Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Która część Heroes jest najlepsza?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Która część Heroes jest wg Ciebie najlepsza?
Heroes I (3)
 
 1%
Heroes II (25)
 
 10%
Heroes III (154)
 
 60%
Heroes IV (20)
 
 8%
Heroes V (36)
 
 14%
Heroes VI (8)
 
 3%
Heroes VII (10)
 
 4%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

Liabaen PW
26 lutego 2012, 13:07
@up i up2
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
"MOŻE" - to jest różnica. Mówiąc o modach napisałem też o Sussession Wars.
Właśnie przez to "może", nie opierałem mojej oceny HoMM3 na podstawie tych miast. Po prostu o tym wspomniałem (chodź może źle to sformułowałem).

Dark Dragon PW
26 lutego 2012, 16:48
Cytat:
@up i up2
Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
"MOŻE" - to jest różnica. Mówiąc o modach napisałem też o Sussession Wars.
Właśnie przez to "może", nie opierałem mojej oceny HoMM3 na podstawie tych miast. Po prostu o tym wspomniałem (chodź może źle to sformułowałem).

Primo - jaki "up"? Przy moim sortowaniu twój post jest najwyżej.
Secundo - Na pewno źle. Użycie słowa "zwłaszcza", dla czegoś co na 99,99% nie ujrzy światła dziennego, nie było zbyt sensowne :P

Irhak PW
26 lutego 2012, 16:50
Cytat:
Primo - jaki "up"? Przy moim sortowaniu twój post jest najwyżej.
Nie widać, gdzie się pojawi post przy wstawianiu. Autor nie wie czy będzie na nowej stronie czy jeszcze na tej samej. Chodziło tu o poprzednie dwa posty.

NewSeener PW
1 marca 2012, 16:40
Miałem przyjemność, (w niektórych przypadkach wątpliwą) grać w każdą cześć Heroesów. Na pierwszym miejscu stawiam oczywiście H3, bo umówmy się, że nie może być mowy aby było inaczej. W heroesa I i II grałem też dosyć namiętnie i wspominam te części jak najmilej.
Pamiętam z jakim podnieceniem czekałem na czwartą część... I jaką traumę przeżywałem, za każdym razem, gdy odwlekana została jego premiera... Zamówiłem wtedy oryginała razem z ekskluzywnym bla bla bla... Z tym, że to wszystko na nic, bo zawiodłem się na straszliwie... Ta ślamazarność, cukierkowa grafika... Nie, to z pewnością nie było to, na co czekałem. H5... również nie. Niby poprawa ale... A szósteczka w moim odczuciu to już zupełna porażka. Nie ma to za wiele wspólnego ze starymi poczciwymi hirkami.

Matheo PW
1 marca 2012, 17:07
Racja, racja. Nic dodać nic ująć. Hirołsy skończyły się na HIII. Żadna część nie umywa się do HoMM3. Każda ma jakieś plusy, zawiera coś ciekawego. Ale to HIII jest najlepsza :)

megaworm PW
5 marca 2012, 20:55
Od razu chciałbym zaznaczyć, że moją przygodę z Heroesami zacząłem z częścią 4, więc mam do niej pewien sentyment. W część 1 nie grałem, w 2 tylko u kolegi.

1 miejsce H4. Heroes 4, dostaje u mnie plusy za swoją kampanię. Brak filmików mnie nie przeraził, a długie opisy były o wiele bardziej klimatyczne, przynajmniej wg mnie. Rozbudowa zamku, razem z wyborem która jednostka jest lepsza i brakiem ulepszeń, dodały pewien strategiczny aspekt rozgrywce. Dodatkowo gra miała chyba najlepsze w serii drzewko rozwoju herosa. Jedyny minus szcególnie mi przeszkadzający to brzydka grafika i to, że wszystkie miasta są podobne. Gry nie miałem od premiery, a więc nie doświadczyłem większości bugów. Na uwagę zasługują też chyba najlepsze utwory muzyczne w serii oraz genialny edytor map.

Drugie miejsce-H6. Może i bugi przerażają, ale gra się naprawdę przyjemnie, fabuła jest wciągająca, a grafika najlepsza w serii. Muzyka zmieszana z wszystkich części jest tylko trochę gorsza od tej z 4. Skasowanie losowości uważam nawet za dobry pomysł, choć może i to herezja-brak gildii magów mi nie przeszkadza. pozostaje tylko czekać, czy Ubihole nie zepsuje tego wszystkiego.

3 miejsce H3. Gra mnie przyciągnęła, ale może z powodu sentymentu, więcej godzin przegrałem w H4. O ile samej grze nie mam nic do zarzucenia, to mi brakowało tego "czegoś". Do rzeczy które mi się nie podobały należy rozwój bohatera oraz małe zastosowanie herosa mocy w samej bitwie.

Poza podium H5. Niedopracowane, dopiero dodatki dały niektóre potrzebne rzeczy np. karawny. Brzydka grafika i okropna muzyka odpychały mnie od gry. W mieści do wyboru tylko 1 rodzaj bohatera - co to ma być? Dodatkowo wiele elementów z fabuły jakby żywcem wyjęte z H3. Jednak nie zmienia to faktu, że w grę grałem, jednak z całej serii to przy niej spędziłem najmniej czasu.

Matheo PW
6 marca 2012, 16:09
Warto posłuchać opinii kogoś, kto nie zaczynał przygody z HoMM chronologicznie. Lub od popularnych "Hirołsów" (Czyli H3). Dla mnie Twoje podium jest nie do przyjęcia heh. Ale szanuję decyzje. Zazwyczaj jest tak, że najbardziej podoba się ta część, w którą gramy najpierw hehe.

Korrigan PW
14 czerwca 2012, 14:14
Grałem dłużej w trójkę i czwórkę, daaawno temu pacholęciem będąc (więc nie pamiętam) w dwójkę, chwilę u znajomego w piątkę. Trójka po mojemu najlepsza, czwórka dobra choć problematyczna (dużo zmarnowanego potencjału, miała szansę przebić trójkę przy lepszym dopracowaniu). Piątka zrobiła złe wrażenie - niewygodna (kręcenie kamerą), ze zidiociałą grafiką. Szóstki nie znam i znać nie będę ale grafika też straszy.

Kradziej PW
18 czerwca 2012, 16:11
Ja osobiście to nie mam ulubionej części a gdybym miał to nie wiem czy to był by Heroes III. Dlaczego wyjaśnienie jest proste pomimo tego że jest mistrzowska to brak jej tego co jest w innych częściach np.: muzyka jest o wiele lepsza w IV brak mi tego co było w V czyli przeogromnej ilości różnych zdolności stworzeń (pikowanie gryfów czy ogłuszający cios szkieletów). Na grafikę nie patrzę bo dobra gra nie musi mieć dobrej grafiki. Gdyby zlepić najlepsze rzeczy każdej części to wtedy mielibyśmy Herosa idealnego. Choć muszę przyznać że IV część jakoś bardzo mi się podoba.

norq PW
19 czerwca 2012, 00:18
Mój ranking wygląda tak:

- Heroes III (obiektywnie najbardziej grywalna część Herosów. Najlepsze mechanizmy rozgrywki.)

- Heroes II (podobna jak część III, ale mniej rozbudowana - posiada jednak świetny klimat, kapitalną muzykę - czekam z niecierpliwością na Succession Wars)

- Heroes IV (najlepsza muzyka w serii, świetna fabuła w kampaniach; gdyby walka wyglądała jak w poprzednich odsłonach - zdecydowanie pierwsze miejsce)

- Heroes V (przeniesienie do Ashanu; mangowa grafika - niby dość grywalne, ale nie przypadło mi do gustu)

- Heroes I (z oczywistych względów znalazł się tutaj. Gra to po prostu uproszczona wersja Heroes-a 2/3. Dla kogoś znającego pozostałe części mało grywalna.)

- Heroes VI (uproszczenia, bugi, beznadziejny roster jednostek - lamasu(lol?), żołnierze z głosami chipmunków, śmiech na sali.)


Korrigan PW
19 czerwca 2012, 12:46
Kradziej:
Choć muszę przyznać że IV część jakoś bardzo mi się podoba.
Czwórka niewątpliwie miała potencjał. Gdyby była lepiej dopracowana, mogłaby przebić trójkę.

Kradziej PW
19 czerwca 2012, 14:51
Tak IV część pokochałem za takie proste rzeczy jak podwójna mgła czy mobilni strażnicy. Chociaż jak napisałem wcześniej nie mam ulubionej części.

Eniphoenix PW
19 czerwca 2012, 18:45
A oto i ranking spisany przez Eniphoenixa:

1.Heroes IV - Dałem tej grze pierwsze miejsce, choć obiektywnie rzecz biorąc trzecia część jest lepsza. W HoMM4 spodobała mi się jednak muzyka, fabuła oraz kilka rozwiązań (karawany, samodzielne jednostki, bohaterowie na polu bitwy... choć oni akurat są nieco przegięci, pięć szkół magii). Gra miała swoje wady, ale dla mnie jest najlepsza z powodu sentymentu - grałem w nią jako pierwszą.

2.Heroes III - Drugie miejsce... tylko dlatego, że uznałem czwórkę za lepszą. Gra jest świetna, bo jest w niej duża różnorodność nacji, dobre rozwiązania mechaniczne (choć w czwartej części wydają mi się w większości lepsze), niezła fabuła, no i grywalność.

3.Heroes II - Główną przyczyną, dla której druga część otrzymała to miejsce jest grywalność. Gra ma w sobie to coś, co przyciąga do monitora. Do tego porządna oprawa muzyczna, równie dobra (lub nawet lepsza) fabuła jak w części trzeciej. No i w przeciwieństwie do dalszych części tutaj konieczne jest wykorzystanie jednostek różnych nacji i neutralnych. Minusami są grafika i średnio rozbudowana rozgrywka (brak podziemi, mało zamków i bohaterów).

4.Heroes V - Do tej gry przyciąga mnie głównie grafika (w większości dobra, choć miejscami zbyt przekombinowana) oraz mechanika (myślę, że najlepsze rozwiązania mechaniczne w całej serii, jak np. tura bohatera, alternatywne ulepszenia, karawany na mapie). Muzyka może być, choć niektóre utwory mnie wkurzały. Gorzej z fabułą (oklepana z lekka i miejscami niejasna) i grywalnością (dużo słabiej niż w poprzednich częściach). Dlatego miejsce czwarte.

5.Heroes I - Co prawda to początek całej serii i z tego względu gra jest godna uznania... ale jednak odstaje od reszty. Mało rozbudowana rozgrywka, dość słaba fabuła i średnia grywalność. Jednak grafika jest dobra (jak na tamte czasy, w mojej opinii lepsza niż w H2), muzyka też niezła, no i podoba mi się to, że w zamkach przed budynkami stoją jednostki (takie wrażenie, że miasto jest "żywe"). Te elementy ratują grę.

6.Heroes VI - Nie grałem w tę część, więc oceniam ją na podstawie opisów, co może być nieco niesprawiedliwe... ale jakoś nie wydaje mi się, żeby miała mi przypaść do gustu. Zastosowano uproszczenia, takie jak mało surowców, frakcji (choć ma się to zmienić w dodatkach), brak losowości przy awansach, strefy kontroli, trzy "grupy" jednostek. Po prostu mi się to nie podoba. Plusem jest głównie grafika i kilka rozwiązań (ścieżka łez i krwi, zaawansowane klasy bohaterów).

arciobus PW
23 czerwca 2012, 19:13
Heroes of Might and Magic III to najlepsza część serii. Wybrałem ją, dlatego że w I i II wcale nie grałem. Czwórka, to prawda, miała duży potencjał, jednak znacznie wygodniej gra się w Heroes 3. V miała jako pierwsza zastosowanie 3D, jednak jak dla mnie jest zbyt powolna i prostolinijna. W VI jeszcze wogóle nie grałem, ale to może być coś fajnego.

Fandor PW
24 czerwca 2012, 13:59
Pan powyżej nie grał w połowę części serii a ocenia. Ja uważam Heores 3 za część najlepszą, z wszystkich powyżej wymienionych powodów. Jednak moją drugą ulubioną częścią jest heroes 4 gdyż podobał mi się pomysł walczących bohaterów, alternatywnych jednostek, podróżujących samotnie po mapie i system umiejętności oraz dodatkowych klas. Jedynym minusem był brak siedmiu poziomów.

Szalony ogr PW
23 września 2012, 13:13
Heroes III- jedyna część w której przechodziłem kampanię bez kodów ;) I co najważniejsze- aż 9 miast. Fajny jest pomysł składanych artefaktów.
Muszę wspomnieć o WoGu. Chociaż nie znam się na ERM, to jest ciekawe rozszerzenie.

Co do innych części:
H1- przy budynkach widać mieszkańców(szkoda, że twórcy nie rozwinęli tego pomysłu w następnych częściach).
H2- śliczna muzyka i ciekawa fabuła
H4- również dobra muzyka
H5- Jedna z pierwszych gier z serii HoMM, tworzona w technologii 3d. Poza tym, żadna rewelacja.
H6- jeszcze nie grałem

Darkem PW
23 września 2012, 13:24
Każda część "Hirosa" ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawia, że gra się w nią zupełnie inaczej. Mówię tu o "częściach" jako o całości - wliczając w nie dodatki, gdyż podstawowa wersja H5 zdawała się mi być ubogą kuzynką 3. Razem z dodatkami jest wyjątkowa i mimo podobieństw - inna. Nie mogę jeszcze ocenić części 6, która miała (i ma) wielki potencjał, ale sprawy nie potoczyły się tak jak chcieliby fani, podobno nie tak jak chciał główny projektant.

Nie potrafię określić, która część sagi jest najlepsza, gdyż każda zdawała się mi być taką przez chociaż chwilę. Każda ma plusy i minusy. O każdej krążą mity. Każda posiada grono zagorzałych fanów i przeciwników. Wszystkie łączy jedno - czy chcemy tego czy nie - to gry warte czasu jaki im/na nie poświęcamy. To "Hirosy".

Dark Dragon PW
23 września 2012, 13:28
Pierwsza gra z serii HoMM w 3D to nie H5, lecz Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff...

Irhak PW
23 września 2012, 15:04
... która to raczej nie należy do głównego nurtu serii HoMM, prawda? ;)

Dark Dragon PW
23 września 2012, 15:17
Prawda, ale to nie zmienia faktu. ;]
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: Która część Heroes jest najlepsza?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel