Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 142 - 143 - 144

Kammer PW
7 listopada 2013, 22:09
Hobbit:
Zaproponuj więc coś sensownego, co mielibyśmy wstawić w zamian.
Może żywiołaka techniki? Potężną jednostkę-artefakt będącą skutkiem spaczenia żywiołaków magii/umysłu potęgą technologiczną Forge? Ze zdolnościami analogicznymi do pierwowzoru. Będące czymś idealnym, czymś łączącym dwie całkowicie przeciwstawne sfery - Magii i Technologii.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 22:16
Chciałbym zobaczyć nicość z doczepionymi elementami technicznymi. :P

Na siódmy poziom potrzebne jest coś oryginalnego, przeróbki już istniejących stworów w tym przypadku nie są dobrym pomysłem.

Maci3k PW
7 listopada 2013, 22:20
http://huntsmanslodge.com/images/ironbound_proto_drake.jpg

a może coś takiego? :) Jeśli ktoś ładnie potrafiłby to przerobić na realia heroesów, może by przypadło ludziom do gustu? :)

Kastore PW
7 listopada 2013, 22:38
Hobbit:
Powszechne są też i kraby - molochy, stworzenia zmutowane o niejasnym pochodzeniu, choć mogące również występować na dziko.
Tia... Takie dzikie, zmutowane homary idealnie pasują do zamku zamieszkałego przez zaślepionych potężną technologią uchodźców.
Hobbit:
Równie dobrze mógłbyś się czepiać, że "moc ostateczna Kreegan" to jakiś rogaty chudzielec z kosą.
Ech, odwieczny problem - chwytasz za słówka i tracisz przy tym sens i logikę wypowiedzi. Rogaty chudzielec z kosą? Czy Ty w ogóle wierzysz w to co sam piszesz? Przecież istnieje pewna różnica między DIABŁEM w mieście demonów, a HOMAREM w mieście technologicznym i dodam, że nie jest to drobna różnica, a kolosalna. Bo homar w przeciwieństwie do innych jednostek 7. poziomu pasuje do swojego zamku jak pięść do oka.
Hobbit:
Na siódmy poziom potrzebne jest coś oryginalnego
Czemu uważasz, że coś w stylu androida, czy mecha nie jest dla Heroesa oryginalne? W końcu nie chodzi o to, aby był to potwór, którego jeszcze nie wymyślił żaden człowiek na ziemi, prawda?

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 22:46
Kastore_pl:
Takie dzikie, zmutowane homary idealnie pasują do zamku zamieszkałego przez zaślepionych potężną technologią uchodźców.
Rozumiem że to miał być sarkazm, problem polega na tym że dla mnie jak najbardziej pasują. To są mutanty, coś nienaturalnego. Pozostałe stworzenia z Forge też są w pewnym sensie nienaturalne. Nie widzę żadnych zgrzytów.

Kastore_pl:
Ech, odwieczny problem - chwytasz za słówka i tracisz przy tym sens i logikę wypowiedzi.
Odniosłem się do twojego argumentu, że oczekujesz maszyny zagłady na siódmym poziomie, podczas gdy żaden inny siódmy poziom taką maszyną zagłady nie jest. :P

Kastore_pl:
Czemu uważasz, że coś w stylu androida, czy mecha nie jest dla Heroesa oryginalne?
1. Bo to zbyt oczywista logika (miasto technologii -> droidy, podczas gdy Forge miastem technologii jest nazywane de facto przez pomyłkę; jestem pewien że w AB z Forge ani razu nie padłoby określenie "technologia").
2. Bo wszelkiego rodzaju androidy nie będą ani pasować jakoś szczególnie do obecnego line upu Forge (a przynajmniej nie widziałem niczego takiego, co nie zgrzytałoby z resztą jednostek), ani też do reszty gry (wyobrażasz sobie droidy na regularnych scenariuszach, czy też może wykorzystywane w kampaniach bez Forge? One są strasznie nieuniwersalne!), co za tym idzie - będą wrzucone na siłę, tylko po to, by "był sobie droid". A to nie jest dobre rozumowanie.

Maci3k:
a może coś takiego?
Chętnie bym poznał opinie innych na temat tej koncepcji.

Kammer PW
7 listopada 2013, 22:56
Hobbit:
Chętnie bym poznał opinie innych na temat tej koncepcji.
Następne smoki są dopiero nieoryginalne...

Obserwator PW
7 listopada 2013, 23:06
Kammer:
Następne smoki są dopiero nieoryginalne...
Nie koniecznie musi to być smok. Można zrobić droida podobnego do innego stworzenia niż latająca jaszczurka: np. Triceratops czy inny dinozaur.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 23:09
Obserwator:
Można zrobić droida
Odpada.

Obserwator PW
7 listopada 2013, 23:15
Hobbit:
Odpada.
Ponieważ? Uargumentuj swoją odpowiedz, bo nic nie mówi czemu to zły pomysł.

Kastore PW
7 listopada 2013, 23:16
Hobbit:
Pozostałe stworzenia z Forge też są nienaturalne. Nie widzę żadnych zgrzytów.
Pozostałe stworzenia z Forge są "nienaturalne" ze względu na posiadaną technologię, a nie ze względu na mutację. Btw. więc żołnierz z karabinem we wspomaganym pancerzu jest nienaturalny?
Hobbit:
Odniosłem się do twojego argumentu, że oczekujesz maszyny zagłady na siódmym poziomie, podczas gdy żaden inny siódmy poziom taką maszyną zagłady nie jest.
Jak to nie jest? A taki tytan to co? Nie jest maszyną zagłady?
Hobbit:
Forge miastem technologii jest nazywane de facto przez pomyłkę; jestem pewien że w AB z Forge ani razu nie padłoby określenie "technologia"
Nie jest. Gobliny z blasterami, milicja z pałkami elektrycznymi, gogi z miotaczami ognia, gryfy ze wspomaganiem skrzydeł, ogry z wyrzutniami rakiet, czy minotaury z jetpackami. To nie jest technologia? No to, na miłość boską, co? Btw. sądzę, że nie padłoby też określenia "biotechnologia", "mutacja", "elektryczność", ani nawet "kot", czy "pies", a to że nie pada takie słowo jest żadnym argumentem, zwłaszcza, że w tym przypadku odpowiedź przychodzi sama i wręcz rzuca się w oczy. Bo skoro uważasz, że można Forge zakwalifikować do nietechnologicznego miasta tylko dlatego, że Kastore nie powiedział tego jednego słowa-klucz. Z drugiej strony, czy on przypadkiem nie powiedział, że chce podbić świat za pomocą "tego" wznosząc do góry blaster Starożytnych? Przecież blaster to wytwór technologiczny, czyż nie?
Hobbit:
wyobrażasz sobie droidy na regularnych scenariuszach, czy też może wykorzystywane w kampaniach bez Forge? One są strasznie nieuniwersalne!
Tak jak nieuniwersalne na planecie fantasy (tak pogódź się z tym, Forge nie zostało usunięte z AB bez powodu) są minotaury z jetpackami, czy obserwatorzy w mechach.
Hobbit:
Obserwator:
Można zrobić droida
Odpada.
No tak, w końcu można zrobić homara.

Drwal PW
7 listopada 2013, 23:17
Ja bym wrzucił Rdzawego smoka, pluje kwasem - całkiem nieźle by to pasowało do Forge. xD

A tak na poważnie, "Krab" jest naprawdę dobrym wyborem. Przede wszystkim plik def stoi na bardzo wysokim poziomie, zarówno wersja zwykła jak i ulepszona. Jednostka jest oryginalna, nie jest podobna do żadnej innej w Heroes 3. Wygląda mimo krabowatego wyglądu na potężna i budzącą grozę. Forge akurat jest specyficznym miastem i po prostu nie znajdziemy tak pasującej jednostki do niego, jak Diabeł w Inferno, czy Kościany Smok w Nekropolii. Czy wsadzimy tu Kraba, Mecha, czy jakiegoś innego potwora, odczucia będą podobne.

Kammer PW
7 listopada 2013, 23:21
Może jakaś przeróbka szklanego działa z Rise of Nations: Rise of Legends?

Shin0bi PW
7 listopada 2013, 23:34
Czy wy naprawdę proponujecie kolejnego gada (tylko że zmechanizowanego) lub skopiowanego z M&M droida w zastępstwo za jedną z najlepszych jednostek do Heroes 3 jakie widziałem, tego tak zwanego Homara? Naprawdę sądzicie że kolejny Smok (nuuuuuuuuda) albo inna chodząca puszka pasuje do Heroes bardziej niż autorski pomysł na nową, oryginalną, a przy tym niesamowicie profesjonalną jednostkę?

Saki PW
7 listopada 2013, 23:36
"Kastore":
Tak jak nieuniwersalne na planecie fantasy (tak pogódź się z tym, Forge nie zostało usunięte z AB bez powodu)

Nie przypominam sobie, żeby elementy science-fiction zostały usunięte z M&M 6, 7 i 8, więc argument o planecie fantasy jest troszkę nietrafiony. W zasadzie to nawet troszkę bardzo. No, chyba że jedynym znaczącym elementem uniwersum jest seria HoMM, wtedy można śmiało mówić o świecie fantasy.

Kastore PW
7 listopada 2013, 23:38
Hmmm... Tak.

Może zrobimy jakąś ankietę dotyczącą spraw Forge? W tym przypadku 7. poziomu.

Edit:
Saki:
Nie przypominam sobie, żeby elementy science-fiction zostały usunięte z M&M 6, 7 i 8, więc argument o planecie fantasy jest troszkę nietrafiony. No, chyba że jedynym znaczącym elementem uniwersum jest seria HoMM, wtedy można śmiało mówić o świecie fantasy.
No to podaj jakiekolwiek nawiązanie w HoMM do motywu sci-fi. Oczywiście abstrahując od Forge, które było praktycznie jedynym łącznikiem między światem sci-fi w MM, a światem fantasy w HoMM.

Edit2:
@down
W porządku, zapomnij o tym co mówiłem.

Saki PW
7 listopada 2013, 23:41
Nie wiem, po co, skoro twórcy stawiają sprawę dość jasno - jeśli dostaną projekt, który jest lepszy, a który odpowiada ich wizji, to go rozpatrzą. Bezsensownym jest chyba robić osobne tematy dla każdego kontrowersyjnego aspektu danego zamku, czy modu - z tego, co zdążyłem zauważyć, rzadko to do czegoś prowadzi, a robi tylko bałagan na forum.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 23:44
Kastore_pl:
Pozostałe stworzenia z Forge są "nienaturalne" ze względu na posiadaną technologię, a nie ze względu na mutację.
Okej. I co z tego?

Kastore_pl:
Jak to nie jest? A taki tytan to co? Nie jest maszyną zagłady?
Owszem, jest. Tak samo jak maszyną zagłady jest naga, minotaur i "homar".

Wszystko to jednak są mniej lub bardziej regularne stwory mogące występować na dziko na Antagarichu. Nawet jeśli stanowią niezwykłe zagrożenie, to jednak nie są ani wymarłe, ani ekskluzywne dla nikogo. Po prostu sobie są. Molochy też takimi właśnie stworzeniami być mają.

Kastore_pl:
Nie jest. Gobliny z blasterami, milicja z pałkami elektrycznymi, gogi z miotaczami ognia, gryfy ze wspomaganiem skrzydeł, ogry z wyrzutniami rakiet, czy minotaury z jetpackami. To nie jest technologia?
Nie musi nią być. I nie jest nią nazywane.

Tak samo jak technologią nie jest nazywane pole minowe przywoływane przez magów, ikona armageddonu (czyli grzyb atomowy), teleskopy (bardzo nieśredniowieczne), reaktor wewnątrz zamku Inferno, fabryka golemów, okablowana kuźnia nekromantów oraz - moje ulubione - bomby w kształcie min okrętowych wystrzeliwane przez katapultę. Zastanawiałeś się tak w ogóle dlaczego te kamienie przy uderzeniu w mury zamku wybuchają?

EDIT: Przy okazji odpowiedziałem na twoje pytanie z drugiego posta. Co za zbieg okoliczności. :P

Kastore_pl:
Z drugiej strony, czy on przypadkiem nie powiedział, że chce podbić świat za pomocą "tego" wznosząc do góry blaster Starożytnych? Przecież blaster to wytwór technologiczny, czyż nie?
To twoje nazewnictwo.

Ja jednak jestem pewien, że gdyby NWC po prostu wypuściło Forge w AB, to większość z was w ogóle by nie zwróciła uwagi na odniesienia do technologii. Ot, futurystycznie wyglądające miasto - i w sumie nic więcej.

Określenie "technologiczne miasto" dla Forge jest po prostu błędem zapoczątkowanym przez zły marketing 3DO. To nie było de facto miasto technologii, to było miasto Kastore'a oparte na starożytnych artefaktach. Wyglądało dla nas bardziej technologicznie od reszty, co nie znaczy że jest bardziej technologiczne od wszystkiego innego w grze i że nic nietechnologicznego nie może się w nim znaleźć. Takie myślenie to idiotyczne szufladkowanie i dzielenie świata MM na dwie części - technologiczną i nietechnologiczną, a jestem przekonany, że nie o to chodziło JvC, gdy tworzył to uniwersum.

Kastore_pl:
tak pogódź się z tym, Forge nie zostało usunięte z AB bez powodu
Zdaję sobie z tego sprawę.

Powodem jednak nie jest to, że jetpacki w ogóle się pojawiły. Problemem jest to, że promowano minotaury z jetpackami jako minotaury z jetpackami.

Myślę że nikomu by one nie przeszkadzały, gdyby nikt z wydawców się nie zająknął o tym, że to może być jakaś technologia.

Kastore_pl:
No tak, w końcu można zrobić homara.
Jeżeli zamierzasz manifestować swoją złość w tak prymitywnym stylu tylko dlatego, że ludzie wkładają kupę pracy w coś, co nie zgadza się z twoją wizją Forge, której notabene nie rozwijasz w żaden widoczny sposób, to wybacz, ale trudno mi brać w ogóle pod uwagę opinię kogoś, kogo głównym argumentem jest "Muszą zniknąć, bo to homary", a kto praktycznie nie przyczynia się do rozwoju Forge w żaden sposób, a jedynie oczekuje od grafików, że odwalą robotę w taki sposób jaki ubzdurałeś sobie za jedyny słuszny.

Kuźnia jest miastem beznadziejnym i wspaniałym zarazem. Praca nad tym wyklętym dziełem obarczonym mnóstwem problemów natury koncepcyjnej i graficznej jest czymś, czego mogą się podjąć albo najwięksi wariaci, albo ludzie którym jest wszystko jedno, byleby mieli nowe miasto. Jestem jak najbardziej za tym, byście krytykowali naszą pracę, dzięki temu możemy ją rozwijać w jakimś dobrym, bo bardziej obiektywnym kierunku. Ale, na litość, jeżeli zamierzacie przyczepiać się bezpośrednio do samej koncepcji, to róbcie to w konstruktywny sposób, nie kierując się wpojonymi przez fandom definicjami i "oczywistościami", ale tym jak faktycznie Forge będzie wyglądać w grze jako miasto będące na równi z pozostałymi bardzo uniwersalnymi miastami zarówno fabularnie, jak i koncepcyjnie. Argumenty "To musi być droid" są obarczone błędem, niefortunnym skrótem myślowym zapoczątkowanym przez tych, co promowali AB na targach E3 za pomocą piersi nagi w czołgu.

Hasło na dziś: Forge jest miastem umagicznionych rebeliantów z całego Antagarichu pod wodzą szaleńca. Od tego wyjdźcie. Przyda się wam powiew świeżości.

Rob000 PW
8 listopada 2013, 00:25
Witchking bardzo podoba mi się twój mod miasta Forge, który od pewnego czasu śledzę. Fajnie że poprawiłeś błąd z cytadelą, jednak mod jest niegrywalny z powodu crashu gdy buduje "Totem Pole". Mam nadzieje że szybko zostanie to naprawione :) Mimo wielu negatywnych opinii bardzo podoba mi się jednostka 7 poziomu, która moim zdaniem pasuje do klimatu Heroes III :)

Kastore PW
8 listopada 2013, 00:35
Hobbit:
EDIT: Przy okazji odpowiedziałem na twoje pytanie z drugiego posta. Co za zbieg okoliczności.
Tak, to naprawdę niezwykłe, ale ja dalej nie wiem co ma wspólnego bomba wystrzeliwana przez katapultę, czy rurkowana kuźnia u Nekromanty z futurystyczną technologią Starożytnych.
Hobbit:
Jeżeli zamierzasz manifestować swoją złość w tak prymitywnym stylu tylko dlatego, że ludzie wkładają kupę pracy w coś, co nie zgadza się z twoją wizją Forge...
W coś co wywołało u mnie śmiech i pytania "Co to ma być?". I oczywiście, mam swoją wizję Forge. Ale wszystko, co dotąd robiliście jest z nią zgodne... oprócz 7. poziomu, na którym zamiast robota jest homar oraz temu "umagicznieniu". Taki jest moje zdanie o Kuźni, którego nie zmienię i dlatego nie ma się też co z nim kłócić. W ostateczności Forge jest, niestety, bardziej ciekawostką, niż czymś co mogło by zagościć w HoMMIII na zawsze i jeżeli chcesz, żeby owa ciekawostka wyglądała tak, a nie inaczej to ja nie będę Ci tego psuł. Ale cóż, w końcu nie ma jednego Forge. Kuźni jest, mniej, więcej tyle ilu jest fanów. Gra nie warta świeczki.

AmiDaDeer PW
8 listopada 2013, 00:38
Kastore_pl:
Tak, to naprawdę niezwykłe, ale ja dalej nie wiem co ma wspólnego bomba wystrzeliwana przez katapultę, czy rurkowana kuźnia u Nekromanty z futurystyczną technologią Starożytnych.
Ma tyle wspólnego, że zarówno jedno, jak i drugie nie jest nazywane w grze ani technologią, ani futurystyczną. Jest to po prostu traktowane jako zaawansowana magia albo coś naturalnego i powszechnego.

Obserwator:
Ponieważ? Uargumentuj swoją odpowiedz, bo nic nie mówi czemu to zły pomysł.
Musiało mi to umknąć... Uargumentowałem już wcześniej, cztery posty przed twoją wypowiedzią.
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel