Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 12 - 13 - 14

Acid Dragon PW
19 marca 2006, 13:36
well - w sprawie sesji udało mi się spotkać z Rabicanem, a wcześniej jeszcze wymienić maile z Kaazamem.

Generalnie wygląda na to, że Rabican pzygotowuje całkiem sensowny tzw 'setting' do rozgrywki - z opracowaniem coniektórych postaci fabularnych łącznie. Jak dla mnie to nawet ma szansę wypalić ;).

Nie mniej jednak rozgrywką Rabican mógłby się zająć dopiero za jakieś dwa miesiące, więc myślę, że o ile sytuacja się nie zmieni, to do sprawy powrócimy dopiero potem...

Crag Hack PW
30 czerwca 2006, 07:51
Opracowałem krótki regulamin sesji RPG. Oto on:

1.Pewnego dnia :) MG ogłasza sesję. Wyjaśnia w niej o czym jest sesja i o co wogle chodzi:). Od tego czasu potencjalni uczestnicy mają (tu wstawić liczbę) dni ziemskich na dołączenie się do sesji

2. Każdy Mieszkaniec / Strażnik / Starożytny / Kwasowy Władca ma prawo zgłosić swe uczestnictwo do sesji pod warunkiem, że będzie czynnie w niej uczestniczył

3. Każda sesja ma ‘odgórnie’ wyznaczony przez MG czas trwania (proponuję od 2 tygodni ziemskich do ziemskiego miesiąca). Oznacza to że sesja może skończyć się wcześniej, ale nie może trwać dłużej niż wyznaczony czas gry.

4. Naraz istnieć może ;) tylko jedna sesja RPG.

5.Każdy uczestnik sesji może wysłać jednego dnia ziemskiego maksymalnie 5 postów (gdy uczestników jest dużo - 3)

Proponuję także by było trochę mniej współczynników – wg mnie nie powinno być rzutów kostką, gdyż nierzadko powoduje to, że gra staje się nudna. Poza tym MG powinien sam decydować czy dana postać trafiła, czy nie.

Proszę Jego Łasicawość ;))) o ewentualną krytykę i poprawki powyższego regulaminu.

Qui PW
30 czerwca 2006, 09:07
Brawo. Jestem pod wrażeniem. Sam bym tego w życiu nie wymyślił, nawet jakbym myślał obiema głowami przez 40 lat na pustyni. Cóż za kreatywność.

vinius PW
30 czerwca 2006, 09:16
Ludzie, dajcie spokój. O ile dobrze liczę (a wtym dobry nie jestem...) to teraz powinieneś zwracać się Wasza Łasicawość, nie zaś Kwasowość :P

A co do sesji - w najbliższym czasie chyba na pewno jej nie będzie. I nie ma co debatować. Może zamknąć na szas wakacji temat?

Kaazam PW
1 lipca 2006, 17:11
O tym czy będzie sesja zadecyduje Rabican. W końcu Acid sam wyznaczył go do uporządkowania wszyśkiego związanego ze światem, a to jest okropecznie trudne. Nie mówie tu o Antagarichu itd. Ma on stworzyć nowy świat. Powiem tyle, że już coś ma. Drugimi osobami za to dopowiedzialnymi są Jego Łasicowatość i Jego Kwasowatość, gdyż muszą oddać do działania Komnate przeznaczoną do gry. A co do sesji. Jeśli przyciśniecie Rabbiego to może i w wakacje coś jeszcze rozegramy.

Tak od siebie do systemu. Osrać system. Długi, wyczerpujące i sensowne opisy są lespze, niż rzucani kostkami.

To tyle z mojej strony.

Crag Hack PW
11 kwietnia 2007, 11:22
Co z tą sesją? Minęło ponad pół roku, a sesji jak nie było tak nie ma.
EDIT: Jakby co, to ja mógłbym się nią zająć.

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2007, 14:06
Nie ma, bo nikt ani nie przedstawił sensownych argumentów, ani sensownego planu.

Zdanie "ja mógłbym się nią zająć" jakoś mnie nie przekonuje po poprzednich doświadczeniach.

Aczkolwiek wiem, że w wolnych chwilach Rabican jednak ciągle pracuje nad settingiem, więc może kiedyś jednak kiedyś toto będzie.

Alamar PW
11 kwietnia 2007, 15:19
>>>może kiedyś jednak kiedyś toto będzie

Prędzej piekło zamarznie (ósme piekło :P)

vinius PW
11 kwietnia 2007, 20:09
Wtrącę swe trzy grosze i napomkne, że w krajach północnych ludy wierzą, że piekło jest lodowate :P

PS. a jak mam znowu zginąć na początku sesji to ja dziękuję ;)

Alamar PW
11 kwietnia 2007, 21:05
PŁONĄCA STRZAŁA!!!

AmiDaDeer PW
24 października 2007, 17:34
Chyba już wymarły temat, ale co tam...

Smoczy Władca rzekł:
Aczkolwiek wiem, że w wolnych chwilach Rabican jednak ciągle pracuje nad settingiem, więc może kiedyś jednak kiedyś toto będzie.
Musi być! Nie miałem okazji zagrać na jakimkolwiek forum w jakiekolwiek RPG, więc to będzie wspaniała okazja, wraz z tyloma grotowiczami, których znam i lubię! Nawet jeżeli będzie to sesja, gdzie gracze będą znali wszystkie wartości cech ich postaci, Mistrz Gry będzie kasował co 10 post, a system będzie podobny do tego z ekhm... "wspaniałego" Dungeons & Dragons - co z tego! Ja lubię RPG i takiej okazji nie przepuszczę!
Jakby co, jestem zdatny do wszelkiej pomocy...

Field PW
24 października 2007, 17:38
Też z chęcią bym zagrał...

Ginden PW
24 października 2007, 18:34
Ja już kilka razy myślałem nad systeme biegłości do sesji RPG, ale...
Kwasowy Smoku, Władco Cyberprzestrzeni, Lordzie Xeen, Władco Smoków, Panie Terry itd. czy mógłbym dostać możliwość przejrzenia poprzedniej sesji RPG?

Acid Dragon PW
24 października 2007, 20:01
nie :P

Poprzednia sesja i tak nijak nie będzie miała wpływu na ewentualną przyszłą.

W sprawie RPG jestem dalej otwarty na propozycje, lecz jak dotąd nikt nie zaprezentował żadnych zasad, ani też nie zgłosił się do roli mistrza gry, by taką grę prowadzić (chęci nie wystarczą!).

Nie wiem jak tam z tym settingiem, co go Rabican kreował, ale z poprzedniej sesji mamy pewien zbiór elementów świata, takich jak opis umiejętności wraz z poziomami i spis czarów, które zostały przygotowane przez Borynę. Potrzebna jest więc przede wszystkim osoba, która toto we właściwy sposób poprowadzi i będzie miała ku temu kompetencje (i najlepiej: doświadczenie). Zastrzeżenia, jakie Starożytni mieli co do poprzedniej sesji chyba jeszcze się tu znajdują.

Qui PW
24 października 2007, 23:24
Hobbit:
Mistrz Gry będzie kasował co 10 post


Co 10? Wykazujesz w tym momencie absolutnie nieuzasadniony optymizm. Gdyby tak mało postów wymagało kasacji sesja miałaby szanse powodzenia. Niemniej jednak chciałbym, aby coś takiego się odbyło, o ile by było to zrobione porządnie. W sumie aby uzyskać moje poparcie wystarczy przedłożyć mi jakieś trafne argumenty na temat "Dlaczego przyglądając się/biorąc udział w sesji nie będziesz przy co trzecim poście zastanawiać się, czy masz się śmiać, płakać, czy też może wywalić to wszystko w łasicę". Powodzenia.

AmiDaDeer PW
25 października 2007, 18:11
Smoczy Władca:
W sprawie RPG jestem dalej otwarty na propozycje, lecz jak dotąd nikt nie zaprezentował żadnych zasad, ani też nie zgłosił się do roli mistrza gry, by taką grę prowadzić (chęci nie wystarczą!).
Jeżeli się zgodzicie, to z przyjemnością przygotuję system. Jeżeli natomiast bylibyście za (w co wątpię), to mogę również przygotować scenariusz i być Proro... przepraszam, Mistrzem Gry.

Smoczy Władca:
Potrzebna jest więc przede wszystkim osoba, która toto we właściwy sposób poprowadzi i będzie miała ku temu kompetencje (i najlepiej: doświadczenie).
To mnie chyba trochę przerasta... Ale nic to, i tak mogę być MG. Tylko czy Starożytni się zgodzą na to...?

Jego Wysokość Łasic:
Co 10? Wykazujesz w tym momencie absolutnie nieuzasadniony optymizm. Gdyby tak mało postów wymagało kasacji sesja miałaby szanse powodzenia.
Zgasiłeś we mnie płomień euforii.

Ginden PW
25 października 2007, 18:16
Cytat:
Smoczy Władca::
W sprawie RPG jestem dalej otwarty na propozycje, lecz jak dotąd nikt nie zaprezentował żadnych zasad, ani też nie zgłosił się do roli mistrza gry, by taką grę prowadzić (chęci nie wystarczą!).

Jeżeli się zgodzicie, to z przyjemnością przygotuję system. Jeżeli natomiast bylibyście za (w co wątpię), to mogę również przygotować scenariusz i być Proro... przepraszam, Mistrzem Gry.
System ja mam w 60% przygotowany. Jak go dokończę to zademonstruję.

Quba Drake PW
25 października 2007, 18:58
Zapowiada się ciekawie.

Field PW
25 października 2007, 20:25
Zależy jaki miałby być system. Swego czasu stworzyłem autorski, ale klimatem chyba średnio pasujący, bo chodziło o postapokaliptyczny steampunk.

Alamar PW
25 października 2007, 21:52
System da się sklecić "w pięć minut" (później trzeba go "tylko" dopracować w praniu). A jakiś porządny MG jest chętny? Bo bez tego ani rusz.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel