Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 93 - 94 - 95 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2014, 18:21
Acid Dragon:
Kiedy?
Ukraińskie Forge.

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2014, 18:28
Wolę oryginał - to ma zbyt jasne tło, niepasujące do mrocznego Forge (w zasadzie to wszystko jest trochę zbyt jasne), ale generalnie - tak, podoba mi się. Budynki są rozróżnialne i bardzo wyraźne, nie ma niepotrzebnych światełek choinkowych, które odwracają uwagę od tychże budynków, ani też sztuki abstrakcyjnej. Są za to budynki - zgodnie z oryginałem - które są skrzyżowaniem science-fiction i horroru. Generalnie 5-.

@Hobbit - Nie jest to oryginalne Forge, o czym wiesz. Nie podoba mi się ze względu na jednostki i implementację, a nie ze względu na grafiki miasta.

Aayren PW
10 sierpnia 2014, 18:30
Hmmm... Jeśli już porównywać - tło mają znacznie lepsze. Zdecydowanie u was ta zieleń nie jest dobra dla oka... Tylko budynki mają brzydkie strasznie, u was fajnie to wygląda, takie brudne oraz ciemniejsze. Bardziej jakoś realistycznie to wygląda i pasuje do klimatu H3. Oczywiście nie mówię o niczym zielonym w waszym ekranie.

Nephretes PW
10 sierpnia 2014, 18:32
Mi się ekran podoba. Chociaż sama frakcja "mechaniczna" jako koncept do mnie nie przemawia (tak tak, wiem że ma ona swoje uzasadnienie w uniwersum heroes) to miasto na pewno przetestuje. Duży szacunek za kawał dobrej roboty.


AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2014, 18:46
Wciąż nie rozumiem jak możecie uważać, że w naszym tle cokolwiek się zlewa. Rozumiem że to nie jest ten sam poziom, co w Heroes 3, w końcu nasza robota nie jest jeszcze w pełni zaimplementowana (ergo musi od strony technicznej wyglądać nieco inaczej), ale dokładnie widać co jest budynkiem a co nie.

A to z sztuką abstrakcyjną to chyba jakieś żarty...

Acid Dragon:
Nie jest to oryginalne Forge, o czym wiesz. Nie podoba mi się ze względu na jednostki i implementację, a nie ze względu na grafiki miasta.
Obawiam się, że jakby NWC zaimplementowało do oryginalnej gry Forge, Tobie i tak by się nie spodobało...

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2014, 18:56
Cóż - skoro patrzyłeś na ten ekran wielokrotnie, jak i na poszczególne budynki, to widzisz każdy pixel różnicy. Wydaje mi się, że brakuje Ci "świeżego" spojrzenia kogoś, kto widzi "całość". Nie, naprawdę nie widać co jest budynkiem, co ozdobą, a co elementem tła. Dopiero po chwili wpatrywania się można zacząć coś rozróżniać. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jednak pstrokatą, jednolitą masą.

Zaś co do sztuki abstrakcyjnej, to - przysięgam, nie przesadzam - nawet po wpatrywaniu się nie jestem w stanie stwierdzić co to jest to zielono-czerwone w lewo-górnej części. Nie potrafię rozpoznać żadnego kształtu. Nie wiem, czy to miał być budynek, ozdoba, czy jakaś żyjąca galaretka. Z ciekawości chciałbym nawet wiedzieć - jest może wersja tego czegoś w powiększeniu?

EDIT: I jeszcze jedno - co to są te czerwone "pnącza" wokół zamku? Stalagmity? Czy jakieś ścieki?

I ten budynek na lewo od zamku? Czy to jest ...ring bokserski ze ściekiem?

Cytat:
Obawiam się, że jakby NWC zaimplementowało do oryginalnej gry Forge, Tobie i tak by się nie spodobało...

Akurat biorąc pod uwagę moje wspieranie Forge, wieloletnie bronienie go, zaangażowanie w udostępnienie jego oryginalnych grafik, jak i swojego czasu jedyną stronę fanowską dokładnie opisującą Forge, Twoje zdanie jest w najlepszym wypadku niemądre.

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2014, 19:27
Acid Dragon:
Akurat biorąc pod uwagę moje wspieranie Forge, wieloletnie bronienie go, zaangażowanie w udostępnienie jego oryginalnych grafik, jak i swojego czasu jedyną stronę fanowską dokładnie opisującą Forge...
...a jakimś cudem i tak żaden projekt odtworzenia Forge Ci się nie spodobał.

Reszty posta nie skomentuję, bo nie mam po co. Nie potrafię dyskutować w taki sposób, zwłaszcza kiedy większość nie ma takiego problemu.

Kammer PW
10 sierpnia 2014, 19:33
Jestem zszokowany. Okazało się, że coś z HotA może mi się podobać. Ponadto całkowicie zgadzam się z Acidem.

Dobra, to po kolei:
1. Ta skarpa pod kapitolem jest tak potwornie pusta, że w kontraście z resztą ekranu wygląda to paskudnie;
2. Te latarnie na szczycie kapitolu i zamku są bezcelowe, zdają się nie spełniać absolutnie żadnej roli;
3. Budynki mieszkalne przez stały kontrast jasnych i ciemnych fragmentów tworzą mozaikę właśnie i skutecznie utrudniają połapanie się na ekranie. Może to moje odczucie, ale w Trójce większość budynków ma jakąś taką strefę osobistą wolnej przestrzeni, która oddziele je od reszty elementów. Tu tego nie ma;
4. Zielone ścieki i to białożółte jajo (?!) na pierwszym planie rażą w oczy i psują harmonię;
5. Przykro mi to mówić, ale Gildia magów jest beznadziejna. wcześniej to była wyraźna, ładna budowla (te kolce!), a teraz mamy jakieś coś, co wpasowuje sie w tło;
6. No, właśnie - tło. Pisałem już o tym do witchkinga, ale muszę stwierdzić, że jest ono fatalne. Na górze ekranu praktycznie nie mam niczego. To jest potwornie puste i psuje harmonię;
7. Na koniec najlepsze: muszla. Graczy nie obchodzi, co ma z tyłu Juggernaut. Ponadto Te gryzące barwy czerwieni i zieleni sprawiają wrażenie, że spadła ona (nomen omen) z choinki. :P

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2014, 19:50
Hobbit:
...a jakimś cudem i tak żaden projekt odtworzenia Forge Ci się nie spodobał.

ja, wcześniej o Forge w HotA:
(...)ale generalnie - tak, podoba mi się.

Poza tym żaden dotąd projekt odtworzenia Forge nie był w pełni zgodny z oryginałem.

Żeby była jasność - nie uważam oryginalnego Forge za ósmy cud świata i najlepsze miasto w H3. Wręcz przeciwnie - rozumiem ludzi, którym nie podobają się koncepcje czołgów, czy wyrzutni rakiet. Ale ze wszystkich koncepcji Forge, po prostu dotąd najbardziej podoba mi oryginał - zarówno graficznie, jak i względem "pomysłu", czy jednostek.
I takie miasto właśnie chciałbym zobaczyć. Wydaje mi się, że mam prawo do takiego zdania i nie czyni to ze mnie "przeciwnika odtworzenia Forge". Jeśli cokolwiek, to dokładnie odwrotnie.

Nerevar PW
10 sierpnia 2014, 19:51
Jestem zdecydowanie w obozie osób, którym nie widzą się ani ścieki z tyłu miasta, ani te macki w fosie ani (w szczególności!) ta "cudowna" muszla.

Cytat:
Wciąż nie rozumiem jak możecie uważać, że w naszym tle cokolwiek się zlewa
Jak dla mnie doskonałym przykładem jest środkowa część gildii magów - okienka z oczywistego względu widać dobrze, ale by dojrzeć, gdzie kończy się ściana obok nich, a gdzie zaczyna niebo trzeba się dobrze przyjrzeć.

witchking PW
10 sierpnia 2014, 20:14
Jestem na urlopie więc mam mocno ograniczony dostep do internetu. Przedstawiony ekran pojawi się w najbliższe wersji, ale w przyszłości pewnie coś ulepszymy. Widze, że najbardziej podpada wam muszla. Ma ktos inną propozycje siedliska 7 poziomu.

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2014, 20:29
Ta propozycja istnieje od kilkunastu lat ;)


witchking PW
10 sierpnia 2014, 20:36
Ten budynek się u nas pojawil. Oczywiście jest odrobinę zmieniony. Ewentualnie mozna by zamiast muszli dać lotnisko i przeniesc tam miniatury.

rtx PW
10 sierpnia 2014, 20:37
Osobiście wolałbym, żeby Juggernauty były fabularnie uzasadnione jako kontrolowany eksperyment, a nie coś, co wlazło do ścieków i wylazło jako wielki, zły i straszny krab-mutant.
Osobiście proponuję coś jak to http://www.johnavon.com/fantasy-art/109/buildings.evolution-vat.jpg tylko dużo bardziej industrialne i poniekąd mroczne.

AmiDaDeer PW
10 sierpnia 2014, 20:40
Acid, chyba nie umiesz czytać. Nie mówiłem że jesteś przeciwnikiem czegokolwiek. Stwierdziłem natomiast fakt: w każdym projekcie odtworzenia Forge jest coś, co Ci się nie podoba, przez co żaden projekt jako całość (nie jako poszczególne jego elementy) Ci się nie podoba. To zaś sptawia wrażenie, jakbyś tak naprawdę lubił tylko pomysł na Forge, zaś żadne jego wykonanie nie będzie Cię zadowalać.

I żeby nie było: ja to doskonale rozumiem, bo sam mam podobne odczucia. Dlatego w tym projekcie staramy się balansować między byciem całkowicie oryginalnym, a tradycyjnym Forge będącym zlepkiem czego się tylko da. Czy to dobrze - nie wiem, na pewno jednak jako grafik mogę zapewnić, że pozostanie przy oryginalnym ekranie miasta made by NWC byłoby pomysłem fatalnym. Ta ciemna breja poukładanych w kostkę bez większego ładu pseudofuturystycznych budowli nie prezentuje się ani trochę dobrze. Nasz ekran miasta na pewno nie jest pozbawiony wad, ale przynajmniej wygląda jak miasto - żywe, na żywym terenie, ułożone tak, by wyglądało dobrze zarówno przed, jak i po rozbudowie. I z zarówno technicznymi, jak i naturalnymi elementami. Owszem, nie sprawimy że wszyscy będą zadowoleni, ale to nie jest i nigdy nie było naszym celem - bo w przypadku takiego projektu to jest po prostu niemożliwe.

Co do Juggernautów - fabularnie to jest rasa, a nie eksperyment czy efekt mutacji. Nie widzę potrzeby umieszczania ich w jakimkolwiek forcie - mamy ich i tak zdecydowanie za dużo.

Acid Dragon PW
10 sierpnia 2014, 20:45
witchking:
Ten budynek się u nas pojawil.

Faktycznie - nie zauważyłem go. No cóż - zlał się z tłem ;).

Pas startowy - sure, why not?

Ostatecznie tak prawdę mówiąc nie do końca wiadomo, które z siedlisk miało być oryginalnym siedliskiem 7-go poziomu, a które 5-go. Autorka grafik podawała obie wersje, choć w finalnym pliku psd jednak jest tak, jak w tej chwili w Grocie, czyli budynek ze screenu niżej to 7 poziom.

Hobbit:
Acid, chyba nie umiesz czytać. Nie mówiłem że jesteś przeciwnikiem czegokolwiek. Stwierdziłem natomiast fakt: w każdym projekcie odtworzenia Forge jest coś, co Ci się nie podoba, przez co żaden projekt jako całość (nie jako poszczególne jego elementy) Ci się nie podoba. To zaś sptawia wrażenie, jakbyś tak naprawdę lubił tylko pomysł na Forge, zaś żadne jego wykonanie nie będzie Cię zadowalać.

Według tej definicji nie podoba mi się żadne miasto w H3, ani w ogóle żadna gra w HoMM, bo w każdym mieście i w każdej grze jest coś, co mi się nie podoba.

Obawiam się, że źle rozumiesz definicję słowa "podoba się", panie powtarzający jak mantrę, że wszyscy dookoła nie potrafią czytać.

Więc sprecyzuję: jako "całość" podoba mi się projekt Forge HotA. Nie podobają mi się niektóre elementy. Jako "całość" podoba mi się oryginalny projekt Forge. Nie podoba mi brak jakichkolwiek struktur ozdobnych, poza głównymi budynkami (coś, czego u Was jest z kolei stanowczo za dużo). Jako "całość" nie podoba mi się projekt Wasz. Podoba mi się jednak na przykład Kapitol. Całość wygląda jednak znacząco gorzej niż oryginalne grafiki NWC - pod względem wykonania, koncepcji, kolorystyki i w sumie każdym innym.

Shin0bi PW
10 sierpnia 2014, 21:08
Mi calosc bardzo sie podoba, no moze ta muszla jest troche zbyt abstrakcyjna :) Ale dokladnie tak wyobrazalem sobie futurystyczne miasto w klimacie kina klasy B, super!

Wybaczcie brak polskich znakow, ale aktualnie przebywam w Norwegii wiec niestety nie mam takiej mozliwosci.

Lord Baffourd PW
10 sierpnia 2014, 21:12
Jako człowiek obserwujący ten projekt od dość dawna, muszę przyznać że podoba mi się. Kolorystycznie wpasowuje się w teren który wyobrażałbym sobie jako teren Deyji - jest podobny do tego z ekranu Nekropolii. Wszelkie ozdobniki takie jak ścieki czy tory kolejowe również dodają miastu klimatu.

W zasadzie jest tylko jedna rzecz która kłuje mnie odrobinę w oczy - owa dziwna ścieżka w górę małego wzgórza na którym jest postawiona Gildia Magów. Moim zdaniem całe wzgórze jest niepotrzebne - można by było Gildię Magów po prostu odrobinę powiększyć i postawić na równym terenie za budowlą ze ściekami.

Co do Muszli to ewidentnie ma w sobie coś z klimatów Might and Magic i osobiście kojarzy mi się stylistycznie z Kolonią Zod. Może to te macki. No i powiedzcie tylko jedno - w tle widać kilka innych muszli + ścieki, czy to tylko moja wyobraźnia?

Pozdrawiam

Matheo PW
10 sierpnia 2014, 21:21
Cytat:
...a jakimś cudem i tak żaden projekt odtworzenia Forge Ci się nie spodobał..
Z całym szacunkiem, ale jakie to ma znaczenie. Rozmawiamy chyba o tym projekcie i każdy ma prawo powiedzieć co mu się nie podoba. Wasz projekt chyba najbardziej odróżnia się od oryginału, więc podobnych opinii można się było spodziewać.

Zawsze byłem bardzo sceptycznie nastawiony do Forgy, ale ten projekt bardzo mi się podoba. Lineup jest doskonały, z ekranem miasta trochę gorzej, ale z pewnością można co nieco poprawić. Według mnie odtwarzanie w stu procentach oryginalnych (niedorobionych) koncepcji, nie ma żadnego sensu. Ten projekt jest tworzony przez zupełnie innych ludzi i musi się różnić od poprzedniego.

Oczywiście ten ekran ma kilka wad:
- domków, które pojawiają się wraz z rozbudową miasta jest zdecydowanie z dużo. Trzeba się zastanowić, czy w ogóle powinny występować w takim mieście jak Forgy.
- Gildia Magów, to najgorszy budynek na całym ekranie. Jest niewyraźna, nie wpasowuje się w tło i kompletnie nie wiadomo, czym jest zwieńczająca ją kopuła.
- tło po lewej jest zbyt puste. Zrobiliście to dość dziwnie, ustawiliście wszystkie budynki po prawej stronie, która była już zagospodarowana a lewa nadal została pusta.
- naprawdę za dużo tych świateł. Po co ich aż tyle? Oczywiście należy pokazać, że to jedyne miasto, w którym jest prąd, jednak wszelkie innowacje należy wprowadzać z rozwagą. Budynek po lewej, o którym pisałem wcześniej(najprawdopodobniej ratusz), to już kompletna przesada. Ma sześć kolumn świetlistej elewacji a w zupełności wystarczyły by dwie. Od kiedy iluminacja, jest elementem spójnym w architekturze?
- no i te muszle. Jeśli musicie tłumaczyć każdemu z osobna co to jest i dlaczego tam jest, to chyba należy to zmienić.
Cytat:
Ma ktos inną propozycje siedliska 7 poziomu.
Pomysł jest bardzo oryginalny i nie jest beznadziejny. Gdyby zamiast muszli znajdowały się tam kokony, miałoby to większy sens i nie raziłoby po oczach. Wydaje mi się, że to siedlisko powinno się znajdować po prawej stronie.


Warmonger PW
11 sierpnia 2014, 07:51
Skoro Jug żyje w muszli, to co mieszka w ściekach?

Proponuję wrócić do koncepcji pasa startowego, który znalazł by się tam, gdzie teraz jest muszla. Mógłby zająć sporo niewykorzystanego miejsca. Gildię magów można powiększyć.

Zgadzam się z przedmówcami, zwłaszcza z Acidem - wszystko na ekranie zlewa się w jedną masę. Budynki bardziej różnią się kolorem między sobą, niż w stosunku do tła - a powinno być dokładnie na odwrót. Ekran jest przeładowany małymi świecącymi domkami, które wyglądają, jakby ktoś je przez przypadek rozsypał. Na prawo od kuźni, przy ratuszu, wyglądają szczególnie groteskowo.
strona: 1 - 2 - 3 ... 93 - 94 - 95 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel