Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/projekt] Świt Wojny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8

Matheo PW
26 marca 2012, 15:27
Bardzo ambitnie muszę przyznać. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 15:27
Kontakt:
GG - Praktycznie wogóle nie korzystam(czasem się zdaży jak coś:D), ale jakby co nr mój to:34466576.
EMAIL - Macie podane w danych profilu:D.
PSN ID: Nick taki sam jaki mam w kwasowej grocie.
No i YT. Taki sam nick jak w kwasowej grocie.
To tyle. Z innych serwerów nie korzystam. Pozdrawiam.

Matheo PW
26 marca 2012, 15:34
TopFunny525:
Zamierzam całkowicie zmienić grę. Mapy pozmieniam na inne. I postaram się zrobić wszystko co będę mógł.

Trochę się obawiam... Powiesz tak mniej więcej co chciałbyś zmienić?

Co przedstawia grafika, którą dodałeś?

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 15:41
EEECH! Chodziło o mapy,skrypty itp. Wiadomo, że mechanika pozostanie taka sama itp. Jednakże to będzie trzeba wykonywać powoli, ale rozważnie.
Nie zmienię oczywiście wszystkiego chłopie! Takim bogiem w HIII to ja nie jestem!
Zmienię większość podstawowych rzeczy typu np.: Jednostki,Dodam nowe skrypty,Menu tła miast(o ile się uda oczywiście). Możliwe, że jakieś budynki. I zobaczymy.
PS. Sprawa do tych bardziej zawaansowanych. Jak mógłbym do gry dodać coś takiego:

Ta grafika z wersji Alpha bardzo mi się spodobała i chciałem ją wykorzystać jako krwawy ołtarz. Czyli siedlisko dla krwawych kapłanów z zamku sił chaosu. Wie ktoś? Po podobno Irhak wsadzał te siedliska do map i potrzebowałbym pomocy.

Matheo PW
26 marca 2012, 15:57
To przecież element modu 8RL autorstwa Irhaka. Nie jest konieczna zgoda autora na wykorzystanie tego?

witchking PW
26 marca 2012, 16:03
Ten element chyba nie był stworzony przez Irhaka a tylko przez niego dodany w modzie. Jeśli jest tak jak mi się wydaje to chyba nie ma co przeginać i pytaniem się o wszystko.

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 16:04
Ekhym:
http://www.wog.acidcave.net/stuff.php
Zsuń sobie na dół Matheo! Tam masz taki sam budynek:D. Tak więc Irhak wziął go z wersjii pre-alpha.
EDIT:
Cytat:
Ten element chyba nie był stworzony przez Irhaka a tylko przez niego dodany w modzie. Jeśli jest tak jak mi się wydaje to chyba nie ma co przeginać i pytaniem się o wszystko.
Dziękuje WitchKing:D. Pomogłeś nieco:).

Matheo PW
26 marca 2012, 16:10
Chodziło mi o to, że mod jest autorstwa Irhaka a nie budynek.

Cytat:
Pozdrawiam Acida, którego pomoc przy tych budynkach byłaby nieodzowna... ;)
Cytat z tąd

Irhak PW
26 marca 2012, 16:11
A pre-alfa wzięła go IIRC z Disciples: Sacred Lands (Apostołowie: Święte Ziemie) :P
A co do podziękowań za to... Smok może mnie zjeść jeśli źle pamiętam, ale chyba podziękowałem za defy lub to, że znalazłem je na stronie i mogłem śmiało wykorzystać.

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 16:13
Aha! O to chodziło. Ktoś skory do pomocy? Przynajmniej będę wiedział jak je wsadzać do gry i do edytora:D.

Matheo PW
26 marca 2012, 16:13
... Irhak pojawiasz się zawsze, gdy ktoś tylko o Tobie wspomni ;)?

Irhak PW
26 marca 2012, 16:17
Cytat:
Ktoś skory do pomocy? Przynajmniej będę wiedział jak je wsadzać do gry i do edytora:D.
Odpowiedź jest krótka - tak samo jak z jednostkami :P

Cytat:
Irhak pojawiasz się zawsze, gdy ktoś tylko o Tobie wspomni ;)?
Wspomnij o mnie w dziale o H5 lub H6, a nie zjawię się :D

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 16:32
Czyli Milordzie? Za pomocą defki czy h3spirte itp.?
Musiałbym wiedzieć jakby co.

Irhak PW
26 marca 2012, 17:30
Uhm... h3sprite? :P To jest dość skuteczna metoda i przyznam szczerze, że innej nie stosowałem... o ile jest jakaś inna. No i nie zapomnij, ze część obrazków dot. miast jest w h3bitmap :P

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 18:07
Spoko. Dosyć często tam zaglądam. Tylko pozostaje pytanie co z edytorem map? To samo czy nie? Bo skoro budynek już mam to teraz pozostaje tylko go zamienić na def(w postaci rozebrania go na poszczególne klatki) a następnie w H3DEFTOOL go złożyć. Potem wsadzić do gry za pomocą H3Bitmap(czy tam sprite). a następnie podmienić pliczki. Czy tak? Mam zapewne racje nie?
BTW. Jak można wsadzić do edytora. Bo to również jest ważne. Gdzieś tam czytałem. Chyba w temacie o 8LVL Reborn, że podobno dwu klatkowe siedliska i inne obiekty są bardziej kompatybilne z WOGIEM. Tylko pytanie.
Jak je zmienić na dwu klatkowe i jak je wsadzić do edytora. To przyśpieszy mi pracę o jakieś kilka bądź kilkanaście godzin:D. Any Help?

Irhak PW
26 marca 2012, 18:48
Dwuklatkowe mają wymiary 32x64 lub 64x32 :p A co do podmiany w edytorze... edytor korzysta z tych samych plików co gra, więc podmień pliki dla gry, a w edytorze same się zmienią :P

TopFunny525 PW
26 marca 2012, 18:51
Spoko. Niebawem pokażę efekty pracy jak tylko podmienię te siedliska. Dziękuje za pomoc Irhak:P.
...
Przepraszam wszystkich użytkowników, że dzisiaj nie wrzucam żadnego screena. Czuje
się masakrycznie zmęczony i przede wszystkim jakoś dziwnie się czuje. Obiecuje, że jutro wrzucę gdyż dzisiaj chciałbym mieć chwilę ciszy i małej przerwy.
PS. Siedliska są prawie, że wrzucone:). Pozostały z jakieś dwa i powinno być już zakończenie.

TopFunny525 PW
23 kwietnia 2012, 18:01
What's up guys?!:D
Sorry, że piszę dwa posty pod jednym, ale to dosyć ważne. Otóż tworzę mod. Powoli, ale tworzę. Tak więc mam prośbę a zarazem pytanie. Czy ktoś byłby w stanie pomóc mi w tworzeniu MODA? Potrzebuje osoby, która zdolna by była:
Zrobić portrety dla jednostek.
Pomóc mi przy nowych jednostkach.
Bez pomocy niestety sam nie poradzę. Tak więc proszę was o pomoc. Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? Jeśli tak. To prosiłbym o kontakt na GG, albo na maila. Obydwa są podane w informacjach dotyczących mojego profilu.
Pozdrawiam.

Irhak PW
23 kwietnia 2012, 18:12
Cytat:
Zrobić portrety dla jednostek.
Znaczy, że od podstaw? Powiem szczerze, że w tym wypadku to dosyć proste. Po prostu wycinasz z klatek odpowiedni rozmiar i w jednym naklejasz (z 'przezroczystym' tłem) na tło 'pustego' avatara (czyt. tło avatara np. Castle, ale bez jednostki - są w poradnikach do WoGa na forum ;) ). W drugim po zmniejszeniu do rozmiaru odpowiedniego defa nic nie robisz (chociaż lepiej wypadają jak przed pomniejszeniem osadzisz np. sam łeb jednostki i dopiero pomniejszysz) ;)

TopFunny525 PW
23 kwietnia 2012, 18:18
Wiem o tym, ale chodzi o to, że to jest rzecz, która musi już zaistnieć w wersji Alpha moda. Reszta rzeczy ukaże się w wersji beta. A propos. Pora wam przekazać informacje co wystąpi w wersji alpha moda:
-Podmienione jednostki u większości miast,
-Postaram się(o ile mi się uda) zrobić portrety dla jednostek. Jeśli się nie uda to proszę o pomoc,
-Nowa muzyka,
-Kilka podmienionych bohaterów,
-No i kilka nowych siedlisk.
Jeśli się wszystko powiedzie. To wszystkie tutaj wymienione rzeczy będą zawarte w wersji alpha. Niestety premierę będę musiał przesunąć na 15 lipca.
Powód? 1 lipca jadę na Majorkę. A jadę aby odpoczywać a nie zajmować się modem:D. Tak więc prawdopodobnie ukaże się on 15 lipca.
BTW. Oto lista rzeczy, które powinny się ukazać w wersji beta:
Kilka nowych utworów,
Nowe portrety,biografie bohaterów,
Dokończone portrety jednostek,
Kilka nowych jednostek i budynków,
New Scripts:D,
No i poprawienie błędów, które prawdopodobnie wystąpią. To tyle. Pozdrawiam.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3/projekt] Świt Wojny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel