Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 142 - 143 - 144

witchking PW
20 marca 2014, 20:58
@Sower a może chcesz pomóc przy teksturach? Uważam, że budynki Mitlandiego są na wysokim poziomie i zamiast tworzyć je od początku lepiej zerknąć na tekstury. To przy okazji oszczędzi Ci pracy:)

Swoją drogą wyszło Ci pięknie

Kammer PW
20 marca 2014, 21:15
Nie mam pojęcia, jak to pochwalić. Po prostu piękne!

AmiDaDeer PW
21 marca 2014, 02:11
Sower:
Co powiecie na moją wersję siedliska zombie?
Mam dylemat. Zarówno Twoja, jak i mitlandego wersja są rewelacyjne i nie wiem, która lepsza. ._.

J. M. Sower PW
21 marca 2014, 09:06
Cieszę się, że moja praca się spodobała i te kilka godzin pracy nie poszło na marne.

Drwalu, staram się robić to tak jak było w przypadku oryginalnych twórców.

Niestety Witch, ale już tak mam, że najlepiej mi się pracuje gdy robię coś od zera, bo wiem na jakie modyfikacje mogę sobie pozwolić i jakiej części modelu lepiej nie pokazywać :D. Swoją drogą to mam nadzieję, iż tym budynkiem rekompensuję moją ostatnią nieobecność :D.

Edit: Za radą Tritha wykonałem brakujące animacje.

Edit2: No i wersja nieulepszona (tym razem nie chciało mi się robić animowanego gifa ;D)

Lyokoheros PW
21 marca 2014, 13:13
Piękna robota panowie... jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieć drugie(po przystani) miasto na poziomie tych oryginalnych.
Co do tego budynku to mi projekt Sowera wydaje się lepszy(no i ma już odpowiednie tekstury oraz animację), mam tylko jedną uwagę - animacja taśmy powinna być moim zdaniem tak o jakąś połowę wolniejsza.
Choć i Mitlandy odwalił kawał świetnej roboty przy tym i poprzednich budynkach oczywiście.

AmiDaDeer PW
21 marca 2014, 14:31
Zgadzam się co do animacji taśmy - jest za szybka. Ogólnie animacja trochę się "zacina" - wygląda to tak jakby poszczególne elementy miały inną częstotliwość animacji, co byłoby potem problematyczne od strony technicznej (albo animacja w grze wyglądałaby nienaturalnie, albo miałaby mnóstwo klatek).

I jeszcze jedna uwaga - bumpmapping na tej "beczce" stanowiącej podstawę. Te kręgi powinny być bardziej wyraźne.

mitlandy PW
21 marca 2014, 14:51
Budynek cudo. Co do animacji pas za szybko się kręci ale czy przy tym pasie to też nie powinno się kręci?

J. M. Sower PW
21 marca 2014, 16:07
Mitlandy, celnie zauważyłeś, ale dobrze o tym wiedziałem (ciekaw byłem kiedy ktoś to zauważy). To nie będzie większy problem tak samo jak spowolnienie taśmy. Zrobię to, lecz poczekam jeszcze na jakieś inne uwagi odnośnie aktualnej wersji.

Co do bumpmappingu to go nie stosowałem i jest to zwykła tekstura, lecz postaram się coś z tym pokombinować.

Fandor PW
21 marca 2014, 18:16
Budynek ma jeden defekt - piły na dachu, nie pasują mi do niczego innego prócz wywalonych z line-upu zombie, fajnie że wzorujecie się na oryginalnych szkicach ale niestety nie sprawdzi się to w wypadku siedlisk wykluczonych jednostek, taka moja opinia, mimo że modele, tekstury i animacje bardzo mi się podobają (te cienie jakoś mi tak nie pasują i brakuje animacji bocznych części taśmy produkcyjnej ale ogólnie genialna robota).

Warmonger PW
21 marca 2014, 18:27
Cytat:
Budynek ma jeden defekt - piły na dachu, nie pasują mi do niczego innego prócz wywalonych z line-upu zombie
Właśnie o to samo miałem zapytać.

- Milicja żyje w baraku
- Magogi żyją w zbiorniku z lawą (płynnym metalem?)
- Pijawki zapewne przeniosą się do wieży albo dostaną zupełnie nowe siedlisko
- Ogry mają swój bunkier
- Minotaury mają pas startowy
- Moloch żyje w ściekach

Pozostają gobliny albo coś zgoła innego. Kuźnia? Budynek specjalny? Wówczas ulepszenia nie byłyby potrzebne.

Garett PW
21 marca 2014, 18:45
Chyba, że kuźnia dostanie ulepszenie jak u Twierdzy, w końcu sama nazwa miasta "Kuźnia" do czegoś zobowiązuje. :P

Fandor PW
21 marca 2014, 19:01
Kuźnia ma to do siebie, że oryginalna kuźnia dość mocno wyryła się i musi zostać oryginalna (jak dla mnie patrząc na rozmiary równie dobrym mogła by być zamkiem lub kapitolem, ale szkoda włożonej już w te budynki pracy). Budynek specjalny? Nie widzę zastosowania. Mógłby być z tego dobry magazyn zasobów, jednak ten budynek także jest już gotowy.

mitlandy PW
21 marca 2014, 19:06
Chciałbym przypomnieć, że te budynki nie idą na marne jeśli nie było by ich w zamku to poco byśmy je robili. Rzeźnia będzie alternatywą zbiornika z lawą.
Edit: Grall, którego tutaj jako nowego w blenderze budynku nie widzieliśmy.
Piorunów nie mam bo nie jestem Merlinem żeby takie coś zrobić:(


MinosKing PW
23 marca 2014, 10:26
Cytat:
Edit: Grall, którego tutaj jako nowego w blenderze budynku nie widzieliśmy.
Piorunów nie mam bo nie jestem Merlinem żeby takie coś zrobić:(

Mitlandy nawet bez animacji tych Piorunów wygląda dobrze a z czasem pewnie do tego dojdziesz;]

Kastore PW
23 marca 2014, 12:44
Model w porządku, jedyne do czego mógłbym się przyczepić to ta żółta kula. Wygląda bardzo plastikowo. :P

witchking PW
29 marca 2014, 11:25
Z ogłoszeń drobnych:
Szukam kogoś kto podejmie się zrobienia mapy wysokości do Forge. Chodzi o coś takiego dla ekranu miasta:

Białe obszary to wzniesienia a czarne doliny.

@Sower podrzucisz mi model swojego budynku? Albo zgłoś się do mnie na gg jak będziesz miał chwile.

mitlandy PW
29 marca 2014, 23:22
Wpadliśmy na pomysł z Witchkingem na takie profesjonalne rendery, bardzo przepraszam ale nie wiem jak to nazwać. A oto niektóre z nich.
Nowy Magazyn Zasobów:

Budynek Specjalny:

Nowa Karczma:

witchking PW
29 marca 2014, 23:31
Małe sprostowanie nie targowisko a magazyn zasobów. Jest też render starego magazynu z którym jeszcze nie wiemy co zrobić. I propozycja nowej karczmy która znacznie lepiej pasuje do ratusza i siedliska milicji.

Uważam, że Mitlandy świetnie się spisał

AmiDaDeer PW
29 marca 2014, 23:32
A ja bym albo został przy starej karczmie, albo zrobił coś zupełnie nowego zamiast kopiować projekt Don_ko...

Jeżeli chcecie to w wolnej chwili spróbuję zaprojektować nową wersję karczmy, jeżeli obecna nie pasuje.

Kantor PW
30 marca 2014, 00:24
Czy o to chodziło dla mapy wysokości terenu Forge?
http://speedy.sh/rqEzz/Forge-Terrain-Weight.blend
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel