Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sport
komnata: Podziemna Tawerna
Grupa MŚ 2018 - czy Polacy wyjdą z grupy?
Tak, z pierwszego miejsca (10)
 
 59%
Drugie miejsce będzie nasze (3)
 
 18%
Skompromitujemy się i zajmiemy czwarte miejsce (4)
 
 24%
Nie, skończymy trzeci (0)
 
 0%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 21 - 22 - 23

Matheo PW
6 czerwca 2016, 21:13
Przed Euro 2012 wysoko wygraliśmy chyba z Andorą i od razu poszła sodówka do głowy, a później klapa. Dlatego ja wolę ten remis.

Drwal PW
6 czerwca 2016, 21:26
No zgadza się, mecze towarzyskie przez wielkimi imprezami są trudne do analizy. Pamiętam jak nie dostaliśmy się na Euro w 2004 roku, przed wakacjami ograliśmy Grecję w ładnym i pewnym stylu, a oni za miesiąc zostali mistrzami Europy.

Drwal PW
11 czerwca 2016, 13:45
Euro 2016 się rozpoczęło na dobre. Wczorajszy mecz naprawdę zapowiada znakomite mistrzostwa. Francja wygrała z Rumunia 2-1 po fantastycznym występie Dimitri Payeta. Ogólnie mecz był bardzo wyrównany, Francja trochę zawiodła, ale udało się jej wygrać i w sumie ma prawie pewny awans do 1/8 finału. My oczywiście czekamy na niedziele i mecz Polaków. Będzie się działo. :P
Na koniec parę fajnych memów:














Matheo PW
11 czerwca 2016, 22:33
To jak obstawiacie nasz debiut na Euro? Ja życzyłbym sobie remis.

Drwal PW
11 czerwca 2016, 22:53
Oj remis to trochę mało. Chciałoby się zwycięstwa. Wyniki na Euro pokazują, że każdy mecz jest bardzo wyrównany. Czeka nas wojna, miejmy nadzieję, że nie pękniemy.

Nicolai PW
12 czerwca 2016, 00:03
Marketing sportowy jest coraz dziwniejszy...


Alistair PW
12 czerwca 2016, 00:31
Brakuje tylko śmietanki kibica. Do rurki w sam raz.

Qui PW
12 czerwca 2016, 01:30
Opakowanie "Rurki kibica" wygląda jakby 9 właśnie dał 15 w łeb. Chyba nie o to im chodziło :P.

Matheo PW
12 czerwca 2016, 12:51
Znowu zaczyna się offtop. To mogło pójść do "uśmiechnij się".

Drwal PW
12 czerwca 2016, 19:53
Wygrywamy 1-0, byliśmy dużo lepsi i wynik nie oddaje naszej przewagi. Emocje były niesamowite. :D

Matheo PW
12 czerwca 2016, 21:19
Kapitalnie! W końcu wygraliśmy pierwszy mecz. Tego jeszcze nie było w XXI wieku. Graliśmy naprawdę dobrze. Rozsądnie, konsekwentnie i przede wszystkim pewnie. W końcu można patrzeć na grę naszej reprezentacji z przyjemnością.

Drwal PW
12 czerwca 2016, 21:22
My w sumie nie wygraliśmy pierwszego meczu od 1974 roku. W końcu ta passa została przerwana. Ja również jestem zachwycony, ale porównywaniu do innych mi najbardziej podobał się Piszczek. Dla mnie zdecydowanie MOTM.

Matheo PW
12 czerwca 2016, 21:26
Kapustka... To jest chłopak, który zajdzie daleko. Życzę mu wielu bramek na tym turnieju. Poważne kluby już się nim interesują.

Drwal PW
12 czerwca 2016, 21:33
No warto myślę powołać się na kilka wypowiedzi ludzi futbolu o nim. Mi najbardziej zapadła w pamięć ta:

Rory Smith z The Times:
Bartosz Kapustka is 19, technically excellent and still plays in Poland, for Cracovia. Give it a month and only the first two will be true.

A niżej moje noty za to spotkanie:
Szczęsny 7
Piszczek 8 (MOTM) Glik 8 Pazdan 6 Jędrzejczyk 7
Krychowiak 8 Mączyński 6,5 Błaszczykowski 7 Kapustka 7
Milik 7,5 Lewandowski 7

Vusapion PW
13 czerwca 2016, 00:01
Mecz się rozpoczął, nasi ruszyli i miałem obawy, czy znowu będzie to słynna szarża husarii w pierwszych 15 minutach, a później coraz gorzej. Obawy na szczęście się nie sprawdziły i konsekwentnie budowaliśmy kolejne akcje.

W większości gra Polaków opierała się na skrzydłach i wychodziło to świetnie, mega zaskoczony byłem postawą Kapustki, chłopak grał rewelacyjnie. Wiadomo już, że jesteśmy przygotowani całkiem nieźle do turnieju, tylko czy gra orłów była taka dobra, czy Irlandczycy z północy zagrali tak marnie.

Oceny w skali 1 - 10:
Szczęsny - 7 W pierwszej połowie prawie bezrobotny, poza jedną interwencją na 25 metrze. W drugiej odsłonie pewny, szczególnie w sytuacji gdzie zareagował na Washingtona wychodzącego na czystą pozycję.

Glik - 8 Bardzo pewny w obronie, to on wziął na swoje barki najgroźniejszą broń rywala Laffertego i wygrał większość pojedynków z rosłym napastnikiem, nieźle wprowadzał piłkę do gry i asekurował Piszczka.

Pazdan - 4 Najsłabszy w naszej drużynie, wyprowadzenie piłki w jego wykonaniu, to zagranie do najbliższego, nie utrzymywał linii spalonego. Brak asekuracji dla Jędrzejczyka oraz Glika, wejście "na raz" w momencie gdy był ostatnim obrońcą, czym sprokurował najlepszą sytuację dla rywala w meczu. Irlandczycy zagrozili nam kilkukrotnie, a Michał i tak popełnił wiele błędów.

Piszczek - 8 Solidny w defensywie, najlepiej rozgrywał piłkę z całego bloku obronnego i świetnie współpracował z Kubą. Mógł zaliczyć asystę w pierwszej połowie gdyby Milik lepiej przycelował.

Jędrzejczyk - 7 Bardzo aktywny na lewej stronie, świetnie rozumiał się z Kapustką, w obronie poza sytuację przy rzucie wolnym gdy urwał mu się przeciwnik bez zarzutu. Niestety dośrodkowywał słabo, ale trzeba zauważyć, że musiał je grać słabszą nogą.

Mączyński - 6 Solidny występ, lepiej odnajdywał się w defensywie, gdy musiał kasować akcje rywala niż gdy miał kreować akcje.

Krychowiak - 8 W defensywie dowódca, dzięki niemu akcje rywala były zduszane w zarodku, popełnił jeden błąd gdy stracił piłkę w środku boiska. Wykonał najwięcej podań ze wszystkich, świetnie przenosił ciężar gry z jednej strony na drugą. Niewiele brakowało, a zamknął by mecz w końcówce, gdzie po uderzeniu z za szesnastki piłka minęła słupek o kilkanaście centymetrów.

Błaszczykowski - 8 Były kapitan imponował mądrością zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, kilkukrotnie próbował łamać do środka i posłać prostopadłą piłkę do napastników. Stwarzał bardzo duże zagrożenie po grze kombinacyjnej z Piszczkiem i jak się okazało w najważniejszej sytuacji w meczu, zachował się wzorowo, gdzie wszedł prawą flanką w pole karne, podniósł głowę i wypatrzył wolnego na 12 metrze Milika, któremu dograł, a ten podanie zamieniał na bramkę.

Kapustka - 9 Man of the match. Chłopak który do pierwszej 11 wskoczył jako ostatni, gdy Grosicki doznał kontuzji. Fantastycznie dryblował, przyjęciem piłki często mijał rywala. Nie bał się pojedynków 1 na 1, a nawet radził sobie z kilkoma rywalami, często uruchamiał Artura na skrzydle. Skasował faulem bardzo groźną kontrę rywala i zaliczył najgroźniejsze uderzenie w pierwszej połowie, gdy z powietrza huknął pod poprzeczkę, jednak McGovern końcami palców zdołał sparować piłkę nad bramką.

Milik - 7 Miał dzisiaj trzy bardzo dobre okazje do zdobycia bramki i tą ostatnią zamienił na zwycięstwo. Piłka szukała go w polu karnym i przy większej koncentracji oraz precyzji zdobyłby hat-tricka. Rzadko jednak pokazywał się do gry, a miał do tego nieco ułatwione zadanie, bo główna uwaga obrony wyspiarzy była skupiona na Robercie oraz naszych skrzydłach.

Lewandowski - 8 Praktycznie bez okazji bramkowej, ale jego wkład w grę jest spory. Motywował kolegów do wyższego pressingu, cofał się do rozegrania, wywalczył kilka stałych fragmentów oraz walczył do samego końca. Zagrał jak kapitan z prawdziwego zdarzenia.


Plan na początek turnieju został wykonany, zwycięstwo i 3 punkty pozwalają spokojnie patrzeć na to co zrobią rywale. Kolejny przystanek to Paryż i starcie z Niemcami, którzy pokonali Ukrainę 2-0. Niemcy wiedzą, że nie muszą za wszelką cenę zdobyć kompletu punktów, bo grają ostatni mecz z prawdopodobnie najsłabszą drużyną w grupie. To może być dobra okazja, by wyplenić ze wspomnień te wszystkie lata bez zwycięstwa z zachodnim sąsiadem. Mimo wszystko sukcesem będzie już punkt i liczę, że na to stać tę reprezentację. Ale przede wszystkim trzeba będzie pokazać, że nie odstajemy zbyt mocno od faworytów i przygoda z Euro nie będzie musiał kończyć się na 1/8.

Matikun PW
13 czerwca 2016, 00:08
Mecz oglądało się naprawdę bardzo przyjemnie! Byłem zaskoczony, a Kapustka udowodnił, że nowe pokolenie może mieć bardzo duży potencjał. Przez cały mecz widać było naszą dominację nad przeciwnikami, szkoda tylko, że wynik tak bardzo tego nie odzwierciedlił, ale nie ma powodów do zmartwień - mamy w końcu 3 punkty ;D.

Nicolai PW
13 czerwca 2016, 12:55
Polacy grali wyraźnie lepiej, ale o wygranej nie decyduje procent posiadania piłki czy ilość sytuacji, ale skuteczność, a z tym było u nas w tym meczu krucho... Dlatego mam obawy przed kolejnymi meczami. Oczywiście pomimo obaw, mam też nadzieję, że Nawałka zauważy to i przygotuje nas na Ukrainę i Niemcy ;)

Drwal PW
13 czerwca 2016, 13:37
Tzn. jak się weźmie pod uwagę większość spotkań, to zwykle jest tak, że co 3 dobra sytuacja bramkowa kończy się golem. U nas było z tym trochę gorzej, więc jest co poprawiać, ale też nie mieliśmy jakoś bardzo dużo tych sytuacji. Na pewno była okazja Milika z pierwszej połowy, niepodyktowany rzut karny, strzał Krychowiaka i coś znaczącego pewnie pominąłem. Graliśmy bardzo dobrze taktycznie, ale brakowało trochę prostopadłych piłek do napastników. Było o to oczywiście bardzo ciężko, gdyż Irlandczycy z Północy stali najczęściej w dwóch liniach obronnych. Niemniej dobrze, że udało nam się strzelić bramkę stosunkowo szybko, każda kolejna minuta bez gola wzmagałby presję i pewnie dość mocno paraliżowała.

Wczoraj obejrzałem też mecz Nimecy - Ukraina. Było to bardzo otwarte spotkanie z wieloma sytuacjami i trzeba przyznać, że w ofensywie oba zespoły są bardzo mocne. Defensywy odwalały jednak takie kiksy, że Milik i Lewy mogliby solidnie ich skarcić. Widzę więc spore szanse w kolejnych meczach, ale czekają nas znowu horrory.

Nicolai PW
13 czerwca 2016, 15:21
To, prawda... Irlandczycy skupili się na defensywie, nie zawsze czystej... Niemniej prawie zawsze jest tak, że jak gra się na remis to się przegrywa. Sprawdziło się to w naszym pierwszym meczu. Ale mniejsza, może rzeczywiście z Niemcami i Ukrainą, które grają inną piłkę będziemy mieli więcej okazji, oby.

Swoją drogą jakie teraz są zasady odnośnie przechodzenia dalej z trzeciego miejsca? Co decyduje? Bilans bramkowy?

Drwal PW
13 czerwca 2016, 15:24
Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście liczba zdobytych punktów, a dalej decydują: lepsza różnica bramek, większa liczba zdobytych goli, wskaźnik fair play i współczynnik UEFA.

W skrócie: robimy osobną tabelę zespołów z 3 miejsc. Wpisujemy ile pkt zdobyły zespoły i układamy z tego kolejność. 4 z 6 drużyn awansują dalej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 21 - 22 - 23
temat: Sport

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel