Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 142 - 143 - 144

fishkebab PW
21 sierpnia 2011, 17:51
Po pierwsze to prawie wszystko będzie poddane poprawką, bo nie wiem czy wiecie ale Forge nie ma jeszcze premiery. A po drugie nie wymagajcie od nas tego że nasze prace będą idealne w końcu jesteśmy tylko fanami.

Dodam, że poprawiłem błędy, o które było tak wiele hałasu, a jeśli znajdziecie jeszcze jakieś to z góry przepraszam.

Aaron PW
21 sierpnia 2011, 18:37
fishkebab:
Wiecie co mi się nie podoba? Wasz zupełny brak entuzjazmu
Jak ci się nie podoba to dlaczego czytasz nasze posty i odpowiadasz na nie?
Jak coś publikujesz to szykuj się na krytykę nazywaną prze ciebie,, brakiem entuzjazmu"
Irhak:
A wiesz co NAM się nie podoba? To, że wymagacie od nas samych zachwytów za rzeczy, które są do poprawki co najmniej.
Oto głos plemienia...
fishkebab:
A po drugie nie wymagajcie od nas tego że nasze prace będą idealne w końcu jesteśmy tylko fanami.
Nikt od was tego nie wymaga, po prostu krytykę napotyka każdy twórca, więc nie reagujcie na naszą krytykę i uwagi w sposób agresywny.
I jeszcze jedno przed,, że" pisze się przecinek.

AmiDaDeer PW
21 sierpnia 2011, 20:12
Rybna Baranina:
Po pierwsze to prawie wszystko będzie poddane poprawką, bo nie wiem czy wiecie ale Forge nie ma jeszcze premiery.
Mimo wszystko możemy nadal krytykować. Szczególnie jeśli jest co krytykować.

Przed wami dużo roboty. Wiele rzeczy, które stworzyliście, pozostawia wiele do życzenia. Cieszy mnie, że coś się dzieje (jak już zresztą wspominałem), ale wkurza mnie też to, że zachowujesz się niczym święta krowa i nie obchodzi Cię zdanie fanów. Mówisz, że to nie jest wersja finalna? Świetnie, ale jeżeli nie chciałeś krytyki, to po co zamieszczałeś te prace? Żebyśmy nie mogli powiedzieć, że się lenicie? Życie nie jest takie łatwe. Ja osobiście zamieszczam coś w internecie nie po to, by usłyszeć tylko i wyłącznie brawa.

Rybna Baranina:
A po drugie nie wymagajcie od nas tego że nasze prace będą idealne w końcu jesteśmy tylko fanami.
Jest różnica między pracami idealnymi a znośnymi.

Rybna Baranina:
Dodam, że poprawiłem błędy, o które było tak wiele hałasu
Brawo! Wreszcie jakiś postęp!

Właśnie o to mi głównie chodziło - by było LEPIEJ. Ot, na tym polega krytyka. Konstruktywna rzecz jasna. Jeśli twierdzę, że jakaś jednostka wygląda ohydnie, to nie dlatego, że kogoś nie lubię, tylko dlatego, że ta jednostka wygląda ohydnie i powinna według mnie zostać poprawiona.

Sawyer PW
21 sierpnia 2011, 20:14
Człowiek wraca z ciężkiego dnia i jak widzi takie posty to go krew zalewa, mam prawo ponieważ robie co nieco do Forge, ale rzezc jasna przyjmuje krytykę i wszelakie zażalenia.

Po pierwsze, Bhardoka/Kebaba poniosło z powodu takiego jak wyżej wspominałem, zrobiło on wiele dla Forge, jaka ta praca nie była, zrobił, oczywiście zaraz wyszkoczycie z postami w stylu "Niech to zrobi porządnie/ Na odwal się to wiesz/Brzydkie to", powiem to tak na luzie "spinacie tak tyłki że wam żyłki pękają", wiem że ostatnio ostro skrytykowałem zimowy zamek, bo fakt ja takich robótek nie robie ale Bhardok jest inną osobą. Przepraszać nie będę bo nie ma za co, każdemu zdarzają się złe dni. Jeżeli tak was żenuje poziom Forge to możecie nie pisać w tym temacie i nie zwracać na niego uwagi do wydania pełnej wersji. Tak dla spokoju.

Rabican@
Wróć, dla paru osób/ciebie jest to czysty bełkot, dla mnie nie jest to czysty bełkot a imho bardziej odpowiedź na wybrzydzanie. Nikomu nie dogodzisz, tak jest i będzie zawsze. :]

Hobbit@
Nie wiem po co prowokujesz swoimi nie śmiesznymi żartami/ironiami/czymkolwiek jak to wygląda w stylu "Rybna Baranina" satyra ci nie wychodzi.

Wiwern PW
21 sierpnia 2011, 21:14
Nie dawno nie spodobał mi się brak jakiegoś elementu w modzie do zimowego zamku. Kilka osób się oburzyło "jak można wypominać coś takiego?", "nie o to chodzi". Wtedy już tylko czekałem, aż ta sytuacja się zemści. W sumie to nawet nie czekałem, bo skutek takiej chorej pobłażliwości pojawił się niezwykle szybko. Brawo!

Na początek wspomnę, że zawiodłem się na waszych działaniach marketingowych. Bardzo ładnie wprowadziliście fanów w projekt i stworzyliście wokół siebie przyjazną, wręcz profesjonalną aurę. Było wręcz epicko!

I wszystko spieprzyliście za przeproszeniem.

Zamek na mapie przygody piękny nie jest, to fakt. Nie jest to jednak coś złego. Bohater? Kiepski, ale to też można wybaczyć. Tło bez rewelacji. W sumie nie jest źle. I pojawia się pierwszy fail, czyli niepotrzebne zamienienie kultowego chłopa. Animacja ładna (pozdrawiam zdolnego grafika ;), ale w grze tego nie chcę widzieć. Cóż, scena ewoluuje... Niektóre rzeczy się nie przyjmą.

Drobne potknięcie. Ok, zdarza się. Nie zamierzałem marudzić z tego powodu. Bo po co? Mod i tak był obiecujący, a wy wykazaliście się chociaż pomysłem i jakimś poziomem artystycznym. Naprawdę doceniam takie coś. ;)

I wtedy pojawią się pewna wypowiedź...

Cytat:
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę jak krytykujecie coś co wyszło z pod rąk NWC. Ludzie czego wy chcecie, myślicie że my jesteśmy zawodowcami? Lepiej dziękujcie że się tym w ogóle zajęliśmy! A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście, ponieważ nie będę uważał uwag na poważnie, kogoś kto swoją przygodę z grafiką zakończył na poziomie rysowania w paint'cie!

Rozwalenie szybko wyrobionej marki w kilku zdaniach.

Komentować nie zamierzam. Wszystko co mógłbym napisać, to już wyszło z ust (palców) Hobbita.

A zapowiadało się tak pięknie. Z takim podejściem... ehh...

PS: Heroes Community jest najważniejszym miejscem dla twórców modyfikacji, ale poziom nie jest tam nie wiadomo jaki. Bez przesady...

Sawyer PW
21 sierpnia 2011, 21:43
Fakt, takie wyskoczenie, niestety dziecinne psują tą atmosfere wokół projektu, ale zostawmy Bhardoka w spokoju, powtórze się "każdy miewa zły dzień". (Ta, nie jest to powód by wylewać swoją złość na innych ale też nie by robić nagonkę na jedną/dwie osoby, co mnie osobiście nie rusza, możliwe że "znieczulica na wszelakie złe emocje?" i tak, w waszych postach było choć trochę nienawiści/zniesmaczenia i próbowania komuś dopiec za to co zrobił, nie w wszystkich ale nie będę na nikogo wskazywał.)

Ludzie starsi powinni mieć mocne nerwy do takich sytuacji jak tworzenie gier, tutaj jest inaczej, robimy moda z którego chcemy zrobić rzecz świetną, ciężko to osiągnąć, a takie głupie nagoniki i parodiowanie/próbowanie robienia idioty z kogoś nie jest na miejscu. Fajnie że grota jest jaka jest bo wyróżnia się swoim klimatem, ale czemu go psuć przez swoje humory i głupie (no niestety) pomysły?

Proponuje zakończyć dyskuje na ten temat a zarazem czekać na możliwe dalsze wieści.


witchking PW
21 sierpnia 2011, 21:50
Witam

Nie często tu się wypowiadam za to od pewnego czasu interesuje się tematyką modów. Z całym szacunkiem nie wydaje mi się aby ta krytyka była konstruktywna. Konstruktywna krytyka szuka także zalet. Z jednej strony wskazuje braki ale z drugiem motywuje do działania. Moim skromnym zdaniem wasza raczej podkopuje wszelkie działanie.

Z drugiej strony rozumiem ją. Co chwile pojawiają się jakieś projekty modów. Hasła w stylu teraz my coś zrobimy. Pojawia się parę rysunków lepszych lub gorszych i wszystko umiera. Po pewnym czasie człowieka irytuje jak pojawia się kolejna ekipa bo wiadomo jak się to skończy. We mnie na przykład budzi się chęć agresywnej krytyki. Jednym z powodów jest to, że ktoś znów mnie mami obietnicami, że coś zrobi a pewnie skończy się jak zwykle.

Owszem też mam sporo mi się nie podoba ale bez sensu bym powtarzał tu opinie które już się przewinęły. Wiadomo, że to początki. Moim zdaniem za szybko zaczęliście pokazywać co robicie. Projekt potrzebuje trochę czasu.

Powodzenia

PS Może nie róbmy z tego tematu pola bitwy. Krytyka, krytyką ale chyba nikt nie potrzebuje podbudowywać swojego ego głupimi przepychankami. Pewnie nie zjednam sobie tym postem przyjaciół ale jakoś mi nie zależy na tym.

EDIT: Trochę się za późno wbiłem z tym postem. Pisaliśmy równocześnie. Dlatego pozwól, że nie będę go usuwał.

Rabican PW
21 sierpnia 2011, 23:17
Sawyer:
Wróć, dla paru osób/ciebie jest to czysty bełkot, dla mnie nie jest to czysty bełkot a imho bardziej odpowiedź na wybrzydzanie. Nikomu nie dogodzisz, tak jest i będzie zawsze. :]
Podejrzewam, iż dla większości osób wypowiadających się na tym forum polski jest językiem ojczystym i części z nich może się nie podobać sposób, w jaki kaleczysz tę piękną mowę. Oczywiście są wśród Polaków tacy, którzy od poprawnej polszczyzny wolą pijacki bełkot lub porozumiewanie się za pomocą gwizdów i chrząknięć, niemniej mam nadzieję, że są oni w mniejszości.

Sawyer:
powtórze się "każdy miewa zły dzień"
Powtórzę się: co nas to obchodzi?

Pewien czas temu jedna z osób należących do redakcji pewnego periodyku o mandze potraktowała fankę w sposób skrajnie niegrzeczny i obraźliwy. Później próbowano to tłumaczyć złym nastrojem tejże osoby, ale czasopismo zyskało już złą sławę, którą niełatwo będzie zmazać.

Jeżeli dobrze rozumiem, temat ten miał za zadanie promować mod poprzez umożliwienie fanom zapoznania się z nim oraz wyrażenia swoich opinii o nim. Obawiam się, że postawa twórców polegająca na agresywnym odpowiadaniu na krytykę nie służy temu celowi, co więcej: może przynieść skutki przeciwne do zamierzonych. I nikogo nie będzie obchodzić, czy ktoś miał zły dzień.

Zgadzam się z Witchkingiem, że najbardziej pożądana jest krytyka konstruktywna, aczkolwiek wydaje mi się, iż nie polega ona na szukaniu zalet (których czasami brak), ale sugerowaniu rozwiązania problemów poddanych krytyce. Nie oznacza to jednak, że krytyka niekonstruktywna powinna być napiętnowana – to również cenny głos fanów, który warto wziąć pod rozwagę.

Osobiście życzę Wam jak najlepiej. Forge jest bardzo bliskie memu sercu i choćby dlatego mam nadzieję, iż się Wam powiedzie. Niemniej zalecam trochę więcej pokory w kontaktach z fanami :P


Pozdrawiam serdecznie.
R.


EDIT:

Jeszcze dwie sprawy:

1) Hobbicia "rybna baranina" pochodzi zapewne od tłumaczenia nicka Fishkebaba (kebab to orientalna potrawa przygotowywana tradycyjnie z baraniny), który ten ostatni sam sobie wybrał, dlatego nie sądzę, by była w najmniejszym stopniu obraźliwa czy prowokacyjna;

2) Fakt, iż Forge na mapie przygody zostało wykonane przez NWC nie sprawia, iż nie podlega ono (Forge) krytyce. Niektórym ludziom nie podoba się Conflux i nikt nie zabrania im wyrażania swoich opinii na jego temat.

AmiDaDeer PW
21 sierpnia 2011, 23:54
To jeszcze ostatni ode mnie post w tej kwestii:

Mówisz, Sawyerze, że przyjmujesz słowa krytyki. No fajnie, tylko dlaczego mnie atakujesz za tak naprawdę byle co? W pierwszym swoim poście napisałeś, że przesadzam, i przy okazji przyczepiłeś się Gaju (zupełnie tak, jakby to było na miejscu). Gdy na to odpowiedziałem, postanowiłeś wytknąć to, że posługuję się - cytuję - "nie śmiesznymi żartami/ironiami/czymkolwiek jak to wygląda w stylu "Rybna Baranina" satyra ci nie wychodzi". Ja nawet nie wiem, jak mam na to odpowiedzieć. Zignorowałeś merytoryczną część posta i przyczepiłeś się głupawego, ale niewinnego żarciku, traktując go jako... sarkazm? Seriously, WTF?!

Jeśli chcecie być traktowani poważnie, to traktujcie też odbiorców dodatku poważnie. Dopóki krytyka wytyka KONKRETNE RZECZY, dopóty TRZEBA się do niej dostosować. Koniec, basta. Możesz się nie zgadzać z pewnymi rzeczami, ale musisz się liczyć z tym, że jednak jestem graczem i że pewne elementy mi się tutaj nie podobają. Nie znaczy to, że dla każdego gracza musicie coś zmieniać. Ale jednak gadanie typu "Zróbcie lepiej" jest zupełnie nie na miejscu - to nie ja jestem usługodawcą, że się tak wyrażę.

Zwróciłem uwagę na "konkretne rzeczy". Otóż gdybym napisał coś w stylu "Toto brzydkie jest po prostu wszystko, ohydne, do dupy, nienawidzę was", to byłoby to po prostu bełkotem. Jednak postanowiłem trochę się rozpisać i wymieniłem to, co, gdzie i jak i dlaczego. A wy mi tu wyjeżdżacie z takimi rzeczami, że ja za mało entuzjastyczny jestem. No cholera, nie jestem entuzjastyczny! To mi się po prostu NIE PODOBA! I mam do tego prawo.

Jak zauważył też Rabican - stwierdzenie "Każdy ma gorszy dzień" jest po prostu głupie. Musisz się liczyć ze wszystkim, co napiszesz, tak samo jak musisz liczyć się ze wszystkim, co stworzysz i co pokażesz. Umywanie rąk jest jak dla mnie żałosne i nie świadczy dobrze o twórcy miasta. W końcu jeżeli tuż po premierze okaże się, że wszystko się crashuje i jest niegrywalne, to co z tego, jeśli twórca powie "U mnie działa, utopcie się"?

Więc Sawyerze, ta "nagonka" ma swoje podstawy i masz moralny obowiązek się ustosunkować do tego wszystkiego, co napisałem ja, co napisali Irhak, Aaron, Dark Dragon i Rabican. To jest głos graczy. A wy chyba nie robicie tego tylko dla siebie?


Narcyzmowi moddingowemu mówię stanowcze: NIE!


Enough said, have a nice night. 69 post, yay!

Sawyer PW
22 sierpnia 2011, 01:02
Dżizas...

Przyczepiłem się do twojego żarciku z powodu tego że jak już to wiele razy drążyłem, są ludzie różni. Nerwowi, poważni, czasem lekkomyślący (na nikogo nie wskazuje, z góry mówie), nazwanie kogoś "Baraniną" może być różnie odebrane, a tutaj nie ma tak "trudno, nie zrozumiał" bo powinnieneś po prostu wiedzieć kiedy można kogoś rozbawić/rozłościć (w pozytywnym znaczeniu, jakkolwiek to brzmi) Nie pominąłem twojego głównego przesłania, po co mam coś komentować w kółko? Bierzymy pod uwagę błędy i zażalenia, ale nie będziemy ulegać fanom po całósci, rzeczy do poprawy będą poprawione a sugestie zostaną wzięte pod uwagę.

W każdym razie nie miałem zamiaru na ciebie "napierać".
Co do Grove, "witchking" ma też rację (nie próbuje bronić nikogo, tym bardziej projektu) krytyka powinna być konstruktywna, nie tylko wyszukiwanie wad, ale i zalety też by się sprzydały, że tak to ujmę. (Chociaż fakt faktem krytka ma za zadanie wytykać błędy a nie ich unikać.)
Dlatego mówie, Grove mi się nie podobało (co powiedziałem ci już na czacie) z powodu samego pomysłu jak i początkowego wykonania, rozumiem też że Forge może się nie podobać z tych samych powodów (no dobra, pomysł może być okej ale jak widać, nie podoba się większości wykonanie.)

Serio, nie chce mi się o tym dyskutować, to że Bharodkowi się wyrwało nie oznacza że cały team jest zły, bo tak widzę że nas postrzegacie, czyli kolejny błąd.

Proponuje zaprzestrzać dyskusji na ten temat, jak chcecie porozmawiać o tym to złapiecie mnie kiedyś na czacie czy to przy ognisku.
Teraz żegnam i życze pomimo tych całych sprzeczek dobrego snu.

Acid Dragon PW
22 sierpnia 2011, 08:34
No to trochę zbiorczo...

miasto na mapie przygody - jasne, całkiem OK. Nieco inna perspektywa mi nie przeszkadza.
portret bohatera - trochę zbyt paintowy - ta czerwona linia mająca udawać granicę ciało-melat naprawdę źle wygląda.
ekran wyboru mapy - poza tym, że "of might and magic" trochę się z tłem złewa, to jak dla mnie bardzo fajne i oryginalne, a jednocześnie pasujące do gry.
piroman w wersji "toxic" - no - tu już gorzej. Podejrzewam, że to przez kolory, ale nie wygląda to dobrze. Ta "maska" też niekoniecznie pasuje mi do klimatu Forge/Starożytnych. Nazwy plików wewnątrz pliku def mówią też, że autor jeszcze musi się nieco nauczyć odnośnie ich tworzenia.


A co do zaistniałej sytuacji - uwagi zwłaszcza do Hobbita i fishkebaba.

Tak, każdy ma prawo do krytyki i braku entuzjazmu. Każdy ma prawo również do krytyki oryginalnych grafik Forge, czy całego Heroes III. Ma prawo się to nie podobać i tyle.

ALE

Hobbit - przeginasz trochę z krytyką. Twój post z przedwczoraj, a także późniejsze wcale nie wskazują na to, że chodzi Ci o to, aby było lepiej - aby ta krytyka była jakkolwiek konstruktywna. Wynika z nich tylko, że lubisz ochrzaniać kolegów młodszych stażem, którzy popełniają podobne błędy, co Ty, gdy zaczynałeś modować H3.
Pomyśl następnym razem, jak Ty byś wtedy zareagował, gdybyś przeczytał teksty o swojej pracy w stylu "beznadziejnie", "cholernie paintowo", "no znowu - nie wyszło", "co mnie to właściwie obchodzi?", czy "żałosne". Czy sądzisz, że tego typu komentarze kogokolwiek zmotywują? poprawią coś? Bo ja myślę, że mogą tylko zaszkodzić.

Z drugiej strony - i to głównie do fishkebaba, jak i Sawyera, sam fakt wzięcia się za Forge, zrobienia czegokolwiek, czy wykorzystania grafik NWC *NIE DAJE* jakiegoś pola ochronnego od krytyki. Nikt nie będzie dawał Wam taryfy ulgowej tylko dlatego, że jesteście fanami. Przyzwyczajajcie się, że gracze chcąc nowe miasto w swojej grze, chcą taką jakość, jak dotychczas i nie przyjmą czegoś zrobionego w paincie dlatego, że "to fani i lepiej nie potrafili - trzeba wybaczyć".
Text "A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście" jest poniżej krytyki. Już pomijam fakt, że w przeciwieństwie do dzieci i młodzieży na Heroes Community, macie tu do dyspozycji opinie faktycznie doświadczonych w modowaniu fanów, którzy rzeczywiście często ZROBILI coś istotnego dla H3, to prawo do krytyki przysługuje tu każdemu. Wyobrażasz sobie co by było, gdyby np. prawo do krytykowania polityków mieli tylko inni politycy?

O ile sądzę, że KONSTRUKTYWNA krytyka jest o wiele lepsza od ślepego entuzjazmu młodych fanów, który nie przełoży się potem na sukces modu (naprawdę potrzebne Wam do działania poklepywanie po plecach i oklaski dla każdego ujawnionego pixela?), o tyle sądzę, że trzeba dbać również o poziom własnej wypowiedzi.

Sawyer PW
22 sierpnia 2011, 12:19
Acid - Serio, rozumiemy ją. Każdy ma na temat "złego dnia" inne zdanie, ale porównywanie tego do obrazy (czyli prawdopodobnie wyzywania/wylgaryzmów lub czegoś mocnego co znieważa drugą stronę) jakiejś fanki anime/mangi przez redakotra tego seriwsu o tej tematyce jest takie, trochę różniące się.
Prócz tego co mówiłem wcześniej, tzn co jest do poprawienia, dodam że nie zastąpimy chłopa Toxykiem, kebab pokazał tylko prawdopodobną jednostkę, lecz nie pewną która będzie w Forge jako jednostka neutralna. Także spokojnie...

Dodam też dokładniejsze info na temat Toxyka, ta jednostka nigdy nie była planowala jako jednostka Forge, bardziej jako easter-egg. Jako, że odstaje bardzo od innych jednostek co najwyzej bedzie opcjonalnym wyborem przy instalacji, kompletnie nowa dodana jednostka, ale Manigoldo woli, zeby zostala ona raczej w sferze takiej jakiej w temacie "Possible Creature" na HC.

Także to taka ewentualna jednostka. ;)


Pozdrawiam.

Innos PW
22 sierpnia 2011, 13:30
Hmm, widząc Waszą kłótnię pomyślałem, że wyrażę własne zdanie.
Miasto mi się podoba jak najbardziej, bo odwaliliście kawał dobrej roboty to trzeba przyznać :D
Nie podobają mi się jednak te Wasze budynki dodane do miasta (w sensie, że je dodaliście, bo z wyglądu wyglądają fajnie, ale to Wasz projekt więc się nie czepiam :)
Do tych którzy czekają na The forge.
Rozumiem, że chcecie mieć miasto bez błędów i wykończone graficznie na glanc, ale trochę przesadzacie. Mi nie pasuje tylko jedno, że ciągle krytykujecie Twórców tego miasta. Sami byście tego nie zrobili za pewne.

PS: Dużo Wam jeszcze zostało prac i kiedy mniej więcej odbędzie się premiera?

Mitabrin PW
22 sierpnia 2011, 14:00
Cytat:
Mi nie pasuje tylko jedno, że ciągle krytykujecie Twórców tego miasta. Sami byście tego nie zrobili za pewne.

Problem jest taki, że zarówno Hobbit jak i Irhak pracowali nad Grove, czyli pierwszym w historii modowania H3 miastem zrobionym przez fanów, więc twoja uwaga jest dość mocno nie trafna. :P

Odnośnie "Ps." (czyt. pomogę ci czytać ze zrozumieniem)...
rybna baranina o głowie byka, pisząca o zaawansowaniu prac:
Powiem tak, mamy jakieś 70% gry a głównie zostało do robienia programowanie.
Sojer piszący o dacie wydania:
A na 60-50 % jeszcze w te wakacje, ja tak to szacuje. ;)

Ale ok... w końcu znalazłem chwilę, na przeczytanie tego tematu (chociaż troszkę kłótni pominąłem ;)) i dodam kilka moich skromnych uwag (i żeby było konstruktywnie, to też propozycji...):

Po pierwsze - Portret bohatera jest imo całkiem niezły, ale ta krwawo-paintowa otoczka naprawdę go psuje... Imo gdybyście ją usunęli, to portret prezentowałby, się o wiele lepiej.
Po drugie - Odnośnie Latarni... Wyglądem pasuje do miasta, więc jest w porządku... moim skromnym zdaniem jednak prezentuje się ona troszkę... zbytnio jakby była wklejona, głównie przez to, że sam spód wydaje się troszkę zbyt gładki... Niewiem, czy to by coś pomogło, ale gdybyście przyciemnili ją troszkę na spodzie, to może prezentowałaby się troszkę lepiej.

AmiDaDeer PW
22 sierpnia 2011, 15:20
Acid Dragon:
Pomyśl następnym razem, jak Ty byś wtedy zareagował, gdybyś przeczytał teksty o swojej pracy w stylu "beznadziejnie", "cholernie paintowo", "no znowu - nie wyszło", "co mnie to właściwie obchodzi?", czy "żałosne".
Poprawiłbym swoją pracę?

Szczerze: bardziej mnie motywuje do działania komentarz - cytując samego siebie - "cholernie paintowo" niż "odwaliliście kawał dobrej roboty". To pierwsze wskazuje konkretny problem w konkretnej pracy. Dobitnie, prawda, ale jak dla mnie to coś zasługuje na właśnie takie wyrażenie. To drugie natomiast oznacza, że dana grafika nie wymaga żadnych poprawek. A to nieprawda! To wszystko WYMAGA poprawek - i to poważnych! Może i tylko w moich oczach wygląda to tak źle ale nikomu nie gwarantowałem absolutnego obiektywizmu.

Ja naprawdę chcę najlepiej dla tego projektu. Chcę zobaczyć gotowe Forge. Od dawna na to czekałem i mam nadzieję, że się doczekam. Nic dziwnego, że wszelkie rażące mnie sprawy komentuję. Robię to jednak tylko i wyłącznie w dobrej wierze. Może i pewnych osób nie darzę jakąś szczególną sympatią (mam ku temu powody), ale jednak braku konstruktywizmu zarzucić sobie nie mogę - jeżeli ktoś mi coś takiego zarzuca, to niech wskaże jakiekolwiek moje zdanie, które było tylko i wyłącznie przytykiem i nie wskazującą żadnych konkretów inwektywą.

A że sam kiedyś popełniałem takie błędy - rozumiem to. I naprawdę nie uważam nikogo za gorszego dlatego, że również je popełnia. Jeżeli już do kogoś żywię jakąś urazę, to z innego powodu. W końcu jakikolwiek talent nie może wpływać aż tak znacząco na ocenę człowieka...


Odnośnie twojego posta, Sawyerze:

Ta idea - że tak to ujmę - tolerancji jest godna podziwu. Niestety, to już nie pierwszy raz, jak bronisz ludzi po swojej stronie, jednocześnie atakując tych "po tej drugiej". Jeżeli uważasz, że ja zachowałem się źle, używając określenia "Rybna Baranina" (zupełnie tak, jakby to było pogardliwe), to dlaczego nie zastanowiłeś się nad tym, czy przypadkiem komentarze o Gaju nie będą odebrane jako czysta zgryźliwość i kolejny etap dziwacznej wojny moddingowej?

Zwrócę uwagę na to, że porównanie do Grove wyciągnąłeś tak naprawdę znikąd. Zupełnie tak, jakby to miało jakikolwiek związek z tematem. "A w Ameryce Murzynów biją"? Czy to naprawdę jest twój argument? Czy naprawdę myślisz, że ludzie zrozumieją dzięki temu dziwacznemu przytykowi, że "Forge może się nie podobać z tych samych powodów"? Come on - nie obchodzi mnie to (tak, Acid Dragonie, nie boję się używać tego określenia - bo to naprawdę mnie nie obchodzi!) i sądzę, że wielu graczy też to nie obchodzi. Jestem przekonany, że większość nie ściąga moda po to, by go porównywać z Gajem, tylko po to, by móc sobie pograć w coś nowego.


Aha - nie mam pojęcia, o co chodzi z tym Bharodkiem. :P Na razie komentowałem tylko i wyłącznie twoje słowa. No i nawiązałem nieco do "środowiska" Modern Forge - analogię między Tobą a Setem czy Haregarem widzę wyraźną, więc skojarzenie samo mi się narzuciło na łeb...


PS. Bardzo możliwym jest, iż moje wypowiedzi są dość dobitne w wyrazie i że niektórym może się to niezbyt podobać. Uważam jednak, że bycie konkretnym i szczerym jest w takich sprawach rzeczą najważniejszą i że ostre, ale celne słowa są jak najbardziej motywujące. Nie zaatakowałem nikogo osobiście i nikogo nie obraziłem bezpośrednio (najbliższa była temu "Rybna Baranina", ale zdziwiłoby mnie to niezmiernie, gdyby to uraziło fishkebaba). Nie mam osobiście nic sobie do zarzucenia. Dziękuję za uwagę.


EDIT: Wyjaśniliśmy sobie z Sawyerem pewne sprawy prywatnie. Cała ta sytuacja wynika z niezrozumienia się wzajemnie. Jako uczestnik tej kłótni przepraszam za nią i mam nadzieję, że do takowej już między nami więcej nie dojdzie. Szkoda na to nerwów.

Sawyer PW
22 sierpnia 2011, 17:50
UP@
Krótko skomentuje, bo obiecałem już znacznie wcześniej tą kłótnie/dyskusje skończyć.
Czyli chcesz forge ale ono cie nie obchodzi? Dziwne więc "chcesz" tego Forge, chyba że ten projekt cie nie obchodzi więc okej, to czemu tu możesz tutaj nie zaglądać jak cie to tak obchodzi. Czemu porównowałem Gaj? Bo to też miasto do HoMM3 a na dodatek polskie i z można by nawet powiedzieć że z tego samego forum? Bo tworzą to grupy a nie osoby? Bo oba miasta podchodzą pod WoGa? Mógłbym tak wymieniać jeszcze trochę, ale serio, nie mam po co z tobą na ten temat gadać, Bhardok mógł źle zrozumieć twój żart, szczególnie jeżeli to miało miejsce po jego "wielkim wybuchu". O to podburzanie mi chodziło.

Mówiłem już, jak chcesz sobie o tym podyskutować, to złap mnie na czacie/ognisku.

Innos@
Z każdą usterką jaką zauważają fani i my miasto musi się o te parę dni/tydzień przesunąć, fakt faktem trzeba jeszcze wiele poprawić. Ale cieszymy się że jesteśmy chyba najbliżej ze wszystkich dotychczas ogłoszonych teamów które wskrzeszały Forge. Także dokładniej daty premiery nie podamy, póki co.

fishkebab PW
22 sierpnia 2011, 19:26
Chciałbym zgodzić się z Sawyerem, że nie warto dalej ciągnąć tej kłutni, lecz pragnę wytłumaczyć parę spraw.
Po pierwsze to ta odzywka Hobbita, nie szczególnie mnie obraziła, ale wydaje mi się że miała taki cel.
Po drugie, nie chodzi mi o to aby krytyki nie było absolutnie, jednak w wypowiedzi Hobbita nie przypominam sobie żadnych dobrych słów, a przyznam się że bardziej mnie one motywują do działania niż krytyka.
Teraz chyba już wszystko zostało wyjaśnione i mam nadzieję że kłótnia się nie wznowi. Wiem też że sam ponoszę pewną winę bo jestem tylko człowiekiem i zdarza mi się nieraz palnąć głupstwo, więc nie chcę aby osądzana była przez to reszta zespołu.

witchking PW
22 sierpnia 2011, 19:27
Hobbit cenie sobie Ciebie za Grove ale moim zdaniem w kółko powtarzasz te same argumenty i wskazujesz te same błędy. A to z całym szacunkiem nie jest konstruktywne. Cały ten temat przekształcił się w jedną wielka kłótnie. Może przejdź się gdzieś? Mi to na przykład pomaga. Bo wylewanie agresji na forum może być dla użytkowników zabawne ale tylko na krótko. Mnie szczerze mówiąc już znudziła ta wasza cała awantura. Jeśli chcesz konstruktywnie krytykować to może poczekaj aż twórcy pokażą nam coś nowego.

Grove to pierwsze miasto dodane przez fanów i nic tego nie zmienni i chwała wam za to. A może młodym twórcą należy trochę pomóc a nie tylko krytykować?

OGARexs PW
24 sierpnia 2011, 09:55
A teraz coś na temat

No może nie są idealne i nie są moje oraz to w głównej mierze przekolorowanki ale zawsze coś.

PS: Mogę wymysleć biografie bohaterów.
Edit: 7 portretów jest nowych.

Dark Dragon PW
24 sierpnia 2011, 12:57
To ja poproszę biografię do roboTarnuma barbarzyńcy. Tak serio to one są naprawdę fatalne (tzn. wszelkie przekolorywanki) i bez sensu, żeby je dawać do Forge, które potrzebuje autentycznie nowych, 100% klimatycznych bohaterów :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel