Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
6 kwietnia 2013, 17:03
Świetna robota. Więc co dalej? :P

J. M. Sower PW
6 kwietnia 2013, 18:10
Wygląda dobrze i chyba lepiej od tego starszego, ale trudno coś wywnioskować na podstawie screen'a.

witchking PW
9 kwietnia 2013, 12:06
Po długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu wrzucam aktualizacje:
http://www.speedyshare.com/2JxVY/forge-0.2.rar

-nowe siedliska na mapie (by Obserwator) (mogą wymagać skalowania proszę o opinie)
-nowy minotaur (by Trith)
-puzzle (by StasPv)
-dodałem paru bohaterów (nadal nad tym pracuje)
-muzyka w mieście (by Hobbit)

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i proszę o komentarze:)

Warmonger PW
9 kwietnia 2013, 13:08
Fajnie :)

Grafik siedliska Stingerów na mapie jest przesunięta o jakieś dwa pola w lewo względem pozycji, na której powinna się znajdować. Być może takich kwiatków jest więcej ;)

Kastore PW
9 kwietnia 2013, 22:40
Great job :P Minotaur świetny, dużo lepsza animacja niż u poprzednika.

Mam zastrzeżenia tylko co do kilku rzeczy:
-Ta nowa muzyka jest... Brzmi jak marsz żałobny połączony z marszem imperialnym. Na dłuższą metę nie da się tego słuchać. Najgorsze są te dźwięki jakby ktoś piłował blachę samochodu, które występują co jakieś 10 sekund. Btw. już zamieniłem muzykę na stary utwór, który nie nawalał tak po bębenkach usznych. (Wyrazy szacunku dla Hobbita :)
-Resurrecta nie powinna być bohaterem Forge.
-Widzę w changelogu, że nad tym nie pracowałeś, ale napiszę, tak żeby już było - Przydałby się koleiny rebalans.

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2013, 22:50
Kastore_pl:
Na dłuższą metę nie da się tego słuchać. Najgorsze są te dźwięki jakby ktoś piłował blachę samochodu, które występują co jakieś 10 sekund.
Szanuję twoje zdanie, szkoda tylko że z tego drugiego zdania wynika, iż nie przesłuchałeś całego utworu. :P

A pierwszego porównania nie rozumiem - czy przypadkiem właśnie marsz żałobny w połączeniu z imperialnym nie jest świetnym dla Forge połączeniem? Nie twierdzę że to moje coś spełniło zadanie, dla mnie brzmi co najwyżej średnio, jednak pasuje mi to do ekranu miasta bardziej niż ten spokojny 1-minutowy utwór z kampanii. Mam więc pytanie: jakiego rodzaju muzyki oczekujesz?

Kastore PW
9 kwietnia 2013, 23:06
Hobbit:
Szanuję twoje zdanie, szkoda tylko że z teego drugiego zdania wynika, iż nie przesłuchałeś całego utworu. :P
Przesłuchiwałem go kilka razy (w Forge i podczas pisania komentarza) w nadziei, że może się przyzwyczaję. :P

Hobbit:
czy przypadkiem właśnie marsz żałobny w połączeniu z imperialnym nie jest świetnym dla Forge połączeniem?
Nie. Jest nie do słuchania.

Hobbit:
jednak pasuje mi to do ekranu miasta bardziej niż ten spokojny 1-minutowy utwór z kampanii.
No właśnie, spokojny, który nie atakuje z nienacka twoich uszu. W innych złych miastach muzyka też jest spokojna, np. w Nekropolii. No bo powiedz, kto wzbudza większy strach i respekt: Bane z Batmana, czy Hannibal Lecter? Kilgor, czy Sandro? Zło wcale nie musi atakować ze szponami i kłami. Najgorsze zło jest spokoje i takie, które sprawia wrażenie dobra lub piękna. Btw. Żeby nie kończyć jakąś poetycką puentą powiem, że mam takie dziwactwo, że ilekroć słyszę w HoMMIV muzykę Battle I zawsze przypomina mi się Forge. :P
Battle I

Warmonger PW
10 kwietnia 2013, 07:50
Aktualny soundtrack faktycznie chyba za bardzo jest odstrojony. Wyczuwam też problemy z balansem stereo, prawy kanał jest głośniejszy.
Ogólnie jednak - dobra robota, z pewnością pasuje klimatem.

Propozycja Kastore jest faktycznie dobrze dopasowana :) Ponura, dynamiczna i do tego na (dość subtelnych) syntezatorach. W połowie staje się może nieco zbyt szybka jak na soundtrack miasta, ale przez to groźniejsza.

Zibi17k PW
10 kwietnia 2013, 17:13
Witajcie mam pytanie czy można liczyć, że w najbliższej przyszłości Forge będzie kontatybilne z miastem Preserve? Ponieważ obecnie Cove + Forge albo Cove + Preserve :(

witchking PW
10 kwietnia 2013, 21:55
Myślę, że za jakiś czas tak. Tymczasem jednak są ważniejsze rzeczy (przynajmniej na liście moich priorytetów) do zrobienia a ostatnio brak mi czasu;p Przy okazji wole trochę odczekać w razie gdyby pojawiły się inne mody i stworzyć poprawki kompatybilne z pozostałymi.

Warmonger PW
10 kwietnia 2013, 22:08
Indeksy to rozwiązanie tymczasowe, które miało zniknąć i zostać zastąpione automatycznym systemem, ale póki co nie zniknęło :P

Zibi17k PW
11 kwietnia 2013, 12:26
k dzięki za odpowiedź ;)
A jeśli chodzi o opinie na temat miasta to:
-Miasto idealnie odwzorowane i myślę, że nie ma co tam zmieniać ;) (chociaż bardziej mi się podobają te stare brązowe fabryki niż te nowe świecące ratusz, zamek 7 poziom jednostek itp)

-Jednostki Minosy i nagi pierwsza klasa ;) 1,3 i 7 są ok. Nie podobają mi się jedynie 2, i 4 poziom ;( 2 jakieś sztuczne wolałem oryginalne ;) http://www.acidcave.net/images/forgetown.jpg , 4 poziom natomiast w ogóle mi się nie podoba według mnie to powinien być taki prawdziwy ogr z fortecy trzymający tę rakietnice ;)

-Muzyka ładnie komponuje się z wizerunkiem miasta i z samą wizją miasta cyborgów, których celem jest podbój świata

AmiDaDeer PW
11 kwietnia 2013, 14:20
Zibi17k:
2 jakieś sztuczne wolałem oryginalne ;)
Niestety oryginalnych nie mamy. Prawdopodobnie jednak zombiaki zostaną przerobione, podobnie zresztą jak ogry (które, nawiasem mówiąc, były oryginalnie w Twierdzy, a nie Fortecy :P).

Zibi17k:
Muzyka ładnie komponuje się z wizerunkiem miasta i z samą wizją miasta cyborgów, których celem jest podbój świata
Miło mi to słyszeć, ale zapewne zostanie ona i tak w przyszłości przerobiona, coby bardziej się wpasowała w klimat gry.

Kastore PW
11 kwietnia 2013, 14:46
Zibi17k:
-Miasto idealnie odwzorowane i myślę, że nie ma co tam zmieniać ;)
Miasto, czyli wygląd miasta, czy mówisz ogólnie? Jeżeli ogólnie, to się z tobą nie zgadzam. Forge wymaga jeszcze poprawek (czyt. rebalans, głównie lvl. 3 i 7).

witchking PW
11 kwietnia 2013, 14:48
Na ten moment to najlepsze modele jakie znalazłem (oczywiście ocena jest subiektywna). Oczywiście jeśli masz jakieś propozycje to wrzuć tutaj link do defa a chętnie rzucę na niego okiem (warto zwrócić uwagę, że potrzebny jest zarówno w wersji podstawowej jak i ulepszonej).

A skoro już o propozycjach pisze, to chętnie posłucham ich na temat dowódcy (sam jestem przeciwnikiem dowódców, ale skoro pojawiają się w vcmi (co prawda opcjonalnie) to czemu by jakiegoś nie wstawić dla fanów commanderów).

Zibi17k PW
11 kwietnia 2013, 14:53
W roli dowódcy widzę albo jakiegoś szalonego naukowca (tylko jakby wyglądał, żeby się wpasował w klimat M&M ;/) albo jakiegoś cyber-żywego stwora ;)
Patrząc tylko na jednostki ze zwykłego H3 to może dobrym dowódcą byłby Rogaty Demon (z 1 metalową ręką i metalowym ogonem) albo Wysoki Elf (z metalową ręką i nogą)
Albo można dowódce zapożyczyć od Ukraińskiego Forge (4 poziomowy stwór) http://savepic.net/759613.jpg

AmiDaDeer PW
11 kwietnia 2013, 15:28
I tak dowódca najprędzej zostanie zrobiony całkowicie od nowa w 3D, nie zaś ze sklejek potworów. :P

Kastore PW
11 kwietnia 2013, 15:37
Zibi17k:
W roli dowódcy widzę albo jakiegoś szalonego naukowca
W świecie MM to raczej z szalonego naukowca nici.
Zibi17k:
Rogaty Demon (z 1 metalową ręką i metalowym ogonem)
Demon? Forge to poniekąd przeciwieństwo Kreegan.
Zibi17k:
Wysoki Elf (z metalową ręką i nogą)
Jeżeli już coś metalowego to konkretniej niż tylko ręka i noga. Pamiętaj, Forge to nie miasto szalonych doktorków.

AmiDaDeer PW
11 kwietnia 2013, 15:40
Kastore_pl:
W świecie MM to raczej z szalonego naukowca nici.
A o Agarze i Clankerze to się nie słyszało? :P

Kastore PW
11 kwietnia 2013, 15:48
Hobbit:
A o Agarze i Clankerze to się nie słyszało? :P
To byli nie szaleni naukowcy, a czarnoksiężnicy zajmujący się alchemią (Clanker) i krzyżówkami :P (Agar) lub Zanthora (nekromanta). Nie Technicy w dzisiejszym znaczeniu. Taki Clanker nijak pasowałby by na commandera.

Edit:Fixed
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel