Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: [HVI doklejony] Zmiana wersji językowej, bugi, poradniki
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

Alamar PW
14 października 2011, 22:00
Otwieramy Regedita (np. w Szukaj wpisując regedit.exe), następnie szukamy:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Ubisoft/Might & Magic Heroes VI

i w "Language" zmieniamy wartość 415 (j. polski) na 409 (j. angielski).
I mamy zarówno teksty jak i dialogi po angielsku.

PS
Grzebanie w regedicie na własną odpowiedzialność. :P

Mitabrin PW
14 października 2011, 22:37
Jak znajdziesz sposób, by mieć wersję z polskimi napisami i angielskim dubbingiem, to daj znać. :)

AlamarAlamarZmień nazwę pliku Data.pl-PL.orc na Data.pl-EN.orc i gotowe.

Alamar PW
6 listopada 2011, 12:58
Listy znanych bugów (po angielsku):

Heroes Community

Oficjalne forum Ubisoftu o HVI (bugi)

Forum pomocy technicznej Ubisoftu (problemy techniczne z grą)


Zauważone bugi proszę zgłaszać w tym temacie.



Krótka lista najbardziej znanych bugów:

- Gra nie odnotowuje postępów w kampanii/sejwy mi zniknęły.
Rozwiązanie: wyłączenie Synchronizacji gry w aplikacji startowej powinno pomóc.

- Szczęście jest zabugowane i ataki krytyczne zadają często normalną ilość obrażeń.

- Darkness Elemental (Żywiołak ciemności) jest niewrażliwy na obrażenia od magii ciemności (zamiast redukcji o 50%). Duch, Lisz, Tkaczka, Żywiołak ciemności oraz bohater magiczny Nekropolii nie mogą nic zrobić tym żywiołakom.

- Imperial Griffin (Gryf cesarski) nie zadaje żadnych obrażeń za pomocą specjalnego ataku.

- Szarża Sun Ridera (Słonecznego Jeźdźca) nie działa.

- Lich (Lisz) po zabiciu danego oddziału nie przekazuje za pomocą swej specjalnej zdolności punktów życia sojuszniczemu oddziałowi. Ta zdolność działa tylko, gdy lisz zrani cel.

- Bronie rodowe nie są dostępne w oknie rodu mimo ich zdobycia w kampanii.
Rozwiązanie: zapisać grę przed zdobyciem broni (na wszelki wypadek), wyjść do menu głównego po otrzymaniu broni, wybrać grę dla pojedynczego gracza wraz z premiami rodowymi (najlepiej mapę "O jeden most za daleko"), wyposażyć bohatera w daną broń i wygrać mapę.

- Po zdobyciu nowego poziomu dynastii, nie da się kupić nowych rzeczy z Ołtarza Życzeń.
Rozwiązanie: awans na kolejny poziom dynastii odblokuje Ołtarz Życzeń.

- Brak przychodu zasobów/zmniejszony przyrost stworzeń.
Rozwiązanie: wczytanie (auto)sejwa.

- Tygodnie zmniejszające przyrost jednostek czasem sprawiają, że jest ujemna liczba stworów do wykupienia.
Rozwiązanie: wczytanie sejwa SPRZED danego tygodnia zmniejszającego przyrost.

- W drugiej misji Twierdzy po rozmowie z Sharką (Żarłoczem) nie da się zamknąć okna dialogowego.
Rozwiązanie: nie awansować bohatera na żadną ze ścieżek reputacji w pierwszej misji.

- W drugiej misji Sanktuarium nie ma fortu na wschód od startowego miasta.
Rozwiązanie: rozpoczęcie mapy od początku (na szczęście fort jest ulokowany na samym początku mapy).

- W pierwszej i drugiej mapie Nekropolii skrypty odpowiedzialne za odwiedzenie grobowców/przenoszenie miedzy wyspami nie działają.
Rozwiązanie: wczytywać grę sprzed odwiedzenia grobowca/rozmowy z NPC-em aż do skutku (autosave powinien pomóc).

- Epilog nie che się uruchomić/pojawiają się crashe.
Rozwiązanie: epilog jest dostępny tylko dla domyślnych bohaterów kampanii (Antona, Anastazji, Cyryla, Iriny i Sandora). Trzeba niestety kampanię przejść tymi bohaterami.

Alamar PW
27 listopada 2011, 19:59
Poradnik do HVI

Tak, jest to poradnik z serwisu Gry Online, tyle że: jest po angielsku i jest za darmo.

Acid Dragon PW
21 września 2025, 22:25
Post piszę bardziej dla siebie, ale może komuś zagubionemu w Internecie też się przyda.

Aby zmienić język Heroes VI na angielski w systemie Windows 11 nie znalazłem pierwotnego klucza, o którym pisał Alamar, więc:

W rejestrze systemu należy znaleźć lokalizację:

Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Ubisoft\Might & Magic Heroes VI

Następnie - ponieważ nie ma tam wartości "Language" należy utworzyć nowy klucz (wartość DWORD (32-bitowa)) o nazwie Language i jako wartość podać liczbę 1033 (dziesiętnie) lub 409 (szesnastkowo).

I słowa nie opiszą jak bardzo kretyński jest to sposób, żeby zmienić język w grze....

Uwaga - Efektem ubocznym zmiany języka może być utrata wszystkich zapisanych stanów gry z wersji polskiej.

============================

A skoro już piszę.
żeby w ogóle uruchomić grę w moim wypadku nie wystarczyło wyłączyć optymalizacje pełnoekranowe dla pliku "Might & Magic Heroes VI.exe". Trzeba to zrobić w połączeniu z opcją "zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników".




A nawet wtedy grę udało mi się uruchomić tylko na drugim monitorze.

Jeśli i to nie zadziała, grę można odpalić w trybie okienkowym.
Wtedy należy zlokalizować plik:

Dokumenty > Might & Magic Heroes VI > (nazwa użytkownika Windows) > ProfileData

Następnie edytować ten plik jakimkolwiek edytorem (Notatnik zadziała) i zmienić linię:

<gfx_Fullscreen2>Fullscreen</gfx_Fullscreen2>

na:

<gfx_Fullscreen2>Windowed</gfx_Fullscreen2>

temat: [HVI doklejony] Zmiana wersji językowej, bugi, poradniki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel