Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Która część Heroes jest najlepsza?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Która część Heroes jest wg Ciebie najlepsza?
Heroes I (3)
 
 1%
Heroes II (25)
 
 10%
Heroes III (154)
 
 60%
Heroes IV (20)
 
 8%
Heroes V (36)
 
 14%
Heroes VI (8)
 
 3%
Heroes VII (10)
 
 4%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13

Acid Dragon PW
10 września 2013, 14:45
Jeszcze mniej, bo nie wiemy nawet gdzie dokładnie dzieje się ich akcja.

Ja jednak umieszczam akcję Ceny Lojalności gdzieś między Wojnami o Sukcesję, a MM6. Nie ma to jednak większego znaczenia, bo wydarzenia z tego dodatku i tak nie mają wpływu na inne. Chyba, że przyjmiemy pewne teorie...

Alchemik PW
10 września 2013, 14:51
Czy fabuła tego dodatku została napisana przez NWC? Podobno ten dodatek został stworzony przez Cyberlore Studio.

Acid Dragon PW
10 września 2013, 16:12
Nigdy nie było tak, że inne zespoły tworzyły grę, a inne fabułę. Co najwyżej pojedynczy członkowie NWC dołączali do grupy jakichś twórców lub twórcy gry konsultowali się z NWC.
W tym przypadku, z tego co wiem, tak nie było i całość została stworzona przez Cyberlore i tylko była nadzorowana przez NWC. Nawet jednak gdyby było inaczej, nie zmienia to faktu, że fabuła PoL jest niejako boczną odskocznią od głównej fabuły gier.

JEDNAKŻE do niektórych elementów z PoL oficjalna fabuła tworzona przez NWC potem lekko nawiązywała - w szczególności do imienia Andurana, które pojawia się w H4 i miało się również pojawić w Legends.

Więc te kampanie są tak "trochę" w zgodzie z pozostałą fabułą. Na szczęście jednak ich "nieokreśloność" powoduje, że można je naciągnąć jako część sagi Enroth bez większych tłumaczeń i dopowiedzeń.

Tarnoob PW
27 września 2013, 11:03
Uważam, że zabrakło w tym zestawieniu King’s Bounty, zwłaszcza tych nowych gier.

Jestem zdania, że bije na głowę takie tytuły jak Heroes V, a może i Heroes VI.

Ubisoft od 2011 wypuszcza ładną i przyjemną w graniu, ale tragicznie zabugowaną grę z niedoborem miast i su­ro­wy­mi wymaganiami sprzętowymi. Teraz postanowił ją zostawić na pastwę losu z mnóstwem bugów, nie­do­bo­rem miast i zająć się następną grą z nieludzkimi wymaganiami sprzętowymi, czyli Might and Ma­gic X.

W tym czasie Katauri i 1C w 2008 wypuściły grę idealnie grywalną i załataną, nawet może trochę ładniejszą od He­roes VI, a na pewno „Heroes” V, respektując New World Computing, Jona Van Caneghema i nawet tro­sze­cz­kę wąt­ków sci-fi. Mimo to przez cztery lata od premiery wypuścili trzy świetne dodatki i wersję mul­ti­player.

Dziwi mnie, że Vinius nie protestuje. Bardzo chętnie oddałbym głos właśnie na nową serię King’s Bounty.

Irhak PW
27 września 2013, 11:41
Mnie nie dziwi. Widocznie wie, ze najnowsze części KB nie mają nic wspólnego z nawet starym uniwersum MM. Jedyne co może mieć jakiekolwiek związki z (Xo)MM to oryginalne KB, ale nawet i to nie jest pewne :P

Alamar PW
27 września 2013, 11:51
Cytat:
Mimo to przez cztery lata od premiery wypuścili trzy świetne dodatki
Jeden świetny dodatek, ten pierwszy. Drugi to to samo plus kilka nowych rzeczy, ale generalnie nie jest już tak dobry jak "Xena". Wojownicy Północy to zaś jakość H6 - bugfest.

Nerevar PW
27 września 2013, 14:57
Większość poważnych bugów w Wojownikach zdaje się już połatali - a na pewno szło im to sprawniej niż ekipie od H6 ;P

IrhakIrhakKtórej ekipie? Tej od podstawki, od patchy czy od dodatku? :P


Ale fakt, mówienie o trzech dobrych dodatkach to mocna przesada. Niemniej, nieobecność w ankiecie mnie nie dziwi - o ile jeszcze na polu bitwy jest to gra zbliżona do Heroesów (choć są i widoczne różnice), o tyle poza nim to zupełnie inna gra.

Acid Dragon PW
27 września 2013, 17:51
Myślę, że tytuł ankiety jest dość jasny - "Która część HEROES jest najlepsza?", nie "która gra Might & Magic", nie "która strategia turowa", ani też "która gra trochę zaliczająca się do Might & Magic, chociaż niekoniecznie, bo nie nawiązuje do nich fabularnie i jest tworzona przez innych ludzi niezależnie od Might & Magic".

Poza tym, nawet jeśli byśmy uwzględnili KB, to i tak byłoby to nie fair, gdyż wiadomo, że użytkownicy Kwasowej Groty to w pierwszej kolejności fani Heroes / Might & Magic. To tak jakby na forum kibiców piłki nożnej zrobić ankietę na temat ulubionego sportu ;).

michalsl PW
12 stycznia 2014, 22:52
Ulubiona 3-jka. Aczkolwiek zaraz za nią IV. Pamiętam jak ją zamówiłem przez reklamę z CD-action wieeeele lat temu. Byłem wtedy w posiadaniu DEMA trójki, jedna mapa i to z ograniczeniem czasowym - zagrałem w nią kilkadziesiąt razy! Gdy zacząłem grać IV mój zapał zmalał, byłem oburzony, że aż tak się różni. Ale nawet nie zauważyłem kiedy, ten świat mnie wciągnął doszczętnie. Epicka muzyka i wspaniały bajkowy świat! Miała "to coś".

Daedagor PW
13 stycznia 2014, 18:40
Najlepsza jest zdecydowanie trójeczka i byłaby według mnie jeszcze lepsza, gdyby nie zrezygnowano z Forge w AB. Ale wtedy byłby to nolife totalny, jak i HIII z AB byłoby zapewne w liście z moimi ulubionymi grami.

Nie mniej to jednak gram częściej w czwóreczkę, a to dzięki jak dla mnie świetnemu rozwojowi bohaterów (rozwinięty element RPG bardzo mi się podoba), jak i bardzo uwielbiam tamtejsze kampanie, ale to tylko z podstawki.

Co do HV to mój stosunek jest neutralny. Gra ani jakaś kultowa, ani też zła. Mi się grało całkiem fajnie, chociaż opuszczenie starego uniwersum to dla mnie ogromna strata.

W HI nie grałem, a w HVI bardziej mi chodzi o scenariusze nawiązujące do starego uniwersum (XEEN, VARN) ale jeszcze nie miałem w to okazji zagrać (poczekam na lepszy komputer).

HII jest bardzo fajne i mimo, że pierwszy raz zagrałem w to dopiero kilka miesięcy temu to jestem pewien, że będę do tego nie raz wracał. Naprawdę świetna gierka.

Rob000 PW
13 stycznia 2014, 19:36
Akurat mi najbardziej pasowało Heroes II. Może to z uwagi na dzieciństwo i pewien sentyment. Jednak wydaję mi się, że klimat baśniowy bardziej przypadł mi do gustu. Dlatego czekam na Heroes III Succession Wars Mod.

Sheogorath PW
14 stycznia 2014, 20:34
Ulubiona część trzecia. Gram bardzo często, dobrze że nie da się stwierdzić ile godzin mi z życia zabrała przez te lata, bo bym się przeraził ;) Wciąż rozwijana przez fanów (HotA,VCMI, wcześniej WoG) i wciąż ciesząca się popularnością.
Drugie miejsce IV - dużo ciekawych, nowych rozwiązań, obecnych tylko w tej części. Niestety jest też kilka słabych, co sprawiło, że ta gra nigdy nie będzie w moich oczach tak dobra jak "trójka".
Piątka - fajna gierka ale nowe uniwersum w moich oczach pozbawiło grę klimatu. No i ta grafika... A poza tym rozgrywka trwa za długo, jest za mało dynamiczna.
H1 nie poznałem wcale a H2 bardzo pobieżnie, ale nie podchodzi mi. Pewnie jakbym dłużej pograł, zmieniłbym zdanie. H6 nie grałem.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2014, 17:20
Apropo Heroes II - Ostatnio mnie nawet naszła nostalgia, coby to odpalić, gdyż - faktycznie, jak zaznaczył przedmówca - gra ma swój fantastyczny klimat, aczkolwiek na przeszkodzie stanął 64-bitowy system operacyjny (Win 8).

Czy komuś udało się może odpalić H2 na nowszych systemach? U mnie zacina się zawsze na intro.

Morglin PW
29 stycznia 2014, 17:29
Spróbuj użyć DOSBoxa.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2014, 17:38
DOSBox? Chcesz powiedzieć Morglinie, że masz oryginalną DOSową wersję Heroes II? To niezły rarytas ;).

Jednak ja, jak i większość fanów, mam wersję windowsową.

Matheo PW
29 stycznia 2014, 17:45
Cytat:
Czy komuś udało się może odpalić H2 na nowszych systemach? U mnie zacina się zawsze na intro.

Gdy niedawno grałem w Heroes 2 przy uruchamianiu gry, należało wcisnąć F5 bądź F6. (dokładnie nie pamiętam). Po tym zabiegu gra działała normalnie.

Acid Dragon PW
29 stycznia 2014, 18:25
Prawdopodobnie F4.

I niedokładnie to, ale to naprowadziło mnie na dobry trop, więc dzięki za radę :).

Mogę poprawnie uruchomić grę pod Win 8, ale pod warunkiem, że gra startuje w oknie (a F4 przełącza miedzy trybem okna i pełnym ekranem). Kiedy w oknie się przewiną wszystkie intra, to samą grę można potem przełączyć na pełny ekran.

Ażeby z kolei uruchomić grę w oknie, najpierw odpaliłem ją bez płyty (wtedy nie są odtwarzane intra), przełączyłem do trybu okna (F4) i zamknąłem.

Nie wiem na ile mój problem był tylko mój, ale może ten opis komuś pomoże.

PS. Podczas gry na pełnym ekranie nie radzę też włączać kampanii, bo tam też są filmiki, które u mnie za nic nie chcą się odtwarzać na pełnym ekranie (w oknie wszystko jest OK).

Rok PW
29 stycznia 2014, 18:30
Dla nostalgii? Toć są jeszcze regularni gracze...
U mnie na siódemce x64 chodzi bez większych problemów, zawias raz na jakiś czas to wszystko. Nie czaję z czym jest u ciebie problem.

@Matheo - to sposób na zmianę muzyki stereo na midi i odwrotnie, pomaga gdy masz wersję wydaną w Polsce.

@Morglin - GOG rozpowszechnia dwójkę w dosowej wersji właśnie, może i to jest jakieś rozwiązanie:)

Alchemik PW
29 stycznia 2014, 21:55
Cytat:
GOG rozpowszechnia dwójkę w dosowej wersji właśnie, może i to jest jakieś rozwiązanie:)

Nie tylko, od pewnego czasu jest też do pobrania windowsowa wersja, tylko że zoptymalizowana pod kątem nowych systemów, co jest dobrym pomysłem gdyż ta zintegrowana z DOSBoxem trochę się przycina. Co do problemu, to może wyłączenie UAC pomoże?

CRW PW
30 stycznia 2014, 10:38
GOG rozpowszechnia dwójkę w wersji DOS (supportowana) i WIN (bez wsparcia, jako extra dla chętnych :)). DOSowa wersja niestety działa dość... średnio moim zdaniem. Problemy głównie powoduje poprawka 2.1, która coś tam poprawiła dla starszych systemów, niemniej na DOSBoksie powoduje to brak płynności na mapie czy zacięcia w mieście.

Z tego co pamiętam z forum problem na Win8 polega w sposobie na wyświetlanie mniejszych rozdzielczości przez ten system. W przeciwieństwie do poprzednich wind Win8 rozciąga obraz zamiast zmieniać rozdzielczość. Z tego co pamiętam należało w opcjach zgodności wyłączyć skalowanie obrazu (albo DPI scaling, musiałbym poszukać).

Oczywiście nierozwiązany pozostaje problem braku pętli w muzyce z CD. Teoretycznie GOG to obszedł, ale zamiast tego jest inny błąd: muzyka nie wznawia się w miejscu, w którym wcześniej się zatrzymała.

Ponownie, wersja DOS nie ma tych problemów, ale płynność jest średnia.

Co zaś do posiadania wersji DOSowej - myślałem, że większość wydań anglojęzycznych posiadała obie. Ja mam jeszcze oryginalne płyty do H2 i dodatku z obydwiema wersjami. Jest też bonusowa płyta od Mirage z zestawem map, demami i tłumaczeniem wersji DOSowej dla odważnych (sporawo chlopi - tego nie da się zapomnieć!).
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: Która część Heroes jest najlepsza?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel