Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dwór
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 20 - 21 - 22

Ursus PW
23 czerwca 2017, 19:05
O Melitele :0! Jaki ten Kuroliszek piękny, jak z Wiedźmina. A tak to jak zwierzołak został przemianowany na Homunkulusa?

Kastore PW
23 czerwca 2017, 19:27
Lvl 1. i 2. mają bardzo podobną broń, w tym 1. lvl dziwnie ją trzyma i trudno określić gdzie ma ręce, muszkieter ma w ogóle muszkiet?, trudno określić która mandragora jest ulepszona, a 6. i 7. lvl są bardzo do siebie podobne -- wielkie, dziwne ptaki.

Poza tym tylko na 6. i 7. lvl są jednostki dwuhexowe, czyli dokładnie tak jak w Nekropolii i z racji tego coś trzeba z tym zrobić, bo w oryginalnej grze taki sam rozkład jednostek jedno- i dwuhexowych się nie powtarza. Zresztą nawet w Hocie zwrócili na to uwagę.

witchking PW
23 czerwca 2017, 19:36
Moim zdaniem lvl 2 i 4 wyglądają bardzo dobrze, można nawet powiedzieć, że zdecydowanie odstają na plus od reszty.

Muszkieter i homunkulus wyglądają umiarkowanie dobrze, homunkulus ma odrobinę za bardzo napompowane łapy a muszkieterowi poprawiłbym materiały (spodnie np. wyglądają bardzo jednorodnie)

Salamandra jest odrobinę nieczytelna, trudno powiedzieć mi więcej.

Dodo nie przekonuje mnie koncepcja, ale to chyba nie podlega dyskusji/

Kuroliszek mówi: "Ja chce nową teksturę"

MinosKing PW
23 czerwca 2017, 19:40
Mnie zaś przypadły do gustu jednostki poziomu 2, 4 i 5. Zaś co do reszty jednostek to nie wiem co o nich myśleć. :?

Drwal PW
23 czerwca 2017, 23:45
Tu masz sporo opinii nt. line up'u: https://www.facebook.com/H3modyfikacje/photos/a.535488479992248.1073741828.534701880070908/694721990735562/?type=3&permPage=1

Andruids PW
24 czerwca 2017, 00:55
Drwal:
Tu masz sporo opinii nt. line up'u: https://www.facebook.com/H3modyfikacje/photos/a.535488479992248.1073741828.534701880070908/694721990735562/?type=3&permPage=1
Jedna, wielka strata czasu.
jakiś random:
Może przesadzam, ale ten cały line up jest wzięty z dupy. Jaki jest wspólny mianownik czegoś takiego? [sic]
Need I say more?

Moim zdaniem tylko Kuroliszek jest do poprawy. Ale pisząc "poprawy", mam w sumie na myśli gruntowne przerobienie modelu, tak żeby przypominał wielkiego, drapieżnego gado-ptaka. Ten obecny, jest zbyt karykaturalny, albo wręcz kreskówkowy. Już nawet dodo jest bardziej realistyczne od niego. Oczy i szpony są za wielkie, a dziób ma mało drapieżny kształt. To to na czubku głowy, w ogóle niczego nie przypomina. Spójrz na tego z-kur-syna. Czerwony kolor ulepszenia to dobry kierunek, ale według mnie, pawie ornamenty odpadają. O teksturze wspomniał już witch.

Przechodząc do meritum, proponuję albo bardziej wzorować się na prawdziwym kogucie (tylko że odpowiednio wielkim i drapieżnym), albo spróbować zrobić bardziej gadziego 'liszka.

Polecam też do wglądu grafikę z Creature Quest (Regal Cockatrice to dobra nazwa dla ulepszenia, swoją drogą)

Szaman PW
24 czerwca 2017, 01:13
Zgodzę się z @Andruids opinie z FB są warte co zużyte chusteczki do nosa;P Ich tylko zadowoli nowy zamek pokroju hoty...

@Trith gdybyś miał czas i chęci byś mógł mi przysłać defy kuroliszka? Chętnie bym go do swego moda użył:)

Trith PW
24 czerwca 2017, 01:22
Defy będą upublicznione kiedy będą.

Może kuroliszka jeszcze przeredaguję, na ten moment natomiast nieco zmieniona salamandra, żeby się nieco różniło od drugiego poziomu:

Andruids PW
24 czerwca 2017, 02:12
Kolejna wielce konstruktywna opinia:
I know it s a dodo but it looks parodic. It s a flightless bird with a helmet. It can only make the opponents laugh to death. And it s lvl 6?! That s not a town id like to play
Skoro znamy już zdanie gamoni z fejsa, to może śmieszki z HC również podzielą się swoją światłą opinią? Co sądzisz Trith, żeby rzucić tam grafiki do tematu o Dworze, albo do głównego VCMI?

EDIT: thanks zeryss

zeryss PW
24 czerwca 2017, 02:17
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=36829&pagenumber=3

Warmonger PW
24 czerwca 2017, 07:54
Dodo nadal siedzi bez zmian? Wygląda niestety groteskowo, głównie ze względu na kretyński wyraz pyska. Spróbuj w tym kierunku:


witchking PW
24 czerwca 2017, 08:28
Salamandra po zmianie wygląda lepiej, przydałby się jej jeszcze brzuch i spód ogona jaśniejszy od grzbietu, może jakieś ząbki albo pazury.

J. M. Sower PW
24 czerwca 2017, 08:32
Chciałbym wspomnieć, że według mnie powiększenie tawerny to dobry pomysł.

Przechodząc do jednostek, to homunkulus ma zbyt duże dłonie. Dodo ma trochę zbyt prosty model. Kuroliszek z kolei ma zbyt otwarte oczy. Jakby ktoś mu coś w cztery litery wcisnął.

Warmonger PW
24 czerwca 2017, 09:06
Cytat:
Jaki jest wspólny mianownik czegoś takiego?
To dobre pytanie. Spójrzmy na stroje:

- Aniołek - rzymska toga
- Muszkieter - wiadomo
- Mandragora - wiktoriańska suknia
- Dodo - hełm... średniowieczny? Chiński? Na pewno z jeszcze innej bajki.

Podobnie wygląda sytuacja z paletą kolorów - mamy niemal wszystkie od sasa do lasa.

To się zwyczajnie kupy nie trzyma. Tirith powinien usiąść i na spokojnie napisać, czym to miasto jest, a także - czym nie jest.

MinosKing PW
24 czerwca 2017, 10:09
Warmonger:
To się zwyczajnie kupy nie trzyma. Tirith powinien usiąść i na spokojnie napisać, czym to miasto jest, a także - czym nie jest.

Zgadzam się z przedmówcą. Czym w końcu jest to miasto? A czym nie jest? Bo z jednej strony mamy jakichś Dworzan poziomy 3 i 4? Z drugiej zaś strony Salamandry, jakieś posągi z młotem (Amory?) oraz homunkulusy? No i Dodo wraz z Kuroliszekiem, w tym ulepszenie Kuroliszka wygląda jak krzyżówka Indyka z Pawiem! :P

Kammer PW
24 czerwca 2017, 10:25
Zawsze miałem wrażenie, że to jest jakiś alchemiczny misz-masz i o to w tym chodzi. No, ale też nie widać na pierwszy rzut tych połączeń, przynajmniej u mnie - najbardziej od ogółu odstaje mi muszkieter.

Ekran miast wygląda za to bajecznie. Mocno bajkowy, kojarzy mi się z Czarodziejką z H2 (pewnie przez łunę i ten budynek pośrodku - zamek/kapitol toto?) Ale te zielonodachowe domki na pierwszym planie mi nieco przeszkadzają jakoś.

Co się tyczy budynków - średnio jestem zorientowany w tym, co można im dać na tę chwilę. Generalnie pamiętam, że bez problemów można było dopisać rzeczy gwarantowane przez istniejące w grze budynki.
Niby w bonus source jest TOWN_STRUCTURE, ale nie mam bladego pojęcia jak z tego skorzystać. :P

No i co te jednostki umiałyby? Muszkieterowi można dać ignorowanie obrony przeciwnika, salamandra prosi się o regenerację, a mandragora - że po ataku rzuci obszarową wersję spojrzenia gorgony (wiecie, krzyk mandragory)...

Kastore PW
24 czerwca 2017, 12:33
Forteca też jest misz-maszem, w której nie widać na pierwszy rzut oka połączeń. Choć mógłbyś jakoś zbliżyć do siebie paletę barw tych jednostek.
Kammer:
salamandra prosi się o regenerację
Na pierwszym lvlu?!!! O_0
Kammer:
mandragora - że po ataku rzuci obszarową wersję spojrzenia gorgony
Może od razu niech armageddon rzuca? :P

Kammer PW
24 czerwca 2017, 13:41
Zdziwstore:
Na pierwszym lvlu?!!! O_0
Tak, na pierwszym lvlu. Regenka, na ile pamiętam, działa tak, że leczy oddział, ale nie wskrzesza. Więc dajemy salamandrze 5 HP życia i tyle samo regenki - zawsze będziemy startować turę z niezranioną salamandrą. I zgodne z lore, i nieprzeOPione, bo czym jest 5HP?

Kastore:
Może od razu niech armageddon rzuca? :P
#pdk
Wszystko zależy od procentu szansy, no. :P

Kastore PW
24 czerwca 2017, 13:46
To będzie absolutnie nieprzydatne!

Hayven PW
24 czerwca 2017, 14:54
@Up

strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 20 - 21 - 22
temat: [VCMI/projekt] Dwór

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel