Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 95 - 96 - 97

AmiDaDeer PW
13 listopada 2013, 01:51
Tak, były prezentowane już wcześniej, ale stosunkowo niedawno się pojawiły też na tej stronie. Nie jest to jednak nic szczególnie nowego.

Vade Parvis PW
14 listopada 2013, 18:56

Shaman's Puppet.

Shin0bi PW
15 listopada 2013, 00:16
Świetne, wiadomo już jakie właściwości będą mieć owe artefakty?

MinosKing PW
15 listopada 2013, 12:14
Te nowe Artefakty normalnie obłęd są świetne bardzo ładnie zrobione.

Oby tylko nie na screenach a w grze równie pięknie by się prezentowały, lalkę Wudu było widać chyba na screenie z mapy przygód o ile dobrze zapamiętałem;]

Wiwern PW
15 listopada 2013, 12:40
Potwierdzono co prawda, że w nowej wersji nie będzie Forge, ale za to znajdzie się wiele nowych elementów ubogacających grę. To wystarcza mi całkowicie.

Edytor Map -> Wygląda przejrzyście i bardzo podobnie do poprzedniego. Nowe obiekty i dekoracje od hoty są niesamowite, więc będzie czym ozdabiać mapki. Edytor będzie też pewnie bardzo przydatny w przyszłych wersjach, gdyż po cichu liczę na powrót do hotowców do konwencji nowych terenów na mapie przygody. Był kiedyś nawet screen koncepcyjny z nowym terenem Conflux i wyglądało to obłędnie.

Poprawki Graficzne -> Powołując się na to... Mniam. ^^

Nowe Artefakty -> Wygląd przemyślany w szczegółach. Właściwości nie znamy, ale na pewno będzie ciekawie. Naszyjnik trwałości jak na razie najładniejszy.

rtx PW
15 listopada 2013, 12:57
Powiem tak - łał.
Mimo, iż nie widzę różnicy w Cytadeli, a góry na piasku już w wersji 1.2 wyglądają świetnie [czytaj - tak samo jak na screenie], to i tak szkoda, że album nie zawiera zdjęcia poprawionego żywiołaka umysłu, który zamiast wypełnionego od środka modelu ma mieć takie śmieszne gwiazdki, gdy się patrzy od spodu. Widać to w animacji obrywania/śkierci, nie pamiętam dokładnie.
Aczkolwiek moim zdaniem za bardzo osłabili Fenixa - rozumiem zwiększony koszt, ale podwójne zmniejszenie przyrostu to już przesada.
A właśnie - na forum df2.ru znalazłem to - http://img812.imageshack.us/img812/3373/20hx.png
Wie ktoś dlaczego miasto ma uciętą wieżę?

Jaki teren dla Confluxa?

Swoją drogą - moim zdaniem powinni dać taki czerwonawy piach jako nowy teren [jeśli się da, ale zapowiadali, że mają dodać 3 rodzaje terenu w 1.0], tak jak był w Heroes 2. Brakuje mi też spękanej ziemi [ang. Wasteland], która również była w H2.

Saki PW
15 listopada 2013, 14:20
Hm, być może HotA ma zamiar wprowadzić wygląd zamku na mapie przygody zależny od stopnia jego rozbudowania (całkiem tak to wygląda, zważywszy na brak bocznych i głównej wieży)?

Wiwern PW
15 listopada 2013, 14:22
Masz na myśli coś takiego? :)


Saki PW
15 listopada 2013, 14:27
Nie wiem, JAK mają zamiar to rozwiązać, ale całkiem tak to wygląda, nie uważasz? Chyba że masz jakąś inną koncepcję.

rtx PW
15 listopada 2013, 15:29
Bardzo bym chciał coś takiego, ale akurat na przykładzie pokazanym orzez Wiwerna to fort wygląda raczej tak sobie [taki za pusty, głównie przez brak okien i to, że na ekranie miasta ma jeszcze coś 'na podłodze' pod sobą]. Niestety, to chyba niemożliwe bez kodu źródłowego i raczej słabo by wyglądało, gdyby robili to metodą na Frankenshteina. A raczej wątpię, żeby dostali modele zamków i kod źródłowy od ex-pracowników NWC. Najlepiej według mnie byłoby, gdyby ten wygląd miasta na mapie przygód [czy jakkolwiek ona się nazywa, mam h3 po angielsku i nie znam polskich nazw niektórych rzeczy] uwzględniał budynki specjalne mające wpływ na wygląd miasta, np. Brimstone Stormclouds, Shroud of Darkness [trochę duża przewaga dla wroga tak w sumie], Lookout Tower albo Blood Obelisk. Ale Rosjanie nie są wszechmogący.
Właśnie zauważyłem, że na screenie, do którego wstawiłem linka w poprzednim poście są 2 albo 3 nowe artefakty - jeden to laleczka Voodoo koło ifryta na dole obrazka, drugi to jakaś złota zbroja obok celu ruchu bohatera, zaś trzeci [nie jestem pewien czy to rzeczywiście artefakt] jest w lewym górnym rogu, na prawo od fragmentu składowiska klejnotów.

Vade Parvis PW
16 listopada 2013, 20:04
Golden Goose is back!




AmiDaDeer PW
16 listopada 2013, 22:28
So you still love Heroes 2, huh? :3

Wygląda na to że Witch miał rację - to ma być artefakt składany z Bezdennych mieszka, sakiewki i wotka złota. Miłe urozmaicenie gry, nie powiem. No i ta nostalgia...

rtx PW
16 listopada 2013, 22:45
Nawet nie wiedziałem, że w Heroes II był ten gąsior. Nie znoszę gęsi, ale i tak dobre dla drugiego bohatera.
Hobbit:
Jachu:
W sumie to można samemu przetłumaczyć
Zapewniam Cię że to nie jest takie proste.

Nieprawda, mam już czary i teksty w stylu '+1 do morale'. Ale kampanie olewam...

Trith PW
16 listopada 2013, 22:54
rtx:
Hobbit:
rtx:
W sumie to można samemu przetłumaczyć
Zapewniam Cię że to nie jest takie proste.
Nieprawda, mam już czary i teksty w stylu '+1 do morale'. Ale kampanie olewam.
Myślę, że Hobbitowi nie chodzi o sam fakt przetłumaczenia rosyjskiego na jakikolwiek inny język. Schody zaczynają się w momencie próby dodawania takich tłumaczeń do gry. Przy plikach Hoty nie wystarczy edycja kilku plików tekstowych z plików *.lod jeśli dobrze pamiętam.

Warmonger PW
17 listopada 2013, 08:50
Cytat:
Wygląda na to że Witch miał rację - to ma być artefakt składany z Bezdennych mieszka, sakiewki i worka złota.
Nie on pierwszy (nie on jeden?) na to wpadł ;) Ale nic to, ważne, że w końcu się pojawi. Bardzo się cieszę z realizacji tego pomysłu ^^

rtx PW
17 listopada 2013, 17:38
Dobra ludu, od dość dawna [czyt. od wczoraj] pracuję nad prztłumaczeniem Hoty na angielski - po wielu godzinach obijania się, podczas których mógłbym to zrobić szybciej i jeszcze sobie pograć udało się częściowo...
Otóż, jak stwierdził jakiś człek z Heroes Community, tekst związany z nową zawartością jest w jakimś super-duper zaszyfrowanym pliku hota.dat [bodajże], którego nie da się otworzyć. Ogranicza to moje możliwości do zangielszczenia tego co zostało zrusyfikowane. I takowoż uczyniłem. Niestety, nie mogłem manualnie przetłumaczyć pliku ze statystykami [i nazwami] stworów, bo naprawdę różne rzeczy się działy [przy jednej z prób pegaz nazywał się '0', a kosztował 450 złota i 250 klejnotów...], co jest spowodowane rozbieżnością tych kolumn. Wynika z tego, że plik z owymi statami po prostu podmieniłem na angielski z oryginalnego H3: SoD, co oznacza, iż nie zachowały się zmiany z Hoty, mające poprawić balans [skończyło się na drastycznym znerfieniu feniksa i mniej drastycznym znerfieniu żywiołaka magii].
https://www.dropbox.com/s/edsbldky8ef7hyc/HotA_lng.lod <- powinno zadziałać.

Edyta: Pogrubiłem kluczowe zdanie, bo niektórzy mają kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Rob000 PW
17 listopada 2013, 18:28
@rtx świetna robota. Brakuje tylko napisów podczas walki, jednostek z Cove (i niektórych budynków) oraz opisów map od Hoty. Myślę że przetłumaczysz szybciej ten dodatek od teamu Hoty (im chyba nie zależy). Życzę owocnej pracy i dzięki za wznowienie mojej nadziei na Hote po angielsku.
(nie liczyłem kampanii)
odnośnie kampani
http://www.hota.acidcave.net/fabula_pod_piracka_bandera.html

mitlandy PW
17 listopada 2013, 20:46
A co to 0_o .


rtx PW
17 listopada 2013, 21:05
Po prostu negatywne szczęście. Efekt odwrotny do pozytywnego, zmniejsza obrażenia o bodajże 50%.

Drwal PW
17 listopada 2013, 21:52
Nie ma czegoś takiego jak negatywne szczęście. Jako, że w Heroes III mamy już pech, to nazwałbym to po prostu nieszczęście. :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel