Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA/różne] Jak wspomóc autorów
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

HotAfan PW
14 kwietnia 2012, 20:09
Witam

Jestem zauroczony fanowskim dodatkiem Horn of the Abyss. Jak czytałem, autorzy mają problem z jego ukończeniem - co zrozumiałe, w końcu wykonują nielichą pracę. Stąd mój pomysł, który - mam nadzieję - ktoś mógłby im przekazać.

Chodzi o stronę www.kickstarter.com. Za jej pośrednictwem autorzy offowych produktów mogą zbierać pieniądze na ich ukończenie. Działa to tak, że każdy kto założy konto na tej stronie może obiecać określoną kwotę na dany projekt - pod warunkiem, że uzbiera się wystarczająca suma pieniędzy, aby projekt został ukończony. Jeśli nie uda się uzbierać wystarczającej ilości pieniędzy, nikt nie płaci. Jeśli cel zostanie osiągnięty, każdy ze wspomagających otrzymuje obiecany produkt - w tym przypadku, grę - gdy zostanie on ukończony.
I tak właśnie autorzy HotA mogliby zarobić. Jeśli obiecają grę każdemu, kto wpłaci 10 $ , mogliby spokojnie uzbierać 10 000 USD na ukończenie projektu. Moim zdaniem są to rozsądne pieniądze - sam byłbym skłonny tyle zapłacić, aby docenić ich pracę i pomóc im ukończyć grę szybciej.
To działa - niedawno grupa programistów tworzących offową grę uzbierała w ten sposób ponad milion dolarów na swój projekt.

Mad Hatter PW
14 kwietnia 2012, 20:27
Oho, czas pozgłaszać swoje projekty.
Jak bym chciał zarabiać w ten sposób to muszę zgłosić działalność gospodarczą?

Wracając do HOTA, 10$ dla polaka to trochę dużo ale jak by co pomysł nie taki zły.

Kradziej PW
14 kwietnia 2012, 20:59
Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł tylko trzeba by było zebrać trochę ludzi w tedy to by miało sens.

Matheo PW
14 kwietnia 2012, 22:45
Sens będzie wtedy, gdy ludzie z Hota Crew zaakceptują ten pomysł ;) Ta koncepcja ma potencjał. Tylko jest taki problem, że Hota i tak jest za darmo. Więc ludzie, którzy się zrzucą nie będą specjalnie wyróżnieni, gdy dostaną grę za friko.

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2012, 22:54
Informacja przekazana. Osobiście trochę wątpię w jej zasadność, jednak z drugiej strony nie do końca rozumiem, na jakiej zasadzie to działa. Może się zainteresują.

Matheo:
Więc ludzie, którzy się zrzucą nie będą specjalnie wyróżnieni, gdy dostaną grę za friko.
Zawsze mogą zostać jakoś szczególnie wyróżnieni... Choćby i na liście płac...

EDIT: Odpowiedź nadeszła dość szybko - zespół wie o stronie, lecz raczej nie skorzysta z jej usług. Jak to określił Picolan: esencją HotA jest tworzenie tego dodatku za darmo.

Lecz pewno nic nie jest przekreślone.

Sawyer PW
14 kwietnia 2012, 23:22
Problem jest taki że nie mogą sobie chcieć pieniędzy gdy w nazwie jest "Might & Magic" no chyba że odkupią za te pieniądze prawa do tejże marki od Ubi lub zrobią z HotA klona Herosa na swoim własnym kodzie. :P

Warmonger PW
15 kwietnia 2012, 07:40
Pieniądze przyjąć jest bardzo łatwo, trudniej je wydać na zbożny cel. Sporo już osób proponowało wsparcie VCMI dodatkowymi pieniędzmi - ale najwyraźniej nie ma co z nimi zrobić.
temat: [HotA/różne] Jak wspomóc autorów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel