Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [podrzucony] Heroes V - ogólnie o grze
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40

anonim1233 PW
6 listopada 2023, 13:16
Mnie ta przegięta AI z bonusami zniechęciła do tego moda. Nawet próba wyłączenia bonusów w pliku moda nic nie dała. Moderzy czasami mają jakąś potrzebę "naprawiania" ai po przez podkręcenie jej poziomu trudności do absurdu. Podobnie jest w modzie Age of the Ring do Bitwy o Śródziemie 2, ale tam można chociaż ai znerfić w ustawieniach.

Darkstorn PW
20 maja, 17:20
BTW, To już 20 lat...

Górski Krasnolud PW
20 maja, 19:30
Niestety... czas leci tylko w jedną stronę 🥲 Mam sentyment do piątki, pomimo że nie jest to moja ulubiona część, to kiedy zacząłem interesować się Heroes, było to jakoś świeżo po premierze Dzikich Hord :) Pamiętam 2008, Bałtyk i pykanie na ścinającym lapku taty w piątkę :)

Kastore PW
20 maja, 22:16
H5 się bardzo źle zestarzał. Już nawet pomijając grafikę, to tam silnik tej gry to jakiś totalny spaghetti code. Każdy wie, że tury przeciwnika trwają potwornie długo nawet na najnowszych procesorach, ale 2 lata temu miałem fazę na H5 i uświadomiłem sobie wtedy też jak bardzo zaglitchowana jest ta gra. Tam większość glitchy jest powodowane tym, że coś się robi za szybko. W H5 żeby wywołać glitcha, który rozwala kompletnie całą grafikę i sprawia, że gra się robi niegrywalna, wystarczy tylko odpowiedni timing i za szybkie kliknięcie przycisku budowania w mieście. Uczyłem się 2 lata temu tych wszystkich glitchy i już nie pamiętam dokładnie, ale hipotetycznie w pierwszej turze można zrobić wszystko, bo jest glitch, żeby sobie mnożyć armię za pomocą menusów, jest taki, że ma się nieskończoność ruchu, jest taki, że każda walka odbywa się w twoim zamku i inny że podczas oblężenia nie da się niszczyć murów, jest taki, że nie tracisz żadnych oddziałów podczas zwycięskiej autowalki i jest taki, że możesz mieć główną armię u wszystkich bohaterów naraz. Po prostu jak muszę się powstrzymywać, żeby nie zmasakrować przeciwnika glitchami, to trochę nie chce mi się grać w taką grę. Ten glitch z autowalką się łatwo robiło i to wyjątkowo słabe, kiedy metą w Hirołsach jest autowalka.

Swoją drogą strona Heroes V na Grocie nie ma jednej jednostki neutralnej, czyli czarnego rycerza. Bo są rycerze śmierci, ale są też czarni rycerze, których z jakiegoś powodu prawie nie da się spotkać, mimo że mogą się normalnie wylosować na mapie, ale jest to turbo rzadkie.

anonim1233 PW
21 maja, 17:55
Pierwszy raz słyszę o Czarnych rycerzach (to, że mielibyć to tak). Nie pamiętam żeby byli w edytorze map.

Kastore PW
21 maja, 18:09
Ja ich miałem normalnie na mapie. Wiem że są też Yeti w grze, ale Yeti akurat nigdy mi się nie wylosowały i chyba nie mają animacji na polu bitwy i są zablokowane. Natomiast czarnych rycerzy jak najbardziej miałem na mapie.

anonim1233 PW
21 maja, 19:25
Yeti to podobno tylko we wczesnych wersjach Kuźni Przeznaczenia się losowali sporadycznie.

Hayven PW
23 maja, 03:36
Kastore:
silnik tej gry to jakiś totalny spaghetti code
No, niestety. Wszelako...
Kastore:
Każdy wie, że tury przeciwnika trwają potwornie długo nawet na najnowszych procesorach
...na szczęście już od -nastu lat mamy do dyspozycji zmodowanego exeka, który je przyspiesza.
(Kastore):
glitche
Pokaż mi grę bez glitchów :P Akurat do tych, co wymieniłeś, to chyba dotarli dopiero speedrunnerzy – znam tylko ten z mnożeniem armii, i to właśnie z tych nowszych runów, że to trzeba spotkać bohaterów w momencie, kiedy ładuje się walka. No ale przecież o tych ludziach wiadomo, że każdą grę rozwalą. Co, a jak Mario może przenikać przez ściany, albo jak w Twierdzy można teleportować zasoby do składu zapasów, albo mieć szybkich robotników, albo kilku sadowników w jednym sadzie, to nagle też złe gry?

Jak w Heroes 3 można było zrobić se bohatera-ducha, to też zła gra?

Ale okej, gliczów jest i bez tego sporo, ale to trochę kwestia mnóstwa mechanik – odporności i dispeli. Najgorsze bodajże z Szałem i Hipnozą, bo gra (i gracz) trochę głupieje co do tego, do kogo należy zaczarowana jednostka. No, tak, no. A, i jest oczywiście AI, które panikuje, jak zobaczy Odbicie Pocisku (to, jak rozumiem, też naprawione w tamtym exeku).
Kastore:
Po prostu jak muszę się powstrzymywać, żeby nie zmasakrować przeciwnika glitchami, to trochę nie chce mi się grać w taką grę.
Problem jest po twojej stronie, ale okej, irytujesz się, nie podoba się – twoje prawo.
Kastore:
Bo są rycerze śmierci, ale są też czarni rycerze, których z jakiegoś powodu prawie nie da się spotkać, mimo że mogą się normalnie wylosować na mapie, ale jest to turbo rzadkie.
Pic or it didn't happen. Nie mam pod ręką H5, ale podobno nie ma plików pozwalających umieścić ich na mapie, co najwyżej w garnizonach (może ewentualnie w armiach mieszanych?). I portretu nie mają. Więc raczej musiało być coś modowane.

Ja tam czekam, co będzie jak (kiedy, jeśli) wyjdzie port Rosjan na Unreal Engine – czy coś poprawią, czy dadzą modyfikować kod źródłowy (podobno chyba nie, ale kto ich tam wie), itd. itp.

Kastore PW
23 maja, 18:01
Hayven:
...na szczęście już od -nastu lat mamy do dyspozycji zmodowanego exeka, który je przyspiesza.
Nic o tym nie wiem. A naprawia to też ten motyw, że autozapis blokuje ci co turę główny wątek gry?
Hayven:
to nagle też złe gry?
Huh, jak np. masz glitch w systemie operacyjnym, że ci nie przełącza od razu wyjścia audio na słuchawki, kiedy je podpinasz i musisz to robić ręcznie, to znaczy, że system operacyjny jest nagle zły? Co byś odpisał na takie pytanie?
Hayven:
Problem jest po twojej stronie, ale okej, irytujesz się, nie podoba się – twoje prawo.
Wydaje mi się, że problemem jest silnik gry. Nie wiem, co miałoby być problemem po mojej stronie. Chyba tylko to że muszę się oszukiwać. Chociaż mówiąc szczerze, te glitche to jest najbardziej rozrywkowa rzecz w H5.
Hayven:
Pic or it didn't happen
To jednak było w Heroes 5.5, ale w podstawce też istnieli w grze, bo dodawałem ich w konsoli.

Ja ogólnie nie napisałem, że Heroes 5 to zła gra, tylko że się źle zestarzała. Jakbym miał ją ocenić, to powiedziałbym, że jest po prostu słaba i brzydka. Bardzo się nudzę przy Heroes 5, kampanie są tragiczne, nie ma tam takich perełek jak np. Dragon Slayer, a normalnych scenariuszy jest chyba 10 czy coś. Grając w H5 mam wrażenie, że odpaliłem jakiś program, który się ledwo trzyma kupy i jest na skraju stabilności, żeby mi nie zrobić jakiegoś wycieku pamięci czy czegoś.
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40
temat: [podrzucony] Heroes V - ogólnie o grze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel