Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [Przywiązany] Problemy techniczne z Heroes VI
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13

Acid Dragon PW
26 października 2013, 02:39
Po pierwsze - Niestety nie znam tej edycji, więc mam nadzieję, że odpowie Ci jeszcze ktoś bardziej kompetentny, odnośnie "sedna sprawy".

Po drugie - Istnieje rzeczywiście wersja "Complete" w jednym opakowaniu, ale najwyraźniej nie jest to to, co kupiliście.
Na wersję, o której mówię składają się też 4 płyty, ale nieco inne:
- płyta z podstawką
- płyta z dodatkiem Shades of Darkness
- 2 płyty CD ze ścieżką dźwiękową gry

Po trzecie - Scenariusz "Wojna o Sukcesję" w pewnym momencie został odblokowany przez Ubisoft za darmo, dla wszystkich, w ramach zadośćuczynienia za ówcześnie przedłużające się czekanie na patche. Nie jest to więc kwestia zależna od posiadanej edycji H6.

Po czwarte - podstawka i dodatek to w sumie ta sama gra w różnych wersjach. Wydaje mi się, że po zainstalowaniu podstawki nie było już konieczne ściąganie patchy 1.1-1.8. Zwłaszcza, że potem i tak wszystko usunęliście ;). Zainstalowanie dodatku od razu powinno "upgradeować" grę (również podstawkę) do wersji 2.0. Natomiast koniecznie najwyraźniej były patche 2.1 i 2.11.
Do aktywowania Piratów i Danse Macabre potrzebna była wersja bodajże 1.5, więc ponownie - zainstalowanie dodatku powinno wystarczyć.

Jednakże instalowanie patchy 1.1 - 1.8 nie powinno mieć żadnego negatywnego wpływu na grę. I tak całość została nadpisana przez dodatek i wersję 2.0.

Teoretycznie więc wszystko powinno działać poprawnie... za wyjątkiem bonusowych zawartości. Sprawdźcie uważnie, czy nie wala się tam jeszcze jakaś karteczka z kodem na ową zawartość (6 bohaterów, 7 broni rodowych i prawdopodobnie ten brakujący scenariusz). Na moje oko powinna się znajdować poza waszymi 4 opakowaniami (gdzieś między?).

W "prawdziwej" wersji Complete istnieją dwa kody.
Pierwszy aktywuje grę "Heroes VI Complete", czyli za jednym zamachem podstawkę + dodatek Shades of Darkness.
Drugi zaś aktywuje za jednym zamachem:
- Pirates of the Savage Sea
- Danse Macabre
- Mapy "Serce Ciemności" i "Wojny o sukcesję" (z czego o tym drugim już mówiłem)
- 6 bohaterów
- 7 broni rodowych

Jeśli takiego kodu nigdzie nie ma, to faktycznie Ubisoft Exclusive zapewnił nam wersję Heroes 6 INcomplete, mylnie posługując się tą samą nazwą, jak dla "prawdziwej" kompletnej wersji.

Acid Dragon PW
28 października 2013, 16:37
Mały "followup" tego problemu. Wysłałem mail do sklepu muve.pl o następującej treści:

"Mam pytanie w związku z wersją gry Heroes VI Complete Edition "Ubisoft Exclusive":
http://muve.pl/pc/ubisoft-exclusive/might-magic-heroes-vi-complete-edition-pc-pl/51198
Czy poza czterema pudełkami (z podstawową wersją H6, dodatkiem Shades of Darkness i 2-ma Adventure Packami) wersja ta zawiera również kod na dodatkową zawartość DLC (2 dodatkowe mapy, 6 bohaterów, 7 broni rodowych)?
Bez tego to byłaby tak trochę wersja INComplete ;).
Z góry dziękuję za odpowiedź."


Odpowiedź dostałem dość słabo wymowną:

"oferujemy zawartość wyłącznie opisaną na stronie sklepu muve.pl Za inne oferty odpowiadają wyłącznie sklepy, które je przedstawiają."

Sobieski PW
31 października 2013, 21:05
Podejrzewam, że znalazłem może nie rozwiązanie problemu, ale odpowiedź na pytanie.

InComplete Copmlete
http://muve.pl/pc/ubisoft-exclusive/might-magic-heroes-vi-complete-edition-pc-pl/51198
Complete Complete
http://muve.pl/digital/strategiczne/might-magic-heroes-vi-complete-edition-pc-pl-digital/7419

Po dokładnym przeczytaniu opisu szczegółowego obu edycji, który różni się tylko dwoma pierwszymi zdaniami, czyli niczym :) (o czym dalej) można się dowiedzieć to i owo.
Edycja "brązowa" korzysta z instalatora złotej edycji, w której była dostępna podstawka, PotSS, DM oraz mapa "Wojen o Sukcesję". Edycja UE korzysta zapewne z tego samego instalatora, bo po wpisaniu kodu z pudełka podstawki odblokowała się ta sama zawartość, czyli podstawka, PotSS, DM oraz mapa "Wojen o Sukcesję". Niestety o tym już nie wspomniano na stronie.
Dlatego mapa "Wojen", była dostępna natomiast mapa "Serca Ciemności" już nie. Nie wynika to z tego, że później pierwsza mapa była udostępniona dla wszystkich lecz z wypalonego instalatora (bądź dodanego kodu aktywacyjnego).
Gdyby wypalony byłby instalator edycji kolekcjonerskiej (bądź dodany kod do tej edycji), to dostępny byłby scenariusz "Serca", a "Wojen" już nie.

Dziwi mnie też, że skoro oba wydania mają tą samą nazwę, te same logo na pudełku (miecz z symbolami 6 frakcji z HVI) oraz korzystają z tych samych instalatorów to nie są do końca identyczne.

Wynika z tego, ze brakuje kodu, który udostępnia zawartość edycji kolekcjonerskich/przedpremierowych (mapę "Serce Ciemności", 6 bohaterów, 7 broni rodowych).

Acid Dragon, wiesz może kto odpowiada za zawartość gier od Ubisoftu w Polsce i czy Ubisoft wie w ogóle, że jest taka seria jak "Ubisoft Exclusive"? Może wystarczy do nich napisać o udostępnienie tego kodu. W końcu zakupiliśmy wersję Complete Edition" i taką chcielibyśmy mieć. A co do odpowiedzi jaką otrzymałeś, to na ich stronie zawartość obu edycji jest opisana identycznie, wiec ich odpowiedź to żadna odpowiedź.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

PS
Co poprawia słowa w postach na biało, bo jak potem przejrzałem swój pierwszy post to nie wszystkie "DoC" zostały wybielone i poprawione.

bornbad PW
10 listopada 2013, 22:35
Witam.
Mam taki problem że jak włączę grę i chwile pogram to gra strasznie się zaciemnia, że prawie nic nie widać. Czy wie ktoś jak ten błąd naprawić?

Chrupek PW
24 listopada 2013, 21:50
Dzień dobry wszystkim.
Mam problem z UPlayem, który mnie denerwuje, ale zanim przejdę do sedna, oto moja historia:
Zamówiłem sobie w sklepie Złotą Edycję hirołsów zawierającą wszystko, czego dusza zapragnie, po trzech tygodniach niecierpliwego czekania, otrzymałem egzemplarz gry.
Od razu mówię, że ten problem mam już od paru lat, otóż Uplay...po prostu mi się nie ładuje. ''Co masz na myśli mówiąc nie ładuje?'' Otóż nic nie mogę zrobić w nim, mogę się zalogować, przejrzeć sklepik i darmowe gry, ale:
1. Nie mogę aktywować kluczy
2. Nie mogę dodawać darmowych gier.
3. Nie mogę dodawać znajomych
4. Gry mi się resetują (Mam dodane Heroes VI jednego dnia, następnego dnia sekcja 'My Games' jest pusta jak czaszka Dody
Dodam, że raz ta gra zadziałała, ale było to na laptopie mojego taty, w miejscu jego pracy, dokąd nierzadko przychodzę.
Więc teraz zapytuję: Czy to problem z powolnością internetu?
Jeśli tak, to już mogę się pożegnać z graniem w H6, bo ostatnio nie mam czasu przychodzić do taty, a tutaj na Warmii ciężko o dobry internet...
A może to jakaś inna przyczyna?

Co jest oczywiste, inne gry też tylko działają w wersji offline, albo nie działają w ogóle, dla przykładu: Assasin's Creed Brotherhood.

Czekam na odpowiedzi, słyszałem że jesteście najlepsi.

Acid Dragon PW
25 listopada 2013, 16:26
Nie będę zbyt odkrywczy - powinieneś zadzwonić do pomocy technicznej Ubisoftu. Skoro problem dotyczy Uplay, a nie konkretnie Heroes 6, to nie jest to coś zależnego od wersji gry, jej błędów, czy coś innego, o czym moglibyśmy wiedzieć.

Generalnie wg Ubisoftu do grania w gry w trybie "online" powinno wystarczyć połączenie internetowe rzędu 56kB/s, czyli w dzisiejszych czasach nic specjalnego. Na ile jednak to była prawda, a na ile marketingowy tekst, nie jestem w stanie powiedzieć.

Niemniej jednak owszem, istnieje pewna minimalna szybkość Internetu, poniżej której korzystanie z Uplay i wszelkich elementów online gier staje się niemożliwe.

Mimo to - może ludzie z Ubisoftu znają lepiej przypadki, w których Uplay po prostu nie działa. Nie bój się z nimi skontaktować - to ich praca.

Władca Mroku PW
24 grudnia 2013, 13:03
Witam serdecznie.
Posiadam dodatek samodzielny cienie mroku i mam problem z odpaleniem otóż pojawia się komunikat
Aplikacja nie zostłała właściwie uruchomiona (0xc00000ba) Kliknij przycisk ok aby zakończyć aplikację.
Poszperałem trochę w sieci i zaleceno aby zainstalować pakiet visual c++ to powinno rozwiązać problem niestety po instalacji problem nie zniknął.
Gra jest używana i kody zostały użyte przez poprzedniego właściciela ale ja nie chcę się rejestrować na upley wystarczy mi luźna gra.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc.

Markham98 PW
6 lutego 2014, 17:42
Witajcie!
Postanowiłem zagrać ponownie Cienie Mroku. Natrafiłem na pewien osobliwy błąd. Otóż gdy przechodziłem kampanię Nekropolis( 3-cia misja,Crag Hack) i Lochu( 1-sza, Sorshan)w dialogach podani bohaterowie mówili po niemiecku. Jak mogę ich, ,odgermanizować''?

Alistair PW
1 marca 2014, 21:24
Jak wygląda na chwilę obecną sprawa z błędami w H6? Jest teraz świetna promocja na muve.pl - Danse Macabre za dychę i Cienie Mroku za 14 zeta. Kupiłbym to, ale jak mam się wnerwiać na błędy, to nie ma to najmniejszego sensu.

Lili The Dragon PW
1 marca 2014, 23:45
Własnie jestem po luźniej partyjce Heroes VI i dziś bug był tylko jeden. Mianowicie kiedy użyłam zwierzątka rodowego- Pisklęcia Czarnego Smoka i przywołałam większy egzemplarz, smoczysko przy ataku zawiesiło się. Jednostki się ruszały, porykiwały przekonująco ale tura stanęła w miejscu, musiałam wczytać grę.
Czasem przy włączaniu gry przez Uplay moje zapisy gry z chmury nie chcą się załadować wiec nie wiem czy to wina słabego internetu czy serwisu.

Niemniej gra bardzoooo mi się podoba i ciesze się że ją mam, jakoś potrafię przeboleć te błędy:) No i mam nadzieje że niczym więcej szóstka mnie nie zaskoczy.

Lili

AquaInferus PW
2 marca 2014, 17:44
Tak skoro aktualna wersja to 2.1 to dlaczego ja ma ciągle 1.8, bez aktualizacji to 1.0 ale wtedy uplay nie am opcji graj przy grze.Właśnie robię reinstalacje tego cuda bo przestało działać. Komunikat : Microsoft Visual C+ + Runtime Libary ( czerwony X ) Runtime Error! Program: F :\...
This application has requested the Runtime to terminiate in an unusual way. Please contact application`s support team for more information. Do kliknięcia OK
Myślicie że to zadziała? Do Pomocy techniczne nie da się napisać, bo występuje error przy wysłania formularza. Też chciałby wiedzieć jak to jest z tymi save jak w trybie online che uruchomić save z off to go nie widać i na odwrót.ok na te chwile zadziało. Ps Zna ktoś kody na Kasę, bo jak zwykle mi się spieszy, a nie ma czasu na normalną grę musze do M&M X i SKYRYM szybko się przeskoczyć zaległości rozumiecie ?

Alistair PW
2 marca 2014, 19:21
Teraz mam inny problem. Kupiłem i Danse Macabre, i Cienie Mroku. Dostałem kody, ale nie mogę odblokować Danse Macabre, bo podaje, że kod nieprawidłowy. Napisałem do pomocy na muve.pl. Jeszcze jakieś pomysły?

AquaInferus PW
2 marca 2014, 22:45
To jak zrobić aby te save z Online znalazły się na moim lokalnym profilu offline ? i Jak sprawdzić czy Piraci by odblokowani op początku czy od momentu wpisania Klucza ??

Lili The Dragon PW
2 marca 2014, 23:19
AquaInferus:
To jak zrobić aby te save z Online znalazły się na moim lokalnym profilu offline ?
Nie jestem jakimś guru gier, ale wydaje mi się że właściwie nie da się tego zrobić. Zapisy stanu gry z trybu online "lecą do" chmury więc nie masz ich jak użyć w trybie offline. Poza tym Twój profil lokalny w trybie offline nie istnieje. Oczywiście jeśli ktoś bardziej doświadczony ma sposób na to miło by było go poznać (sposób jak i ta osobę).


Lili

AquaInferus PW
2 marca 2014, 23:39
Jak nie istnieje jak zładujesz uplay w trybie offline i zrobisz save to masz wtedy save na dysku w Bibliotece >Might & Magic Heroes VI >folder z nazwą >save .Więc wtedy masz save na twoim profilu offline na dysku zamiast w chmurze a na dodatek przy save masz napis zapis lokalny. Oczywiście pytanie nadal aktualne.

edit
Jeszce jedna sugestia może spróbuj ręcznie zainstalować łatki. co do save to pomoc mówi mi że się nie da bo mają zapisy inną zwartość jakoś tak . Tylko nie zapytałem czy tych online nie można zapisać lokalnie . dem

AquaInferus PW
5 marca 2014, 23:17
Jakiś to za mało podaj jaki może spróbuj zrobić scrin, podaj więcej info bo inaczej to tylko wróżbita Maciej ci pomoże .

zuchniao PW
18 maja 2014, 14:50
Witam wszystkich
Kupiłem dzisiaj Heroesa VI - Shades of Darkness,
gra odpala bez problemu, zaczynam kampanię, gram kilka minut i gra mi się zacina, pojawia mi się czarny ekran :(
Czy wiecie jak sobie z tym poradzić?

TopFunny525 PW
18 maja 2014, 15:29
Mógłbyś opisać problem dokładniej? Co ci się pojawia po rozpoczęciu kampanii? Itp.
Mam dwa pytania :

Czy zaktualizowałeś sterowniki swojej karty graficznej?
Czy zainstalowałeś wszystkie patche w odpowiedniej kolejności, tak jak to jest podanie w komnacie Heroes VI?

W każdym razie polecam też poczytać To I to

Dwie minuty szukania w google.

zuchniao PW
18 maja 2014, 15:46
Wyglada to wszystko tak jak opisałem, wchodzę, uruchamiam kampanie, wszystkie filmy i inne rzeczy działają, pogram chwilę i tracę obraz gry, słychać tylko dźwięki i muzykę

Jeśli chodzi o artykuły w google to siedzę nad nimi juz 2h dzisiaj i nic nie pomogło.

Jeśli chodzi o patche to mam zainstalowaną wersję 2.1, kiedy próbuję zainstalować 2.1.1 to wyskakuje mi komunikat że nie mam wcale zainstalowanej gry

Sterowniki za chwile ukatualnie, kiedyś miałem na tym komputerze zainstalowanego Heroesa Vi i nie było z nim żadnych problemów :(

TopFunny525 PW
18 maja 2014, 17:57
Zuchniao:
Sterowniki za chwile ukatualnie, kiedyś miałem na tym komputerze zainstalowanego Heroesa Vi i nie było z nim żadnych problemów :(

Możliwe, że to jest właśnie twoim problemem. Zaktualizuj wszystkie sterowniki.

EDIT :

Z ciekawości zapytam, skąd ściągałeś patch 2.1.1? Sam się ściągnął poprzez launchera, czy też ściągałeś go z innej strony? W razie czego spróbuj jeszcze raz ściągnąć z groty. I uruchomić za pomocą Administratora. Istnieje taka zasada : Jak coś wcześniej działało, to powinno teraz też działać :P.

Pozdrawiam
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: [Przywiązany] Problemy techniczne z Heroes VI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel