Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
11 grudnia 2012, 21:46
Poczekam, aż pliki zostaną wrzucone, i dopiero wtedy najwyżej zamknę. Najchętniej jednak bym poczekał również na późniejsze komentarze. :P

Trith PW
13 grudnia 2012, 23:31
No cóż... Skoro polski projekt jest już oficjalnie upadły, to chyba nie zaszkodzi jak wyrzucę wreszcie na światło dzienne wszystko co sam sprawiłem w tej kwestii, a i tak dużo tego nie ma.

>Niedokończona grafika zamku Forge na mapie
>Czołgi
>Ogry z bazookamiProszę, nie patrzcie na to...
>Smoczy Golem - nie związane bezpośrednio z Forge, ale nie pamiętam, czy gdziekolwiek to publikowałem... Miałem to w folderze z Forge, nie wiem czemu.

To chyba wszystko z mojej strony.

J. M. Sower PW
20 lutego 2013, 16:50
No w końcu to wysłałem. W paczce oprócz plików z gry, znajdują się także same rendery moich dwóch modeli 3D, które niestety przepadły(chociaż na jednym z nich mi nie zależało), a także moje nie skończone projekty Jump Troper'a i Piro wykonane w 2D. Paczka jest stworzona pod wersję SoD, na którą się w końcu przerzuciliśmy i tak na prawdę, to jak komuś by się chciało, to mógłby to powrzucać sobie do gry(użyć oczywiście mojego pliku .exe) i trochę pograć (trochę, bo w końcu by się złapał na jakiś bug).
http://www.mediafire.com/download/35aqljjjoeiw44b/Oficial_Polish_Forge_Pack.rar(wykonany reupload - 12-08-2013)
Jeśli ktokolwiek chce publicznie wykorzystać pliki z tej paczki, to powinien zaznaczyć, że z niej pochodzą. Mogę jedynie dodać, że ludźmi którzy złożyli się na nią swoją pracą lub pomocą są(mogę kogoś pominąć, bo nasze stare forum nie istnieje, więc lecę z pamięci):
-Ja
-Haregar
-Chad
-Cesare(chyba bo nie jestem pewien nick'u)
-Trith
-Alex-ander(pożyczył swoje modele)
-(Jakiś kolega Haregara, ale to znikoma pomoc)
-BanBreaker(pomagał mi tylko przy pracy nad plikiem .exe)

Dark Dragon PW
20 lutego 2013, 17:40
Co do murów to mnie dużo bardziej podobał się ten koncept.

witchking PW
10 marca 2013, 20:16
Powrzucałem to co mamy z Forge do VCMI, a tak to wygląda:




Całość to zbiórka różnych grafik z wielu projektów. Jednostki zaczerpnięte z projektu którego członkiem był J. M. Sower. Poza tym Widok zamku na mapie zaczerpnięty jest z ukraińskiego projektu forge. Naga-tank jest autorstwa Axolotla. Resztę chyba w swoim poście umieścił Sower.

Całość nie jest raczej konkurencją dla Forge robionego przez Hote ale warto umilić sobie jakoś czekanie. Jeśli ktoś ma pomysły na statystyki potworów i ceny budynków i jednostek to proszę podawać. Mogę też udostępnić to co już mam jeśli ktoś ma ochotę przetestować, albo zmodyfikować na własną rękę. Ze względu jednak na spory bałagan w plikach nad którymi jeszcze pracuje nie wrzucam jeszcze linka do pobierania na forum.

Przy okazji chętnie was spytam czy ma to w ogóle sens czy lepiej sobie darować i po prostu poczekać na hote:)

Serdecznie proszę o sugestie co do statystyk bo nie mam na nie koncepcji.

PS. Jak widać na screenach jest jeszcze kilka błędów. Zombie nie ma tła, małe ikonki nie zostały jeszcze zmienione. Zdaje sobie z nich sprawę, ale nie traktuje tego jak projekt a raczej poskładanie tego co jest na własny użytek z możliwością podzielenia się z osobami zainteresowanymi.

Kastore PW
10 marca 2013, 21:29
witchking:
Przy okazji chętnie was spytam czy ma to w ogóle sens czy lepiej sobie darować i po prostu poczekać na hote:)
Odpowiedź:
witchking:
Całość nie jest raczej konkurencją dla Forge robionego przez Hote ale warto umilić sobie jakoś czekanie.
:P
witchking:
Serdecznie proszę o sugestie co do statystyk bo nie mam na nie koncepcji.
Od razu powiem- jestem przeciwny robienie w Forge super dużych stat z super małym przyrostem istot. Byłbym bardziej za tym, żeby Forge było uniwersalne jak Zamek, tzn. że każda jednostka miałaby jakąś funkcje, a nie np. 3-4 przydatne potworki, a reszta to wspomagacze.

Dobra dosyć tego gadania, zabieram się do mojej wizji statystyk:
1LVL Goblin- to byłaby jednostka podobna do kuszników- niski poziom, a strzela. Att-4 Def-2 Dam-1-3 Sho-8 Hp-5 Spe-5 Gro(podstawowy)-12 Cos-60 Ab- strzela
1LVL Ul Dochodzi więcej zbroi. Att-4 Def-5 Dam-1-3 Sho-8 Hp-6 Spe-6 (szybkość w każdym ulepszeniu w HoMM3 się zwiększa) Gro(podstawowy)-14 Cos-80 Ab- strzela

2LVL Zombie- drugopoziomowy pikinier (coś w stylu tanka). Att-7 Def-4 Sho-0 Dam-2-4 Hp-14 (o punkt mniej od ożywieńca, żeby nie robić z niego jakiegoś hiper zmarlaka) Spe-4 Gro(podstawowy)-8 Cos-120 Ab- mechaniczny (broń Boże nieumarły)
2LVL Ul Lepsze piły. Att-7 Def-5 Sho-0 Dam-2-5 Hp-18 Spe-6 Gro(podstawowy)-8 Cos-150 Ab- mechaniczny

3LVL Pyro- lekka, szybka piechota. Att-8 Def-7 Sho-0 Dam-3-6 Hp-21 Spe-6 Gro(podstawowy)-7 Cos-200 Ab- brak
3LVL Ul- Lepsze uzbrojenie. Att-8 Def-8 Sho-0 Dam-4-6 Hp-25 Spe-8 Gro(podstawowy)-7 Cos-230 Ab- brak

4LVL Ogr- Wyrzutnia rakiet, ale bardzo mało zbroi, jednak ogry z samej racji bycia są dość wytrzymałe. Att-12 Def-9 Sho-12 Dam-6-10 Hp-35 Spe-6 Gro(podstawowy)-4 Cos-300 Ab- Strzela
4LVL Ul Att-12 Def-12 Sho-24 Dam-6-10 Hp-45 Spe-7 Gro(podstawowy)-4 Cos-400 Ab- Strzela (może ci się narodzić chęć dodania im niszczenia murów, ale wierz mi, Forge ma już jedną jednostkę latającą oraz dwie strzelające)

5LVL Minotaur- Szybka jednostka latająca, zadająca przy tym całkiem poważne szkody i dość wytrzymała by wytrwała do przybycia innych oddziałów. Att-14 Def-13 Sho-0 Dam-12-16 Hp-50 Spe-7 Gro(podstawowy)-3 Cos-600 Ab- Lata
5LVL Ul- Szybszy, wytrzymalszy, silniejszy. Att-14 Def-13 Sho-0 Dam-13-17 Hp-55 Spe-11 Gro(podstawowy)-3 Cos-650 Ab- Lata

6LVL Naga- Taka od jednostka Forge. Att-16 Def-16 Sho-0 Dam-15-20 Hp-90 Spe-7 Gro(podstawowy)-2 Cos-900 Ab- mechaniczna, ew. brak kontry
6LVL Ul Att-17 Def-17 Sho-0 Dam-20-25 Hp-90 Spe-9 Gro(podstawowy)-2 Cos-1200 Ab- mechaniczna, ew. brak kontry

7LVL Android- Jednostka o bardzo dużych statach, oddająca strategię Forge w 100 procentach. Att-19 Def-19 Sho-0 Dam-45-55 Hp-190 Spe-9 Gro(podstawowy)-1 Cos-2500 + 1 np. kryształ Ab- mechaniczna
7LVL Ul Att-28 Def-28 Sho-0 Dam-45-55 Hp-300 Spe-14 Gro(podstawowy)-1 Cos-5000 + 3 np. kryształy Ab- mechaniczna + np. szansa zadania podwójnych obrażeń

Lyokoheros PW
10 marca 2013, 22:06
Chyba całkiem niezłe, aczkolwiek... zwiększył bym obrażenia minotaura(jak na mój gust to powinny być one raczej większe niż u jego kumpla z lochu). No i do piromana świetnie pasowałaby umiejętność zionięcia - można by też zrobić tak, że dojdzie po ulepszeniu(większa wiązka ognia).

Kastore PW
10 marca 2013, 22:22
@Macieju specjalnie obniżyłem obrażenia minotaurowi. Te z lochu mają najwyższe obrażenia na piąty poziom w całej grze, a to w połączeniu z lataniem i większym życiem tworzy jednostkę po prostu zbyt silną. Co do Pyromaniaca- też nad tym myślałem, ale to by było raczej zbyt silne jak na jednostkę drugiego poziomu. Trzeba by wtedy trochę zmniejszyć mu obrażenia, czyli osłabić go w walkach 1 na 1.

J. M. Sower PW
13 marca 2013, 08:57
Na proźbę Witcha zrobiłem dziś rozpiskę, lecz nie wpisałem specializacji, no ale to chyba nie jest zagadką.
http://i49.tinypic.com/wkh1lt.jpg

AmiDaDeer PW
13 marca 2013, 12:25
J. M. Sower:
nie wpisałem specializacji, no ale to chyba nie jest zagadką.
Jest. Ja np. nie wiem, jakie zdolności specjalne miałyby być u tych stworów przy takiej cenie.

Na razie mogę jedynie powiedzieć, że na tej rozpisce większość tych jednostek to o wiele potężniejsze, a jednak niewiele droższe wersje oryginałów. Jedyne średnie (ale nie najsłabsze) punkty armii to drugi oraz siódmy poziom. Ten ostatni jest aż za drogi, nawet przy takich obrażeniach!

Koncepcja Kastore'a jest lepsza, ale w sumie to nic ciekawego. Takie nudy trochę, czasem trochę cena zbyt niska.

witchking PW
13 marca 2013, 13:22
Dzięki za wszystkie propozycje i proszę o dalszą pomoc. Potrzebuje cen budynków i specjalizacji oraz portretów bohaterów. Mile widziane też nazwy siedlisk dla stworów:)

Kastore PW
13 marca 2013, 16:57
Hobbit:
Takie nudy trochę, czasem trochę cena zbyt niska.
Napisałem skrypty w WoGu na jednostki takiego miasta i gdyby cena była np. trochę większa u wszystkich jednostek to Forge stałoby się gorsze pod tym względem od Fortecy.

witchking:
Potrzebuje cen budynków i specjalizacji oraz portretów bohaterów. Mile widziane też nazwy siedlisk dla stworów:)
Jestem chwilowo trochę zajęty. Jednak spróbuję pomóc tak szybko jak to możliwe (jest szansa, że może jutro).

AmiDaDeer PW
13 marca 2013, 17:02
Kastore:
Napisałem skrypty w WoGu na jednostki takiego miasta i gdyby cena była np. trochę większa u wszystkich jednostek to Forge stałoby się gorsze pod tym względem od Fortecy.
...co nie zmienia faktu, że ceny są czasem po prostu za niskie. Szczególnie to widać przy poziomach 4 i 6. Poza tym to nie jest główny ich mankament - największym jest brak ciekawych zdolności.

Kastore PW
13 marca 2013, 17:15
Hobbit:
...co nie zmienia faktu, że ceny są czasem po prostu za niskie. Szczególnie to widać przy poziomach 4 i 6.
Hobbicie, przy balansowaniu kosztu nie można patrzeć tylko poziomami, ale na całokształt. Tutaj jednostka 7.lvl kosztuje aż 5000 złota, więc inne jednostki muszą to trochę równoważyć. Taka sama sytuacja jest przecież w Zamku (lub patrz na koszt jednorożca lub żywiołaka magii).

Hobbit:
Poza tym to nie jest główny ich mankament - największym jest brak ciekawych zdolności.
Tu się z tobą zgodzę. Jeżeli masz jakiś pomysł to wal śmiało. :P

AmiDaDeer PW
13 marca 2013, 18:09
Cytat:
Tutaj jednostka 7.lvl kosztuje aż 5000 złota, więc inne jednostki muszą to trochę równoważyć. Taka sama sytuacja jest przecież w Zamku
Akurat czempion jest drogi, bo jest mocny. Mnisi są tani, ale średnio przydatni. Najmocniejsze jednostki to 3 i 4 poziom, ale i one nie są wyjątkowo tanie.

A nad zdolnościami pracuję, ale w ciszy.

Kastore PW
13 marca 2013, 20:26
Czempioni są bardzo tani jak na swoją siłę. Tylko 100 złota więcej od królewskiej wiwerny. Gdyby był w innym zamku jego koszt byłby większy (stawiam coś koło 1400 złota).

J. M. Sower PW
14 marca 2013, 11:41
Nie jestem specem od bilansu, ale pracowałem z książką ze wszystkimi statystykami przed twarzą i starałem się robić tak, aby jednostka mieszcząca się statystykami między dwoma innymi miała też cenę w takiej granicy. Najwidoczniej ceny w książce są za małe ;P. Uwzględniałem też to, że w cenie niektórych jednostek mieści się jakaś specjalność.

Kastore PW
14 marca 2013, 15:52
J. M. Sowerze, przez takie ceny Forge byłoby niegrywalne. Spójrz na 6. lvl- 1750 złota? To już behemot albo ognisty ptak są tańsi. Siódmy poziom też jest za drogi z takimi statami (np. 7 szybkości), a piąty poziom jest porównywalnie silny z żywiołakiem magii. Mam nadzieję, że nie obrazisz się, kiedy powiem, że coś tu nie gra. :P

J. M. Sower PW
14 marca 2013, 18:35
Jak już wspomniałem, nie jestem specem od bilansu.

HobbitHobbitBalansu.

Kastore PW
14 marca 2013, 19:24
witchking:
Potrzebuje cen budynków i specjalizacji oraz portretów bohaterów. Mile widziane też nazwy siedlisk dla stworów:)
Jak obiecałem, tak zrobiłem. Oto propozycja cen budynków, a konkretniej siedlisk, bo inne budynki kosztują tyle samo (nazwy wymyślę później, tak samo jak bohaterów):
1. lvl.: zł-500 ru-10 wymagania: Fort
1. lvl. ul.: zł-1000 ru-5 wymagania: 1. lvl

2. lvl.: zł-1000 ru-10 dr-5 wymagania: Fort, 1. lvl, kuźnia (btw. do kuźni proponuję wóz z amunicją)
2. lvl. ul.: zł-1000 ru-5 dr-5 wymagania: 2. lvl

3. lvl.: zł-1500 ru-5 si-2 rt-2 wymagania: Fort, 1. lvl, kuźnia
3. lvl. ul.: zł-1000 ru-3 si-3 rt-3 wymagania: 3. lvl

4. lvl.: zł-2500 ru-5 dr-5 kr-5 wymagania: Fort, 2. lvl, kuźnia
4. lvl. ul.: zł-2000 ru-5 si-5 wymagania: 4. lvl

5. lvl.: zł-4000 ru-5 dr-5 kl-2 si-2 rt-2 wymagania: Fort, 3. lvl, kuźnia
5. lvl. ul.: zł-2000 kl-5 wymagania: 5. lvl

6. lvl.: zł-4000 ru-15 kl-10 wymagania: Fort, 4. lvl, kuźnia
6. lvl. ul.: zł-3000 ru-5 dr-5 kr-5 wymagania: 6. lvl

7. lvl.: zł-15000 ru-30 kr-10 si-10 rt-10 wymagania: Fort, 5. lvl, 6. lvl, kuźnia
7. lvl. ul.: zł-15000 ru-5 kr-20 (jeżeli zakładamy, że kryształy są potrzebne do rekrutacji androidów) si-15 rt-15 wymagania: 7. lvl

Jak nietrudno zauważyć wymagania pod względem wybudowania innych budynków nie są skomplikowane (witchkingu, masz już wymyślone budynki specjalne? Btw. na budynek hordy proponuję gobliny, jednak wtedy trzeba by im zmniejszyć przyrost podstawowy, np. z 14 do 12), jednak Forge wymaga wiele rudy (z wiadomych powodów :P) co z kolei będzie spowalniać rozbudowę miasta do tempa innych frakcji.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel