Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sport
komnata: Podziemna Tawerna
Grupa MŚ 2018 - czy Polacy wyjdą z grupy?
Tak, z pierwszego miejsca (10)
 
 59%
Drugie miejsce będzie nasze (3)
 
 18%
Skompromitujemy się i zajmiemy czwarte miejsce (4)
 
 24%
Nie, skończymy trzeci (0)
 
 0%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

Matheo PW
8 marca 2012, 21:01
Mi się wydaje, że taka kadra mogła być już dawno. Tylko że przez wiele lat stawiano tylko i wyłącznie na Adama. Innych skoczków pomijano. Gdyby no razu było tak jak w ostatnio sezonie Adam, że on ma swojego trenera, a reszta swojego, byłoby o wiele lepiej. Tak samo teraz jest w biegach. Stawia się tylko na Justynę, a były lata (Sezon przed olimpijski) że Polska sztafeta Kobiet prezentowała wysoki poziom. Na MŚ przed ostatnia zmiana byliśmy na 3 miejscu, a teraz.. Tak samo z biatlonem. Dyscyplina z mega potencjałem, ale omijana.

EDIT:

Wczorajszy dzień nie był dniem szczęśliwym dla całej sportowej społeczności. Justyna Kowalczyk upadła na trasie sprintu, zajęła 3 miejsce i straciła 40 pkt. do M. Biergen. Polska reprezentacja w opublikowanym wczoraj rankingu FIFA, znalazła się najniżej niż kiedykolwiek była. No i straciliśmy jedną z największych gwiazd polskiego futbolu lat 80, zmarł Włodzimierz Smolarek. Dziś nie jest lepiej. Kamil Stoch dopiero 6, szansę na awans w klasyfikacji maleją. Czarno widzę końcówkę zimowych pucharów świata.

Matheo PW
12 marca 2012, 14:24
No i po kryształowej kuli dla Justyny Kowalczyk, a Kamil Stoch o podium w Pucharze Świata może zapomnieć. Źle się dzieje w polskim sporcie w ostatnim czasie. Tylko w tenisie jakieś sukcesy a tak to klapa heh.

TopFunny525 PW
12 marca 2012, 17:04
Matheo:
No i po kryształowej kuli dla Justyny Kowalczyk, a Kamil Stoch o podium w Pucharze Świata może zapomnieć. Źle się dzieje w polskim sporcie w ostatnim czasie. Tylko w tenisie jakieś sukcesy a tak to klapa heh.
A czegoś się spodziewał po polskiej reprezentacji hę? Jak zwykle nawaliliśmy:D. Nie mówiąc już o tym, że Justyna jak i Kamil dali ciała chociaż wszyscy na nich liczyli. Ciężko mi to mówić, ale JESTEŚMY BEZNADZIEJNI jeśli chodzi o ten rok.
Goodbay.

Alistair PW
12 marca 2012, 17:52
Beznadziejni? Bo Justyna Kowalczyk nie będzie pierwsza? Bo Kamil Stoch nie jest ciągle najlepszy? Chrzanicie głupoty, przykro mi to mówić. Nie można ciągle wygrywać. O warunkach, w jakich polscy skoczkowie skopali swe skoki, nikt nie mówi. Wielu świetnych skoczków miało problemy w takich warunkach. Polska mentalność - ciągłe zrzędzenie. Też żałuję, że Stoch czy Kowalczyk nie są pierwsi, ale nie zgadzam się na obrzucanie ich błotem.

Matheo PW
12 marca 2012, 20:26
Ja nikogo z gwiazd polskiego sportu nie zamierzam obrażać. Napisałem tylko, że skończyły się marzenia o dobrym zakończeniu zimowego sezonu.

Jak dla mnie walka pomiędzy Justyną i Marit, nie jest fer. Głównie dlatego, że Norwegowie wydają na biegi 10 razy więcej niż my. Jest też w tym wina PZN, jak i FIS. O tym że mam wątpliwości, co do uczciwości w pucharze świata w skokach też nie pisałem ;) To było stwierdzenie faktu, a nie rozprawy nad tym, dlaczego tak się stało :) Szkoda mi Justyny i Kamila, bo przegrywają w nie do końca sportowej rywalizacji.

TopFunny525 PW
12 marca 2012, 21:54
Ekhym Ekhym:
Alistar:
Beznadziejni? Bo Justyna Kowalczyk nie będzie pierwsza? Bo Kamil Stoch nie jest ciągle najlepszy? Chrzanicie głupoty, przykro mi to mówić. Nie można ciągle wygrywać. O warunkach, w jakich polscy skoczkowie skopali swe skoki, nikt nie mówi. Wielu świetnych skoczków miało problemy w takich warunkach. Polska mentalność - ciągłe zrzędzenie. Też żałuję, że Stoch czy Kowalczyk nie są pierwsi, ale nie zgadzam się na obrzucanie ich błotem.
Nie, że miała być najlepsza IMO miała być przynajmniej dobra(tyczy się też to Stocha),ale to nie znaczy, że mają załamywać setki innych widzów którzy na nich liczyli.

Matheo PW
12 marca 2012, 23:43
Człowieku to jest sport! Niektórzy po prostu są lepsi od innych i tyle. Jak się nie da kogoś pokonać to się nie da i już.

Nasze gwiazdy odbiegają trochę od reszty, pod kilkoma względami. Justynie potrzeba sztabu, takiego jak ma Marit (Przynajmniej w połowie takiego) i wsparcia ze strony rodaczek z drużyny podczas startów. Kamilowi brak skupienia i opanowania. Czyli po prostu doświadczenia, no i szczęścia. Oboje zawsze dają z siebie 100%, więc nie wiem jak mogą kogoś zawieść.

Alistair PW
13 marca 2012, 17:30
@TopFunny525

Zastanów się co piszesz. Piszesz, że nie mają być najlepsi, ale dobrzy. Czyli co wg Ciebie znaczy "dobrzy"? Ja wnioskuję, że to znaczy "najlepsi", skoro Justyna nie stanęła na samym szczycie i już uważasz, że załamała fanów. W tym momencie sam sobie "trochę" przeczysz. Sportowcy to nie maszyny. Myślisz, że to takie proste wygrywać zawsze? "Wypruwać z siebie flaki" w każdym wyścigu? Uważam, że nikt nie może podejrzewać Justynę Kowalczyk o to, że nie daje z siebie wszystkiego. Niestety, czasem po prostu brakuje sił. Ja mogę sobie tylko wyobrażać jak ciężko jest biegać w nartach. Przecież te wyścigi to nie tylko zjazd, ale i ciężkie podejścia, bardzo duże obciążenie dla nóg.

Tak samo Kamil Stoch - naprawdę uważam, że duży wpływ na jego słabe skoki miały warunki pogodowe. Wielu innych skoczków psuło swoje skoki. Niektórzy dostali mocny podmuch, przez co ratowali się machając rękami, żeby tylko utrzymać się w powietrzu.

Jak dla mnie, to polska kadra skoczków znacznie się poprawiła. Jeszcze z dwa lata temu, prawie zawsze zajmowaliśmy 7., 8. miejsca w rywalizacji drużynowej. A teraz, parę razy byliśmy znacznie wyżej.

Austriacy byli rewelacyjni w zeszłym sezonie. W tym już tak nie błyszczeli.

Matheo PW
14 marca 2012, 20:39
No i kolejny upadek Justyny. Ja nie wiem czym to jest spowodowane. Przemęczeniem, czy presją za strony sztabu trenerskiego i PZN. Może i tego i tego. Tak czy siak, Justyna traci do Marit 160 pkt, a zostały trzy starty...

Matheo PW
18 marca 2012, 16:04
No i wszystko jasne. Puchary Świata w sportach zimowych zakończone. Kamil Stoch skończył na 5 miejscu a Justyna na 2. Coś jest nie tak w działaniu PZN. Jak dla mnie Naszym zawodnikom brakuje porządnego sztabu i przygotowania psychicznego..

AmiDaDeer PW
18 marca 2012, 16:41
Alistair:
Beznadziejni? Bo Justyna Kowalczyk nie będzie pierwsza? Bo Kamil Stoch nie jest ciągle najlepszy? Chrzanicie głupoty, przykro mi to mówić. Nie można ciągle wygrywać. O warunkach, w jakich polscy skoczkowie skopali swe skoki, nikt nie mówi. Wielu świetnych skoczków miało problemy w takich warunkach. Polska mentalność - ciągłe zrzędzenie. Też żałuję, że Stoch czy Kowalczyk nie są pierwsi, ale nie zgadzam się na obrzucanie ich błotem.

Alistair PW
18 marca 2012, 17:44
W czym rzecz, bo nie kapuję? To teraz PZN jest winny braku pierwszego miejsca?

Matheo PW
18 marca 2012, 17:57
Jak uważasz, co było powodem przegranych Justyny? Słabe przygotowanie fizyczne? Pisałem o tym wcześniej. Presja i marny sztab to są powody przegranej. Jeśli zawodniczka walcząca o puchar świata nie ma w sztabie masażysty, to chyba nie ma oczym mówić. No i psycholog, to jest podstawa. Serwismenów ma świetnych, ale to nie wystarczy.

Nie mówię że Justyna nie jest bez winy. Ale powiem, że jest gorsza od Bjergen dopiero, gdy przegra z nią mając takie warunki jak ona.

AmiDaDeer PW
19 marca 2012, 17:13
Justyna zajęła drugie miejsce, a Ty narzekasz na kiepskie przygotowanie? Serio?

Alistair PW
19 marca 2012, 17:44
O braku masażysty czy psychologa nic nie wiem. Jeśli faktycznie, to raczej kiepska sprawa. Tu akurat trudno się nie zgodzić z Matheo, choć trudno w to uwierzyć.

Vatras PW
19 marca 2012, 19:37
Cytat:
Justyna zajęła drugie miejsce, a Ty narzekasz na kiepskie przygotowanie? Serio?

Serio. Gdyby Bjoergen zdeklasowała Justynę nie byłoby dyskusji. A ponieważ rywalizacja była bardzo zacięta widać, że obie zawodniczki są na porównywalnym poziomie i o ostatecznej klasyfikacji zadecydowały detale. Jak na przykład gorsze zaplecze. Zresztą sama Justyna pisała nie tak dawno o warunkach w jakich nasi narciarze muszą się przygotowywać do sezonu. Dlatego owszem, sztab i PZN są współwinni takiego a nie innego finału tych rozgrywek.

Oczywiście nie wolno popadać w rozpacz i rozwodzić się nad "fatalnym" drugim miejscem. Proszę zauważyć na jak wysokim poziomie stała rywalizacja w tym sezonie. Obie zawodniczki pobiły własne rekordy ilości zdobytych punktów w Pucharze Świata i potwierdziły swoją supremację w tej dyscyplinie. Pozostaje nam cieszyć się ze świetnej postawy Justyny i liczyć, że następny sezon przyniesie przynajmniej tyle samo emocji. Oraz, oczywiście, odwrotną kolejność na szczycie :P

Matheo PW
19 marca 2012, 20:51
Fakt :) Drugie miejsce wcale nie jest złe ;) Tylko mi szkoda Justyny bo daje z siebie wszystko, ale inni nie robią wystarczająco dużo, by mogła walczyć na równym poziomie :) A sama Justyna nazwała ten sezon najlepszym w swojej karierze :)Ja tam z niej dumny jestem, tylko mnie boli że zawodniczce takie formatu, może czegokolwiek brakować :(

YamiYugi PW
20 marca 2012, 19:48
W skokach narciarskich są równi i równiejsi ;(

Kamil zagrażał austriakom na podium PŚ, więc od czasu do czasu można go puścić w złych warunkach. "Warunki były dobre." - taki komunikat od jury dostał Łukasz Kruczek w Vikersund, kiedy Kamil miał już żegnać się z MŚ.

Poza tym punkty za wiatr w ogóle nie odzwierciedlają tego, co się dzieje na skoczni. Powiedzmy, że zaraz po wyjściu z progu ma się średni wiatr w plecy, a w okolicach punktu K mocny pod narty. Nawet jeśli nie dolecisz do punktu K, zostaną ci odjęte punkty za wiatr z tamtego miejsca. Nie mówiąc już o braku dodawanych punktów za wiatr z boku, mimo tego że też przeszkadza...

Powinniśmy się i tak cieszyć z 5 miejsca. Kamil ma jeszcze czas na zwycięstwa :)

Matheo PW
20 marca 2012, 20:17
Właśnie, ten cały system powinien być wycofany. Nie da się odzwierciedlić ruchów wiatru za pomocą punktów. Chyba że skoczek miałby zamontowane w kombinezonie jakieś urządzenie do pomiaru, ale to jest raczej technicznie niemożliwe.

Jeszcze jedna sprawa. Mi się wydaje, że ten system przeszkadza w realizacji konkursów. Ile w tym sezonie było odwoływanych i przekładanych imprez. Więc albo mamy doczynienia z jakimiś wzmożonymi działaniami wiatru na całym świecie, albo ten system robi z warunków kiedyś optymalnych do latania, warunki "niekorzystne".

YamiYugi PW
20 marca 2012, 23:03
Punkty nie mają zbytniego wpływu na przyrodę :P

Tak, wyjątkowo dużo. Ostatnio chcą skoki uczynić sprawiedliwymi i bezpieczniejszymi mimo, że i tak to się zbytnio nie uda.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: Sport

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel