Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 ... 95 - 96 - 97

Acid Dragon PW
14 stycznia 2014, 15:17
Cóż - WoG wydano jeszcze zanim w ogóle Google Trends zaczęło działać, więc tym bym się akurat nie sugerował ;).

Zresztą - bez różnicy co było kiedyś.
Faktem jest, że zainteresowanie HotA jest ogromne, jak zresztą można było przewidywać. Dodatek wreszcie zyskuje międzynarodową popularność, a także - podobnie jak niegdyś WoG - trafia do prasy, przynajmniej tej elektronicznej.

Dopiero z czasem okaże się, czy to zainteresowanie minie, czy zostanie na stałe.

PS. Nie wiem, co Hobbit sprawdzał, ale to są trendy "Wake of Gods" i "Horn of the Abyss".

Matheo PW
14 stycznia 2014, 15:34
Z Wogiem było trochę inaczej, bo powstawał gdy jeszcze samo H3 było popularne. Teraz Heroes 3 jest dużo mniej popularne. Narazie Hotę, znają tylko te osoby, które śledzą jakikolwiek portal o grach M&M.

witchking PW
14 stycznia 2014, 16:57
Jak wpisałem hota to wyskoczyło mi, że najpopularniejsze jest w pakistanie. A wśród podobnych jest na przykład kuch kuch hota co bo wpisaniu w google wyszukuje jakiś tamtejszy film;p Proponuje się więc nie sugerować wynikami hasła "hota".

glokku PW
14 stycznia 2014, 17:09
Jak już mówimy o tym co lepsze to pozwolę sobie zauważyć że w Wogu można łatwo robić rozgrywki typu RPG dzięki podmianie budynków itp.
W hota też niby można by zrobić takie rzeczy ale nie ładnie by to wyglądało.

W wogu kiedyś chciałem zrobić mapkę RPG ale niestety potem miałem nowego kompa a nie zainstalowałem moda 4 ulepszenia część jednostek zmieniło się a po za tym miałem już limit jednostek na mapę(to była duża mapa :D). Ale tak po za tym mapka bardzo fajnie wyglądała podmienianie teleportu na wygląd domu, zrobienie że las jest przejezdny i ukryte miejsce w lesie, chatę proroka podmienić na wygląd czarodzieja (miałem z tym dużo zabawy).

W wogu po za tym już były kampanie porobione RPG co ich przechodzenie było bardzo fajne :D

Hota by dużo zyskała gdyby miała właśnie duże możliwości edytora, żeby można tworzyć gry nie tylko RPG ale też inne.

michalsl PW
14 stycznia 2014, 21:50
~Shin0bi, nie rozumiem dlaczego nazwałeś mnie trollem, no chyba, że sam nim jesteś i próbujesz urządzić jakieś flamewar, okej ale ja w tym uczestniczyć nie będę.
Taka jest moja opinia o VCMI, nie mam powodów by być subiektywnym.
-jeden wielki buggerfall póki co.
-większość jednostek "zapożyczonych" jeśli słowo skradzione było zbyt dosadnie, w końcu ich twórcy nie roszczą sobie jakiś tam praw. I chyb Salamander stworzył 80 % z nich, a przecież Salamander chyba związany jest z HoTą ?
-miasta takie jak Grove - okej kawał dobrej roboty, w życiu bym czegoś takiego nie stworzył :) Ale bądźmy szczerzy, nie ma porównania do projektów HoTy...
-modów od metra - czy to plus ? nie dla mnie. Lubię solidność i kompletność. A nie zlepek ściągniętych modów z różnych stron, potem tylko szukać który crashuje :)
-zalatuje WoGiem. Takie odnoszę wrażenie. Jeszcze ten dziwny ruch bohatera.

tak z innej beczki:

http://www.google.pl/trends/explore#q=horn%20of%20the%20abyss%2C%20VCMI&cmpt=q

czyżby tylko Polska i Rosja ciupała była świadoma istnienia tych modów ? :D

Warmonger PW
14 stycznia 2014, 22:02
Cytat:
a przecież Salamander chyba związany jest z HoTą
Dobrze, że nie napisałeś, że Salamandre jest komuchem, gejem i reptilianinem, bo na takim mniej więcej poziomie merytorycznym jest ten post.

Zacznijmy od początku:

1. VCMI to nie mod, VCMI to silnik.
2. Zespół VCMI nie odpowiada za to, kto i jakiej jakości mody tworzy oraz z czego korzysta.
3. Modów nie należy ściągać "z różnych stron", tylko z launchera, bo tylko te mają gwarancję działać poprawnie.
4. Skoro nie lubisz "zlepka różnych modów ściągniętych z różnych stron", to ich nie ściągaj. Chyba, że jesteś masochistą, ale za to już nie czuje się odpowiedzialny.

Cytat:
nie mam powodów by być subiektywnym.
Żeby być obiektywnym, trzeba wiedzieć, co się mówi.

AmiDaDeer PW
14 stycznia 2014, 22:27
Gwoli ścisłości: sprawdzałem trendy dla "Heroes 3 wake of gods" i "Heroes 3 horn of the abyss", coby wyniki byly raczej jasne. Bez "heroes 3" wyniki mogą być mylące, Google lubi ignorować "of" czy "the" przy wyszukiwaniu.

Przyczyn możemy sobie szukać dalej, ale na razie i tak HotA bije rekordy.

witchking PW
14 stycznia 2014, 22:59
Nie wiem czy trendy google jest miarodajne. U mnie wychodzą takie wyniki:

https://www.dropbox.com/s/0jiiz4t5p7bpgbb/Zrzut%20ekranu%202014-01-14%2022.53.58.png

Ale z rozmowy rozumiem, że pojawiają się tutaj pewne różnice.

Shin0bi PW
14 stycznia 2014, 23:17
Cytat:
Shin0bi, nie rozumiem dlaczego nazwałeś mnie trollem, no chyba, że sam nim jesteś i próbujesz urządzić jakieś flamewar, okej ale ja w tym uczestniczyć nie będę

Nazwałem cię trollem, ponieważ:

a) obrażasz innych użytkowników sugerując, że są złodziejami,
b) nie używasz poprawnej polszczyzny i masz problem z gramatyką, nie wiem tylko czy z powodu własnej niewiedzy czy jest to prowokacja,
c) dokonujsze agresywnej i co najważniejsze NIEKONSTRUKTYWNEJ krytyki projektu, o którym nie masz pojęcia i całkowicie mylisz podstawowe fakty. Do tego nie możesz o sobie powiedzieć, że mówisz obiektywnie, bo żadna opinia obiektywna być nie może. Obiektywne są tylko fakty. (i to też nie zawsze ;p)

Robiąc to krótkie podsumowanie zauważyłem, że złamałeś konstytucję Groty w kilku miejscach, więc następnym razem wstrzymaj się z wypowiedziami w podobnym tonie. Przepraszam za offtop, ale zdenerwowało mnie zachowanie tego jakże niesympatycznego użytkownika i poczułem się niejako zobligowany na nie odpowiedzieć.

Acid Dragon PW
14 stycznia 2014, 23:46
@Hobbit To sprawdź jeszcze raz, bo mi wychodzi z Twoimi hasłami identycznie jak bez "heroes 3" oraz tak samo jak na screenie witchkinga. Czyli - owszem, zainteresowanie HotA jest ogromne, a w ostatnim czasie dwa razy wyższe, ale ciągle nie przewyższa nigdzie WoGa.

Za to widać, że ostatni punkt na wykresie to remis, więc jest spora szansa, że po raz pierwszy w historii niedługo HotA przewyższy zainteresowaniem WoGa.

glokku PW
15 stycznia 2014, 00:09
Tego według mnie nie ma co porównywać ponieważ ludzie nie pisali pewnie heros tylko po skrócie. A Hota to jakaś firma, a wog to wojskowy oddział gospodarczy :D

Kammer PW
15 stycznia 2014, 00:14
Ja bym się trendami zbytnio nie przejmował. U mnie wychodzi, że zainteresowanie Obamą największe jest w Burundii, Gwinei i Liberii. Jedyne zainteresowanie Grotą jest w USA. VCMI i HotA na równi. Mam wrażenie, że te statystyki obecnie nie są warte funta kłaków. :P

AmiDaDeer PW
15 stycznia 2014, 01:35
Ale popularność na HC oraz to ile razy już pobrano Hotę z naszego Skarbca wciąż o czymś świadczy. :P

Acid Dragon PW
15 stycznia 2014, 02:05
To akurat prawda - w ciągu 2 tygodni HotA 1.3 zaliczyła u nas ponad 5000 pobrań i wskoczyła od razu na 8 miejsce najczęściej pobieranych plików ze Skarbca (licząc od powstania jego obecnej wersji w 2010 roku).

glokku PW
15 stycznia 2014, 19:51
Mam pytanie te zmiany tutaj wymienione(2 post) są oficjalne?
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=26298&pagenumber=1
Ciekawi mnie czy to tylko ogólny zarys czegoś co może wejść czy jakiś konkretny plan dodawania rzeczy(Town Keepers- mieli być z 1 wersją niestety ich nie ma),i wiem że ten post jest już bardzo stary więc może jest jakaś nowsza wersja planowanych zmian?

AmiDaDeer PW
15 stycznia 2014, 20:08
Ta lista jest przestarzała. Obecnie nie istnieje lista tego, co będzie wprowadzone w przyszłości, a co nie - twórcy wolą się skupić na tworzeniu, a nie planowaniu.

michalsl PW
15 stycznia 2014, 21:14
Hm chyba niepotrzebnie się tutaj rejestrowałem, bo poziom użytkowników tego forum (przynajmniej tych, którzy próbowali wejść ze mną w dyskusję) jest bardzo niski. Byłem przekonany, że większość fanów Heroesów, to ludzie z którymi można merytorycznie podyskutować na temat gry, chyba nic bardziej mylnego.
Pozdrowienia dla Warmongera i Shin0biego, pora dorosnąć chłopaki, z Waszych postów nic nie wynika, hipokryci :)

Nie zamierzam tutaj dłużej zostawać, a posty typu: nie będziemy tęsknić (bo tylko tego mogę się po Was spodziewać) możecie sobie darować, nie będę tracił czasu aby to czytać.

HobbitHobbitChyba jednak Tobie przydałoby się dorosnąć, bo obrażanie się na całą stronę (ba - na cały fandom) po dosłownie trzech wypowiedziach dwóch użytkowników świadczy o tym, że emocjonalnie faktycznie nie nadajesz się do korzystania z nie tylko tego, ale jakiegokolwiek forum. W razie gdybyś jednak zechciał tu wrócić, to czuj się ostrzeżony - nie tolerujemy tu zbyt długo takich zachowań, a uwagi Shin0biego i Warmongera były jak najbardziej na miejscu.

Kammer PW
15 stycznia 2014, 21:22
Racja, statystyki ze Skarbca są w tym przypadku najobiektywniejsze. Istnieje może zestawienie ilości pobrań na dzień? Na jego podstawie dałoby się stworzyć ciekawy wykres.

grajcownik PW
16 stycznia 2014, 02:23
Cześć wszystkim, to mój debiut "pisarski" na tym zacnym forum.
Zarejestrowałem się, gdyż zrobiłem poradnik do pierwszej kampanii w HotA oraz opis Przystani. Chciałbym poznać Wasze opinie o tym, zwłaszcza te krytyczne.

Przystań- http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/zamki-miasta/przystan
Kampania1- http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/hota-horn-of-the-abyss/pod-piracka-bandera

Jutro będę pisał taki mini-opis dodatku HotA, który znajdzie się tutaj, pozwoliłem sobie tam wkleić link do fabuły Kwasowej Groty (gdyż mi z czystego lenistwa nie chciało się go robić).
http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/hota-horn-of-the-abyss

Tak jak napisałem czekam na krytykę, najlepiej ostrą i czepialską, celem naniesienia poprawek ;)

Jeszcze raz wszystkich witam i liczę na odzew. Sam też na forum zamierzam zostać dłużej, gdyż świat Magii i Miecza nie jest mi obcy, przeszedłem Might&Magic od 5 do 9, wszystkie Heroesy i inne takie, więc powinniśmy znaleźć wspólny język. Pozdrawiam :)

glokku PW
16 stycznia 2014, 10:31
Dodatek powstał 31 grudnia 2011 o ile dobrze kojarzę a nie w 2013. W 2013 powstał ostatni dodatek(no chyba że jak nie było wersji angielskiej to Hota dla ciebie nie istniała :D).
strona: 1 - 2 - 3 ... 48 - 49 - 50 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel