Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [gra] Północ Południe Sztuka Strategii
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

TopFunny525 PW
5 sierpnia 2012, 12:48
Odpowiem na wszystkie pytania MadHattera więc:

Cytat:
1-Jakiś dobry serwis o charakterze międzynarodowym do wrzucania plików.

Polecam Mediafire. Bardzo dobry serwis i bardzo długo trzyma pliki. Możesz spróbować też na Rapidzie, albo na spacenation.

Cytat:
2-Program do nagrywania gameplayów.

Fraps:).

Pozdrawiam

EDIT: MaD usuń swój zdublowany post:).

Mad Hatter PW
5 sierpnia 2012, 12:56
TopFunny525:

EDIT: MaD usuń swój zdublowany post:).
Sorrki, net nawalił i powyskakiwały błędy.

Darkem PW
5 sierpnia 2012, 13:19
Stwierdzę oczywistość. Projekt, jest po prostu... świetny. Zapowiada się bardziej niż intrygująco.

Planujesz dodać dodatkowe lokacje na mapie świata? I jak idzie współpraca z grafikami?

Trzymam kciuki i powodzenia!

Mad Hatter PW
5 sierpnia 2012, 20:22
Darkem:
Stwierdzę oczywistość. Projekt, jest po prostu... świetny. Zapowiada się bardziej niż intrygująco.
To się dopiero okaże, to będzie wersja alfa gdzie będą zaprezentowane podstawy, w miarę postępu przy następnych wersjach będą dochodziły nowości.


Darkem:
Planujesz dodać dodatkowe lokacje na mapie świata?
W wersji beta planuje wstawić wiele takich lokacji (choć w chwili obecnej jest to możliwe ale tylko bym przesuwał datę premiery alfy).

Darkem:
I jak idzie współpraca z grafikami?
DrakeBurn zaprezentował jednego jaszczuroludka a magius123123 na razie tylko zapowiedział ale nic nie zaprezentował, trzeci grafik został co zwerbowany więc poczekamy jeszcze na jej pracę.

Gaspar zTawerny:
Grafika będzie lepsza? Chociaż paintowa jest ... śmieszna.
Możesz rozwinąć swoją myśl, bo trochę nie łapię, za małe rozmiary obrazków, nie ten styl, nie podoba ci się wykonanie?

Co do premiery możliwe że najbliższe dni, powoli nie mam co robić to poprawiam stabilność gry.

Assasyn PW
6 stycznia 2013, 13:47
Hejka wszystkim :) wiem że temat stary, ale czy nadal prace trwają? Jestem bardzo zainteresowana tym "modem" :)

gamera 1965 PW
27 maja 2013, 14:30
Czy ten projekt jest nadal kontynuowany ? Jeśli tak to czy można prosić o zamieszczenie grafik lub odnośników do nich ponieważ poprzednie wygasły.

Matheo PW
27 maja 2013, 17:03
Projekt jest prawie ukończony. Mad mówił, że niedługo gra ujrzy światło dzienne. Niestety nie posiadam linków do grafik.

Tak dla wyjaśnienia. Ten projekt nie ma nic wspólnego z Heroes of Might and Magic 3. To zupełnie samodzielna gra.

gamera 1965 PW
3 lipca 2013, 19:38
Czy jest już wyznaczona jakaś data premiery ?

Mad Hatter PW
3 sierpnia 2013, 09:14
Zaczne od dwóch przeprosin:
1. Przepraszam że tak długo byłem nieaktywny na forum.
2. Przepraszam że zapowiadałem premiere na dziś / na jutro na ostatnich wakacjach a tu juz mija ponad rok.

W ciągu najbliższych dni się ukaże wersja 0.1 mojej gry, silnik był 4 razy pisany od początku bo za pierwszym razem pisałem klona Herosa 1, potem dochodziły mi pomysły to zacząłem pisać poprawioną wersje (od niej pokazywałem wam pixelową grafikę) ale kiedy miałem już publikować okazało się że jakimś cudem połowa skryptu w klasie systemowej się skasowała ale nie chce waz zanudzać.

Do rzeczy!
1.Graficy mnie opuścili(to znaczy się zgłosili się i koniec) to robiłem grafikę sam.

2.Wczoraj skończyłem dodawać ostatnią główną rasę, czyli już w pierwszej wersji będziecie mieli wszystkie 6.

3.W pierwszej wersji niema umiejętności (dojdą wraz z edytorem umiejętności w wersji 0.2 czyli następnej) poza systemowymi :dochód surowca lub jednostki, rozbudowa, przeszkolenie (albo przemiana bo można cokolwiek w cokolwiek przykładowo chłop w szkielet) i można je nadawać kapitanom i budynkom.

4.Kolboty lub kobolty ostatecznie nazywają się Gremliny.

5. Mam gotowy edytor map(prymitywny ale jest), rasy(rasy w mojej grze to odpowiednik stref z Herosa 4) i jednostek.

6.Każda rasa nie musi mieć miasta, a jeśli ma nie musi być dostępna na początku gry, miasto ma 8 slotów na budynki w sensie że można je postawić a jak się będą rozbudowały to tylko zależy od wniesionego budynku, poza miastem każda rasa może wnieś 4 dodatkowe budynki, miasta i budynki można niszczyć stawiać ale musi być zachowany pewien odstęp.

7 Gracz ma możliwość dotworzenie sobie typów terenu oraz przeszkodów terenowych.

8 Niema jakiegoś limitu jednostek w mieście( może być ich nawet 8x4=32).

9. Niema jakiegoś limitu na ulepszenia jednostki (do przeistaczania wybierasz dowolna jednostkę i na co ma być ulepszana(lub nie).

10.Limit jednostek w mojej grze wynosi: 2,147,483,647 lub wytrzymałość komputera bo klatki animacji nie są zapisywane do pamięci gry jedynie niezbędne dane systemowe.

11 Gra zostanie wydana w dwóch wersjach:
- Minipack (<100 MB): gra, edytor, podstawowy mod do gry bez animacji.
- Full Pack (>500 MB): gra,edytor, podstawowy mod do gry z pełnymi animacjami i z muzyką.

Więcej szczegółów w najbliższych dniach i naprawdę postaram się aby wyszło do następnego tygodnia lub wcześniej.

Bychu PW
3 sierpnia 2013, 14:05
Świetnie! Długo czekałem, ale mam nadzieję, że warto było ;)
A z zapowiedzi wychodzi na to, że będzie zarąbista :P

Markham98 PW
4 sierpnia 2013, 09:10
Jak miło. Projekt śledzę od czasu pierwszego wpisu. Można uaktualnić pierwsze screeny. Niestety wygasły.

Mad Hatter PW
4 sierpnia 2013, 17:02
Aktualizowałem pierwszego posta gdzie umieściłem opis projektu oraz ras.
Jutro wrzucę jakieś Screeny bo te stare nie dość że nieaktualne to bezpowrotnie stracone.


The Doom PW
5 sierpnia 2013, 13:16
Nie mogę się doczekać grywalnej wersji :3 Powiem otwarcie - podziwiam Cię, Mad Hatterze, jako że wiem, że tworzenie gry całkowicie samemu jest jak porywanie się z motyką na słońce ;P Tym bardziej gratuluję ;) Mam nadzieję, że projektu nie porzucisz, a wręcz będziesz go kontynuował, do czego serdecznie Cię zachęcam ;D Mówiąc najkrócej, jak się da - jest DOBRZE ^^ (y)

Mad Hatter PW
6 sierpnia 2013, 09:59
The Doom:
Powiem otwarcie - podziwiam Cię, Mad Hatterze, jako że wiem, że tworzenie gry całkowicie samemu jest jak porywanie się z motyką na słońce ;P

To zależy z czym startujesz do tego projektu, wcześniej pisałem tylko mini gry i to trwało czasami miesiąc lub tydzień(ale to był całkiem jakiś prymitywny) i wykorzystywałem fragmenty kodu do następnych projektów, tym projektem trochę się zadławiłem bo do mini gierek nie należy i myślę że po jego wypuszczeniu pójdzie mi łatwiej z innymi projektami (a mam ich sporo).

The Doom:
Mam nadzieję, że projektu nie porzucisz
Nie dam rady, sumienie mnie gryzie że nagadałem a tu nic, ewentualnie może się tylko opóźnić ale ja już tego nie chcę.

The Doom:
a wręcz będziesz go kontynuował
Jeśli chodzi o odsłon samego ślinika to planuje 10 (co wersja +0.1 aż do 1.0) zaś podstawowego moda może być wiele, jeżeli będzie się wydłużał czas to wyjścia następnej wersji to zaktualizuje moda lub dorobię coś do niego (np: nowe miasta).

A teraz ScreenShoty:
Uwaga: miałem parę pomysłów na interfejs do gry aby był ciekawy ale wynik taki że to spaprałem, w wersji 0.2 będzie inny a w tym ewentualnie tylko poprawie wygląd graficzny nie rozkład elementów.

Edytor Map
Jak pisałem: prymitywny ale funkcjonalny, nie można na start ustalić przynależności obiektów poza miastami startowymi, wszystko inne jest neutralne.

Edytor Ras
Przed premierą przetłumaczę wszystko, jak rasa niema miasta to zawartość okna jest o połowę mniejsza

Edytor jednostek
Pozwala na tworzenie budowli/jednostek/kapitanów, tutaj macie budynek Gremlinów.

Świat
W mojej grze przez pierwsze parę tur będziemy poruszać się dzięki samym żołnierzom bo kapitanowie są dostępni dopiero na 3 poziomie miasta ale potrafią zajmować budynki i miasta ale nie mogą ich budować

Okno budowli
Widzimy dokładny opis budynku i jakie akcje można przeprowadzić.Ikona złotego hełmu na dole to armia odwiedzająca, jak na razie niema tam nikogo, jest to miejsce dla dowódcy, żołnierze może je zająć ale jak tam jest kapitan to odblokują się 4 sloty dla innych.

Okno kapitana
Kapitan potrafi w pełni wykorzystywać umiejętności jak budynek, oprócz podstawowych danych widzimy na górze po prawej poziom kapitana i ile potrzebuje do świadczenia na następny poziom, w danej wersji co poziom siła kapitana rośnie o 10% względem bazowej siły, zasięg i inicjatywa nie wzrasta.
Umiejętności żołnierza działają tylko kiedy jest dowódcą!

Menu budowy
Tutaj właśnie widać tą nieczytelność. Spróbuje je jakoś poprawić lub nie (w wersji 0.2 na pewno będę to poprawiał).
Luka na górze jest pozostawiona specjalnie dla przyszłych wersji, maja tam być zakładki bo ostatecznie będzie 3x8 slotów na budynki.

Panorama miasta
W przyszłych wersjach będzie bardziej zagęszczone, budynki stojące na południu od ratusza biorą udział w obronie miasta.

Pole bitwy
Na razie brak przeszkodów terenowych.

Obrona miasta
Oczywiście mury są (jako przeszkoda) i wąska brama w centrum jak ktoś stanie za bramą nikt nie przejdzie( tak samo w bramie (ale tylko któraś ze stron gorzej go złoi).

=======================================
EDIT
=======================================
Tak mi się komputer zadławił że nikomu nie wysłałem.
Poczekajcie do niedzieli. Przepraszam.

Markham98 PW
7 sierpnia 2013, 10:25
Więc można już jakby grać- to świetnie.Chodzi tu o wykrycie bugów czy nacieszenie się przed wersją 1.0 ? Albo jedno i drugie. Stworki przypadły mi do gustu. Te plastelinowe sylwetki. Układ wojsk jak w Heroes IV jest dość ciekawy. Aż w dwóch miastach widzimy demony. Najbardziej mnie ucieszył pomysł nieumarłych Bagniaków. Szkoda,że póki co brakuję ci grafików. Co do podesłania linku do pobrania/gry niestety ostatnio nie mam czasu. Jednak mam w planach rozgrywkę. Pracuj nie poddawaj się !

Mad Hatter PW
18 sierpnia 2013, 18:05
Sorrki, miałem zrobić to z rana ale to się trochę przeciągało.

===================================================
Północ południe Sztuka Strategii V0.1
===================================================

Paczka podstawowa zawierające pliki gry, edytora i niezbędne elementy do uruchomienia gry.
LINK

Poniżej paczki z jednostkami każdej rasy (rozpakowywujemy do Default/Units:
Krasnoludy
Ludzie
Naznaczenii
Elfy
Gremliny
Jaszczuroludzie

====================================================
Instalacja
====================================================
1. Rozpakować paczkę z grą.

2. Uruchomić EDITOR.jar.

3. Po uruchomieniu programu powinien nasz skierować do konfiguracji (jeśli tak nie jest
przejdź sam i zgłoś o tym incydencie) gdzie ukażą się dane do uzupełnienia przed
pierwszym uruchomieniu gry.

4. Director to game Folder – wpisujemy ścieżkę do katalogu gry, na Windows wystarczy
zostawić puste pole, an Linuksie jak grę rozpakowaliśmy do np: user\Katalog\Północ Południe to wpisujemy Katalog\Północ Południe\ ukośnik jest ważny!
5. Directory to mod pack – wpisujemy ścieżkę do katalogu z modem do gry które chcemy zagrać (w tym przypadku Default) np. opierając się na punkcie wyżej to dla Windows wystarczy wpisać Default\ a na Linuksie wpisać Katalog\Północ Południe\Default\

6. Resolution i Select Language użytkownik ustawia według własnego uznania (lista języków zaktualizuje się po załadowaniu poprawnych głównych danych z punktu 4 i 5).

7. Ostatnia opcja określa odstęp czasowy w milisekundach (1000 ms=1s) pomiędzy
aktualizacjami gry (gra jest tak pisana że w razie przeciążenia komputera spowalnia a nie umyka graczowi klatki animacji i gra nie reaguje na polecenia we właściwym czasie) na szybszych komputerach należy wpisać większe wartości a na wolnych mniejsze (domyślnie to 40ms a minimalne to 10ms).

8. Wcisnąć Save Settings, jeśli zobaczymy że guziki maja obrazki i że większość okna jest
pusta znaczy się że dane zostały poprawne wprowadzone, w przeciwnym wypadku
zobaczymy te same pola lecz pola tekstowe zawierające błędne dane kierunkowe będą miały napis WRONG DIRECTION!!! W takich sytuacjach należy skontaktować się że stwórcą lub próbować samemu dalej.

====================================================
Przyszłe wersje projektu
====================================================
Poniższe propozycje to jedyne wstępne plany.
Oczywiście że pewne drobne opcje będą się pojawiały a stare będą modernizowane.
Z każdą wersją wygląd graficzny podstawowego moda będzie ulepszany i powiększany.

V 0.2 „Powrót Legend”
-ulepszyć mechanikę animacji w grze
-pojawienie się artefaktów, umiejętności oraz aur, co za tym idzie pojawi się stosowny edytor,
-polepszony interfejs,
-więcej opcji animacyjnych dla jednostek,
-określenie rozmiaru jednostek (1x1, 2x2,3x3),
-edytor map oferuje więcej rozmiarów map oraz określenie przynależności danego obiektu
(wstępne opcje edycyjne),
-pojawią się bohaterowie ( unikatowy obiekt/dowódca),
-(opcjonalnie/ jak nie w tym to w następnej wersji) Puszka tajemnic(odpowiednik Grala z
Heroesa) która umożliwi podniesienie poziom miasta i dodanie dodatkowej jednostki 8 poziomu,
oczywiście będą sanktuaria wskazujące gdzie się znajduję aby go wykopać.

V 0.3 „Utracone dziedzictwo”
– Rasa krasnoludów będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.

Nowy typ dowódcy król, w pierwszej turze gracza będzie miał możliwość stworzenia
swojego pierwszego kapitana (wygląd pionka, portret, umiejętności startowe i ustalenie
statystyk).
– Edytor kampanii.
– Edytor map będzie oferował opcje wprowadzenia czyli pokaż slajdów do danej mapy zanim
gra się rozpocznie.
–Kampania krasnoludów: „Utracone dziedzictwo”.

V 0.4 „Przeklęte samo-naznaczenie”
– Rasa Naznaczonych będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.
– Kampania naznaczonych: „Przeklęte samo-naznaczenie”.
– Na potrzebę kampanii ludzie otrzymają tajemne ulepszenie Bandyci na potrzeb nowej
kampanii.
– (opcjonalnie) tryb gry multiplayer przez internet.
– (opcjonalnie) tryb gry z grafiką 2D izometryczną.

V 0.5 „Nowy władca”
Rasa ludzi będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.
Król będzie miał możliwość dowodzenia kapitanami i bohaterami.
Kampania ludzi „Nowy władca”.
Tryb gry z grafiką 3D.

V 0.6 „Rozpacz”
– Rasa elfów będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.
– Kampania elfów „Rozpacz”.

V 0.7 „Czas Szaleństwa”
– Rasa Gremlinów będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.
– Mini-kampania o historii Gremlinów pod tytułem „Katastrofa”.
– Kampania Gremlinów „Czas Szaleństwa”.

V 0.8 „Wola Ojca”
– Rasa jaszczuroludzie będzie bardziej rozbudowana i polepszona graficznie z mojej strony.
– Kampania jaszczuroludzie „Wola Ojca”.

V 0.9 ???
-Nie wiem jeszcze co tu będę robił!

V 1.0
W danej wersji nie planuje dodawanie czegokolwiek nowego od strony silnika gry, jedynie
zlikwidowanie wszystkich błędów i zamknięcie silnika.
Jedyne nowości to w modzie podstawowym.
Nie wykluczam pojawienia się nowszych wersji gry ale tylko na prośbę graczy.



Jeśli gra będzie zawierała krytyczne błędy wymagające natychmiastowej poprawy to wydam wersję 0.11 a jeśli dacie rade wytrzymać do 0.2 to i lepiej.

Gravius PW
19 sierpnia 2013, 01:04
Hej,
spróbowałem zagrać, ale dzisiaj się poddaję.
Muszę się czepnąć PDFów - mianowicie są napisane językiem jak z translatora (koszmarnie mi się to czytało, ale jestem purystą językowym, więc to akurat nie dziwota):P Proponuję Ci zgarnąć kogoś do zredagowania tychże, lub przejrzenia i poprawienia samemu w wolnej chwili.
Przydałby się jakiś tutorial tłumaczący krok po kroku mechanikę gry - planujesz zaimplementować takowy do gry w którejś wersji?
Nie ogarnąłem motywu rekrutacji dowódcy - przesunąłem gościa na takie złote pole, a reszta była w górnej części (mówię oczywiście o wykupionych jednostkach), jednak jak wysłałem to do boju, to okazało się, iż walczę pojedynczym umarlakiem o.O
Poddałem się gdy właśnie owy umarlak po wysłaniu do ataku, obrywał od chochlików, a sam (gdy na nie najeżdżałem myszką żeby zaatakować) wchodził na ich pole i nic nie robił.
W PDFie przydała by się notka na temat mechanicznego działania statystyk (tak jak w Hirołsach w instrukcji jest napisane, że każdy punkt ataku powyżej obrony zwiększa obrażenia o 10%, a obrony ponad atak zmniejsza obrażenia od przeciwnika o 5%). W sumie nie jest to konieczne, ale osobiście lubię rozkminiać gry pod kątem mechaniki.
Mam nadzieję, że nie czujesz się przeze mnie zhejtowany i liczę na to, iż dalej będziesz pracował nad tym projektem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w ulepszaniu projektu : )
P.S. Nie chciałbyś może dodać opcji ustawiania prędkości walki? Niektóre jednostki wleką się jak żółwie :P

Mad Hatter PW
19 sierpnia 2013, 09:34
Gravius:
Mam nadzieję, że nie czujesz się przeze mnie zhejtowany i liczę na to, iż dalej będziesz pracował nad tym projektem.

Nie ma sprawy.
Ciesze się że komuś się udało to uruchomić :D.
Nawet stawiałem na to ze będę łojony za pierwszą wersje (ale myślałem że pierwsi do tego będą Hobbit lub Trith)

Instrukcje było pisane szybko (bo obiecałem paru że wypuszczę w niedzielę) dlatego są takie dziwne.

Gravius:
Nie ogarnąłem motywu rekrutacji dowódcy - przesunąłem gościa na takie złote pole, a reszta była w górnej części (mówię oczywiście o wykupionych jednostkach), jednak jak wysłałem to do boju, to okazało się, iż walczę pojedynczym umarlakiem o.O

Prawda, moja wina :P
Po zwerbowaniu kapitana powinien automatycznie wskoczyć na pole ze złotym hełmem i odblokować 4 dodatkowe pola z szarymi hełmami.

Po odpaleniu gry jakoś takiego problemu nie miałem więc trzeba jeszcze dokładniej przetestować.

Gravius:
W PDFie przydała by się notka na temat mechanicznego działania statystyk (tak jak w Hirołsach w instrukcji jest napisane, że każdy punkt ataku powyżej obrony zwiększa obrażenia o 10%, a obrony ponad atak zmniejsza obrażenia od przeciwnika o 5%)

U mnie 3% w górę i 3% w dół każdy punkt różnicy ale funkcja liczenia obrażeń też nawala :P

Podsumując:
1 Z polem bitwy są jeszcze jakieś problemy.
2.Wprowadzić opcje animacji.
3.Koszmarnie napisana instrukcja.

Zachęcam do dalszego testowania

Trith PW
19 sierpnia 2013, 16:12
Na grafikę nie będę narzekać, szczególnie gdyż jak sam powiedziałeś, zostałeś z tym zostawiony kompletnie sam.
W kilku miejscach rzeczywiście wydawało mi się, że gra nie działa dokładnie tak jak powinna, ale mniejsza o to. Kiepski ze mnie tester.
Ogółem całość jest dosyć imponująca.

PS. Często siedzisz na GG?

Mad Hatter PW
19 sierpnia 2013, 16:47
Trith:
Ogółem całość jest dosyć imponująca.
Tego się nie spodziewałem od Trith'a.

Trith:
PS. Często siedzisz na GG?
Najlepiej pisać do mnie miale lub pocztą Hermes bo jest nawet dobra a GG tak mi muli na Ubuntu 12.04 że tylko z rana patrze czy ktoś do mnie napisał i ewentualnie odpisać:D

Trith:
Na grafikę nie będę narzekać, szczególnie gdyż jak sam powiedziałeś, zostałeś z tym zostawiony kompletnie sam.

Jak mówiłem Trith'owi z tego powodu że wiele ich było ale mi nic niezaprezentowani i nawet teraz mi nie odpisują, sam będę robił do swoich projektów grafikę domyślną, to znaczy nikomu nie zabraniam wykonywać grafikę do mojej gry i publikować ją jako mod graficzny (nawet jestem za).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [gra] Północ Południe Sztuka Strategii

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel