Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [gra] Północ Południe Sztuka Strategii
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Mad Hatter PW
1 lipca 2012, 14:03
DrakeBurn- jak chcesz tworzyć alternatywną paczkę grafiki to proszę bardzo.
Każdy może

DrakeBurn:
Co prawda ciężko coś ładnego narysować w rozdzielczości 75x75
W Wesnoth graficy mają 72x72 i takie efekty:

DrakeBurn PW
1 lipca 2012, 14:09
Tak, ale wiesz to są Pixelowi artyści, a ja stawiam raczej na większe projekty.

Czyli jak rozumiem sam będziesz tworzył grafikę?

magius123123 PW
1 lipca 2012, 14:28
hmm... zacząłem robić kilka jednostek, w dużo większej rozdzielczości, która jest iloczynem 75x75... Dodam kilka za parę dni, a jeśli Ci się spodobają, to ściągnij, pomniejsz do 75x75 i masz... Ostrzegam, że może to wyglądać trochę głupio, przez duża ilość pomniejszonych szczegółów... Tak samo ten obrazek, który dałeś powyżej jest pomniejszonym większym obrazkiem zrobionym tak na oko w photoshopie albo gimpie...

Fandor PW
1 lipca 2012, 21:24
Jak dla mnie to się nie powinno nazywać klonem heroes bo bardzo się różni. Większość elementów jest własna albo należy do trzonów fantastyki (elfy i krasnoludy są w każdej książce/grze fantasy) jedyną rzeczą wspólną są już tylko alternatywne ulepszenia ale to mogła wprowadzić każda gra. Ja na twoim miejscu zgłosił bym gre, żeby nikt nie mógł kopiować - żebyś miał prawa autorskie.

majaczek PW
2 lipca 2012, 15:40
fandor, fandor... prawa autorskie do gry przypisują mu automatycznie w momencie wydania, natomiast prawa do tytułu trzeba zarezerwować w inny sposób (dotyczy tego prawo o znakach towarowych i firmowych, a nie prawo autorskie).

Z drugiej strony zgodzę się że to nie jest klon Heroesa tylko gra INSPIROWANA Heroesem (I prawidłowo - od klonowania to mamy VCMI, a Kapelusznik ma pomysł i inwencje i również nie poszedł na łatwiznę). Przypuszczam że projekt ma szanse powodzenie właśnie z powodu inwencji i oryginalności, a inspiracje można czerpać skądkolwiek nawet z kilku gier róznych producentów na raz (z konkurencji dla serii heroes mamy Disciples, nowe Kings Bounty i .... cokolwiek jeszcze? Battle of Wesnoth się nie liczy bo nie ma podziału na pole przygody i pole bitwy, a nie pamiętam żadnego innego tytułu w podobnym stylu).

Jeśli już wspomniałem o Apostołach które nie doczekały się takiej sławy jak hirki to pozostawiam do rozpatrzenia fragment mechaniki pochodzący właśnie stamtąd - budynki ulepszenia jednostek buduje się tylko w stolicy, nie w innych miastach, natomiast aby ulepszyć jednostkę nie wystarczy zapłacić - trzeba kupić niewyszkoloną jednostkę i zdobyć awans zbierając doświadczenie z wielu bitew (W disciples mamy nawet 7 ulepszeń jednej jednostki, ale trzeba zdrowo namłócić żeby chociaż trzecie zdobyć, ponadto taki szczegół że tam nie ma limitu przychodu, a natomiast jest maksymalny rozmiar armii na sztuki stworzeń... no powiedzmy bo duże istoty zajmują dwa miejsca) - jeśli chodzi o awanse po ostatniej przemianie to w Disciples rozwiązano to tak że jednostka może wbijać i do 999 poziomu ale od tej pory dostaje tylko standardowe kilka procent do życia i obrażeń (stanowczo mniejsza premia od tych zmienających wygląd) - oczywiście nikt nie mówi żebyś zrzynał to rozwiązanie - ale podejrzewam że hybryda róznych rozwiązań może prezentować się ciekawie - niestety nie znam żadnej innej strategiii turowej w podobnym duchu co Heroes i Disciples, a z rzeczy co przypominają z grubsza zostaje tylko nowe kings bounty... Czy ja naprawdę tak kiepsko znam ten segment, czy te serie to naprawde unikaty?

Mad Hatter PW
2 lipca 2012, 16:35
Grałem w to wszystko i zostało jeszcze Discord Time, Age of wonders i Warlords,wszystkie widziałem i grałem w parę odsłon, między czasie wyszedł jakiś klon herosa i grałem to, nie pamiętam nazwy ale były tam tylko ludzie i elfy, oraz dodatkowy surowiec, jedzenie potrzebne do werbowania armii.

Na początek moja gra miała być klonem ale coś powoli zacząłem zbaczać z pierwotnego planu z powodu "dodatkowych pomysłów".

Pełny tytuł mojej gry to: Północ Południe Sztuka strategii.
Z tego powodu że jakaś firma ma wydać remake gry nes'owej North South.
Przykład.

Skoro zboczyłem sporo z pierwotnego planu to postaram się aby była strategią pełną wymiarową, nie tylko na polu bitwy ale np: również rozbudowa miasta, starając się zachować "elegancką prostotę".

Co do kodu gry raczej nie będę publikował tylko rzucę narzędzia do np: dodawania nowych nacji aby każdy mógł tworzyć łatwo (poczytałem jak się dodaje nowe miasta do HoTA to się za głowę złapałem), w mojej grze każda rasa ma miasto, można stworzyć 125 ras po tyle samo jednostek rożnego typu,w wersji alpha będzie można dodać tylko 15 jednostek i co z tego widzę wersje beta będę mocno przystosowywał do takiego "moddowania".

Co do historii tego świata chcecie aby był jakoś powiązany z heroesem czy skupić się wyłącznie na tym świecie.

W planach od początku mówiłem o tajemniczej siódmej nacji, w grach bardzo lubiłem jak istniał jeden naród silnie wyróżniający się tak jakby inną grę się zainstalowało, dlatego do gry wprowadzę steampunkowy naród Hobgoblinów (będą wykonane w stylu albo wiktoriańskim albo azjatyckim), zamieszkują wyspy środkowo-oceaniczne i są neutralne.

majaczek:
a może dozbrajanie żołnierzy u kowala (każdy żołnierz może się wyposażyć w pospolite zbroje i bronie)?
Myślałem że zamiast księgi czarów i zaklęć u Hobgoblinów będzie wóz amunicji i specjalna amunicja dające jednostce dodatkową umiejętność np: działo-łonowy jak dostał nabój odłamkowy pozwalało mu atakować jednostki wroga w obszarze a przeciwpancerne pozwalało mu na bezpośredni atak murów lub dodatkowe obrażenia względem machin oblężniczych, gdy kapitan podniesie jakiś magiczny przedmiot ten jest od razu niszczony a dowódca otrzymuje doświadczenie za "eksperymenty na artefakcie" a Hobgobliny mogą korzystać tylko z tych przedmiotów co sami wyprodukują, na razie jest z nimi taki plan i pojawią się w wersji finalnej/Gamma.

Małe przeprosiny z mojej strony bo ciągle pisałem Kolbot a poprawnie się pisze Kobold.

DrakeBurn PW
2 lipca 2012, 16:38
Mam pytanie, a masz jakieś szkice jednostek?

Mad Hatter PW
2 lipca 2012, 16:46
DrakeBurn:
Mam pytanie, a masz jakieś szkice jednostek?

Hobgoblinów?
Jeszcze nie, na razie tylko plany, historia itd.

AmiDaDeer PW
2 lipca 2012, 18:52
Cytat:
Pełny tytuł mojej gry to: Północ Południe Sztuka strategii.
Czy nazwa tematu ma pozostać bez zmian?

Cytat:
Małe przeprosiny z mojej strony bo ciągle pisałem Kolbot a poprawnie się pisze Kobold.
A już myślałem, że to nowa rasa, i nie poprawiałem... ;P

Mad Hatter PW
2 lipca 2012, 21:54
Hobbit:
Czy nazwa tematu ma pozostać bez zmian?

Myślę ze pora zmienić,a co do błędu to ja to bym zostawił, tylko przy oficjalnym opisie będę o tym pamiętał :D.

Z tych gier co wymieniłem to zapomniałem o polskim odpowiedniku Heoresa czyli Clash.

AmiDaDeer PW
2 lipca 2012, 22:22
Clash był raczej inspirowany HoMM, trudno go zaś nazwać odpowiednikiem. Koncept był oczywiście bardzo podobny, lecz przedstawienie świata, mechanika oraz sam przebieg gry znacząco się różniły od pierwowzoru... Miło by było, gdyby ktoś się nią bardziej zainspirował - chętnie bym zobaczył tego typu grę w konwencji niekoniecznie high fantasy. :3

Zastanawiam się, czy na pewno ta komnata wciąż się nadaje na ten temat - w końcu tutaj jest raczej mowa o modyfikacjach, nie o nowych tworach, te zaś są prezentowane raczej w Tawernie...

Mad Hatter PW
2 lipca 2012, 22:55
Byłem w tawernie już to mnie tu przerzucili, rób jak uważasz, ale prawda co prawda, twór do hirka to już nie jest.

Ostatecznie niech Acid Dragon zadecyduje.

Acid Dragon PW
2 lipca 2012, 23:03
Jest to projekt fanowski i zasługuje na takie samo prawo bytu w Kuźni jak VCMI. Nie musi to być modyfikacja per se.

Opis komnaty:
Cytat:
Miejsce poświęcone eksperymentom w zmienianiu rzeczywistości w grach Heroes of Might and Magic. Czasami znaleźć tu można prawdziwie przerażające monstra. W komnacie tej dyskutować można o fanowskich dodatkach, modach i projektach, takich jak "In The Wake of Gods" i "Equilibris" oraz o innych, powstających.

AmiDaDeer PW
2 lipca 2012, 23:12
A co z tym tematem?

Acid Dragon PW
3 lipca 2012, 08:27
To jeszcze raz opis komnaty ;)

Cytat:
Miejsce poświęcone eksperymentom w zmienianiu rzeczywistości w grach Heroes of Might and Magic. Czasami znaleźć tu można prawdziwie przerażające monstra. W komnacie tej dyskutować można o fanowskich dodatkach, modach i projektach, takich jak "In The Wake of Gods" i "Equilibris" oraz o innych, powstających.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2012, 13:06
O ile dobrze zrozumiałem to właśnie nie będzie gra Heroes of Might and Magic. :P

Bluearga PW
5 lipca 2012, 19:31
Muszę przyznać, że projekt ten bardzo mnie zainteresował. skoro będzie to pisane w Javie, to znaczy, że będzie możliwość zabrania tej gry na komórkę? Byłoby to genialne! Heroes na komórkę, coś pięknego! Nudy w szkole? grasz w Heroes! Nudy w pracy - grasz w Heroes!

Chyba nie można sobie o niczym innym marzyć(poza podwyżką :P) niż o Hirołsach na komórkę.

Trzymam kciuki, mam nadzieję, że twórca nie będzie miał słomianego zapału. Widzę, że całą grę na razie robi w grafice paintowej, ale z pewnością się to zmieni kiedy już ukończy silnik.

Mad Hatter PW
5 lipca 2012, 21:37
Bluearga:
skoro będzie to pisane w Javie, to znaczy, że będzie możliwość zabrania tej gry na komórkę?

Od razu informuje jak ktoś nie wie o Javie, to są kilka wersji:
1 Java SE-aplikacje deskopowe i aplet (wersja na przeglądarkę internetową, nie mylić z JavaScript bo to coś innego);
2 Java ME-midlet (wersja komórkowa);
3 Java EE-Jest to Enterprise Edition, czyli rozwiązanie przeznaczone na potężne serwery internetowe. Zawiera w sobie wszystko to, co posiada wersja SE, ale też masę innych bibliotek, które umożliwiają tworzenie oprogramowania dla serwerów.

Jak widzisz grafika jest za duża aby weszła na telefon komórkowy (nie wiem jak z tabletami i Androidem), pierwsze wersje będą deskopowe, dopiero gdy będzie wersja gamma pomyślę o przystosowaniu go na komórkę (przede wszystkim grafikę) i nie wiem czy mi się uda zrobić że będzie przyjmowała mody/dodatki jak wersja co powstaje.

A więc cierpliwości.

Co do daty wydania następny tydzień lub za dwa tygodnie w niedziele o poranku postaram się wrzucić wersję pre-alfa(trochę polepszę swojego painta i wersja ta będzie bez jakikolwiek narzędzi typu edytor map/ras).
Kiedy chociaż jeden z grafików skończy całą paczkę grafiki wtedy ukaże się właściwa wersja Alfy.

Mad Hatter PW
28 lipca 2012, 20:25
Ponieważ już mam dużo zrobione wymienię co mi jeszcze zostało:
-grafikę dla krasnoludów,
-obrona miasta,
-czary,
-proste AI dla CPU (na polu bitwy już mam),
-doszlifować statystyki/grafikę.

Parę screenów z poprawioną grafiką:
Menu główne.
Wybieranie nacji.
Miasta jaszczuroludzi.
Miasto poziom 1.
Miasto poziom 2.
Od razu 4 poziom.
Garnizon 1.
Garnizon 2.
Bitwa.
Wynik bitwy 1.
Wynik bitwy 2.
Przykładowe menu budowy.
W poszukiwaniu puszki tajemnic 1.
W poszukiwaniu puszki tajemnic 2.


Mad Hatter PW
5 sierpnia 2012, 12:46
Brak komentarzy?

Takie pytania:
1-Jakiś dobry serwis o charakterze międzynarodowym do wrzucania plików.
2-Program do nagrywania filmów.
3-DrakeBurn i magius123123, macie coś?

Wiem że mogę w Google zdobyć odpowiedzi ale jestem ciekawy waszej opinii.
Co do grafiki mam już kolejnego grafika z poza forum co jest po plastyku więc wszystko będzie lepiej wyglądało (taką mam nadzieję).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [gra] Północ Południe Sztuka Strategii

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel