Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 91 - 92 - 93 ... 142 - 143 - 144

voncur PW
5 sierpnia 2014, 19:50
Trochę elementy pod I i W wyglądają za bardzo pstrokato...

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2014, 21:19
Więc uważacie, że ekran miasta powinien być jedną wielką breją szarości, ale jednocześnie bardzo ze sobą kontrastującą? :P


Warmonger PW
5 sierpnia 2014, 21:21
Kontrast jest dobry, ale szarość - nie. Tło (w tym podłoże) powinno być zdecydowanie ciemniejsze.

AmiDaDeer PW
5 sierpnia 2014, 21:27
To, że stare tło było ciemne jak dym z papierosa na nocnym wietrze w oczach kreta, nie znaczy wcale, że to było właściwe posunięcie. Sami nie byliśmy tego pewni, ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że pod tym względem zespół Hoty trafił w sedno. Ale zamiast robić z miasta błyszczące się El Dorado postanowiliśmy wykorzystać kolor terenu ziemnego.

Inna sprawa że w zestawie 256-kolorowych defów ten ekran będzie i tak wyglądał nieco inaczej.

Morglin PW
5 sierpnia 2014, 22:42
C.

Matheo PW
5 sierpnia 2014, 22:44
Cytat:
Trochę elementy pod I i W wyglądają za bardzo pstrokato...
Miasta w H3, nie są jednolite kolorystycznie, są spójne kolorystycznie. Odcienie szarości chyba już się wyczerpały, więc trzeba było użyć czegoś innego. Poza tym, jednym z charakterystycznych elementów tego miasta, mają być radioaktywne ścieki, do których jasnozielony kolor pasuje idealnie. Wali po oczach, więc jest dosłownie "radioaktywny".

Matheo:
Jednak słowo "Kuźnia" w żaden sposób nie kojarzy się polakom z tym, co widnieje na ekranie miasta. Rozwinięcie tego do "Niebieańska Kuźnia", niewiele zmieni. Dlatego dla polskiej wersji językowej, proponuję nazwę "Fabryka".

Hobbit:
Jak dla mnie Niebiańska Kuźnia jest wystarczająco rozpoznawalną nazwą dla miasta.

Bo przeczytałeś to i znasz fabułę M&M na wylot. Pomyśl o tych graczach, którzy nawet nie mają pojęcia, że "Forgy" miało być dodane przez 3DO. Dla nich taka nazwa będzie kompletnie niezrozumiałą abstrakcją. Nazwa miasta powinna być prosta, chwytliwa i jak najbardziej intuicyjna.

Nerevar PW
5 sierpnia 2014, 23:07
Cytat:
Nazwa miasta powinna być prosta, chwytliwa i jak najbardziej intuicyjna.
W czym Kuźnia różni się tu od Fortecy czy Cytadeli? Wszystkie trzy są proste, równie intuicyjne (tudzież mało intuicyjne) i równie chwytliwe.

Kantor PW
5 sierpnia 2014, 23:12
A więc teren miasta wykonany... Poza tym świetnie się prezentuje, nic tylko pogratulować wykonawcom ;)

rtx PW
6 sierpnia 2014, 00:30
W kwestii kontrastu, chodziło mi bardziej o niebo. Jakby było takie bwrdziej nocne, to chyba wyglądałoby ciekawiej. Osobiście nie przepadam za radioaktywnymi ściekami, z podobnego powodu, z którego nie przepadam za zamkiem ze strzehy i wybuchającymi samochodami, tylko, że tutaj dochodzi do tego kwestia walenia po oczach.

Matheo PW
6 sierpnia 2014, 11:14
Kuznia jest ok. Jednak będzie to nazwa bardzo myląca i niezrozumiała dla wielu osób.

Hayven PW
6 sierpnia 2014, 12:53
Nie rozumiem, co Ci przeszkadza. Jak dla mnie Kuźnia jest jak najbardziej w porządku, akurat nie widzę powodu, żeby czepiać się nazwy.


Matheo PW
6 sierpnia 2014, 14:19
To bardzo dobra nazwa, jednak nie koniecznie dla tego projektu i nie jest to tylko moja opinia.

voncur PW
6 sierpnia 2014, 18:32
Mi natomiast chodziło o dwie rzeczy, a w sumie teraz już o 3.

1. Pod literką I nie wiem co to za ślimak/róża. O ile dobrze pamietam ten topic, to to chyba miała być muszla?
2. Budynek pod W:
http://www.origin-of-life.eu/images/categories/176.jpg
3. Przypuszczam iż miasto ma być przykryte smogiem? Smog raczej tak mi się kojarzy:
http://static.bangordailynews.com/wp-content/uploads/2013/08/10029101_H10905099-600x446.jpg
http://www.panstwo.net/uploads/foto/2008/04/smog_1.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/04/Santiago30std.jpg


Ostatnie, jakby dodać światła, wyglądało by zarąbiście do waszej wizji
http://assets.inhabitat.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2013/06/Beijing-Pollution-Tax-lead-1-537x402.jpg

No i w h3 kontury budynków jakoś bardziej się odcinają od tła, pewnie dlatego żeby nie bylo tak wszystkiego napaćkane na małej rozdzielczości...

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2014, 20:44
W grze to będzie wyglądało nieco inaczej, choćby i dlatego bo nie będzie to w formacie JPG. Już o tym mówiłem.


MinosKing PW
6 sierpnia 2014, 20:50
Hm ekran miasta wygląda interesująco. To że troszeczkę za kolorowo to nie szkodzi, pewnie w grze będzie to wyglądało o wiele lepiej niż widzimy na screenie;)

Aayren PW
6 sierpnia 2014, 22:52
Czekałem na coraz to nowe kawałki układanki, mając nadzieję, że coś zmienią w postrzeganiu miasta ale nic z tego. Wszystko wygląda rewelacyjnie! Dokładnie tak wyobrażam sobie miasto techniki w świecie H3. Przytłumiony blask, obskurne masywne budynki, ale jednocześnie brak jednolitości, widać że każdy budynek ma swoją funkcję i naprawdę robi na mnie to wszystko pozytywne wrażenie, aż chce się rozbudowywać miasto! :)

Ale! Jest tam ta muszla. Co za koszmarny pomysł! Jak?! Dlaczego?! Co za spaczony umysł ją tam umieścił?! Może mi ktoś wytłumaczyć? Jaki zamysł was prowdził, jaka jest jej funkcja? To twór cywilizacji, czy takie to tam wyrosło? Oczywiście niech to sobie tam stoi jeśli musi, ogólnego dobrego wrażenia nie psuje, grać Hevenly Forge będę, ale jak dla mnie mógłby tam stać śniegowy bałwan do niego równie szybko bym przywykł... Hmm, chyba trochę przesadziłem w tej swojej przemowie, ale to dla mnie naprawdę solidna łyżka dziegciu w beczce miodu :p

Morglin PW
7 sierpnia 2014, 02:04
Mi się muszla podoba. Kojarzy mi się ze starszymi częściami Might and Magic i tym całym szaleństwem z tamtych gier. Ucieszyłbym się, gdybyście dodali do jednostek neutralnych kilka monstrów inspirowanych MM1-5 (np. świeczkę ^^).

Ekran zrobił na mnie ogromne wrażenie. Spodziewałem się raczej, że będzie to słaba kalka tego rożkowego, a dostałem zupełnie inne podejście do Kuźni. I szczerze nie wiem, czy podoba mi się bardziej wasza wizja czy twórców Rogu Otchłani. Ech, z jednej strony cieszę się, że ominęły mnie czasy WoG-owskich sklejek i do H3 dodawane są takie cuda, a z drugiej wiem, że i tak pewnie nie spędzę przy tym mieście więcej niż godzinki. Niestety, VCMI daleko póki co do grywalności, więc pewnie mając do wyboru granie miastem waszym lub rożkowym, wybiorę jednak to drugie, choć obie wizje podobają mi się tak samo.

rtx PW
7 sierpnia 2014, 12:28
Ta cała muszla wygląda jak portal.

Matheo PW
7 sierpnia 2014, 14:28
To z pewnością kokon i szkoda że go nie przypomina. To pasowałoby idealnie do tego miasta i wtedy chyba nikt, by o nim złego słowa nie powiedział. Dopiero teraz zauważyłem tory kolejowe, genialny pomysł. Trochę za dużo tych małych domków. To dobry pomysł, jednak lekko przesadzony. Najgorzej wygląda Gildia Magów. Może gdyby stała na tym wzgórzu po prawej, to lepiej wpasowała by się w tło.

Jeśli można, to proszę o odkrycie puzzli E i L.

EDIT: Za dużo wolnego miejsca z lewej strony, pomiędzy dwoma wieżami. Ogólnie ekran jest niesamowity i bez wątpienia nie odstaje od tych, które są w grze.

Kastore PW
7 sierpnia 2014, 15:39
U, M, G, please!
strona: 1 - 2 - 3 ... 91 - 92 - 93 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel