Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H1] Jak to jest z bohaterami?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Matheo PW
8 lutego 2012, 20:58
Mam problem ze zrozumieniem podziału wśród bohaterów w pierwszej części sagi. Jak To jest? Czy np. wszyscy barbarzyńcy którzy są w tej grze służą Slayerowi? Czy są też barbażyńcy, którzy są na usługach Ironfista. Albo czy wszystkie czarodziejki są po stronie elfów, czy jest też jakaś czarodziejka która jest bohaterką ludzi?

Jeśli rozumiećie ten podział i jeśli wiecie do jakiej frakcji należy dany bohater to proszę o wasze wpisy.

Jeśli rekrutuje się jakiegoś rycerza to ma on armie ludzi. Nawet Maximus a pasuje mi on na barbarzyńce. A Dimitri wygląda dla mnie jak bohater Elfów a po rekrutacji też ma armię ludzi łuczników itp.

Mi się wydaje że w każdej frakcji są przedstwiciele każdej z czterech klas bohaterów. Czyli np w zamku ludzi oprócz Rycerzy są też Czarnoksiężnicy, Barbarzyńcy, i są też Czarodziejki. Ale nic w grze nie wskazuje na to więc chyba się mylę.

vinius PW
8 lutego 2012, 21:13
Patrząc z czysto rozgrywkowego punktu widzenia: jak w każdej części Heroesów, w dowolnym zamku możesz nająć bohatera dowolnej klasy.
Natomiast "fabularnie", rycerze są macierzystymi bohaterami zamku Ironfista, czarodziejki - zamku Lamandy i tak dalej. Czasem ma to nawet widoczne przełożenie w grze (np. przejście Sandra z zamku czarnoksiężnika w H1 do zamku nekromanty w H2; Lord Kilburn był zaś generałem Ironfista).
A szczególnie już to widać np HoMM 3, gdzie odpowiednie umiejętności każdego bohatera są związane z jego zamkiem (np. rycerze mają specjalne bonusy do dowodzenia miecznikami czy gryfami).

Irhak PW
8 lutego 2012, 21:14
Ogólnie podział zamków w H1 (jak również w H2) odbywał się po klasie bohatera. Tak więc na usługach Slayera mogły być np. rycerze, ale miasta nadal były odrębne. Dopiero w H3 masz dualizm w miastach - jest bohater mocy i bohater magii, a oboje służą dowolnej stronie praktycznie (chociaż przyjmuje się, że np. barbarzyńca i mag bitewny to ludzie Krewlod itd.).
Wracając do tematu - podział był taki, a nie inny głownie z powodu nazewnictwa i zrzeszenia jednostek wokół danego typu bohatera.

Matheo PW
8 lutego 2012, 21:33
Rozumiem. Ale nie można wynająć np. Rycerza z armią Elfów? Czy można? Patrząc na wszystkich bohaterów wymienianych na różnych forach (nawet na Naszym) zastanawiam się np. którzy z nich to Elfy. No bo są tacy którzy przypominają wyglądem Elfa. Zastanawiam się czy np Maximus to Barbarzyńca który ma zdolności rycerza czy to Rycerz który upodabnia się wyglądem do Barbarzyńcy.

Dark Dragon PW
8 lutego 2012, 21:47
Nie można. Maximus to ork/półork.

Irhak PW
8 lutego 2012, 21:50
Niestety takiej opcji nie ma. Z kolei najbliżej elfa jest czarnoksiężnik Oz Arie.

Dark Dragon PW
8 lutego 2012, 21:53
A Dimitri to dowódca straży Kalindry z MM5, człek.

vinius PW
8 lutego 2012, 21:59
Zaraz, to ten sam Dimitri? Chyba nie do końca?

Alamar PW
8 lutego 2012, 22:02
Tutaj macie "historię" poszczególnych bohaterów.

Bohaterowie w H1-2 to po prostu nawiązania, mrugnięcie okiem do graczy, którzy grali w pierwsze pięć części sagi Might and Magic. Fabularnie (poza kilkoma wyjątkami) nie mają oni nic wspólnego ze swoimi protoplastami.

Dark Dragon PW
8 lutego 2012, 22:04
Faktycznie, mój błąd. Co do jednego mam jednak rację - to człek, nie elf :)

Acid Dragon PW
8 lutego 2012, 22:55
Moim zdaniem po prostu czym innym jest *rasa* bohatera, czym innym jest *klasa*.
rasy (z występujących w H1): człowiek, pół-ork, elf, dżin, lisz i pewnie coś jeszcze
klasy występujące w H1: rycerz, barbarzyńca, czarnoksiężnik, czarodziejka.

W zamku więc można nająć pół-orka, czy elfa, ale nikt nie powiedział, że elf, czy ork nie może być rycerzem.

W zamku mamy rycerzy. kropka. Dlatego, że jest to *klasa* bohatera zamku. Nie ma tam barbarzyńców, czy czarnoksiężników. Są bohaterowie z *ras*, które mogą *wywodzić się* z innych zamków, ale obecnie są rycerzami. Czy to z dziada-pradziada, czy to od paru miesięcy - ale rycerzami.

Podobnie w H3 mamy np. dżinów, którzy mogą być magami, alchemikami, barbarzyńcami (Yog), czy elementalistami (Brissa).

O ile więc większość elfów zostanie pewnie druidami lub strażnikami, tak będą tacy, którzy zostaną rycerzami, magami, a nawet nekromantami.

A więc za *rasą* bohatera niekoniecznie idzie domyślna dla tej rasy *klasa*.

Matheo PW
9 lutego 2012, 00:16
Do: Acid Dragon Twoja odpowiedź wiele wyjaśnia. Nie podszedłem do tego w ten sposób. To co piszesz ma sens.

Ale czy da się ustalić jak Ty to nazwałeś "Rasę" poszczególnych bohaterów. To skąd pochodzi dany bohater, chyba nie. Więc trzeba będzie się zdać na domysły.

Acid Dragon PW
9 lutego 2012, 00:51
W istocie, możemy się domyślać, ALE są jeszcze dwa inne sposoby:

- gry wcześniejsze, gdzie występowały postaci o tych samych imionach i awatarach (a czasami nawet mamy uzasadnione podstawy domyślać się, ze może wręcz chodzić o dokładnie te same postaci, które się przedostały na Enroth przez portale podobnie jak Morglin Ironfist z VARN). Tam czasami mieliśmy do czynienia z dokładnym określeniem rasy lub przynajmniej więcej danych.
To jednak może być też mylące, gdyż np. w MM3 występował bohater o imieniu Crag Hack z avatarem podobnym do tego z H1-2, ale był... krasnoludem.

- gry późniejsze, w których dopowiedziano historię niektórych postaci - chociażby w biografiach lub instrukcjach. Np. Yog w H1 mógłby być uważany po prostu za niebieskoskórego człowieka, czy jakąś kosmiczną postać. Lecz jednak w H3 dowiedzieliśmy się konkretnie, że jest pół-dżinem i stąd ten odcień skóry.

Tallos PW
27 października 2015, 14:03
Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam ciekawostkę z HoMM1, o której wcześniej nie słyszałem, która chyba najlepiej pasuje tutaj. Otóż wg Might & Magic wiki (http://mightandmagic.wikia.com/) miast a w HoMM1 miały swoje nazwy, tak samo jak w HoMM3. Zamek rycerza to Farm (Farma), barbarzyńcy Plains (Równiny), czarodziejki Forest (Las), a czarnoksiężnika Mountain (Góra). Możliwe, iż pochodzą one z instrukcji.

Alamar PW
27 października 2015, 15:08
Wiemy

Morglin PW
27 października 2015, 15:19
Tallos:
Możliwe, iż pochodzą one z instrukcji.
W samej grze również się pojawiają - w liście modyfikatorów morale.

Kain PW
22 kwietnia 2020, 21:35
A propos modyfikatorów morale - czy w HoMM 1 jednostkom przeszkadza, że nimi dowodzi bohater z innej frakcji czy nie?

Hayven PW
22 kwietnia 2020, 21:36
W częściach 1-3 nie robi im to żadnej różnicy.

(Oprócz tego, że w H1 Rycerz daje oddziałom premię +1 morale, niezależnie od ich frakcji).
temat: [H1] Jak to jest z bohaterami?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel