Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14

Crag Hack PW
29 października 2007, 21:03
"Dlaczego przyglądając się/biorąc udział w sesji nie będziesz przy co trzecim poście zastanawiać się, czy masz się śmiać, płakać, czy też może wywalić to wszystko w łasicę?"
Jak sądzę, chodziło o to pytanie. Po pierwsze, od razu zakładasz, że nie będę zastanawiał się, czy śmiać(...). Dobrze więc. Nie będę tego robić, gdyż wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią zachować klimat i przyłożyć się do pisania postów. Ponadto(nie widziałem poprzedniej sesji, więc nie wiem jak wyglądała) z mojego doświadczenia wynika, że nawet jeśli gracze rzucają supermocne czary/zabijają w pojedynkę po pięć Smoków/ogólnie nie trzymają klimatu, MG może łatwo ostudzić ich emocje i wyprowadzić sesję na prostą drogę.

Acid Dragon PW
29 października 2007, 21:07
Cytat:
Nie będę tego robić, gdyż wierzę, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią zachować klimat i przyłożyć się do pisania postów.

Uaaa.... no ja bym powiedział, że to Cię dyskwalifikuje.

Nie tylko wiara w coś takiego jest zgubna, ale wierzyć... ba!, na 100% pewnym przyjąć należy, że będzie odwrotnie! że znajdą się na pewno ludzie, którzy z rpg mają tyle wspólnego, co ja z koczkodanem peruwiańskim. A zwykle wystarczy choć jeden taki osobnik, coby do CAŁEJ sesji wprowadzić zamęt, chaos i brak logiki.

Qui PW
29 października 2007, 21:32
Po pierwsze, być może nieco niewłaściwie wyraziłem owo pytanie... i aczkolwiek odpowiedź na nie w Twojej wersji również ma spore znaczenie, spróbujmy ponownie...

Dlaczego ja, Qui, przyglądając się/biorąc udział w sesji nie będę przy co trzecim poście zastanawiać się, czy mam się śmiać, płakać, czy też może wywalić to wszystko w łasicę.

I druga sprawa... kffiatki... zachowałem nieco tego... kilka przykładów na rozgrzewkę...

Cytat:
-Ayarhhyu! v-wydałem z siebie nieludzki dźwięk

Cytat:
Serce mi się kraje widząc matki z dziećmi na rękach stojące w płonących domach

Cytat:
AAAAaaaaa to tytani.

Cytat:
Miasto zachowuje się normalnie jak w każdy wtorek zresztą.

Cytat:
a moje ręce kurczowo trzymały mnie za głowę.

Cytat:
Gospodę oświetlają Żylandore w kształcie pięcioramiennej gwiazdy.

Żeby nie było wątpliwości, jest to tylko szczyt góry lodowej. Spora część reszty góry nie zawiera nawet akcentu humorystycznego.

Crag Hack PW
29 października 2007, 21:32
Chyba nie przeczytałeś (Acidzie :P) pierwszej części mojego posta, w której wyraźnie napisałem, że osoba, która nie będzie trzymać klimatu, może bardzo prosto zostać skarcona przez MG. Po drugie, czego nie napisałem, jeśli MG stworzy ciekawą i wciągającą fabułę i w ogóle będzie mistrzował w ciekawy sposób, gracze w pewien sposób będą chcieli mu dorównać, tworzyć tę fabułę wraz z nim. Jedyna sytuacja, jakiej się obawiam, to taka, że MG nie będzie przez 24 godziny, a w sesji będzie 80 postów więcej.
Pozdrawiam :)

PS Jedna rzecz, której nie napisałem, a która wydała mi się oczywista. Gracze piszą tylko co chcą zrobić, a MG opisuje skutki ich akcji.

Qui PW
29 października 2007, 22:31
Cytat:
Gracze piszą tylko co chcą zrobić, a MG opisuje skutki ich akcji.

Dream on ;).

vinius PW
30 października 2007, 12:26
Dobra, może trzeba sprecyzować kryteria MG?
a) staż w Grocie (raczej ludzi "z ulicy" brać się nie będzie);
b) zaufanie Strażników, a przede wszystkim Starożytnych (zalecane też Nadwornego Maniaka KB)
c) dużo wolnego czasu;
d) staż przy prowadzeniu sesji (ale prawdziwy staż, a nie takie "ja se z kolegami dwa razy zrobiłem i byłi git")
e) żelazne nerwy.

Chciałbym też nadmienić, że pierwsze dwa kwiatki należą do mnie, tylko do mnie i właśnie do mnie i nikt nic lepszego nie wymyślił, a co! I dlatego też MG musi mieć żelazne nerwy i zachowywać powagę w ekstremalnych sytuacjach :)

A teraz proponowałbym kandydatury osób spełniających owe kryteria, które zapewne zaraz poprawi jakiś Strażnik.

Rabican PW
30 października 2007, 12:48
Field:
Chyba, że szanowny Dyżurny Satyryk Groty zechce, bo ciekaw jestem niezmiernie jakby to poprowadził :) I z wielką przyjemnością, nie ukrywam.
Prowadziłem. Wyszło beznadziejnie. Teraz byłoby pewnie lepiej, bo raz, że mam neo, a nie archaiczny modem, a dwa, że znam lepiej społeczność Groty i wiem, do czego jest zdolna. Niemniej, w tym roku szkolnym mam extremalnie mało wolnego czasu, a nikomu raczej by się nie uśmiechało czekać tydzień na odpowiedź MG. Dlatego jeśli sesja dojdzie do skutku, powinien prowadzić ją ktoś inny. Ja pewnie nie wziąłbym nawet udziału, gdyż cały wolny czas staram się poświęcać na pisanie tego cholernego settingu (ja to cały czas robię, tyle że z prędkością otyłego ślimaka w ciąży). Polecam kogoś mającego doświadczenie z niesfornymi graczami. Pierwsza prowadzona przeze mnie przez Internet sesja udała się znakomicie, ale głównie dlatego, iż wszyscy jej uczestnicy świetnie się znali, rozumieli i dzięki podobnej koncepcji gry umieli się dogadać, nawet jeśli rola MG była nieco rozmyta. Z kolei w Grocie gracze byli raczej trudni do opanowania i chyba nieco zbyt entuzjastyczni.

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Ginden PW
27 listopada 2007, 20:09
Sugeruję zrobić przynajmniej testową sesję dla zgłaszających się osób (max 12 osób, by nie było bałaganu). MG może zostać ktoś choćby dla sprawdzenia. Rabi, jak tam z settingiem?
Proponowane klasy i rasy:
Klasy: Rycerz, Paladyn, Kapłan, Łucznik, Mag, Druid (z magią druidzką z MM3), Złodziej, Mnich, Łowca.
Rasy: Człowiek, elf, krasnolud, goblin, gremlin.
Klasy rasowe: Mroczny elf, Troll, Wampir, Dżin, Minotaur, Drzewiec.
System awansu jak w MM6:
Klasy: Rycerz/Kawaler/Czempion, Paladyn/Krzyżowiec/Heros, Kleryk/Kapłan/Najwyższy Kapłan, Łucznik/Mag bitewny/Mag wojenny, Mag/Czarodziej/Arcymag lub Lisz (zależnie od wyboru), Druid/Wielki druid/Arcydruid, Złodziej/Łotr/Zabójca, Mnich/Wtajemniczony/Mistrz.
Klasy rasowe: Mroczny elf/Starszy ludu/Mroczny elf patriarcha, Troll/Troll pałkarz/Troll wojownik, Wampir/Alp/Nosferatu, Dżin/Marid/Ifryt, Minotaur/Minotaur wojownik/Minotaur Lord, Drzewiec/?/Ent.

Quba Drake PW
27 listopada 2007, 20:46
Ja mam takie pytanie;].Czy Ja mógłbym uczestniczyć w takiej zabawie. Mniej, więcej wiem o co chodzi :D.

Ginden PW
27 listopada 2007, 21:34
Magia rasowa:
Mroczny elf – MM8
Wampir – MM8
Dżin – ma 7 zaklęć. 4 pierwszego poziomu zadające obrażenia 1-4. Każde z innego żywiołu. 2 poziom – Forma mgły. 3 poziom – ogniste uderzenie (a la deszcz meteorów, tylko w pomieszczeniach). 4 poziom – oblanie wrzącym olejem. Zadaje obrażenia od ognia i wody równe 1-16.
Drzewiec – paraliż, wybuchający kamień, rzucenie o ziemię, trzęsienie ziemi.

Acid Dragon PW
27 listopada 2007, 21:57
po raz ostatni:
zasady MAMY. o zasadach PÓŹNIEJ.

najpierw MISTRZ GRY. To jest pierwszy, najważniejszy i praktycznie jedyny czynnik, żebyśmy mogli ruszyć dalej.

MISTRZ GRY. doświadczony, który wie co robi i przedstawi sensowny pomysł na prowadzenie rozgrywki (patrz poniższe posty Qui).

Nemomon PW
27 listopada 2007, 22:18
Meh, projekt się ciągnie od połowy 2005 roku. Była jedna sesja, która (niektórym) średnio wyszła (reszta się pośmiała), zdaje się w roku 2006. I od tamtej pory nie potrafimy znaleźć jednego dobrego MG. A spoglądając po datach postów, to projekt ten wygląda, że jest ożywiany na siłę IMO >_> - raz na dwa tygodnie sobie ktoś przypomni, że miała być sesja. A MG jak nie było, tak niema (w starym znaczeniu z wierszyka o Pi) i wnioskując po tych datach, to nie będzie.

EDIT: To i nawet, jedna czy dwie w te czy we wte nie robi różnicy ;)

Alamar PW
27 listopada 2007, 23:43
Cytat:
Była jedna sesja
Pomyliłeś się w obliczeniach.

@Ginden
Pipiru piru piru pipiru pi MCaleb coś tam pojękiwał, że to on sklecił te dwa obrazki w całość. :P

EDIT:
Racja.

Ginden PW
28 listopada 2007, 14:06
< rzuca zaklęcie "Przyzwanie Mistrza Gry">Co do gadania Qui o tym czemu niby nie ma kasować co trzeciego posta, odpowiadam. Mistrz Gry ma za zadanie kasować głupoty.

Nemomon PW
28 listopada 2007, 14:26
Ginden:
Mistrz Gry ma za zadanie kasować głupoty.

Eche, gadaj sobie tak dalej... Patrząc po cytatach, to winien by skasować połowę sesyi. Chyba że nasi Grotowicze jednak "dorośli" są na tyle, by wspólnie tworzyć coś nowego a nie sobie nawzajem przeszkadzać. Jednakowoż patrząc na nasze co poniektóre kłótnie, śmiem powątpiewywać w to. Ale mam nadzieję, żem jest złym prorokiem.

Chciałbym jeszcze zgłosić jedną propozycję, mam nadzieję, że mnie nie skrzywdzisz Smoku, ponieważ pamiętam Twoje

Cytat:
*******************
NAJPIERW MISTRZ GRY
*******************

czy

Cytat:
po raz ostatni:
zasady MAMY. o zasadach PÓŹNIEJ.

jednak może lepiej zaprezentować zasady, by ewentualny MG się zastanowił, co go może czekać oraz do czego winien się szykować. Ale to tylko moja subiektywna myśl.

Acid Dragon PW
28 listopada 2007, 17:12
dobrze, skrócę więc to jeszcze bardziej:

NAJPIERW MISTRZ GRY,
O ZASADACH PÓŹNIEJ.

jak będzie MG, to pogadamy o tym czy wykorzystujemy zasady, jakie mamy, czy też tworzymy (tudzież: MG tworzy) coś nowego.

Ginden PW
28 listopada 2007, 21:08
Ja mógłbym być MG, ale nie mam pomysłu na fabułę.

Field PW
28 listopada 2007, 21:27
II TE MERGERE! II TE MERGERE!!!

A bardziej cynicznie: jak eunuch: kcem, ale ni mom jok.

Quba Drake PW
28 listopada 2007, 21:28
Graczy jest dużo ale do mistrzowania osób mało.Ewentualnie mogę być(jeśli coś takiego istnieje) pomocnikiem MG, chciałbym się czegoś nowego nauczyć i w przyszłości być MG(ale wolę jednak być graczem ;]).

Nemomon PW
28 listopada 2007, 21:41
Cytat:
dobrze, skrócę więc to jeszcze bardziej:

Acid, zamiast skracać, lepiej by było rozszerzyć, bo jak coś jest skrótowo, to nikt nie rozumie ;). Ale właśnie to zrobiłeś, więc nie mam co narzekać.

Chciałbym zaznaczyć, że jeżeli sesyi by się działa w świecie M&M, to raczej na mnie nie liczcie, bo bardzo słabo (jeżeli WoGóle) znam ten świat, niemniej z chęcią będę starał się jakoś pomóc, np dając jakieś pomysły. Kolejny mój głupi pomysł, to zrobić listę (nawet i w Tawernie, coby nie zaśmiecać tego miejsca), na kogo tak naprawdę możemy liczyć jako graczy. Ja rozumiem tą Twoją skróconą wersję wydarzeń, ale skoro MG nie chcę się znaleźć, to albo porzucamy pomysł, albo robimy sesyi jaka wyjdzie, albo zabieramy się za coś innego a kwestię MG się jeszcze dogada. Skoro Zasady są lub będą i nie chcemy o nich rozmawiać, MG póki co nie ma i się nie szykuje by w najbliższym czasie był, to może jednak o tych graczach...
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel