Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Świt Wojny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Sawyer PW
23 kwietnia 2012, 20:01
Wiesz... Gdy nie jesteś dużą i znaną firmą która ma na swoim zapleczu po 30 grafików i 30 programistów to niestety nie będę mógł wróżyć temu projektowi dobrze. Raz że bardzo duże wymagania sobie stawiasz jak na jedną osobe a dwa że póki co nie pokazałeś niczego konkretnego, projekty jednostek każdy może zrobić, a z animacją już nie jest tak prosto. Także lepiej mniej zapowiadania - więcej robienia. :P

Mam nadzieje że rozumiesz, zobacz ile osób na tym forum (w tym pewnym sensie Ja, no może nie na forum ale smętarz ma tam gdzieś ości moich projektów :P)
próbowało coś zrobić, albe doszli do bety/alpha za co gratulacje ale niestety nie były to na tyle grywalne mody/miłe dla oka, albo też skończyło się na kolorowych/mrocznych/epickich/brawurowych zapowiedziach przy którym ten "projekt" się kończył. Przy czym zapewniali że "Oni nie będą jak inni i zrobią to" a skończyło się jak skończyło... Nie chce cie zniechęcać. Ale robienie bardzo dobrego moda jest nie raz porównywalne z programowaniem dosyć dobrej gry w 2D. (Coś wzorem Limbo/Botaniculi/Machinarium/Terrari) Takie rzeczy robi się miesiącami (zwykle 12-msc) w jedną osobę. Mam nadzieje że to skończysz. Pytaj jak czegoś nie wiesz, szukaj i itp. Bo wiesz - kolejny martwy projekt będzie utwierdzał mnie (nie to że jakiś ważny jestem!) w przekonaniu, no i pewnie wielu innych, że ten dział zaczyna nie mieć sensu. Że umiera i góra dwa-trzy tematy w dziale z H3 by wystarczyły. (O WoGu, HotA i ew. Equilibris)

Fandor PW
23 kwietnia 2012, 20:45
Ja bym Ci w przypadku inkwizycji polecał zrobić coś na wzór czerwonej przystani tylko że nie tylko ulepszone ale i podstawowa. Widziałem wiele takich czerwonych grafik i innych może przydatnych na tej stronie, może autorzy zgodzą Ci się je udostępnić. http://www.wogjednostki.dbv.pl/downloads.php?cat_id=1&rowstart=0
Tak więc pomocy zbytniej nie mogę zaoferować, życzę jednak powodzenia (może jeszcze wykorzystaj jakieś projekty z Alpha woga - chciałbym zobaczyć elfiego jeźdźca i ulepszenie czarodzieja [mógłby razem ze zwykłym trafić do jakiegoś zamku]) także jeszcze raz powodzenia.

witchking PW
23 kwietnia 2012, 21:07
Moim zdaniem to po przekolorowaniu mogło by pasować:


Niestety z tego co wiem nigdy nie powstała pełna animacja. Gdybyś jednak chciał takową stworzyć to było by miło.

Edit: Dla lepszego zobrazowania zrobiłem szybką kolorowankę w dwóch wersjach:


TopFunny525 PW
24 kwietnia 2012, 00:07
@WitchKing
Wiesz co? Właśnie dałeś mi pomysł na nową jednostkę dla Inferno. Mroczny Mesjasz albo upadły anioł. Zastanowi się nad tym, ale sądzę, że to będzie pierwsza wersja. Dzięki za info. Pozdrawiam i życzę udanej nocy.

Irhak PW
24 kwietnia 2012, 00:20
Czarny jest najlepszy ^^ Pasuje jeśli nie do wszystkiego to do większości :P

majaczek PW
5 maja 2012, 04:22
@Irhak
Moim zdaniem ten krwawy jest lepszy :P

@TopFunny
Gratuluję - wreszcie ktoś ma naprawdę odważny pomysł. Wydaję mi się zę się trochę preliczyłeś (8 przerobionych miast w jednym modzie?) ale mam nadzieję że mi się tylko wydaje. Całkowite wsparcie moralne i duchowe z mojej strony.

Słusznie zauważyłeś że sam sobie w tym roku raczej rady nie dasz - więc pozwól sobie pomóc - nie mówię tu o pomocy z mojej strony (z grafiki to co najwyżej skopiowanie animacji ataku jako "nową" animację strzelania/czaru) - lecz o bardzo dużej bazie gotowych już DEFów stworzeń. Na HC jest temat zawierający 160 DEFów zripowanych stworzeń w jednej paczce. Ripy z Might and Magic świetnie pasują klimatem do H3 więc pozbieraj tego w krocie. Jeśli Ripy ci się skończą możesz zacząć ripować samemu (dużo prostsze niż zrobienie jednostki od podstaw) a także nie zapomnij że sporo sklejanek i kolorowanek jest dobrej jakości więc rozważ także i je. Z grafikami miast ciężko ale tu również można wykorzystać rendery i ripy.

Od strony sinika też zostało wiele zrobione. ERA udostępnia kilka nowych komend ERM które znacznie ułatwiają pisanie skryptów - ponadto Altair udostępnił w Gildii Erm alternatywną wersję wogifikacji - część na pewno może znaleźć się w twoim script-paku - oczywiście inspiracja modami jak Phoenix Mod lub Advanced Levels wskazana. ERA udostępnia w standardzie dostęp do nowych przycisków w niektórych oknach. Nie można też zapomnieć o wtyczkach - Amethyst przyda ci się jeśli jednostki "zamkowe" plus neutrale przekroczą liczebnie ilość stworków z WoGa (poza tym niektóre cechy nowych stworków łatwiej ustawić za pomocą Amethysta niż skryptów). Gdybyś się uparł na nowe artefakty pomoże Emerald. Oczywiście do pary z Amethystem przydałoby ci się dwellings.dll (w końcu nowe stwory potrzebują mieszkań na mapie przygód, poza tym pozwala na rekrutację 2-4 jednostek w jednym siedlisku - tak jak fabryka golemów albo portal żywiołów z RoE). Jeśli dalej to co masz cię nie zadowala poproś na HC w temacie o ERZE o pomoc - jest tam parę osób skorych do pomocy nie tylko w wyświechtanych sztuczkach, ale możesz zdobyć cenne nowe kody UN:C a nawet bardziej odważne elementy do moda.

Jak szaleć to na całego ale nie w trupa. Jeśli uparłeś się na podmiankę (elementów) wszystkich 8 miast to zajmij się też Confluxem. Poza tym robienie wszystkiego na raz raczej nie wychodzi - postaraj się robić moda po kawałku tak aby mieć kawałek niedługo skończony a nie wszystko niekompletne (osiągnięcie kolejnego kroku w całości podnosi morale, poza tym masz pewność że nawet jak nie wywrócisz do góry nogami wszystkich 9 miast to twoja praca nie pójdzie na marne). Wiem że nie jestem dobrym przykładem (mam na myśli około 7 projektów a nie powinienem zabierać się za wszystko na raz bo nie wyjdzie - ale postaram się moje marzenia ująć w bardziej rzeczową formę). Poza tym nie zapominaj że nie tylko polacy są w stanie ci pomóc - poszukaj pomocy na forach anglojęzycznych, rosyjskich, a jeśli praca z Google translator ci nie przeszkadza także chińskich i japońskich (daleki wschód naprawdę sobie radzi dobrze w moddingu róznych gier - gdyby nie bariera językowa to masz masę pomysłów dzieł i chętnych do pomocy). I postaraj się nie przegiąć - Całkowicie nowe miasta poza HoTĄ to jeszcze parę miesięcy jak nie lat - nowe featury wymagające wtyczek nawet jeśli nie aż takie trudne do osiągnięcia wymagają naprawdę dużo pracy (choć możesz się tą pracą podzielić z innymi). Z drugiej strony przyjmij postawę optymisty - użycie kilku kodów UN:C znalezionych przez kogoś innego może ci zaoszczędzić wielu dni poświęconych temu jak coś zrobić w gołym ERM gdy nie bardzo jest jak (gdyby nie kody pamięci które otrzymałem od Bersyego potrzebowałbym wielu stron kodu na wystarczająco zadowalające ominięcie ograniczeń WoGa - a wystarczy kilkanaście/kilkadziesiąt kodów pamięci by nie trzeba było niczego obchodzić).

POWODZENIA !!! Życzę aby tworzenie moda było zgodnie z twoim nickiem TopFunny - naprawdę zabawne.

TopFunny525 PW
26 maja 2012, 12:33
Okay. Sprawa następująca. Premiera moda troszkę się przesunie gdyż mam coś zrąbanego z HDD dysku i muszą mi go wymienić. CAŁEGO! Ale nie martwcie się. Zrobiłem kopie zapasowe na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Więc nie musicie się obawiać o nic. Jedynym problemem będzie fakt, że będę musiał odnajdywać jeszcze raz strony z jednostkami. I to mnie właśnie wkurza. Pozdro.

TopFunny525 PW
10 czerwca 2012, 00:08
Mam nadzieję, że mnie nie zabijecie ale dopiero co niedawno przegrałem wszystkie dane jakie udało mi się zachować z moda. A jest tego sporo. Poza tym muszę od nowa załatwiać jednostki i postarać się utworzyć inne^^. Koniec końców postaram się z modem wyrobić jeszcze na lipiec. O ile mi się uda:)

Pozdrawiam i życzę wszystkim Grotowiczom Dobranoc^_^.

Fandor PW
11 czerwca 2012, 12:00
No nic, może nasze mody zbiegną się z premierą (mówię o innym, do H5), masz już zaplanowane jednostki? Bo rozpisywałeś się o bohaterach, nazwach zamków, ale nigdzie nie napisałeś (przynajmniej mi się tak wydaje) jakie jednostki będą w poszczególnych miastach.

TopFunny525 PW
15 lipca 2012, 14:54
Ok. Cześć Wszystkim. Po bardzo długiej przerwie wracam do tworzenia moda.

Po pierwsze. Soundtrack w grze jest już prawie gotowy. Pozostaje mi tylko znaleźć coś co zastąpi mi SnowTheme(czy jakoś tak).

Co do bohów. To obecnie zajmuje się Dungeonem. Obecnie mam już kilku bohów. A oto oni:

Eris:



Jeszcze nie wiem kogo będzie zastępowała

Miss Fortune:



Możecie ją znać między innymi z League of Legends

Oraz ostatni:



Sorcerer - Możecie go znać z Dawn of Wara II

Miasto będzie bardziej nastawione na Łowców Nagród i Czarowników niżby na heretyków jak to było planowane na początku. Oczywiście to są jedynie początkowe obrazki. Jeśli znajdę bądź zrobię lepsze itp. Wtedy wstawię je do gry. Jutro może coś powiem więcej. Dzisiaj mam sporo roboty. Pozdrawiam.

Bluearga PW
15 lipca 2012, 18:30
Miss Fortune do Dungeonu? Oj nie bardzo, ona świetnie pasuje do tego pirackiego miasta w HotA, ale nie do dungeonu, proszę nie wsadzaj jej tam! Już mam po dziurki w nosie LoLa który wszędzie się pojawia, nawet w Heroes 3...

Ale ogólnie cały mod nawet nieźle się prezentuje, coś czuję, że 6 kopia H3 na moim kompie zawita i będzie miała wgrany ten właśnie mod :P Mam nadzieję, że będzie to miła odskocznia od standardów.

A i czy planujesz żeby ten mod był kompatybilny z WoGiem?

DOWN: Ale co ona ma wspólnego z Heroes? Myślałam, że tutaj będzie mieć inną biografię... Riot nie należy do zbyt dobrych pisarzy :P

TopFunny525 PW
15 lipca 2012, 18:33
Znaczy się miasto ma być nastawione na Łowców Nagród i Czarowników. A Mod oczywiście powstaje na bazie Woga.

BTW. Miss Fortune nienawidzi Piratów i jest Łowcą Skarbów^_^. Przeczytaj biografię.

Pozdrawiam.

TopFunny525 PW
15 lipca 2012, 20:04
Cóż. Początkowo miało się nazywać Krio(Tak jak z HoAE). Ale potem postanowiłem zmienić na Warownię. A o pracę się nie martw. Mam już w większości zrobione. Pozostał mi tylko Dungeon. Utopia. No i Tartar.

Bluearga PW
15 lipca 2012, 20:09
Zrób ten mod od razu pod Ere to oszczędzisz robienia miliona kopii Heroes 3 :P

TopFunny525 PW
15 lipca 2012, 22:01
Niestety nie wiem jak zrobić pod erę. Od samego początku mod był planowany na Woga więc sądzę, że jak wyjdzie wersja Alpha(Bądź Beta) To wtedy pomyślimy o wersji na Erę.

TopFunny525 PW
16 lipca 2012, 12:45
Enklawa... hm... Tak się miał nazywać jedno z miast do Woga albo do HoTY. Nie pamiętam. Ale sądzę, że Warownia będzie lepsza.

Zombie PW
17 lipca 2012, 10:41
świetny projekt.
Widać że masz ambicje i się bardzo w nią zaangażowałeś.
Jesteśmy z Tobą i życzymy Ci powodzenia

TopFunny525 PW
21 lipca 2012, 23:07
Dziękuje wszystkim za słowa otuchy i wsparcie(głównie psychiczne:P). Well, tak jak większości z was obiecałem na cmentarnym czacie. Postanawiam dać wam po długiej przerwie trójpak screenów:).

Oto screeny z moda:

1. Inkwizycja(Nowa Wersja)

2. Inferno(Tartar) Prawie ukończone. Pozostaje podmiana pierwszego lvl(całego) i siódmego lvl

3. Tutaj pokazane jednostki inferno na polu bitwy.




Oczywiście wszystkie nazwy zostaną pozmienianie. Nowe skrypty dla jednostek też trzeba napisać. Premiera wersji Alpha? Cóż. Obstawiam, że końcówka lipca początek/połowa sierpnia. W zależności od sytuacji z internetem i szybkością prac. Potrzebuje jednak osoby. Która zrobiłaby portrety dla jednostek. Wszak nadal mi się to nie udaje zrobić i chętnie przyjmę kogoś. Kto potrafiłby to zrobić. Pozdrawiam.

Kradziej PW
22 lipca 2012, 08:41
Wszystko mi się podoba ale ten cerber wygląda jakby ktoś go farbą polał.

TopFunny525 PW
22 lipca 2012, 11:28
Dałem Cerbera gdyż myślałem, że dobrze wypadnie a jednak nie. Zmienię chyba. Prawdopodobnie dam wilkołaka do Inferno.:). Poza tym. Dzisiaj postaram się dać kolejne screeny wieczorem. Muszę wam jakoś zrekompensować nic nie robienie przez kilka miesięcy:). Screen będzie z miasta Krasnali, I postaram się z Utopii dać. Pozdrawiam.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
temat: [H3/projekt] Świt Wojny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel