Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/mod] Master of Puppets
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9

avatar PW
19 stycznia 2012, 20:58
Ale na HC jest wątek poświęcony temu modowi, który przeglądają także twórcy moda. Owszem, możemy bawić się w zgadywanki za co dana opcja odpowiada, a można także znaleźć odpowiedź u źródła. To tylko sugestia, nic więcej.

TopFunny525 PW
12 marca 2012, 17:12
Widziałem dużo filmów na YT oraz oglądałem stronę naszych wschodnich kamratów i myślę, że mod jest całkiem niezły. Pozostaje mi tylko to zainstalować a następnie przekazać wam swoje wrażenia. Jeśli to są wersje typu beta itp. to jestem pod wrażeniem:D.

Chris PW
3 kwietnia 2012, 16:24
Trzeba odświeżyć ten temat :p. Wiecie jak zmienić prędkość gry na taką normalną znaną z oryginału??? Bo za szybko to wszystko jest :/

Matheo PW
3 kwietnia 2012, 17:04
Chris chyba masz ten problem co ja. Pisałem o tym tutaj Błąd powoduje WoG, a nie ten mod.

gruziak97 PW
3 kwietnia 2012, 17:20
Nowa umiejętność (ta z młotkiem) zmniejsza koszt budowy w zamku, w którym jest bohater z nią o:
poziom podstawowy 5%
poziom zaawansowany 10%
poziom ekspert 15%
Natomiast o ile się orientuję w ruskim (uczę się go niecałe 2 lata :) ten pasek w mieście oznacza stosunek jego mieszkańców do ciebie (nie wiem jeszcze co, ale pewnie coś on zmienia ;).

Chris PW
3 kwietnia 2012, 18:26
Tak masz rację ten pasek to nastawienie ludności miasta do jego władcy ;p. Na początku jak przeczytałem to wychodziło, że ludność uważa mnie za boga jednak po małej partyjce nie wiem jaki to ma wpływ na grę być może gdy ludność jest niezadowolona np. przez wiele ataków wroga może się zbuntować czy coś ??? Nie wiem... Odnośnie tej hiper prędkości: znalazłem na ich stronie patcha, który to niby (tak wyczytałem z cyrylicy :p) miał poprawiać prędkość animacji na tą znaną z oryginału i rzeczywiście poprawia ale tylko to, że gdy wybudujemy nowy budynek w mieście to pojawia się on z charakterystyczną prędkością dla oryginału tak samo menusy normalnie wyskakują. Niestety bitwy nawet po przestawieniu w opcjach na najwolniejszy tryb dalej są cholernie szybkie co mi się bardzo nie podoba ;/. Czy wy też zauważyliście spadek fps od czasu do czasu na mapie podczas ruchu bohatera??? Bo ja tak ;p. A no i gdzie te alternatywne jednostki??? Jak na razie zobaczyłem je w twierdzy(kabany-świnie), fortecy (takie puszyste gargulce xD) i w bastionie (fauny i satyry). Nic nie ma w nekropolis ani w lochach :(

EDIT/// Matheo usunąłem ten plik cranim.txt i dalej to samo ;p. a i taka ciekawostka, dzisiaj trafiłem na monstrum Tsar-Thaatl, które ma 80 tys hp o.O i towarzyszą mu jego 2 klony? Jakieś kolesie tak samo wyglądają jak on, tylko mają różowo-czerwone zabarwienie i wszystkie takie same staty oprócz życia, którego mają 8tys... Co to ma być xD?

EDIT2/// Jeszcze coś mi się przypomniało ale to trochę z innej beczki... Z jakiej paki w MOP wyświetla mi się poprawnie cyrylica nazwy budynków, jednostek itp. a w HotA, która też przecież jest po rusku mam dziwne krzaki??? xD

Matheo PW
3 kwietnia 2012, 20:43
Może do MOP są na stałe dołączone rosyjskie czcionki, których nie trzeba dodatkowo ściągać. To by wszystko tłumaczyło ;)

gruziak97 PW
3 kwietnia 2012, 20:58
Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na znak zapytania znajdujący się w prawym górnym rogu podczas gry. Pozwala on znaleźć informacje na temat dowolnej jednostki, jeśli podamy jej numer. Jest ich uwaga....226! Te do 196 to standardowe jednostki woga, natomiast te dalej to nowe. Miłego przeglądania! ;)

witchking PW
3 kwietnia 2012, 22:07
122 124 126 128 152-153 159 164-167 też wydają mi się grafikami niestandardowymi ale mam starą wersje woga więc głowy nie dam;) Umiał by to ktoś przetłumaczyć?

Chris PW
4 kwietnia 2012, 06:17
123 nie mam pojęcia :D (może jacyś oprawcy czy cuś)
124 złe osy
126 dzikie wilki
128 nazgule
152 atlasy
153 antychrysty
164 bandyci
165 mamulekowie
166 pająki
167 starożytni?

gruziak97 PW
4 kwietnia 2012, 06:45
122сурты-nie znalazłem polskiego odpowiednika, ale mogę powiedzieć, że суть (podobnie) to istota, więc możemy określić je mianem istot :)(ы=y)
164головорезы-straceńcy
165мамелюки-jak z 122, ALE люки-włazy, więc może obieżyświaty (obieżyświeci?);P
166пауки-po prostu pająki
167древий-może po prostu enty, bo дендроиды охранники-drzewni wartownicy, a дендроиды солдаты-drzewni żołnierze

Irhak PW
4 kwietnia 2012, 11:19
Cytat:
122сурты-nie znalazłem polskiego odpowiednika, ale mogę powiedzieć, że суть (podobnie) to istota, więc możemy określić je mianem istot :)(ы=y)
Coś mitologicznego raczej widzę tutaj jako podstawę słowa ;)

Erui PW
4 kwietnia 2012, 12:17
Co do 165 proponowałbym Mamelucy - to byli w świecie muzułmańskim państwowi niewolnicy nie wyznający islamu (przeważnie poganie, niekiedy chrześcijanie ...). Zakupowani i szkoleni przez muzułmańskich władców do walki no i nawracani na islam. Mamluk po arabsku znaczy niewolnik

Chris PW
4 kwietnia 2012, 15:46
Tak się zastanawiam... Jeżeli do MoP są dodane ruskie czcionki to można by spróbować wyciągnąć i zaimplementować do HotA. Takie gdybanie ;p

197 lordowie chaosu
198 gigantyczne kraby albo kraby giganty zależy jak kto woli ;p
199 rosomaki
200 balony
201 nietoperze
202 hipnotyzujące oczy nie wiem jak to przetłumaczyć na zgrabniejszy język :p
203 starożytne/prastare nosorożce
204 wielkie robaki/czerwie
205 car thatl
206 nie wiem co to za karguły xD
207 pustynni łucznicy
208 miotacze ognia
209 Simurgi jakaś kolejna ich specyficzna nazwa
210 artylerzyści
211 nie wiem chyba po prostu Marduki
212 fauny
213 satyry
214 kościołamacze, łamacze kości, łamignaty itp.
215 berserkerzy
216 tarczownicy
217 płonące krasnoludy
218 muszkieterzy
219 krasnoludy wartownicy
220 krasnoludy strażnicy
221 dziki
222 wieprze
223 skorpiony
224 kościane golemy
225 nie wiem
226 nie wiem :)

Tak z nudów przetłumaczyłem pi razy drzwi :D

Matheo PW
4 kwietnia 2012, 15:59
Można je poprostu pobrać. Z tego co się orientuje. Tak samo jak polskie można ściągnąć i wtedy mamy normalne `ś` i `ć` ;). Nie jestem tego w stu procentach pewien.

Chris PW
4 kwietnia 2012, 16:22
Matheo próbowałem doinstalować jakiś czas temu czcionki i dalej mam krzaki :p

gruziak97 PW
4 kwietnia 2012, 17:30
Irhak:
Coś mitologicznego raczej widzę tutaj jako podstawę słowa ;)
To były tylko żarty;) Ja po prostu nie szukałem po mitologi.

Erui:
Mamelucy - to byli w świecie muzułmańskim państwowi niewolnicy nie wyznający islamu (przeważnie poganie, niekiedy chrześcijanie ...). Zakupowani i szkoleni przez muzułmańskich władców do walki no i nawracani na islam. Mamluk po arabsku znaczy niewolnik
Nie wiedziałem, więc kombinowałem ;)

Ogólnie dzięki za info i uświadomienie :D

Matheo PW
4 kwietnia 2012, 17:47
Chris: To nie wiem o co chodzi. Powinno działać ;)

I w ten piękny sposób powstały podstawy do pracy nad spolszczeniem :)

Chris PW
4 kwietnia 2012, 20:51
Powinno ale nie działa :). A z resztą i tak gram na pamięć a nazwy jednostek znam na pamięć z naszej kochanej kwasowej groty :p. No fakt mamy zalążek spolszczenia ale kto miałby to ogarnąć i wrzucić do gry :)???

majaczek PW
11 kwietnia 2012, 23:17
Ciekawe czy z MoPa da się wyciągnąć coś więcej niż wtyczkę 6-th slot. Posiadanie "Młotkowania" poza tym modem wydaje się interesujące.

Chciałem pozbierać perełki takie jak Amethyst i Emerald, oraz powszechnie dostępne zasoby (defy różnych stworzeń, obrazki z Might and Magic 6-8 jako artefakty) i opracować z nich mod zbiorczy. Parę szczegółów ze skryptów z Phoenix Mod też się przyda. Oczywiście nie da się zrobić dobrego moda bez własnej pracy, więc będzie mnie czekać sporo skryptów do napisania (W końcu artefakty z Emeralda są "puste" a posiadanie nowych artefaktów które tylko dodają "Primary Skills" jest nieciekawe). Czeka mnie też ukończenie moda który jest w mojej osobistej produkcji i skupia się tylko na Commanderach (zamierzam wprowadzić dużo odważniejsze zmiany niż tylko nowe defy). Na moje mody może trzeba będzie dużo poczekać gdyż mam spore zaległości na uczelni a ponadto by osiągnąć "wszystko co mogę chcieć" na temat Commanderów konieczne jest przeze mnie opanowanie umiejętności do napisania wtyczki która mi to umożliwi. Póki co jestem nawet w posiadaniu użytecznych kodów UN:C nie wykorzystanych wcześniej, ale nawet nie znalazłem czasu by je wszystkie sprawdzić. (gdyby czas można byłoby kupić z pewnością byłby droższym surowcem niż diamenty).

Wracając do MoPa - jednostek jest więcej bo skorzystano z Amethyst. Musi to być jakaś starsza wersja gdyż "ostrożni" twórcy MoPa podmienili nielubiane jednostki z wog jak posłańcy żywiołów (lub po prostu chcieli ominąć problem ze stworzeniami losowymi - z tego co wiem potworki dodane Amethystem nie mogą zostać normalnie wylosowane). Niniejszym jest to pierwszy mod jaki poznałem korzystający z Amethysta, skorzystali chyba nawet z Emeralda (Nowe artefakty). Mod z pewnością ciekawy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9
temat: [H3/mod] Master of Puppets

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel