Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10

Lysolek2010 PW
13 listopada 2011, 10:23
Witam miło

Dzisiaj zauważyłem że nie mogę wczytać zapisanej gry w trybie wieloosobowym
Gdy wchodzę w wczytaj grę widzę tylko zapisy z kampanii ... a w innych trybach widzę tylko szybki zapis z kampanii
Gdy gram z kimś multi i wchodze w zapisz grę to widze tu wszystko co zapisałem łącznie z Multi .... ale wczytać się nie da ....
ktoś ma / miał podobnie ???

Alistair PW
13 listopada 2011, 22:36
Kolejny bug - zdolność Zniewolenie jednostki Inferno Lilim nie działa prawidłowo. Czasem "usypia" na dwie tury, czasem na jedną, a czasem znika po rzuceniu. Zresztą idę o zakład, że problem taki dotyczy wszystkich zdolności rzucanych przez jednostki.

Alamar PW
14 listopada 2011, 08:44
Tura = tura jednostki, a nie tura bitwy.

Alistair PW
14 listopada 2011, 17:05
I co z tego? To w piątce była inicjatywa pozwalająca podczas jednej tury zaatakować dwa razy. W szóstce tura jednostki równa się tura walki. Ostatecznie wiem ile razy moja jednostka atakowała. Jak dla mnie, to nadal jest bug.

Alamar PW
14 listopada 2011, 17:28
Akcja po wysokich morale liczy się jako dodatkowa tura, tak więc tura jednostki nie równa się turze walki. Jednostka może mieć nawet do trzech/czterech tur (morale + dodatkowa akcja po "rozpłataniu" + jeszcze czar Frenzy) podczas jednej tury walki.
Wszystkie efekty czy czary, które mają w opisie turę, dotyczą tur jednostek. Dlatego czasem regeneracja zamiast po 5 turach kończy się szybciej.

Ubihole dało ciała przy opisywaniu zdolności... czy raczej ich projektowaniu.

Alistair PW
14 listopada 2011, 18:57
Rozumiem co masz na myśli, ale nadal będę się upierał, że rzuciłem zniewolenie na wrogą jednostkę, a efekt wyparował od razu. Za to przyznaję, że mogłem nie zauważyć efektu morale, choć nie powinien on wystąpić przy zniewolonej jednostce. To ewidentnie oznacza to co pisałeś - ktoś nie pomyślał przy tworzeniu gry.

Alamar PW
14 listopada 2011, 19:12
Morale w tym przypadku tyczy się Lilim, a nie wrogiej jednostki - czas działania tej zdolności liczy się wg "tur" Lilim, a nie celu. Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, to zaatakowanie zauroczonej jednostki rozprasza efekt.

Ktoś powinien Ubiholowi wytłumaczyć, czym różni się "tura" od "akcji".

Alistair PW
14 listopada 2011, 19:41
No to nie atakowałem wrogiej jednostki (wiem, że to rozprasza efekt) i nie miałem wtedy efektu morale. A jeśli faktycznie gra uznaje podwójny ruch spowodowany efektem morale za dwie tury, to ja już tego nie skomentuję, bo brak słów. Tak jak pisałem - rzuciłem Zniewolenie na wrogą jednostkę i efekt zniknął od razu, gdy przyszła kolej na tę jednostkę, przez co była ona w stanie zaatakować mnie. Czyli jest to bug.

Alamar PW
14 listopada 2011, 21:24
Przypomina mi to efekt zamrożenia, który znika na początku tury jednostki, zamiast na początku kolejnej tury. Możliwe, ze w tym przypadku jest tak samo - efekt znika na początku tury jednostki, a nie na początku kolejnej tury walki. Jak Ci się chce, to przetestuj to.

A na marginesie - spójrz na zdolności (bohatera, jednostek, przedmiotów i budynków na mapie przygód), które dotyczą many. Dopiero tam zobaczysz, ile jest bugów.

Field PW
25 listopada 2011, 13:20
To taka może trochę tuba propagandowa, ale bardzo was proszę o wrzucanie tutaj zauważonych bugów. Nie muszą one być zaawansowaną analizą techniczną (np. próg 200% obrażeń z zaklęć się nie sprawdza), wystarczą uwagi typu: artefakty magiczne nie działają. Oczywiście, im więcej konkretów, tym lepiej. Proszę, abyście dawali numer wersji - to pomoże. Czyli np. 1.1.1. W przypadku bugów technicznych, typu wykrzaczanie się gry, czy braki tekstur, proszę o podanie konfiguracji sprzętu, czy jest to laptop i o informację o tym, czy sterowniki/detonatory są aktualne.

W każdym poście od tej pory będę dawał adnotację, czy bug został zgłoszony Ubisoftowi, czy też już został wcześniej zauważony. Na pewno jednak nie pominę żadnego ;)

krx1988 PW
26 listopada 2011, 23:50
Szkoda mi czasu na wypisywanie ich. Jest ich tak dużo, że ciężko ogarnąć je wszystkie.

Została rzucony czar na jednostkę. Ma on trwać jedną turę. Taki opis jest nie w księdze czarów, tylko na jednostce, po rzuceniu go! I co? Trwa on jeszcze w następnej turze o_O wut!? Niektóre trwają krócej, niektóre dłużej niż powinny.

Portal miejski ostatnio mi nie działał. Pierwszy poziom.

O broniach rodowych wszyscy wiedzą. Ale, jak dla mnie jest najbardziej irytujący.

To miałem ostatnio, ale średnio na jedne odpalenie gry ze dwa błędy mi się zdarzają :D

I w innym temacie pisałem o zniknięciu czatu ;)

EDIT:
Na taktyce, przed rozpoczęciem walki widziałem oddziały przeciwnika, jak są ustawione. ;)

krzysiek33 PW
6 grudnia 2011, 21:44
W grze heroes VI w misji nieskończone sprawy wykonałem wszystkie zadania, a mimo to nie mogę jej ukończyć.W celach dalej się wyświetla "pokonaj Djordje'a" chociaż pokonałem go już dwa razy.Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Alamar PW
6 grudnia 2011, 22:25
Jak możesz zamieścić sceenshota z dziennikiem misji, to by pomogło, bo na razie przychodzi mi jeden powód do głowy - brak wyboru ścieżki reputacji.

krzysiek33 PW
6 grudnia 2011, 22:36
http://imageshack.us/f/534/djorde.jpg
tutaj podaje screena

Dark Dragon PW
6 grudnia 2011, 22:42
Czy zająłeś bazę wroga umieszczoną w podziemiach?

Alamar PW
6 grudnia 2011, 22:44
OK, najwidoczniej jest to błąd skryptu. Powinien on zaskoczyć za którymś razem.
Zasejwuj przed bitwą i spróbuj ją powtarzać tyle razy, aż w końcu komputer uzna wygraną. Innego pomysłu nie mam, poza rozpoczęciem mapy od nowa.

@DD
Wszystko w podziemiach jest w kolorach niebieskich (w tym i fort).

krzysiek33 PW
6 grudnia 2011, 22:47
zająłem wszystkie miasta i siedliska, także w podziemiach.

krzysiek33 PW
6 grudnia 2011, 22:49
dziękuję-będę musiał zacząć jeszcze raz.

Alamar PW
6 grudnia 2011, 23:16
Niekoniecznie... masz 10 autosejwó, więc jeśli znajdziesz ten sprzed walki z Djordjem...

Belegor PW
10 grudnia 2011, 22:41
Przypadkiem chyba znalazłem kolejny bug w czwartej misji sanktuarium. Gdy walczę na statku i moja jednostka ma zadać krytyczne obrażenia to pokład znika, a jednostki wyglądają jakby lewitowały wiele metrów nad wodą, a tło stanowi najbliższa okolica wraku. Nie wiem czy to wina karty, czy może właśnie bug.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10
temat: [H6] Bugi oraz problemy z grą/fabułą

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel