Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 142 - 143 - 144

Shreem PW
19 lipca 2013, 20:58
Dziękuję bardzo za wstawkę Zibi17k. To teraz sobie przetestuje nowe miasteczko ;)

Obserwator PW
19 lipca 2013, 23:36
Hobbit:
Szkielet smoka sam w sobie jest organiczny. -_-

A skąd wiesz, że droid zawiera prawdziwy szkielet smoka, a nie stalowy model?

Hobbit:
To się szybko znudzi, a jak witchking już argumentował obecny układ podkreśla to, jak dużo jednostki zyskują na "starożytnych cudach".

Jak dla mnie układ jednostek nie powinien wpłynąć na znudzenie. Uważam też, że nie ma potrzeby podkreślać, że jednostki zyskują na "starożytnych cudach".

Czemu w cytatach jest wpisany Kastore_pl, a nie ja?

AmiDaDeer PW
19 lipca 2013, 23:51
Wybacz, musiałem się zagapić. Poprawione.

Obserwator:
A skąd wiesz, że droid zawiera prawdziwy szkielet smoka, a nie stalowy model?
1. To wygląda jak szkielet smoka;
2. Argument "Ale to może być zupełnie co innego" jest nieprawidłowy w samych założeniach;
3. Po co byłoby odtwarzać szkielet smoka i dawać mu stalową konstrukcję? Nie dość że byłoby to de facto bardziej praco- i czasochłonne, to wcale niekoniecznie mocniejsze ani bardziej ruchome.

Obserwator:
Jak dla mnie układ jednostek nie powinien wpłynąć na znudzenie.
Uu, jak najbardziej wpływa. Chciałbyś grać codziennie miastem składającym się z siedmiu krasnoludów, tyle że z różnym uzbrojeniem? :P

Obserwator PW
20 lipca 2013, 00:20
Hobbit:
3. Po co byłoby odtwarzać szkielet smoka i dawać mu stalową konstrukcję? Nie dość że byłoby to de facto bardziej praco- i czasochłonne, to wcale niekoniecznie mocniejsze ani bardziej ruchome.

Nie musi koniecznie stalową konstrukcje, może wykonane z innych tworzyw które łatwiej wytworzyć. Poza tym, smoki nie są ogólnie dostępne więc dostęp do tego materiału by był ograniczony. Łatwiej było prostu stworzyć model na komputerze i je drukować. Po za tym nie co się sprzeczać, ani ty ani ja nie udowodnisz, że jest inaczej, po prostu za mało o nim wiemy.

Hobbit:
Uu, jak najbardziej wpływa. Chciałbyś grać codziennie miastem składającym się z siedmiu krasnoludów, tyle że z różnym uzbrojeniem? :P

Bardziej mi chodziło o rozmieszczenie jednostek na poziomach. Po za tym jakoś nie widzę różnicy, żeby goblin 1 na poziomie był szybciej się nudził niż goblin na 2 poziomie.

AmiDaDeer PW
20 lipca 2013, 00:32
Może ujmę to w ten sposób: jak zestawimy ze sobą bardzo podobne do siebie jednostki na tych samych poziomach, to będą nam się one wręcz dublować - a powtarzalność wyglądu jednostek służących teoretycznie do tego samego może wprawiać gracza w uczucie monotonii. W przypadku małego "przeskoku" w poziomach jednostki te stają się (poniekąd pozornie, ale jednak) bardziej zróżnicowane, co w tym wypadku wychodzi na plus.

Nerevar PW
20 lipca 2013, 00:34
Ano wiemy za mało - ale rodzi się pytanie: po co przy kuciu, odlewaniu, drukowaniu czy jakimkolwiek innym procesie marnować materiał na wyrostki uzasadnione w przypadku kości, ale tu nie wykorzystywane w żaden sposób?

Obserwator PW
20 lipca 2013, 00:52
Hobbit:
powtarzalność wyglądu jednostek służących teoretycznie do tego samego może wprawiać gracza w uczucie monotonii.

Tylko, że tu jednostki mają inne umiejętności, które sprawią, że nie służą do tego samego. Np. Goblin - nie walczy wręcz, a strzela, Minotaur lata, a nie chodzi, co prawda nie dotyczy wszystkich jednostek np. bo w sumie Gryf będzie robił to samo. W sumie wychodzi, że 4 na 6(zakładam, że 7 poziom nie pochodzi z żadnego zamku) robi co innego niż jego odpowiednik w drugim w zamku.

Nerevar:
po co przy kuciu, odlewaniu, drukowaniu czy jakimkolwiek innym procesie marnować materiał na wyrostki uzasadnione w przypadku kości, ale tu nie wykorzystywane w żaden sposób?

Po to by ładnie wyglądały :P. Na serio: Może miał tyle materiału, że nie wiedział co z nim zrobić? W sumie możemy wymyślać różne powody czemu tak a nie inaczej.

Hayven PW
20 lipca 2013, 08:31
Obserwator:
Po to by ładnie wyglądały :P. Na serio: Może miał tyle materiału, że nie wiedział co z nim zrobić? W sumie możemy wymyślać różne powody czemu tak a nie inaczej.

Taki sam był zamysł twórców przy tworzeniu jednostek z MM:H6. I powiedz mi, komu to wyszło na dobre? :3

Nerevar PW
20 lipca 2013, 12:21
Cytat:
Po to by ładnie wyglądały :P. Na serio: Może miał tyle materiału, że nie wiedział co z nim zrobić? W sumie możemy wymyślać różne powody czemu tak a nie inaczej.
Ano możemy wymyślać różne powody, albo założyć, że to faktycznie smocze kości - i wtedy nie musimy kombinować ;P

Trith PW
20 lipca 2013, 12:41
Jak już jesteśmy przy tym droidzie, to chyba gdzieś w Kampanii Ładu w H4 trzeba było zdobyć smocze cmentarzysko, gdyż projekt smoczych golemów Gavina Magnusa zakładał wykorzystanie kości czarnych smoków do tworzenia tych konstruktów. Ponoć wtedy miały być mocniejsze. Więc nawet jeżeli Starożytni dysponowali lepszymi materiałami, tak wykorzystanie smoczych kości przez Kastora jak na moje oko by było całkiem sensowne.

Obserwator PW
20 lipca 2013, 12:53
Problem w tym, że nie wiemy czy na pewno skoro istnieją inne opcje to nie możemy być pewni, że tak jest. Zresztą jeśli droid faktycznie by posiadał te kości, to był tak samo organiczny jak jak maszyna zbudowana z drewna.

Zibi17k PW
20 lipca 2013, 13:05
@witchking
Na grafikach i programowaniu się nie znam to chociaż to mogę zrobić ;)

Ullialnor PW
20 lipca 2013, 14:02
Albo jest jakiś problem z bohaterami, albo robię coś źle. Imiona są źle dobrane pod portrety, nazwy specjalizacji z kolei nie pasują do obrazka, a do tego specjalizacje nie pojawiają się w grze. Jednym słowem wielki misz masz. Czy to jest jeszcze niedporacowane, czy ja popełniłam błąd?

Zibi17k PW
21 lipca 2013, 16:37
@up
też mam ten problem

Kastore PW
23 lipca 2013, 21:23
Kastore_pl:
Dobra, skoro tak, czy siak mogę wrócić do poprzedniego line-upu to, do czasu kolejnej wersji, dyskutować nie będę...
...co nie oznacza, że nie będę nic robił. :p

Pierwsza misja kampanii Archibalda - http://www.speedyshare.com/vw8ay/Archibald1.h3m.
Jest to mapa RPGowa, gdzie Archibald dostaje od jednego ze swoich byłych poddanych bardzo lakoniczną wiadomość, którą można streścić "dzieje się coś niedobrego" jednakże bez podania konkretów. Cóż, mam nadzieję, że się wam spodoba. Proszę pisać w wypadku błędów w mapie lub jej poziomu trudności (za mały, za duży lub w sam raz :P).

UWAGA!!!
Prosiłbym grać w mapę w WoGu, nie w VCMI. To drugie nie ma jeszcze wspomagania wież strażniczych i różnych innych ważnych rzeczy w tego rodzaju mapach.

Warmonger PW
23 lipca 2013, 21:27
Zaraz, jakich znowu wież strażniczych?

Kastore_pl:
Tych:
Przecież działają od wersji 0.8

Jeśli pojawiają się jakieś problemy, to należy zgłaszać błędy, a nie czekać, aż "samo" się naprawi.

Kastore PW
24 lipca 2013, 08:59
U mnie w wersji 0.93 większość z ich funkcji nie działa. Poza tym VCMI nie obsługuje jeszcze np. nieruszania się bohaterów wroga. Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję VCMI. Po prostu tworzone do niego mody są głównie nastawione na wersję ostateczną VCMI.

Lord Xeen PW
25 lipca 2013, 19:21
Grałem już w pierwszą misję i muszę przyznać, że wykonałeś kawał dobrej roboty brawo :)
(chociaż myślę, że mógłbyś nieco bardziej wykorzystać swój potencjał do tworzenia map)

Eternal PW
7 sierpnia 2013, 10:48
Pomysł Witchkinga nie jest zły, ale:
-Co zamierzasz dać na 1 poziom? R2D2?
-Gryfy najgorsze nie są, jednak pomyślałbym o czymś innym- na przykład o elektrollach.
-Co do 7 poziomu- juggernaut znaczy taran, miażdżyciel, pustoszyciel. Powinien więc pozostawiać po sobie zgliszcza. Moim zdaniem powinien być silny, wielki, wytrzymały i na tyle szybki, by nie dało się go łatwo zatrzymać. Dobrze byłoby, gdyby latał na silnikach odrzutowych- wszak takiego go chciało NWC.

Poza tym- czy mógłbym prosić o UNIEZALEŻNIENIE FORGE OD SPEEDYSHARE? Chęć posiadania tego miasta nie znaczy jeszcze, że zamierzam kupować pakiet premium.

Chad PW
7 sierpnia 2013, 16:55
Zgadzam się z wypowiedzią powyżej na temat speedyshare... a co do Juggernauta, też popieram tą wypowiedź poza "silnikami odrzutowymi", zamiast tego raczej dałbym coś w rodzaju magicznej zbroi wykutej przez starożytnych która nadaje lewitacji, może też jakieś działka elektryczne, może coś na bazie pioruna tytana, albo młota Thora :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel