Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Która część Heroes jest najlepsza?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Która część Heroes jest wg Ciebie najlepsza?
Heroes I (3)
 
 1%
Heroes II (25)
 
 10%
Heroes III (154)
 
 60%
Heroes IV (20)
 
 8%
Heroes V (36)
 
 14%
Heroes VI (8)
 
 3%
Heroes VII (10)
 
 4%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13

Hayven PW
1 maja 2013, 09:01
SW: KoTOR - grałem ^^

Za to H5: ToE jest bodajże dwudzieste w kategorii strategii turowych w tym rankingu :P

AmiDaDeer PW
1 maja 2013, 13:10
Cóż, według tego rankingu H3 > H5 > H6 > H4, a H2 i H1 nawet się nie załapały... Khm.

Kastore PW
1 maja 2013, 13:51
Pamiętaj, że to są głosy większości, która nie jest zbyt w temacie i głosuje tylko na to co jej się podoba lub ma jakiś sentyment do gry.
Hayven:
SW: KoTOR - grałem ^^
Ja też. ^^

Drakeni PW
3 sierpnia 2013, 12:36
Bezapelacyjnie trzecia. Ta gra łączy świetną grafikę i mechanikę, posiada również ten klimat, którego brakuje w nowszych częściach. Chociaż piątka i szóstka mają swoje wady(piątka jest za cukierkowa, a szóstka robi czasem problemy znane jako bugi)ale i także zalety(to jedyne gry, w których udało mi się ukończyć choć jedną kampanię).

Irhak PW
3 sierpnia 2013, 13:08
Sądzę po odpowiedziach, że pytanie ankiety powinno brzmieć "Która część HoMM jest najlepsza i dlaczego to H3?" :P

Drwal PW
3 sierpnia 2013, 13:20
I pewnie argumentów byłoby tyle, że ciężko wszystkie wymienić. ;)

Drakeni:
(to jedyne gry, w których udało mi się ukończyć choć jedną kampanię).

ee, to ma być zaleta?:P

Kastore PW
9 sierpnia 2013, 13:16
Właściwie to nawet śmieszna historia z tymi Heroesami. NWC zrobiło grę doskonałą w każdym calu (wystarczy spojrzeć na grafikę, która nie przestarzała się wcale), a teraz fani oczekują gry lepszej, bardziej dopracowanej z większą ilością frakcji. I za to wszystkie następne gry z serii (oraz wszystkie poprzednie tak jakby powstały wcześniej :P) dostają bęcki razem z Ubisoftem. Według mnie nie ma się temu co dziwić, zwłaszcza, że przy każdej grze z serii, tak samo przy czwórce, jak i szóstce można się świetnie bawić. Trzeba mieć prawdziwy talent, żeby ulepszyć coś doskonałego. Ale, cóż w końcu HoMMIII nas nauczyło, że jeżeli można ulepszyć Anioły na Archanioły to HoMMIII też można ulepszyć. :P

Kalt PW
9 sierpnia 2013, 14:05
Istnieje już tyle nieoficjalnych dodatków i modów do Heroes III, a mówią że Heroes III nie da się już ulepszyć...

Felek PW
12 sierpnia 2013, 15:03
Heroes V. Zacznijmy od tego że grałem tylko w I, III i V. III - pierwsza, to dzięki niej odkryłem tą, jakże wspaniałą sagę. I - druga z sagi pobrałem z Tawerny, z ciekawości, powiem tak, nie urzekła mnie... może dlatego że po angielsku a u mnie z nim cienko. Heroes V? Urzekła mnie... grafika, jednostki(Akademia i Loch szczególnie), fabuła też niczego sobie według mnie (Smoki zawsze spoko)... Pewnie powiecie: Grał w 3 części i wybrał najnowszą bo mu się 3D spodobało... Owszem, to też ale i tak według mnie III nigdy nie przebije V, podejrzewam że jak zagram w VI to i tak V pozostanie numerem jeden, tyle czytam o bugach i zmianach i jakoś mi się to coraz mniej podoba.

EDIT:
No nie wyszło aż tak krótko :P Usunę to słówko, bo mi tu jakoś nie pasuje.

Morglin PW
13 sierpnia 2013, 21:28
Oto mój czysto subiektywny, pozbawiony logiki "ranking" ulubionych części:

1.Heroes I- Pierwsza gra komputerowa w jaką zagrałem. Do dzisiaj nie zestarzała się ani trochę. Śliczna grafika, świetny klimat, prymitywny system rzucania czarów, brak balansu między miastami, brak ulepszeń jednostek i fabuła zawarta tylko w poradniku czyli patrząc obiektywnie gra pełna wad. Mimo to spędziłem grając w część pierwszą masę czasu i do dziś sięgam po nią chętniej niż po inne części.

2.Heroes III- Gra, w którą grał niemal każdy. O jej świetności pisali praktycznie wszyscy w tym temacie więc nie będę powtarzał. W moim odczuciu wadą były "martwe" miasta czyli (w przeciwieństwie do części pierwszej :P) brak stworzeń w pobliżu siedlisk. Porównajcie sobie ekran zamku z części trzeciej i pierwszej.

3.Heroes II- Uwielbiam fabułę w tej grze. Wybór strony konfliktu o raz późniejsza możliwość zdrady swojego władcy sprawiają, że chce się tę grę ukończyć więcej niż jeden raz. Plusem jest też przemyślany system ulepszenia jednostek, a nie tak jak w części trzeciej Dżiny na Większe Dżiny...

4.Heores IV- Za dużo RPG za mało strategi. Za to bardzo lubiłem w tej części kampanie. I wbrew temu co sądzi większość podobał mi się pomysł z przeniesieniem na nowy świat, jednocześnie niszcząc stary. Chodź oczywiście wolałbym fabułę z Forge.

5.Heroes V- Ostatni "hirołs" jakiego kupiłem. Najbardziej denerwowała mnie mapa stworzona w 3d. Wyglądała świetnie, ale przesuwanie się po niej przedłużało czas tury. I ta fabuła...Tolerowałem wszystko. Nawet Foremniak krzyczącą "Gryfy na wieki", ale jak doszedłem do momentu, w którym demon zakochał się w "miłośniczce" gryfów to przestałem grać. IMO Heroes skończył się wraz z New World Computing.



W część szóstą nie grałem.

Alistair PW
14 sierpnia 2013, 00:38
No nie wiem czy można pisać, że H1 było pełne wad, bo nie miało wielu rzeczy, które miały następne. To jak krytykować trójkołowy rowerek dla małego dziecka, że nie ma tego, co ma rower górski.

Morglin PW
14 sierpnia 2013, 01:51
Alistar:
No nie wiem czy można pisać, że H1 było pełne wad, bo nie miało wielu rzeczy, które miały następne.
Masz racje. Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że gra nie jest tak rozbudowana jak kolejne, a mimo to jest moją ulubioną częścią i lubię ją właśnie za jej prostatę. Wychodzi na to, że muszę dokładniej czytać posty przed wysłaniem żeby nie palnąć jakiejś głupoty.

Kammer PW
14 sierpnia 2013, 02:07
Morglin:
lubię ją właśnie za jej prostatę. Wychodzi na to, że muszę dokładniej czytać posty przed wysłaniem żeby nie palnąć jakiejś głupoty.
Zdecydowanie powinieneś czytać posty ponownie.

@Topic: Nie jestem w stanie wybrać jedną, najlepszą. Każda część, w którą grałem miała jakieś zalety:
I: nie grałem to się nie wypowiem;
II: grałem przez chwilę i dawno temu, więc też się nie wypowiem;
III: stonowana grafika, na którą pomimo upływu lat da się przyjemnie patrzeć, możliwości modowania;
IV: możliwość prowadzenia bitew armią, w której skład wchodzą bohaterowie o uzupełniających się zdolnościach;
V: potęga Lochu, cudownie rozbudowany skillwheel i KARAWANY;
VI: IMO najdoskonalszy podział na szkoły magii, strefy kontroli (genialne w swej prostocie).

W związku z tym nie jestem udzielić w stanie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie postawione w temacie.

Ciekawi mnie także znaczenie tego, że dla większości z Was H III była pierwszą grą i jakie to piętno na Was to odcisnęło. Ale rozumiem Was, sam czasem z wspaniałymi wspomnieniami pogrywam w Titan Questa...

AquaInferus PW
9 września 2013, 10:38
Jeszce nie wiem i nie mogę powiedzieć, bo ze wszystkich części zdążyłem zagrać tylko w I i II teraz gram w Kampanie CL ( Cena Lojalności ) . Ostatnio nad jedną z misji w kampanii Rolanda spędziłem całą noc od godziny 17 lub 19 od około 6 rano nawet nie zauważałem upływu czasu zorientowałem się ze coś nie tak jak noc zaczęła się robić dziwnie jasna . Nie czułe czegoś podobnego od czasu grania w Cywilzacje 3 z dodatkiem play the world i modem the mising link (dodawał np. Polskę Kanadę czy inkwizycje ) . Z Usprawnień np podoba mi się np giełda, na której można wymienić towary w 1 czasem było tak, że miałem np sporo drewna a zero kryształów. Niespodzianka dla mnie jest to, że nie mogłem znaleźć na mapach z Kampanii Rolanda (Archibalda nie grałem) obelisków nie wiem czy ich tam nie ma czy źle szukałem a takie pytanie niektórych artefaktów zarówno w Kampanii podstawowej jaki i rozszerzenia nie mogę podnieś, bo pojawia się miej więcej taki tekst, że artefakt zostanie oddany pieszemu bohaterowi, który odwodzi i tu trzy kropi może wiecie co trzeba odwiedzić na poszczególnych mapach aby je zebrać ?.

Reldi PW
9 września 2013, 11:45
Z mojej perspektywy sprawa wynika następująco(w kolejności najlepsza-> najgorsza):
1. Homm 3 - można powiedzieć ponadczasowa, grafika grywalność zdecydowanie najbardziej przystępne ze wszystkich części.
2. Homm 5 - świetny rozwój bohatera, sporo zamków ale upierdliwy styl graficzny.
3. Homm 4 - ciekawy rozwój bohatera, i wreszcie karawany. Jednak małą ilość miast i widać niedokończenie tej produkcji.
4. Homm 2/Homm 1 - Klimat fajny ale jednak czuć wiek tych produkcji.
5. Homm 6 - Świetna grafika, ale rozwój bohatera niczym z gier przeglądarkowych i wg mnie przejmowanie terytoriów w nie udany sposób podrobione z Disciples.

desmond PW
9 września 2013, 12:08
Cytat:
Niespodzianka dla mnie jest to, że nie mogłem znaleźć na mapach z Kampanii Rolanda (Archibalda nie grałem) obelisków nie wiem czy ich tam nie ma czy źle szukałem a takie pytanie niektórych artefaktów zarówno w Kampanii podstawowej jaki i rozszerzenia nie mogę podnieś, bo pojawia się miej więcej taki tekst, że artefakt zostanie oddany pieszemu bohaterowi, który odwodzi i tu trzy kropi może wiecie co trzeba odwiedzić na poszczególnych mapach aby je zebrać ?.
W kampanii jest tylko jeden scenariusz, w którym trzeba znaleźć najlepszy artefakt, który przechodzi do finałowej misji (przedostania misja i to alternatywnie).
Żeby podnieść niektóre artefakty (wybierane losowo) bohater musi mieć umiejętność dowodzenie ("oddam artefakt pierwszemu prawdziwemu przywódcy, który mnie odwiedzi") lub mądrość ("oddam pierwszej mądrej osobie, która mnie odwiedzi").

zmudziak22 PW
9 września 2013, 15:51
Mój Ranking
1. H3 + dodatki, gra się w nią świetnie, 9 frakcji, ciekawe fabuły( Plany Sandra wobec kontynentu, Wyzwolenie Erathii, czy kampanie Tarnuma); Gra jak na 1999 wciąż jest dobra, dobra grafika, mechanika gry też niczego sobie. Resztę inni powiedzieli 10/10
2. H5 - próba stworzenia H3 w grafice 3d, widać to w zamkach Przystanii, Akademii czy Nekropolii, gdzie jednostki są niemal identycznie rozłożone jak w H3); bohater wspomagający jednostki w bitwie( magia i walka wręcz), systemu rozwoju bohatera ciekawy, bo nie każda umięjętność pasuje do danej rasy. 8 ras/frakcji, jednostki, które ulepszają się w 2 strony, karawany umożliwiające transport jednostek z budynku/zamku do miasta. Fabuła taka sobie. Widać, że niektóre wątki są podobne co w H3(najazd demonów na ziemie rycerzy, król rycerzy zabity i ożywiony przez nekromantów); denerwująco długie tury AI, dobry soundtrack 8/10

W 1, 2, 4, 6 nie grałem.

AmiDaDeer PW
9 września 2013, 16:14
Więc zagraj. Twój ranking będzie wtedy pełniejszy. :P

AquaInferus PW
10 września 2013, 11:11
Jeszcze takie jedno pytanie jak się mają na osi czasu wydarzenie z Cenny Lojalności do tych z Podstawki ( wojny o sukcejse ) i z Mandate of heven.Bo tak wiem, że Wojna o Sukcesje dzieje się przed Mandate of heven, ale jak są osadzone wydarzenie z Pozostałych kampanii II i jak w tym wszystkim mieszczą się zdarzenie z III, bo wiem, że IV jest na pewno po Might and Magic VIII Dzień Niszczyciela.

Alchemik PW
10 września 2013, 14:07
Z tego co wiem, kampanie z dodatku "Cena lojalności", mają tyle wspólnego z podstawką co dodatki "Gathering Strom" i "Winds of War" z podstawką Heroes 4.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13
temat: Która część Heroes jest najlepsza?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel