Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Debata o "Dniu narodzin smoków"
komnata: Biblioteka Legend
Która praca najbardziej Wam się podoba?
"Błogosławione Jajo", autorstwa Irhaka. (2)
 
 50%
Dzieło Syriousa, "Bitwa" (1)
 
 25%
"Festiwal Snów", z pod pióra Alamara (1)
 
 25%
Zaloguj się i zagłosuj!

Matheo PW
5 marca 2012, 16:08
Tutaj możecie zamieszczać opinie, być może recenzje opowiadań o Dniu Narodzin Smoków. Możecie także zadawać pytania. Mam nadzieję że autorzy (i nie tylko oni) z chęcią na nie odpowiedzą.

Już dawno chciałem dodać taki temat, jednak dopiero dziś przeczytałem opowiadanie Alamara, a nie chciałem dodawać tematu nie znając wszystkich prac heh.

Pierwsze pytanie. Czy będzie druga edycja? Chętnie wziąłbym udział ;)

Chciałby, jeśli to możliwe poznać kryteria oceny i argumenty mówiąc czemu ta praca wygrała, a nie inna ;)

Szerszą opinię o każdej pracy dodam niebawem ;) Na razie dołączam ankietę.

Belegor PW
5 marca 2012, 18:38
Drugiej edycji nie będzie raczej, bo to organizowano z Jaskinią Behemota i Ubisoftem. To była część kampanii reklamowej.

Matheo PW
12 marca 2012, 14:19
Ciężko wybrać, która praca jest najlepsza ;) Początek pracy Irhaka jest po prostu rewelacyjny :) Jednak czytając tą pracę, zadaję sobie wiele pytań, bo sporo tam zagadkowośći heh. Praca Syriousa "Bitwa", bardzo dobra. Dokładne, szczegółowe opisy, ciekawa fabuła. Jednak opis samej "Bitwy" za krótki. Finał opowiadania powinien być bardziej obfity :) Praca Alamara hm.. Jeśli w konkursie chodziłoby o zaprezentowanie zwyczajów i tradycji wszystkich frakcji. To Alamara uznał bym za zwycięzcę. ;) Jednak dla mnie, ta praca miała jakby charakter informacyjny, brakło akcji. Lubię gdy coś się dzieje w opowiadaniu ;) Pomimo krótkiego opisu bitwy w pracy Syriousa, za najlepszą uznaję właśnie jego pracę. W pracy Irhaka występuje genialny język, dobra, lecz krótka akcja i ta praca oddaje chyba najwięcej emocji. Jednak znajduje się w niej kilka, niezrozumiałych dla mnie kwestii heh i dlatego wygrywa Syrious.

Irhak PW
12 marca 2012, 17:06
Cytat:
Początek pracy Irhaka jest po prostu rewelacyjny :) Jednak czytając tą pracę, zadaję sobie wiele pytań, bo sporo tam zagadkowośći heh.
Chcecie kulisy powstania tego tekstu? Początek był pisany swobodnie, z weną, bez pośpiechu. Można rzecz, że do momentu wkroczenia Urgasha (powinna być przerwa przed i po tym fragmencie, ale najwyraźniej ktoś o niej zapomniał spisując ;P) całą scenę widziałem i w pewien sposób dbałem o stylizację. However, po pewnym czasie zrezygnowałem z planów przystąpienia. Gdzieś tak za połową trwania konkursu, Field przekonał mnie, abym dokończył tekst. Pisałem praktycznie bez weny i wizji ze szczegółami. Wyszło więc tak jak wyszło.

Cytat:
Jednak znajduje się w niej kilka, niezrozumiałych dla mnie kwestii
To się zapytaj o nie ;)

Matheo PW
12 marca 2012, 20:03
Twój post wiele wyjaśnia heh.

Irhak:
To się zapytaj o nie ;)
No np, te błogosławione jajo, było aż tak cenne. Że władca demonów chciał je zdobyć ;)?

Irhak PW
12 marca 2012, 20:51
Uhm... głównie chciał zniweczyć im zabawę poprzez zabranie go. Samo w sobie raczej było tylko symbolem łaski Smoków Żywiołów.
temat: Debata o "Dniu narodzin smoków"

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel