Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: II Debata - o sesjach RPG na forum
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 12 - 13 - 14

Trang Oul PW
6 lutego 2006, 18:30
W Konstystucji jest napisane, że Mieszkańcy i Strażnicy mogą głosować w ważnych sprawach dotyczących Groty. Dlaczego nie było głosowania na temat usunięcia RPG? Tylko nie pisz, że było, ale przeprowadzone tylko przez Starożytnych.

Acid Dragon PW
6 lutego 2006, 18:44
gdyż taka decyzja była już podjęta na samym początku - komnata była otwarta WARUNKOWO z zastrzeżeniem, że Starożytni REZERWUJĄ sobie prawo do jej usunięcia. A decyzja o jej otwarciu była przeprowadzona jak najbardziej wspólnie i przy uwzględnieniu całej debaty na ten temat. Nikt przy jej podejmowaniu w takiej formie, ani później nie zgłaszał żadnego sprzeciwu.

poza tym, nigdzie NIE MA MOWY o żadnym głosowaniu - jest mowa o zasięganiu opinii ludu, co może przybierać różne formy.
EDIT: a poza tym przypominam o tym, co JESZCZE jest zapisane w ustroju (nie konstytucji):
"Byty Wyższe poprzez swych wysłanników będą zasięgać opinii ludu i uwzględniać je w swych decyzjach (choć nie zawsze wg nich działać). Same decyzje ostatecznie będą jednakże podejmowane i ogłaszane przez ich wybrańców - Smocze Zgromadzenie Starożytnych."

vinius PW
6 lutego 2006, 18:45
Wypowiedzi Acida nie popieram w 102%, a nawet w 100%.
Boryna pilnował gry na tyle, ile miał siły. My graliśmy tak, jak potrafiliśmy. Trzeba też patrzeć, kto wyraża opinie - a pozytywną opinię wydał Alamar, a jako, że jest bardziej obeznany w światach i ma dłuższy staz na forum, jest poniekąd autorytetem. Reszta uczestników też była na tak - i ich zdanie też powinno się liczyć.

Acid Dragon PW
6 lutego 2006, 18:49
i zapewniam, że się liczy. ale inaczej, niż napisał Alamar - nie jest tu *jedynym*, ani nawet - najważniejszym czynnikiem.

liczy się całokształt, a nie jedynie starania i dobre chęci.

Alamar PW
6 lutego 2006, 19:25
>>>Boryna pilnował gry na tyle, ile miał siły. My graliśmy tak, jak potrafiliśmy. Trzeba też patrzeć, kto wyraża opinie - a pozytywną opinię wydał Alamar

Chwila Vinius, wyciągasz za daleko idące wnioski.
Napisałem tylko, dlaczego uważam, że to, ile dni rzeczywistych trwała akcja, nie powinno obchodzić nikogo poza Graczami i MG.
Nie "wydałem" żadnej pozytywnej opinii dotyczącej przebiegu sesji. Daleko jej jeszcze było do pozytywnego przebiegu - ale pewnie z czasem rozwinęlibyście skrzydła. Pytanie tylko ile czasu by to zajęło?
Jest w tym i moja wina - gdybym pogonił MG (i niektórych Graczy), może inaczej by się to skończyło.
Zresztą, ta sesja spełniła chyba więcej z punktów Acida, o tym jak NIE POWNINNA wyglądać rozgrywka, niż poprzednia sesja, prowadzona przeze mnie.

A najgorsze jest to, że nie wiem jak odpowiedzieć na post Acida, by nie nabrał przekonania, że słusznie postąpił usuwając komnatę.
Cokolwiek próbuję napisać, wychodzi na to, że jednak miał rację.
Ale nie przejmuj się, nie poddam się i jakoś pokonam Smoka. Będzie musiał przywrócić komnatę.


>>>a jako, że jest bardziej obeznany w światach i ma dłuższy staz na forum, jest poniekąd autorytetem

Dzięki za słowa uznania, ale o ile być może trochę lepiej znam świat Mocy i Magii, to na forum jestem krócej od Acida ;)
A autorytetem nie jestem i nie będę. Po prostu wiem tylko co i gdzie szukać. I nie zawsze wyciągam właściwe wnioski

Acid Dragon PW
6 lutego 2006, 19:48
to może nieco statystyk: czy ktoś jeszcze, oprócz Viniusa i ewentualnie Tranga(?) uważa, że wszystko było OK i mogłoby tak być dalej?

bo po przeciwnej stronie stoją wszyscy Starożytni ze Smoczym Władcą włącznie i jak rozumiem - także organizatorzy sesji, z których jeden już zdążył przyznać się do winy i przeprosić, a drugi.... chociażby poniżej interesującego posta napisał ;).

Jak dla mnie sytuacja jest w tej chwili jasna i oczywista.

Kwestią otwartą pozostaje tylko to, czy w jakiejkolwiek formie komnata zostanie kiedyś ponownie otwarta. Na dzień dzisiejszy nie ma ku temu absolutnie żadych powodów, a są przeciwwskazania. A to, co zaproponował Boryna to potencjalne rezultaty, ale nie sposoby rozwiązania problemów. Jest różnica pomiędzy mówieniem, że 'wybudujemy milion mieszkań', a mówieniem JAK to zrobić.

Boryna PW
6 lutego 2006, 21:20
Ekhm wykonanie wszsytkie co napisałem ogranicza się do punktu

-MG robi co do niego należy

A właściwie ja też niewidzę LOGICZNYCH powodów aby reaktywować komantę. Jedynym powodem jest obietnica że będzie lepiej. A obawiam się że taka obietnica nie wystarczy. Ma więc ktoś jakieś LOGICZNE powody?

vinius PW
7 lutego 2006, 13:23
Alamar: ale jakby nie było, odparłeś (przynajmniej wg mnie) podstawowy zarzut. a autorytetem będziesz, czy chcesz, czy też nie :)

Acid: cyferki, cyferki... a czy ja mówię, że było super? że nie było błędów? ja mówię, że nie było aż tak źle, że mozna jeszcze troszkę to pociągnąć, zobaczyć, co się wyklaruje.

Boryna: a czy są jakieś logiczne przeciwwskazania? nie było aż tak źle. wbrew Twojej samokrytyce twierdzę, że robiłeś to nieźle :) to bardziej wina nas, tzn uczestników, nie Twoja. a obietnica poprawy jest dobra podstawą...

Acid Dragon PW
7 lutego 2006, 18:18
logicznych przeciwwskazań jest całe mnóstwo, gdyż może się to wszystko powtórzyć. Bez żadnych konkretnych argumentów, komnata pozostaje zamknięta i opinia jednego uczestnika, że 'nie było tak źle' i że 'można to jeszcze pociągnąć' nic tu nie zmieni....

i Vinius - czytaj uważnie: Alamar NIE odparł najwyraźniej żadnego zarzutu, a już tym bardziej nie był to zarzut podstawowy - to tylko jeden z wielu.

Kaazam PW
8 lutego 2006, 16:58
Myślę, że sesja była fatalna. boryna nie ma doświadczenia, i nie mógł poprowadzić sesji porządnie. Jedyną osobą, która byłaby w stanie to zrobić jest Rabican. Ma on w tym duże doświadczenie. A co do graczy. Prawdą jest, że to nasza wina. Posty powinny zawierać więcej tekstu. To gracz powinien ruszać akcję, a nie MG. MG powinien ją tylko uzupełniać.

@ Acida
Powinneś ta sesję rozpuścić kwasem. A co do następnej, to powinien ja poprowadzić Rabican. Myślę, że on by pokazał innym chętnym jak powinna wyglądać sesja RPG.

To tyle z mojej strony.

vinius PW
8 lutego 2006, 17:02
Popiera - ale częściowo. Rozpuszczanie kwasem to nie zabawa, a do tego powinno się to zachować dla potomności. Ponadto system gry i inne takie (np karty postaci) przydadzą się, jeśli kiedyś Starozytni i Smoczy Władca zezwolą na sesję...

MCaleb PW
8 lutego 2006, 17:08
Trochę sie spóźniłem na sesję RPG, poza tym chwilowo mam 'własną', ale moja odpowiedź to subiektywne trzy razy tak.
Pierwsze 'tak' - dla sesj RPG, że dobrze by było gdyby się pojawiła ponownie.
Drugie 'tak' - dla lepszej sesji, co za tym idzie, większym udziale zarówno graczy, jak i MG.
Trzecie 'tak' - dla klimatu rozgrywki. Tym się różni od dwójki, że tutaj jest wczucie się graczy w swoją postać, a tam poprawne i staranne prowadzenie rozgrywki przez uczestników, no i przemyślane posunięcia MG.
(wszelkie wnioski wyciągnięte z tego tematu)

Może ta wypowiedź nic nowego nie wniesie do tematu, ale wyrażam w niej swoje uczestnictwo w kolejnej sesji, o ile ta nastąpi.

Boryna PW
8 lutego 2006, 18:48
"Taka" jakość sesji była spowodowana moim lenistwem. Co do nieposiadania doświadczenia to grami RPG interesuje się od 2 lat. Ale samo Rabican zrobi lepszą sesję nie wystarczy. Trzeba LOGICZNYCH powodów. I jeszcze co do mojego doświadczenia w mistrzowaniu to jest one małe bo nie umiem znaleźć graczy.

Qui: I bo nie możesz "znaleźdz" cholernego słownika. Aale to nic, prawda?

Acid Dragon PW
8 lutego 2006, 19:10
dla "potomności" to conajwyżej lepiej to zlikwidować podwójnie stężonym kwasem i zapomnieć na wieki..... no chyba, że "potomność" chcemy mieć na takim samym poziomie, jak owa sesja.

a sam system, *jak już mówiłem* zostanie uchroniony od tegoż procesu - sam system jest genialny - szkoda tylko, że jego wprowadzenie w życie było o wiele bardziej problematyczne... może jeszcze do czegoś on się przyda....


PS. czy wypowiedź Qui zdradza jakieś oznaki ogólnego nastroju Starożytnych w tej sprawie? no więc właśnie.

i jeszcze jedno: zgłoszenie Rabicana jako potencjalnego MG nawet potraktowałbym jako coś, co mogłoby pomóc, ALE jest jeden malutki problem: gdzież on się podziewa?? Jak rozumiem, jego zasoby czasowe, tudzież internetowe muszą być mocno ograniczone, gdyż od czasu wskrzeszenia po Kataklizmie nie widziałem go niestety ani razu....

Boryna PW
19 lutego 2006, 19:19
Trang i Nevendar zaproponowali mi stanowisko MG na ich stronie. Ja z racji że jestm początkującym MG muszę się gdzieś "kształcić" . Wykorzystamy tam mój system w wersji czystej tzn. nieprzerobionej . Chciałbym dodać że na ich stronie sesja RPG była szybciej niż w grocie. Więc mam pytanie. Co o tym wszytki sądzom mieszkańcy i starożytni? Nie chcę zaniechać tutaj tego wszystkiego. Nie mogę po 6 miesiącach tego tak "rzucić"
Mam zamiar przywrócić tutaj sesję RPG. Jednak prawdopodobne już nie będe MG bo już chyba nikt niema do mnie zaufania na tej funkcji.

Alamar PW
19 lutego 2006, 19:51
Najpierw popracuj nad ortografią, bo bez tego nie masz szans na to stanowisko w Grocie. Twojego postu nie da się przeczytać.
I obyś nabrał doświadczenia, będzie większa szansa na "odkurzenie" komnaty.

Wiedzmin Talic PW
17 marca 2006, 22:23
Jestem tu nowy i takie forumowe rpg co coś dla mnie w ogóle niesłysznego. A po za tym tak i nie zrozumiałem czy sesja ponownie sie otwarła, jeżeli tak, to gdzie? I czy mogę ja zagrac z wami?

Trang Oul PW
17 marca 2006, 23:17
Sesji RPG nie ma i chyba nie będzie, bo "nikt nie przedstawił sensownych argumentów, żeby ją zrobić". Ja robię własną sesję RPG, jak skończę, to będziecie mogli zagrać.

J.K.Tank PW
17 marca 2006, 23:20
Zawsze możecie iść na jakieś inne forum z sesjami RPG, gdzie nikt wam nie zabroni założenia sesji nawet o teletubisiach.

Boryna PW
18 marca 2006, 10:41
Sesja odbędzie się jak mi (lub komuś innemu) uda się przekonać Acida i Qui by sesja wróciła. Sesja była w komnacie "Nieznane Losy Antagarichu" i ja byłem MG, i strażnikiem tej komanty. Drugim organizatorem sesji był Alamar który terz był strażnikiem Nieznanych Losów Antagichu.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 12 - 13 - 14
temat: II Debata - o sesjach RPG na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel