleczyło z każdej słabości. Feminizm fuj! Feministki to przeważnie przysłowiowe głupie blondynki. (bez urazy)

AmiDaDeer PW
4 sierpnia 2012, 18:27
Antares:
A homoseksualizm to choroba
Kompletna bzdura. Homoseksualizm został wykreślony z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych jakieś 12 lat temu. Poczytaj sobie chociażby i Wikipedię zanim będziesz się wypowiadał o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia.

A żeby nie siać większego offtopu (znowu -.-):

Antares:
fakt kucyki to temat dla dziewczynek (przejęzyczyłem się lekko. ;-D)
Wyjaśnisz mi tak właściwie dlaczego? Osobiście stwierdzenie "to jest dla dziewczynek" jest dla mnie żadnym argumentem o ile go nie poprzesz. Bardzo chętnie bym zaś popolemizował odnośnie tego, jakie rzeczy są odpowiednie dla jakiej płci i jaki mogą mieć wpływ na czyjąś psychikę.

TopFunny525 PW
4 sierpnia 2012, 18:45
Cytat:
A po za tym oni mają same kompleksy i usiłują je jakoś zniwelować. A homoseksualizm to choroba a choroby nie można równać z normalnością czy z zdrowymi ludźmi bez dyskryminacji (resztę zatrzymam dla siebie). Tylko ile można gadać o kucykach?

O homoseksualizmie Hobbit już powiedział i o tym drugim też więc nie powiem. A co do ostatniego. A co ci przeszkadza gadanie o kucach? Fakt faktem na początku mnie też to lekko denerwowało, ale bez przesady. Może ktoś to bardzo lubi i sobie chce o tym pogadać. A jak ciebie to denerwuje to po prostu nie zaglądaj do tematu. I tyle. Wracając do Ponych. To premiera 3 sezonu ma być (podobno) na przełomie września i lipca(tfu! znaczy się października!:)) Pozdrawiam

TopFunny525 PW
4 sierpnia 2012, 19:26
Proszę o nie kontynuowanie offtopu. To nie miejsce na rozmowy o chorobach uznanych przez WHO czy Homoseksualizmie. To temat o My Little Pony Friendship is Magic a nie "Choroby i inne Dolegliwości świata" Zatem proszę o zakończenie tej dyskusji

Pozdrawiam

Mosqua PW
4 sierpnia 2012, 20:20
Cytat:
A amerykanie to dla mnie nie jest żadna opinia publiczna. bo są za daleko by ich opinia była odzwierciedleniem opinii która panuje np. w Polsce.
Masz badania przeprowadzone na Polakach? Nie? No to zostaje uznać, że badania przeprowadzone gdzieś-tam-na-zachodzie odnoszą się do całego zachodniego świata (tak - Polska należy do zachodu).



Domyślnym targetem serialu miały być małe dziewczynki - to fakt.
Produkt trafił do gustu jednak zupełnie innej grupie - głównie jest to pokolenie przełomu lat 80-90.
Dlaczego?
Można filozofować, ale to ma taki sam sens jak filozofowanie na temat kury i jajka. Osobiście jestem przeciwna filozofowaniu tutaj. Żadnych teorii spiskowych, żadnych dziwnych domniemywań. Po prostu kreskówka jest dobra i niebanalna. Problemem jest to, że znalazło się ogrom haterów, trolli oraz spamerów, którzy wykorzystują motyw MLP:FiM do prowokowania kłótni, by potem "zasiąść z popcornem".
Chcecie się kłócić? Znajdźcie porządny temat.

Każdy prowodyr powinien zostać ukarany.

Rabican PW
4 sierpnia 2012, 22:03
Nie dacie człowiekowi wypocząć na wywczasach, nie?

Antares PW
5 sierpnia 2012, 00:14
Nie twierdze że jak jakiś chłopak, facet lubi oglądać kucyki to jest homo. tylko za bardzo uczuciowy. znam to bo sam jestem taki. i miałem w życiu różne sytuacje uczuciowe z których ciężko wychodziłem. Ale serialu o kucykach nie obejrzę to już przeginka. A homo to i tak choroba według mnie. Mimo że znam te przełdo wyniki. Bez urazy Hobbi. ;-)

PS: Nie mam zamiaru być żadnym prowodyrem. Mam tylko takie dziwne zdanie na ten temat. Pozdro dla wszystkich. :-)

Mad Hatter PW
5 sierpnia 2012, 12:33
Zaraziliście mnie tymi kucykami!
Zawsze oglądałem jakieś horrory, rzeź, nawalankę, czy tez podziwiało się mroczne arty np: Alice Madness return, i moja rodzina do tego przywykła, ale jak spostrzegli że oglądam kucyki to:

Reakcja 1: osłupienie.
Reakcja 2: pytanie czy to na poważnie?

To że oglądam kucyki to nie umieją się przyzwyczaić :D.

Whitless- święte słowa, zgadzam się z tą opinią, kiedy facet jest w pełni lub "pół" facetem to chyba tylko samo w sobie się rodzi.

Chung PW
7 sierpnia 2012, 20:39
Ja tam dalej lubię Resident Evil Degeneracja.
Ale i tak nie mogę się doczekać na Sezon 3 i mam pytanie na którym kanale będzie leciał i o której?
A po za tym lubię odc 11 (cały odc. + piosenka), 30 (cały odc.) i 51/52 odc.(piosenkę) i jeszcze odc. z tą Tajemnica Klacz Dobroczyńca.
Dotąd nie kumam jak Rainbow Dash w tym odc. z tą Klaczą nie skapła się jak mówili o niej jej przyjaciółki że to one były Tajemniczymi Klaczą Dobroczyńcami.

Xelacient PW
8 sierpnia 2012, 01:42
Taki fajny shitstorm sie zrobił a ja akurat miałem żniwa.

Akurat ten odcinek "The Mysterious Mare Do Well" wygrywa wszelkie dyskusje na najgorszy odcinek 2 sezonu.

Mad Hatter jeśli nie znalazłeś jeszcze kucyków twoich ulubionych tematach to znaczy,, że za słabo szukałeś. :P

http://www.youtube.com/watch?v=ZGVzSg43lJY&feature=BFa&list=ULQcqcleliyeI

Jak już pisałem, nie wiem co sprawiło, że fandom zaczął narastać wokół tego serialu, ale na obecną chwilę on nakręca sam siebie i próba zrozumienia jego fenomenu bez uwzględnienia twórczości jest równie bezcelowe jak próba zrozumienia społeczność HoMM (i M&M) bez wspominania i modyfikacjach do tych gier.

Jeśli o mnie chodzi to (raczej) każdy odcinek oglądałem raz i raczej prędko tego nie zmienię, wole się zapoznać z twórczością fandomu

http://europamaxima.deviantart.com/art/Lauren-Faust-The-God-Empress-of-all-Ponykind-319620954

Tak, jestem Bronym, ale czasami zastanawiam czy nie jestem jednym z jego najgorszych podtypów, całkowicie spaczonego przez "moc mrocznej tęczy". :P

Bo przekonanie, że ponyversum to sielankowe miejsce gdzie jest tylko przyjaźń, szczęście i harmonia jest równie prawdziwe jak to, że M&Mversum to tylko baśniowy świat gdzie występuje magia wraz ze smokami i rycerzami.

http://www.youtube.com/watch?v=tUWo5KYNMEY

Cheshire PW
8 sierpnia 2012, 19:48
Który złoczyńca był według was najgorszy?

1. Nightmare Moon
2. Discord
3. Queen Chrysalis

- NM była dość potężna ale szybko przegrała z kucykami i stała się dobrą Księżniczką Luną.
- Discord miał największą moc, ale działał zbyt chaotycznie i zlekceważył wroga, co doprowadziło go do zguby.
- QC zyskała najwięcej i dotarła najdalej w swych knowaniach. Pokonała Księżniczkę Celestię w bezpośrednim pojedynku i zatrzymała kucyki przed dotarciem do Klejnotów Harmonii. Przegrała właściwie przez przypadek, bo nie doceniła Księżniczki Cadence, która odczyniła jej urok.

Według mnie Chrysalis była najgroźniejsza. Teoretycznie najniebezpieczniejszy był Discord, ale chaos to jak widać miecz obusieczny. NM była z nich najsłabsza, choć potrafiła wywołać wieczną noc.

Mosqua PW
8 sierpnia 2012, 21:07
Kombinacje NM były stosunkowo proste, niewyszukane. Można gdybać, że doszło do walk wewnątrz rozdwojonej osobowości, czego skutkiem były obniżone zdolności intelektualne osobowości aktualnie dominującej. Jeżeli ktoś potrafi porwać monarchinię-superczarownicę (notabene ignorując gwardię) oraz zablokować ruch Słońca, to sześć młodych kucyków powinien ów osobnik zmiażdżyć jednym zaklęciem ofensywnym. Jak dla mnie jedynym sensownym wyjaśnieniem jest właśnie osłabienie potencjału NM przez osobowość właściwą (Luna).

W przypadku QC nie stawiałabym na odczynienie uroku, ile na przedawkowanie uczucia. Jak dobrze wiemy Changelings żywią się emocjami innych (wampiryzm emocjonalny) a w momencie kiedy czar zostaje odczyniony stolica jest już w pełni opanowana. Posiadane zapasy energii wystarczyłyby na jeszcze długie godziny walki. Przyczyną upadku było to, że miłość była tak wielka, że zmiotło przeciwnika. Można porównać to do ciepła, które w pewnych granicach umożliwia komfortowe życie. Jeżeli wyjdziemy poza dolny zakres - słabniemy z powodu niedostatków ciepła. Jeżeli wyjdziemy poza górny zakres - cierpimy z powodu nadmiarów ciepła. Tam podobnież - momentalnie uwolniona została olbrzymia ilość energii, którą Changelings nie potrafiły zmagazynować/przetworzyć w odpowiednim czasie. Osobiście zakończyłabym scenkę dezintegracją przeciwników, ale...

Chung PW
9 sierpnia 2012, 14:47
NM to na początku zrobiła strach przy kucykach, ale i tak została pokonana szybko, Discord niezły hardkor zrobił jak zrobił tak że kucyki zachowywały się inaczej niz zawsze czyli rzecz ujmując zachowywały się przeciwnie, ale i tak został pokonany jak Twilight użyła czaru że kucyki były normalne, potem tylko użyły Klejnotów Harmonii i został pokonany.QC to było dziwne dla mnie jak to robiła że osiągneła większy Hardkor niż Discord, ale została pokonana przez wielką miłość
księżniczkę Cadene i brata Twilight Armor Shiping (Nie wiem czy dobrze go nazwałem).Ale skończyło się na ślubie i tą fajna piosenką kończącą Sezon 2.

Cheshire PW
9 sierpnia 2012, 15:31
Luna zmieniła się w NM z powodu zazdrości. Nightmare Moon była jak Mr Hyde, a Luna jak Dr Jekyll. NM podobnie jak Chrysalis była zła i mroczna, ale nie wyzbyła się resztek dobra i pewnie przez to utraciła władzę nad Luną.
Discord to "coś" z boskimi mocami i poczuciem humoru internetowego trolla. On bawił się kucykami, bo chciał zobaczyć co zrobią. Nie obchodziło go, że cierpią z powodu chaosu i prawdopodobnie chciał wkurzyć Celestię. Poza rozrywką nie miał większych planów i nie przewidział siły Twilight, która jako jedyna samodzielnie przezwyciężyła jego urok. Był tak potężny, że kompletnie zlekceważył zagrożenie.
Błąd Chrysalis polegał z kolei na tym, że miała zabić Cadence zamiast ją więzić. Gdyby to zrobiła to nikt nie stanąłby na jej drodze.

Podobno ma pojawić się Trixie. Chciałbym zobaczyć jej starcie z Gildą, ale pewnie zrobią coś innego.

Chung PW
13 sierpnia 2012, 18:22
Siemanko ludziska

patrzałem

HubertusHubertus



na facebook'a i wpisywałem MLP:FIM na wyszukiwarce to znalazłem stronę, a w niej piosenki które mają wystąpić w Sezonie 3 na razie tylko 1 posłuchałem i mi się spodobała.
MLP:FIM - Crystal Fair Song

Zetanaros PW
14 sierpnia 2012, 16:00
Ten świat schodzi na psy kucyki...

Obrazek 1
Obrazek 2

Link na Forum (oficjalny topic)

God! Help me!

Chung PW
14 sierpnia 2012, 17:50
Ty super mod, ja jeszcze znalazłem jeszcze 1 piosenkę z Sezonu 3 która ma być jako 1 puszczana w tym Sezonie 3 - The Failure.

Zetanaros PW
15 sierpnia 2012, 16:43
Chung:
Ty super mod
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14
temat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów 2

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel