Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
11 sierpnia 2014, 22:03
Okej, mogę zdradzić, że wstępnie ustaliliśmy zmiany na:

- przekolorowanie tła i części świateł
- zamiana muszli na inne siedlisko
- poprzesuwanie niektórych budowli (w tym powiększenie).

Jak będziemy mieli jakieś konkrety, to pewnie pokażemy.

J. M. Sower PW
12 sierpnia 2014, 12:05
Mam jeszcze małe pytanie; Czy mówiąc o tym aby budynki wyróżniały się bardziej od tła macie na myśli ich jasność czy kolorystykę? Poniżej Przykłady zmiany kolorystycznej i oświetleniowej.



Ps. W oryginalnych Heroesach mamy np. Inferno którego podłoże różni się jasnością od budynków (choć i tak niektóre budowle mają jedynie jaśniejsze światła w oknach). lub Nekropolię w której teren jest innej barwy (brązowa) od budynków (szary). IMO chyba dobrze by było zastosować kolorystykę taką jak w Nekropolii (w końcu Forge od niej pochodzi).



Edit: Idąc tym tokiem rozumowania użyłem kolorów Nekropolii i doszedłem do tego:

Warmonger PW
12 sierpnia 2014, 12:48
O to właśnie chodziło. Co prawda widać, że niebieski był kładziony na szybciora, ale ogólna idea jest słuszna.

Osobiście proponowałbym jednak wykonać tło ciemniejsze, niż budynki. Rendery budowli były prezentowane na czarnym podłożu i to bardzo dobrze się komponowało.

Jaszczurzy Alchemik PW
12 sierpnia 2014, 14:31
Świetnie zrobione i klimatyczne.

Daractive PW
12 sierpnia 2014, 16:09
Druga wersja "sowerowska" z ciemniejszym niebem i podłożem i moim zdaniem będzie OK.

rtx PW
12 sierpnia 2014, 16:19
Genialne!
Tylko oczywiście podłoże za jasne.

bRyland PW
12 sierpnia 2014, 17:42
Sower: "Idąc tym tokiem rozumowania użyłem kolorów Nekropolii i doszedłem do tego"
I oto chodziło! Teraz szybciurem przenoszą głos z oryginała na PL-kę ;)

P.S.
Teraz widać nawet czym jest ta "niedobra" muszla!

MinosKing PW
12 sierpnia 2014, 18:09
J. M. Sower:
Idąc tym tokiem rozumowania użyłem kolorów Nekropolii i doszedłem do tego

No i bardzo ciekawie to tobie wyszło, tylko te domki troszeczkę lepiej wyglądają na pierwszym screenie niż te z drugiego screenu.

Zaś ten trzeci screen na dole wygląda chyba najlepiej, tylko gdyby tym domkom dać oświetlenie od tych z tego pierwszego screenu, to nie raziły by aż tak w oczy;]


J. M. Sower PW
12 sierpnia 2014, 18:37
No to widzę, że udało mi się na chwilę pozytywnie was czymś zająć ;P. W tym czasie za moimi plecami coś się ruszyło w tym temacie i przyznam że mi się podoba, ale jeszcze nie czas na prezentację.

Freodon PW
13 sierpnia 2014, 11:51
Czy może mi ktoś dać namiar do linka na grafikę juggernaut/dreadnought ze statami taką jak ta:

Pointer PW
13 sierpnia 2014, 12:21
No no, powiem, że ta grafika z tłem w stylu nekropolii, nawet mnie, jako totalnego antyfana Forge, pozytywnie poruszyła. :P Jak tak dalej pójdzie to może nawet trochę polubię to miasto :)

mitlandy PW
13 sierpnia 2014, 22:45
@Pointer ta grafika tła jest stara... Powiem, że niebieskie mi się nie podobają, jakoś nie przemawia to do mnie. Ciemniejsze tło i zmienienie położenie budynków i będzie może lepiej.

MinosKing PW
13 sierpnia 2014, 23:59
No to troszkę uwag ode mnie jeszcze jeśli można by zmniejszyć ilość domków o przynajmniej dwa czy trzy, mam też drobne zastrzeżenie co do wyglądu kuźni za dużo tych światełek w okienkach moim zdaniem no i te kominy wyglądają komicznie ale to tylko ewentualnie moje odczucia co do niej.

Next nieszczęsna gildia magów jak już ktoś wspomniał przydało by się ją ciut powiększyć i może umieścić w innym miejscu? lub przynajmniej poprawić ten jej wygląd. Co do reszty nie mam już żadnych większych zastrzeżeń, wiem że planujecie jakieś drobne zmiany kosmetyczne więc dobrze się składa może wprowadzi to co nieco świeższego spojrzenia na samo Forge;]

Jaszczurzy Alchemik PW
14 sierpnia 2014, 12:26
Miasto jest już zrobione, czy to co pokazujecie to tylko koncepcje?

rtx PW
14 sierpnia 2014, 12:33
Tak troszeczkę z innej beczki - skąd mogę pobrać najnowszą wersję na vcmi 0.96 i czym się różni 'more classic version' od normalnej? Mam aktualnie wolny i ograniczony internet, więc wolałbym nie ściągać nic tylko po to, żeby się przekonać.
Edit: Zapomniałem kropki na końcu. :P
Edit2: Dobra, tam są screeny, już wiem czym się różnią. Pytanie tylko, co działa z 0.96 poza tym classiciem.

mitlandy PW
31 sierpnia 2014, 11:49
No background... Co o nim sądzicie?

Alistair PW
31 sierpnia 2014, 11:57
Pozwolę sobie zacytować jednego z ostatnich przedstawicieli rasy męskiej na Ziemi: "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę."

Warmonger PW
31 sierpnia 2014, 12:02
Tło jest doskonałe. Ciemne, ale wyraźne, trochę sci-fi i bardzo przerażające.

Kammer PW
31 sierpnia 2014, 12:20
Wciąż twierdzę, że górny, prawy lewy róg jest zbyt pusty.

AmiDaDeer PW
31 sierpnia 2014, 12:28
W górnym prawym rogu masz wielką górę. Jak ona może być "pusta"?
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel