Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Manga i anime
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Mitabrin PW
25 lipca 2012, 15:22
Cytat:
Czy moze mi ktos polecic anime dobre dla tak wybrednej osoby?


Współczesne z elementami fantasy... Tak właściwie to głównie Fullmetal Alchemist i Drug-on... aczkolwiek światy obu serii (szczególnie tej pierwszej) nie są stricte nowoczesne.

Fandor PW
25 lipca 2012, 15:39
Dzieki Mitabrin, ta pierwsza wlasnie zaczalem ogladac jednak tej drugiej nie moge znalezc.

Mitabrin PW
25 lipca 2012, 15:52
Pardon... zapomniałem dodać, że Drug-on jest chyba tylko w wersji mangowej... W przypadku Fullmetala z kolei radziłbym ci zacząć od serii Brotherhood, której akcja jest oparta na mandze.

Fandor PW
25 lipca 2012, 15:57
To jest jeszcze raz dzieki, pandor, nawet fajnie to brzmi :).

Whitless PW
3 sierpnia 2012, 17:58
Co do Fullmetala to jest to jedna z moich ulubionych serii. Jednak obejrzałam tylko starszą serię mimo iż obie mają swój urok. Polecam :3

AmiDaDeer PW
3 sierpnia 2012, 21:09
Nah, mam 17 tomów mangi i oba anime mnie po prostu odrzucają. Może po prostu nie tak sobie to wyobrażałem? Szczególnie głosy, strasznie ich nie lubię.

Rabican PW
24 sierpnia 2012, 17:58
Fandor:
Podchodze do tych anime ktore mnie zainteresuja, wzglednie sa o jednak wspolczesne z elementami fantastycznymi. Wyjatkowo do gustu przypadly mi anime Death Note oraz 11eyes. Czy moze mi ktos polecic anime dobre dla tak wybrednej osoby?
Powinien przypaść Ci do gustu Darker than Black, zwłaszcza jeżeli lubisz klimat tech-noir i neo-noir. Pierwsza seria (Kuro no Keiyakusha) to jedno z moich ulubionych anime, niestety druga (Ryūsei no Gemini) jest znacznie słabsza i mnie osobiście rozczarowała (fanserwis z lolitkami mnie nie przekonuje); na szczęście OAV-ki (gaiden wyjaśniający wydarzenia w drugiej serii) trzymają poziom.

Uprzedzam, że akcja Kuro no Keiyakusha stosunkowo wolno się rozkręca i parę pierwszych odcinków nie należy do najciekawszych – mają za zadanie wprowadzić widza w świat przedstawiony. W związku z tym nie będę tutaj pisał o fabule, gdyż stopniowe jej poznawanie to jeden z głównych atutów serii. Dość powiedzieć, że ostatnie odcinki ogląda się z zapartym tchem :)


Pozdrawiam serdecznie.
R.

Fandor PW
16 lipca 2013, 09:52
Cześć, mam takie pytanie, czy ktoś groty wybiera się może na Niucon?

Hildegust PW
7 kwietnia 2014, 15:00
Poszukuję jakiś dobrych dramatów romantycznych w stylu RomeoxJuliet_lub dzieł Makoto Shinkaia (tego ostatniego obejrzałem już chyba wszystko). Czy ktoś mógłby polecić coś?

Garett PW
7 kwietnia 2014, 15:15
Polecam Eureka Seven pierwszą serię, to wprawdzie Mecha, ale jest duży nacisk na romans. Druga seria już mniej wciąga, gdyż zrezygnowano z niego na rzecz akcji, ale jak ci się spodoba, to ją również możesz obejrzeć.

AlamarAlamarInterpunkcja

Hildegust PW
7 kwietnia 2014, 15:47
A... tego nie znam. Osobiście nie lubuję się za bardzo w mechach (może z wyjątkiem komedii FMPF, gdzie mechy z mechami nie miały w istocie zbyt wiele wspólnego), a także Hoshi no Koe (w którym mechy występowały wyłącznie w charakterze tła). Jednak skoro mówisz, że warto, z ciekawości sięgnę sobie po ten tytuł ;)

Nemomon PW
7 kwietnia 2014, 19:20
Widziałem E7, widziałem też AO. AO w sumie takie trochę dziwne jest, na pierwej rzut oka trudno nawet stwierdzić, iż to jeden i ten sam świat, ale dało się obejrzeć. Więc E7 też polecam. Jest tam nawet kilka razy Warszawa wspomniana...

Hildegust PW
7 kwietnia 2014, 19:26
Mówisz dziwne... ale nie jest to drugie Furi Kuri? Treść jest podana w sposób w miarę przejrzysty i klarowny?

Garett PW
7 kwietnia 2014, 19:33
@Nenomon, Warszawa jest nie tylko wspomniana, przecież Anemone i Dominic ją odwiedzili!

Nemomon PW
7 kwietnia 2014, 19:46
@Garett: Ano, pamiętam. Pamiętam też "Joy Division" ;).

FLCL nie oglądałem, więc nie jestem w stanie porównać.

Garett PW
22 kwietnia 2014, 13:46
Ostatnio zacząłem oglądać anime "Tasogare Otome x Amnesia", które jest po prostu piękne. Mimo, iż nie obejrzałem jeszcze całego to z czystym sercem mogę je polecić.
Hildegust, jeśli poszukujesz dobrych anime z romansem, to musisz to obejrzeć!

Hildegust PW
22 kwietnia 2014, 20:24
Arigatou, Eureka Seven próbowałem oglądać, ale jakoś do mechów nie moge sie przekonac, toteż porzuciłem oglądanie tego. Na szczęście ktos polecił mi coś o wiele lepszego: mirai nikki. To jest po prostu genialne i to pomimo faktu, że wątek miłosny jest pokazany z nieco dziwnej perspektywy (pewnie dlatego, że się pierwszy raz spotkałem z yandere). Gorąco polecam :D

A za Tasogare oblukam, jak tylko ten tytuł skończę (zostało mi jakies 5 odcinków)

Garett PW
22 kwietnia 2014, 20:33
W Mirai Nikki nie tylko wątek miłosny jest dziwny, dwa ostatnie odcinki należy oglądnąć kilka razy żeby się połapać. :D

Hildegust PW
22 kwietnia 2014, 20:38
Nie spoileruj ;) A tak z ciekawości... kiedy mniej więcej się domysliłes kto jest owym 3 trupem?

Andruids PW
22 kwietnia 2014, 20:46
Heja chłopaki. Ostatnio widziałem świetny romans - Golden Time. A nie przepadam za romansami. Ale czego tu nie lubić - fajne postacie, świetnie zrealizowany wątek dramatyczno-romansowy. Miejsce akcji to już nawet nie jest przerobione na dziesiątą stronę liceum. Z podobnego powodu i wielu innych mógłbym też polecić Yojouhan Shinwa Taikei, czyli krócej Tatami Galaxy. Specyficzna grafika, interesujące wątki i duża doza humoru. Może przeszkadzać jedynie "monologmonologmnologmonolog", którego fakt, jest sporo.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Manga i anime

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel