Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów 2
komnata: Podziemna Tawerna
Który ze Starożytnych jest najprzystojniejszy?
Hobbit (4)
 
 40%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (2)
 
 20%
Hobbit (0)
 
 0%
Hobbit (0)
 
 0%
Klon Hobbita (4)
 
 40%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 12 - 13 - 14

Alamar PW
14 czerwca 2012, 09:17
Alicorn to nazwa rogu jednorożca, a nie nowego zwierzaczka.
Pegaza (a właściwie latającą fabrykę kleju) czasem portretuje się z rogiem, jakby było to połączenie jednorożca i pegaza, ale wciąż jest określany jako albo pegaz, albo jednorożec (zależnie od punktu widzenia autora takiego rysunku bądź opisu).

To że w MLP skrzydlate fabryki kleju zwą się tak samo jak ich rożki, nie znaczy, że powinieneś przenosić tę nazwę do innych światów.

Xelacient PW
14 czerwca 2012, 16:07
Może i jest tak jak mówi Alamar, ale "alicorn" brzmi dla mnie lepiej niż "pegazojednorożec", zresztą... czyż różne żywiołaki i golemy nie biorą swoich nazw od substancji z których są zbudowane? xD

A jeśli chodzi samo przenoszenie nazw między różnymi uniwesami to... wydaje mi się to powszechną praktyką w fantastyce.

Mitabrin PW
14 czerwca 2012, 16:13
Cytat:
nie znaczy, że powinieneś przenosić tę nazwę do innych światów.

Nie żebyśmy pisali w jakimś temacie o kucykach, czy coś...



ps. Oczywiście nie muszę tłumaczyć, że Chesire pisząc "alicorn" miał na myśli kucykowe księżniczki i nawet gdyby je przenieść do innej gry, to wciąż byłyby kucykowymi księżniczkami a nie pegazami. ;)

Alamar PW
14 czerwca 2012, 16:34
Cheshire, moze byś zajrzał wpierw gdzie trzeba?

AmiDaDeer PW
16 czerwca 2012, 21:25
Alamar:
Alicorn to nazwa rogu jednorożca, a nie nowego zwierzaczka.
Język zmiennym jest, panie znawco...

Alamar PW
16 czerwca 2012, 21:28
A może byś przeczytał, co tam jest napisane? :P

Cheshire PW
17 czerwca 2012, 02:06
Mimo wszystko uważam, że alicorn to dobra nazwa dla jednostki będącej połączeniem pegaza z jednorożcem.

Alistair PW
17 czerwca 2012, 12:06
@Alamar - tak właściwie to co z tego? W języku polskim masz np. słowo "zamek", które oznacza 3 różne rzeczy. W każdym języku pewnie da się coś takiego znaleźć. Nie widzę powodu, dla którego Alicorn nie miało oznaczać połączenie pegaza z jednorożcem. Dla mnie się to nie kłóci ze sobą. W przeciwieństwie do uporczywego używania przez wiele osób słowa "bynajmniej" zamiast "przynajmniej".

Alamar PW
17 czerwca 2012, 12:23
Dla Ciebie to się nie kłóci, dla mnie tak. O ile w przypadku tego tematu nie mam zastrzeżeń do tej nazwy (licencia poetica), tak nazywanie uskrzydlonego pegaza alicornem poza nawiązaniem do kucy, jest takim samym błędem jak "bynajmniej" (w MM7 czy MM8 wydanym przez CDP, różdżka z rogu jednorożca była właśnie błędnie zwana różdżką alicorna). Cheshire chciał "przemycić" tę niepoprawną nazwę do H3, a przynajmniej tak wynika z jego wcześniejszego postu.
Wiesz, dość jest już głupot w takim D&D, a niestety duża część osób sądzi, że cokolwiek jest w D&D, jest prawdziwe (o ile fantasy i mitologię można nazwać prawdziwymi) i potem się na tym opiera. Tak samo z tym alicornem.
No i dowiedzieliście się, czy tak naprawdę jest alicorn.

Mad Hatter PW
17 czerwca 2012, 14:05
ankieta:
Który kucyk jest najfajniejszy?

A gdzie Fluttershy?

AmiDaDeer PW
17 czerwca 2012, 15:41
Alamar:
A może byś przeczytał, co tam jest napisane? :P
Czytam i nic to nie zmienia. Po prostu uczepiłeś się "jedynego poprawnego" nazewnictwa i ignorujesz powszechne zjawisko zwane uzusem językowym, przy okazji gadając bzdury.

Alicorn jest - jakkolwiek niepoprawną - w wielu środowiskach przyjętą nazwą jednorożca z pegaza (notabene prawdopodobnie się wzięła od anglojęzycznych ignorantów myślących, iż jest to neologizm od "all unicorn"). Istotnie, jest to nowoczesne określenie, ale tak samo nowoczesnym określeniem jest chociażby troglodyta z MM czy D&D. Powiem więcej - w tym momencie alicorn w znaczeniu rogu jest archaizmem i upierając się przy tym znaczeniu możesz równie dobrze wykłócać się, iż minotaur był tylko jeden albo że sklep to piwnica pod schodami.

To, że określenie użyte przez Cheshire'a Ci się nie podoba, nie ma dla mnie i dla wielu innych osób znaczenia. 'Nuff said.

Quba Drake PW
24 czerwca 2012, 22:52
Cytat:
Dark 21:58:25
masz ze mną zaskakująco dużo wspólnego pod względem kliknięć "lubię to" xD
Ja 21:58:34
tzn.? :D
Ja 21:58:35
ahh
Ja 21:59:18
w sensie kabanos, green tea, żurek itp?:D
Dark 21:59:18
ale to się chyba też przekłąda na rzeczywistość"

Dark masz jakieś jeszcze wątpliwości?

http://imageshack.us/photo/my-images/27/7046ffc57462c9535db8ea9.jpg/

Prawie taki sam tylko wykres tylko ja mam troszkę grubszy(?!).

Spokojnie nie pozabijamy się w pociągu ;]


TopFunny525 PW
1 lipca 2012, 21:37
Raperski pojedynek kucyków^^
Na razie powstały 2 epizody:
Twilight vs. Trixie
Big Mac vs. Prince BlueBlood(czy jakoś tak)
Ale przyznam szczerze, że bardzo fajnie im to wychodzi^^. Czekam z niecierpliwością na kolejny epizod.
PS. Nie wiem co się dzieje, ale komend mi nie wyświetla, chociaż że piszę je dobrze. U was widać?

OGARexs PW
2 lipca 2012, 07:55
[offtopic]Tagi użwamy pisząc nawiasami [ ] anie ( ).[/offtopic]

RabicanRabicanFixed :P

Kradziej PW
4 lipca 2012, 12:40
Ale fajnie nawet nie wiedziałem że taki dział istnieje muszę uważniej przeglądać działy:) a co do tematu to w ankiecie brakuje moich ulubionych kucyków więc zaznaczyłem sobie smoka.

OGARexs PW
11 lipca 2012, 12:57
Z serii twórczość fandomu

OGARexs PW
17 lipca 2012, 10:27
Wiecie co? Sezon 3! Tak się ciesze! Yey!
Ps tak mniej więcej wyglądała reakcja 80% Bronych i Pegasis ('O')

Chung PW
20 lipca 2012, 20:07
Nie głosuje bo dla mnie każda z nich jest fajna i dodatkowo piosenka "Mija Zima" jest najlepsza :)

Mitabrin PW
20 lipca 2012, 21:46
Witam nową twarz w Grocie! Miło że nowy przybysz swoje życie jako Grotowicz zaczyna od udzielenia się w temacie o kucykach. Mam nadzieję, że pójdzie tak dalej i w końcu mlp dostanie swoją własną, w pełni zasłużoną, komnatę na forum...

A najlepszą piosenką jest Becoming Popular!

Cytat:
Ps tak mniej więcej wyglądała reakcja 80% Bronych i Pegasis ('O')

Wiesz... o tym, że sezon trzeci powstaje wiadomo było już w grudniu poprzedniego roku, więc takim szokiem to nie było... nie wiadomo też, czy trzeci sezon będzie posiadał zapowiadane 12 odcinków, czy jednak został przedłużony...

Chung PW
21 lipca 2012, 08:22
Ja powiem tak że w maju tego roku oglądałem "Przygody Animków" bo nie widziałem tego wogóle, a miałem grę "Tiny Toon Adventures", a MLP:FIM dopiero się dowiedziałem kilka dni temu i w 2 dni obejrzałem wszystkie odcinki. W 1 dniu obejrzałem sezon 1 z Dubbingiem, a w 2 dniu obejrzałem 2 sezon z napisami.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 12 - 13 - 14
temat: [Archiwum] Konserwatyzm forum i nieprzyjazność moderatorów 2

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel