Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 142 - 143 - 144

fishkebab PW
18 sierpnia 2011, 09:22
Dobra teraz na serio koniec offtopu, a jak chcecie coś jeszcze napisać o tym, to do innego tematu proszę.

AmiDaDeer PW
18 sierpnia 2011, 13:46
Od kiedy to jesteś Strażnikiem, że nas prosisz o podporządkowanie się? :)

Uściślijmy:

Rabican:
Nie ulega wątpliwości, iż nie wszyscy mieszkańcy miast Inferno są Kreeganami, niemniej część - zwłaszcza przywódcy frakcji - z pewnością należy do tej rasy. Wystarczy wspomnieć o Xenofexie czy Lucyferze, których pochodzenie możemy łatwo określić.
Z przywódcami się zgodzę, zresztą wizerunek Xenofexa w filmikach z kampanii H3 nie jest jakoś szczególnie niezgodny z wizją diabłów z MM6-7.

Rabican:
Ponadto inną (potoczną) nazwą Kreegan są diabły; miano to dzielą z jednostką siódmego poziomu w Inferno. W związku z powyższymi nazywanie Inferno miastem kosmitów należy uznać za uzasadnione.
Jak dla mnie jest to kwestia interpretacji.

Rozumiem, że dość prawdopodobnym jest, jakoby graficy pracujący nad H3 po prostu... no cóż... trochę to udziwnili. :P Równie prawdopodobne jest jednak dla mnie to, że rasa Kreegan potocznie zwana diabłami to co innego niż te pospolite diabły z Antagarichu. Owszem, Kreeganie są bardzo zróżnicowani (niczym owady) w obrębie gatunku, niemniej jednak jakieś wspólne cechy mają, podczas gdy takowych u 7 levelu Inferno nie mogę zbytnio znaleźć. No, może nogi mają podobne. :P

Do czego zmierzam: może i się czepiam, ale dla mnie tak samo uzasadnione jest nazywanie Inferno miastem kosmitów, jak i wątpienie, jakoby tak miało być. Ja osobiście byłbym skłonny stwierdzić, jakoby Inferno było fabularnie w kampaniach z H3 miastem typowo kreegańskim, lecz patrząc od strony mechaniki oraz zwykłych scenariuszy nie miało z Kreeganami zbyt wiele wspólnego.

Żeby nie było zbytniego offtopu - z tego właśnie powodu uważam, iż Forge jest zdecydowanie bardziej kontrowersyjne od podanego przykładu Inferno. Jak dla mnie można było zaprojektować to w inny sposób.

Ale, jak Aaron, nie zabraniam nikomu odtwarzania tego projektu. Zresztą sam w nim poniekąd brałem udział, skoro stworzyłem te cyberzombiaki. :P


EDIT: Well, trudno dyskutować z twórcą, acz dalej wydaje mi się to troszkę dziwne.

Alamar PW
18 sierpnia 2011, 15:32
Greg Fulton:
Many people forget the Inferno is not populated by demons. It’s populated by aliens who look like demons.

Dodam tylko, że gogi i ifryty są sprzymierzeńcami/niewolnikami Kreegan (i pochodzą z Wymiaru Ognia). O impach, cerberach, demonach i czarcich lordach możemy tylko spekulować, ale diabły są na 105% kosmitami.

fishkebab PW
20 sierpnia 2011, 18:35
Na reszcie coś nowego o Forge. Na początek chcę zakomunikować, iż dzisiaj Manigoldo(Lider) a wczoraj ja mieliśmy urodziny :).
Po drugie przedstawię kilka screenów z gry.
Na początek screen z mapy przygody z bohaterem Gormlaith(którego jak resztę bohaterów tworzyłem) i zamek. Przy okazji powiem że szukamy także autora animacji bohaterów.

A oto artwork który zrobiłem od zera :) i którego działania nie muszę chyba tłumaczyć.


Edit: Oto do pobrania def a także portrety Piromana w wersji Toxic, czyli jednostka neutralna która zastąpi chłopa, autorstwa jednego z członków Teamu, B9.
http://www.mediafire.com/?tds26c5vfrsyitq

AmiDaDeer PW
20 sierpnia 2011, 19:17
Szczerze?
No jak dla mnie okropnie to wypada.

Portret bohatera wygląda cholernie paintowo - jak już mu przekolorowałeś skórę, to mogłeś się postarać trochę z tą połowiczną maską. Gościa na mapie przygody nie ocenię, ale zamek mnie zamurował... Na początku chciałem was ochrzanić za to, że robicie coś swojego, choć macie pod nosem rzeczy od NWC... a to jednak jest grafika z wycieku. Nie sądziłem, że w wycieku znajdzie się coś, co będzie miało aż tak spieprzoną perspektywę! Niestety - wygląda to na tle innych miast beznadziejnie.

Artwork - no powiedzmy, że zameczek i ziemia nie wyglądają źle... ale co się tam dzieje? Jakieś statki kosmiczne? Na lewo od miasta spadające istoty? Ogień, lasery? WTF?! Przemilczę już to, że "of Might and Magic" zlewa się z tłem, a "Wake of Gods" jest dziwnie nisko, ale ja naprawdę nie rozumiem, co właściwie ma całość przedstawiać. Oblężenie? Wieżyczkę oblężniczą przebijającą mury miasta falą ścieków ku radości latających goblinów? Szary kamień przyczepiający się wybuchającą liną do fabryki zielonych żelków w kształcie swastyk? No znowu - nie wyszło. Po prostu.

PS. Jeszcze tak patrząc na ikonki jednostek - ten goblinek po lewej jest chyba z MM7, a ten po prawej przypomina mi nieco model Alex-andra...


EDIT: Piroman ma za dużą głowę (broń zresztą też jest jakaś dziwna) i jest strasznie gimpowy. Animacja może i nie taka zła, ale jednak mnie nie przekonuje.

Irhak PW
20 sierpnia 2011, 19:17
Do poprawki! Bohater wyraźnie sklejka (weźcie może po prostu jakieś avatary z MM) i napis woga jest za wysoko ;P
O jednostce się nie wypowiem, bo jeszcze nie mam w pełni wyrobionego zdania.

fishkebab PW
20 sierpnia 2011, 19:24
Jest to goblin Alex-andra.

Dru PW
20 sierpnia 2011, 21:18
Fajnie, że wykorzystacie goblina Alex-andra gdyż jest naprawdę dobry. Czy piroman, który został zrobiony przez Alex-andra także będzie przez Was wykorzystany lub jakieś inne jednostki, które on stworzył, a jeszcze nie ujawnił? Gdyż piroman też jest świetnie zrobiony ;)

Sawyer PW
20 sierpnia 2011, 21:30
Człowiek wraca z wolnego i widzi dwóch uciążliwego nizołka i anioła. No cóż, czas wyrżnąć te poczwary co do nogi. :P

Więc tak, co do portretów i perspektywy zamku zgadzam się Hobbicie, ale z artworkiem już nie, co ci przeszkadzają wiwerny/smoki w powietrzu skoro w puzzlach są przedstawione jak atakują Forge? Tak cie boli polączenie fantasy i sci-fi koło siebie czy może na smokozorda liczyłeś? :P
Co do Toxyka, jest okej, co prawda głowa może jest ciutek za duża ale nie przesadzajmy, Grove niby wyglądało pięknie ze swoimi pikselowatymi jednostkami? No proszę ciebie nawet nie bluźnij. :]

Miasto jeszcze nie wyszło, wszystko można poprawić, weznę pod uwagę portrety i perspektywe miasta, co do Toxyka, jest ok i tak póki co zostanie. Nie planujemy zrobić wszystkiego w 3D, Rzym nie rozlazł rozprzestrzenił się w jednen dzień czy też tydzień. Powiem to tak po jak to powiedział jeden z pracowników Zamieci do fanów wyczekujących na diabełka 3. Będzie kiedy będzie.

Dru@
Jak wyżej, na dzisiaj nic wam nie powiem (tak, nie liczcie że powiem wam coś za 4/5/6/itp godzin. :P

AmiDaDeer PW
20 sierpnia 2011, 21:49
Ekhm, ekhm...

Sawyer:
co ci przeszkadzają wiwerny/smoki w powietrzu skoro w puzzlach są przedstawione jak atakują Forge? Tak cie boli polączenie fantasy i sci-fi koło siebie czy może na smokozorda liczyłeś?
Mój drogi, przeszkadza mi to, że ja nawet nie wiem, że to są wiwerny/smoki. Dla mnie to wyglądało raczej jak ogry wyrzucane z zamku.

Właściwie to w ogóle przeczytałeś mojego posta? Nie? To wszystko tłumaczy.

Sawyer:
jest okej, co prawda głowa może jest ciutek za duża ale nie przesadzajmy
"Byleby było"? No okej, skoro to twoje motto, to ja mogę się nie czepiać. Ale starałem się być konstruktywny.

Sawyer:
Grove niby wyglądało pięknie ze swoimi pikselowatymi jednostkami? No proszę ciebie nawet nie bluźnij.
Co mnie to właściwie obchodzi? Zabronisz mi krytyki dlatego, że Grove? Bo Grove tamto, bo Grove nie tamto? Toż to zakrawa o kpinę. Come on - otoczenie BanBreakera chyba ma jakieś kompleksy na punkcie Gaju. Przestało mnie to bawić już dawno temu. -_-


Reszta posta jest dla mnie za przeproszeniem bełkotem. Zabawne jest to, że postanowiłeś "wyrżnąć te poczwary co do nogi", ale próbowałeś już tylko mnie, ignorując zupełnie Irhaka. Coś boli? Ja jestem jakiś wróg? Pragnę zauważyć, że jednak wykorzystujecie defa mojego autorstwa - i choćby i dlatego mam prawo do jakiejś krytyki (zupełnie tak, jakbym go bez tego nie miał -_-). A wy macie obowiązek się do tej krytyki jakoś dostosować. A nie tylko zbywać krytykujących - jakby odbiorcy się nie liczyli.

Podejście typu "No proszę cię, sam nie zrobisz lepiej" jest dla mnie po prostu żałosne. I może się rozpętać teraz tutaj jakaś awantura - będzie jeszcze zabawniej.
fishkebab - jak dobrze rozumiem zrobiliście animację na podstawie jednej klatki? Chyba nawet gdzieś coś takiego widziałem...

Dark Dragon PW
21 sierpnia 2011, 01:15
Piroman w wersji Toxic IMHO wygląda okropnie, głowa jak u pluszaka w Disneylandzie... Portret - widać jakby przerabiany w paintcie, art work po lewej stronie wygląda IMHO dość nieczytelnie. Wygląd miasta na mapie przygody od biedy ujdzie, ale wygląda dość sucho...
Psinka:
Bo przylecieli na ten świat za kilka wieków?
To nie ma nic do rzeczy, to zaświaty. Mogą tam być istoty z całego świata MM...

OGARexs PW
21 sierpnia 2011, 10:32
Ale panowie do kąta za słabe rysunki.
A bohaterzy są już w sieci od dawna...
Oto cyborg...

... i technik.


A co do miasta na mapie przygody Dragonar bodajże kiedyś coś pokazywał.

fishkebab PW
21 sierpnia 2011, 13:44
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę jak krytykujecie coś co wyszło z pod rąk NWC. Ludzie czego wy chcecie, myślicie że my jesteśmy zawodowcami? Lepiej dziękujcie że się tym w ogóle zajęliśmy! A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście, ponieważ nie będę uważał uwag na poważnie, kogoś kto swoją przygodę z grafiką zakończył na poziomie rysowania w paint'cie!

PS: Hobbita, oczywiście uwagi mogę przyjąć bo wiem że sam ma jakieś doświadczenie, lecz jego wypowiedź moim zdaniem jest trochę przesadzona. A te potwory na niebie to GRYFY.

Edit: I jeszcze jedno. Gdzie widzisz Hobbicie wieżyczkę oblężniczą? I te zielone to promień laserowy wystrzelony z działa.

AmiDaDeer PW
21 sierpnia 2011, 14:37
fishkebab:
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę jak krytykujecie coś co wyszło z pod rąk NWC.
NWC też popełniało swoje błędy. Mnie osobiście nie podoba się to, że zamek na mapie przygody ma inną perspektywę niż pozostałe miasta. I tyle. Taka jest po prostu moja opinia. A jako gracz mam do niej prawo. I mam prawo ją wyrażać.

fishkebab:
Ludzie czego wy chcecie, myślicie że my jesteśmy zawodowcami? Lepiej dziękujcie że się tym w ogóle zajeliśmy!
Więc za przeproszeniem możecie wydać jakiekolwiek gówno i mamy was za to wielbić? Wybacz, ale mnie taki plan nie odpowiada.

fishkebab:
A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście, poniewarz nie będę uważał uwag na poważnie, kogoś kto swoją przygodę z grafiką zakończył na poziomie rysowania w paint'cie!
Jeśli postawią w twojej okolicy jakieś obrzydliwe centrum handlowe, to też nie będziesz krytykował jego wyglądu, bo nie znasz się na architekturze? Ja osobiście gdybym był zdegustowany czyjąś robotą, to nie hamowałbym się przed wyrażaniem swej opinii. Nie podoba mi się? - mówię to.

Męczy mnie gadanie typu "Zróbcie se lepiej". Zupełnie tak, jakby twórcy modów nie mieli ochoty brać odpowiedzialności za własne dzieła... Wy jakąś łaskę robicie czy co?

fishkebab:
A te potwory na niebie to GRYFY. [...] Gdzie widisz Hobbicie wierzyczkę oblężniczą?
Sawyer mi powiedział, że to są smoki/wiwerny, więc coś tu jest naprawdę nie tak. Wieżyczka oblężnicza... No cóż, cholera wie, co to miało być - starałem się jakoś sobie wytłumaczyć, jakie rzeczy znajdują się na tym obrazku. Jak widać nie trafiłem.

A jeśli jakaś grafika w grze jest nie do rozszyfrowania, to oznacza, że jest BEZUŻYTECZNA.

Enough said.

Rabican PW
21 sierpnia 2011, 14:41
fishkebab:
A te potwory na niebie to GRYFY.
Rofl, faktycznie, świetnie to widać.

Odnośnie do krytyki: jeżeli publikujecie swoje prace, musicie przyjąć do wiadomości, że podlegają one ocenie – także ze strony osób niezajmujących się grafiką i niepotrafiących zrobić niczego lepszego (nota bene to ostatnie nie oznacza bynajmniej, iż ktoś nie zna się na rzeczy). Oburzanie się z tego powodu jest niepoważne i dziecinne. Nie wiem, czego oczekujecie: że temat będzie usłany pochwałami? Że nie będzie w nim niczego poza Waszymi wypowiedziami, ponieważ nikt nie odważy się odezwać, obawiając się gromów z Waszej strony? Powinniście się cieszyć, że pojawiają się opinie, które są wskazówkami, co ludziom się nie podoba i co warto poprawić. Zamiast się zacietrzewiać, ruszcie dupy do roboty i pokażcie, że potraficie wyciągnąć wnioski z krytyki.

Z innej beczki: gdybym moderował ten stolik, posty Sawyera i Fishkebaba zostałyby usunięte. Styl wypowiedzi pierwszego to czysty bełkot, natomiast drugi gwałci wszelkie normy poprawności językowej. Macie szczęście, że trafiliście na bardziej wyrozumiałego Strażnika.


Pozdrawiam serdecznie.
R.


EDIT: Cholera, Hobbit znowu mnie ubiegł.

Aaron PW
21 sierpnia 2011, 14:52
fishkebab:
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę jak krytykujecie coś co wyszło z pod rąk NWC. Ludzie czego wy chcecie, myślicie że my jesteśmy zawodowcami? Lepiej dziękujcie że się tym w ogóle zajeliśmy! A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście, poniewarz nie będę uważał uwag na poważnie, kogoś kto swoją przygodę z grafiką zakończył na poziomie rysowania w paint'cie!
A mnie krew zalewa gdy ktoś zabrania komuś krytyki hasłem,, Zrób coś lepszego to pogadamy"
fishkebab:
A te potwory na niebie to GRYFY.
fishkebab:
I te zielone to promien laserowy wystrzelony z działa.
Dzięki, że powiedziałeś, bo się domyślić nie mogłem. :P

A co do skreenów:
Zamek prezentuje się jakby to powiedzieć... źle.
Bohater na mapie spoko, ale awatar... Ogólnie byłby znośny gdyby nie ta czerwona kreska...

Menu Główne to totalna klapa,, In the Wake of Gods" z nisko, a te,, Gryfy" i dziwne coś strzelające zielonymi pociskami wyglądają jakby małe dziecko to nabazgrało to kredą na cegłach przed domem.
Czołg strzelający,, Laserem" to też niewypał.

Piroman Toxic jest lepszy od reszty ale ma za dużą głowę

Alamar PW
21 sierpnia 2011, 16:13
fishkebab:
Ludzie czego wy chcecie
Żebyś m.in. pisał po polsku (reszty też się to dotyczy), zmniejszył te obrazki (trudno wstawić link do oryginału?) i zamiast boczyć się na uwagi odnośnie projektu, wziąć je sobie do serca i naprawić co trzeba.

Irhak PW
21 sierpnia 2011, 16:45
kebab z ryby:
Krew mnie zalewa, kiedy słyszę jak krytykujecie coś co wyszło z pod rąk NWC.
Hmm... grafiki są od NWC, ale nie wyszło od nich... wychodzi od was i to wy powinniście dopracować miasto ;)

Cytat:
Lepiej dziękujcie że się tym w ogóle zajeliśmy!
Taa... dziękować i całować po stopach? Nie za wysoko się cenicie? Jak nie wy to kto inny by to zrobił.

Cytat:
A pokażcie coś lepszego co sami stworzyliście, poniewarz nie będę uważał uwag na poważnie, kogoś kto swoją przygodę z grafiką zakończył na poziomie rysowania w paint'cie!
Hmm... pomyślmy... Grove znacie, AR pewnie też (to ostatnie i tak się kończy już na paincie i może czymś jeszcze ;P).
Aha... pisze się 'ponieważ' i 'paincie' jak już :P

Cytat:
A te potwory na niebie to GRYFY.
Gryfy? To są gryfy? Z takiej odległości wyglądają smokowato.

Hobbit:
Wy jakąś łaskę robicie czy co?
Zapewne tak jest... w jego opinii.

Rabican:
jeżeli publikujecie swoje prace, musicie przyjąć do wiadomości, że podlegają one ocenie – także ze strony osób niezajmujących się grafiką i niepotrafiących zrobić niczego lepszego(...) Nie wiem, czego oczekujecie: że temat będzie usłany pochwałami?(...) Zamiast się zacietrzewiać, ruszcie dupy do roboty i pokażcie, że potraficie wyciągnąć wnioski z krytyki. (...)
Przyłączam się. Ja się nie znam na grafice, ale np. robić animacje na zasadzie 'wytnij z tego i wklej do tamtego' umiem i nawet wychodzi ciekawie. Może nie idealnie, ale się przynajmniej staram. I nie atakuję ludzi, gdy nie podoba mi się to co mówią, lecz słucham i się bronię. Czasem nawet dość ostro.

Przemyślcie jeszcze raz co i jak robicie. A potem posłuchajcie innych, którzy mają własne mody na koncie i/lub mają większe doświadczenie od was. I poprawcie to co jest źle! (zwłaszcza ten szkaradny avatar bohatera -.-')

fishkebab PW
21 sierpnia 2011, 17:17
Wiecie co mi się nie podoba? Wasz zupełny brak entuzjazmu. Zajrzyjcie na HC sobie.

Irhak PW
21 sierpnia 2011, 17:33
Cytat:
Wiecie co mi się nie podoba? Waż zupełny brak entuzjazmu.
A wiesz co NAM się nie podoba? To, że wymagacie od nas samych zachwytów za rzeczy, które są do poprawki co najmniej.

Cytat:
Zajrzyjcie na HC sobie.
No i co z tego? Tam jakoś też odrzucacie pomoc innych w sposób bezpośredni i może nawet lekko chamski. Z angielszczyzną podobną do Twojej polszczyzny. Gostek dał wam defy jednostek, a wy od razu 'nie' zamiast coś w stylu 'przemyślimy ich wykorzystanie'.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel