Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 50 - 51 - 52 ... 142 - 143 - 144

Shin0bi PW
5 listopada 2013, 19:19
Ja uważam poziom 7 za rewelacyjny, brakowało mi zawsze krabopodobnego potwora w Herosach. Pomysły w stylu "Smoczy Golem" (kolejny smok na 7 level? serio...?) lub droid z M&M7 uważam za śmieszne i nieoryginalne oraz najzwyczajniej NUDNE. Wspaniale by było, gdyby oryginalną, niezmutowaną/niezfordżowaną :P formę tegoż stwora dodać także jako neutrala 6 poziomu.

AmiDaDeer PW
5 listopada 2013, 19:27
Sower:
Nie zmienia to jednak faktu, że ta animacja gdy wyszła spod moich rąk miała 70 klatek i wyglądała wtedy przyzwoicie, a Hobbit ją ostatecznie skrócił.
Istotnie, skróciłem nie tyle ze względu na moje lenistwo, co z powodu (poniekąd błędnego) założenia, że animacja taka będzie wtedy za wolna i będzie się za bardzo rzucać w oczy. W następnej wersji to poprawię, choć przyznam że pomysł Tritha by tylko sama kopuła się nieznacznie obracała jest bardzo na miejscu - sam nie jestem zadowolony zbytnio z tego, że musiałem objąć ramką tylko i wyłącznie hangar.

J. M. Sower PW
5 listopada 2013, 19:31
No co do kopuły, to też się trochę zgadzam, ale widzę jeden argument, który wyklucza tę opcję przynajmniej na razie: moje lenistwo ;P.

witchking PW
5 listopada 2013, 19:33
Ruch całej wieży wydaje mi się dużo bardziej oryginalny i ciekawy:) Ramka komplikuje całość, ale sam nie wiem czy to wystarczający powód by rezygnować z tej ciekawej koncepcji animacji.

Kastore PW
5 listopada 2013, 19:34
Hobbit:
Nie została ona o ile pamiętam zmieniona więc się powtarzasz
...więc się nie rozpisywałem po raz kolejny.
Hobbit:
Ale nowsza wersja perwnie też Ci się nie spodoba.
Aha.

Lobster jest najlepszym z dotychczasowych pomysłów? Cóż, polemizowałbym. Jak dla mnie są pomysłem na równi genialnym co drony w HotA.

A z tym silnikeim możliwe, że coś pomieszałem. :P

witchking PW
5 listopada 2013, 19:40
To który pomysł na jednostek 7 poziomu jest lepszy Twoim zdaniem?

AmiDaDeer PW
5 listopada 2013, 19:44
Kastore:
Aha.
Może wyjaśnię: na razie jesteś jedynym, który na tę muzykę faktycznie narzekał. Na wielu stronach słyszałem pytania, z której części MM ta muzyka pochodzi, więc zdania są rozbieżne. Na razie jednak utwierdzasz nas w przekonaniu, że masz swoją wizję Forge i będziesz krytykował wszystko co będzie z takową wizją sprzeczne, a trudno nam z takimi argumentami polemizować.

rtx PW
5 listopada 2013, 19:54
Niestety, nie grałem nigdy w żadne M&M, więc nie mam pojęcia, czy Kastore użył kiedykolwiek słowa 'technologia'.
Bardziej na serio - no niestety, ale ostatnią jednostkę chyba zawsze najtrudniej wymyślić, wiem z doświadczenia [mam własny projekt na miasto do h3, ale nie ma żadnych grafik i ani trochę nie pasuje do klimatu gry].
Następna rzecz - czy gobliny nie mogły zostawić sobie starego budynku, bo raczej słabo to widzę, żeby zwykłe quasi-średniowieczne kurduple z pistoletami laserowymi były rekrutowane w rzeźni. Milicji zaś proponowałbym zrobić jakiś komisariat [przepraszam za zbyt oczywiste pomysły].
Następna sprawa - siedlisko minotaurów nie przypomina siedliska minotaurów. Po prostu ładniej wyglądałoby takie coś podobne do pasa startowego z pierwszej wersji.
Wracając do nieszczęsnych krabów - ten ściek generalnie nie wygląda źle, ale jak na mega koksa, który jest przecież jedną z najlepszych jednostek w grze i ogólnie jak na stwora 7 poziomu to ciekawie byłoby to rozbudować, w postaci swego rodzaju rur nad tym budowlą, albo jakiegoś jeszcze innego czegoś.

Cały powyższy post jest wyłącznie moją prywatną opinią, mało jest w nim obiektywnej prawdy.

witchking PW
5 listopada 2013, 19:58
Rzeźnia to budynek tymczasowy;) w tej kwestii podzielamy Twoje zdanie. Co do siedliska 7 poziomu to może w przyszłości będziemy je poprawiać:)

Trith PW
5 listopada 2013, 20:11
witchking:
Ruch całej wieży wydaje mi się dużo bardziej oryginalny i ciekawy
Moim zdaniem jest to udziwnienie, nie oryginalność.

Zauważmy, że rzeczywiste obserwatoria mają ruchome właśnie kopuły, a nie kilka kondygnacji poniżej nie licząc parteru.

Nie wydaje mi się, że ktokolwiek by był w stanie robić cokolwiek sensownego w budynku, który się telepie jak rollercoaster. To ma być praktyczne obserwatorium, a nie atrakcja w parku rozrywki.

witchking:
Ramka komplikuje całość
Zmieńmy to na "Animacja komplikuje całość". :P

rtx PW
5 listopada 2013, 20:18
Z tego co mi wiadomo, to to ma być coś w czym się rodzą gryfy i są przerabiane na takie mechaniczne stworki [coś jak Phyrexia i jej 'Compleation' w M:tG :P], może jak się kręcą to częściej znoszą jajka?
Żarty na bok, problemem jest jeszcze tło. Proponowałbym zmienić kolor nieba na taki zanieczyszczony industrialny. W sumie to sam bym to zrobił, ale jestem daltonistą i nie potrafiłem wybrać odpowiedniego koloru w Gimpie.

AmiDaDeer PW
5 listopada 2013, 20:27
rtx:
W sumie to sam bym to zrobił, ale
Bardzo fajnie, ale my chęci w sumie nie potrzebujemy. :P

Kastore PW
5 listopada 2013, 20:27
Narzekam na muzykę, bo coś w rodzaju marszu co raz po raz z powodzeniem uderza w nasze bębenki uszne nie pasuje do reszty soundtracków z innych zamków, które są bardzo spokojne, a mimo to potrafią zbudować klimat frakcji (jak np. u Nekromanty).

A co do jednostek 7. poziomu - czysto mechaniczny potwór, ewentualnie z pewnym procentem żywych tkanek. Jednakże wiem, że was nie przekonam i w takim wypadku prosiłbym o to, żeby nieulepszona wersja została jak jest (no może z pewnymi modyfikacjami głowy, którą bym lekko wydłużył), za to wersja ulepszona byłaby już okazem dużo dużo bardziej zmechanizowanym jak u minotaura i uważam, że to mogło by w pewnym sensie złączyć zwolenników krabów i robotów jako najsilniejszą jednostkę w mechanicznym mieście. Napiszcie, co sądzicie o takim pomyśle.

AmiDaDeer PW
5 listopada 2013, 20:31
Kastore:
coś w rodzaju marszu co raz po raz z powodzeniem uderza w nasze bębenki uszne nie pasuje do reszty soundtracków z innych zamków, które są bardzo spokojne
...takiego jak np. Inferno. :P

Seriously though - wiem o co biega, mnie też średnio pasuje ten marsz, zmienię go pewnie na coś bardziej pasującego zarówno do gry, jak i do miasta.

Kastore PW
5 listopada 2013, 21:03
Dzięki. :P
A co sądzisz na temat podanego przeze mnie 7. poziomu?

AmiDaDeer PW
5 listopada 2013, 21:04
Sam nie wiem. Mnie się podoba obecna wersja (zwłaszcza kolorystycznie), a nie wiem jak wyglądałaby w pełni zmechanizowana (obawiam się że mogłaby średnio wypaść ze względu na brak oczu), ale niech inni się wypowiedzą, bo szczególnie przeciwny nie będę takiemu rozwiązaniu.

witchking PW
5 listopada 2013, 21:18
W tej kwestii podzielam zdanie Hobbita. Obecna forma mi odpowiada i trudno mi sobie wyobrazić bardziej zmechanizowaną. Możliwe, że takowa była by ciekawa, ale nie widzę potrzeby by zmieniać obecną. Niemniej ciekaw jestem zdania mieszkańców groty.

Kastore PW
5 listopada 2013, 21:34
Można by zrobić mu jakieś czerwone elementy na pancerzu, a co do braku oczu - byłbym za tym aby nieulepszonemu jak i ulepszonemu trochę wydłużyć głowę i dodać jakieś okrągłe oczy, które by świeciły po najechaniu myszką. Oczywiście w wersji ulepszonej pancerz nie będzie zakrywał paszczy.

witchking PW
5 listopada 2013, 21:40
Wydłużone w sensie, że tak: http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2011/172/f/e/prometheus_alien_concept_by_dfinch01-d3jhnsy.jpg ?

Kastore PW
5 listopada 2013, 21:56
No, może nie aż tak, ale, żeby nie były to wymiary ludzkiej czaszki tak jak jest w chwili obecnej. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 50 - 51 - 52 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel