Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Która część Heroes jest najlepsza?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
Która część Heroes jest wg Ciebie najlepsza?
Heroes I (3)
 
 1%
Heroes II (25)
 
 10%
Heroes III (154)
 
 60%
Heroes IV (20)
 
 8%
Heroes V (36)
 
 14%
Heroes VI (8)
 
 3%
Heroes VII (10)
 
 4%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13

red dragoness PW
4 marca 2019, 16:37
Mnie najbardziej podoba się Dwójka odkąd się z nią zetknęłam, czyli po IV i III. Łączy prostotę ze skutecznością; mimo niezbyt skomplikowanych zasad nie nudzi. Bardzo podoba mi się "paintowa" grafika tej odsłony oraz (może to kwestia rozdzielczości ekranu?) że stwory są większe niż w innych częściach, a przez to wygodniej im się przypatrzeć.
Fabuła podstawy jest moim zdaniem najciekawsza. Znowu: prosta, ale chwytliwa. Podoba mi się, że można zmienić w trakcie kampanii stronę konfliktu; o ile wiem, w III takich rozwiązań nie ma. W IV na pewno nie ma.
Mapy kampanii Wojny o Sukcesję są dopracowane i strategicznie ciekawe (np. mapa po opcjonalnej Wyspie Smoków stroną Archibalda, gdzie zaczynasz bez zamku); z kolei dodatek Price of Loyalty już pod tym względem kuleje. Tam mapy kampanii, przynajmniej początkowe, są bardzo monotonne i jest jeden sposób ich podbicia, a wróg cały czas się leni.
Kiedyś bardzo ceniłam III za wiele kolorowych smoków i klimat Śródziemia. No, a potem trafiłam na II. Owszem, smoków jest mniej a klimat legendarno/baśniowy, za to są ww. zalety. No i jest Archibald, najbardziej z krwi i kości bohater w całej serii!

Edit: No i brak opcji "Czekaj" uważam za zaletę

Darkstorn PW
25 września 2022, 22:29
https://m.youtube.com/watch?v=fkWLjGGgBrU

Nie popularna opinia Zagrajnika o Heroes v, która wielu fanom na pewno się nie spodoba. W sumie Arasz z Tvgry nagrał kiedyś materiał o tym, że piątka jest ostania częścią herków, której nie trzeba się wstydzić....
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13
temat: Która część Heroes jest najlepsza?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel