Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 134 - 135 - 136 ... 142 - 143 - 144

Acid Dragon PW
1 września 2015, 03:37
Ja z kolei wspomnę, że ekran miasta, który miałem okazję obejrzeć, jest OGROMNYM postępem w stosunku do jednego z pierwszych publicznych projektów, który niegdyś miałem okazję skrytykować. Miasto w tej chwili posiada wg mnie ten "look and feel" pierwotnego Forge autorstwa NWC i z księżycowej kolonii mutantów na powrót stało się miastem technologicznych horrorów.

Mam tylko cichą nadzieję, że kiedyś będę miał okazję nim zagrać... no wiecie... na jakiejś w pełni grywalnej platformie ;). Liczę też na dobrą kampanię!

Morglin PW
1 września 2015, 06:49
Ogromne gratulacje. Nie będę się teraz silił na jakieś wyszukane peany, bo nie mam na nie obecnie czasu. Na razie, po półgodzinnej grze miastem (mimo braku czasu nie mogłem się powstrzymać, by nie sprawdzić go już teraz, rano :)

- muzyka w mieście jest przepiękna. Tylko wstyd mi przyznać, ale nie potrafię sobie przypomnieć, czy to utwór z MM7, czy autorska kompozycja Hobbita
- w biografii bohatera, którym grałem (pani cyborg Polestar), rzuciły mi się w oczy dwa błędy: "Deyiji" i "King Kastor"
- siedlisko pijawek zupełnie odstaje od miasta i wygląda, jakby było tam nieudolnie wklejone + urywa mu się ramka
- mury miasta - miałem okazję zdobyć neutralną, nierozbudowaną Niebiańską Kuźnię (z fortem, bez fosy). Ich tekstura (?) wydawała się zupełnie nie pasować do H3. Także jedno z pól bitwy były całkowicie przez nie zasłonięte, więc gdy jednostka na nim stawała, zupełnie znikała oczu gracza
- Pothouse, siedlisko goblinów na mapie przygody, ma białą ramkę wokół flagi symbolizującej gracza, do którego należy

I póki co tyle, więcej (i trochę w bardziej sensownej formie niż wymienianie od pauz) pojawi się później. Póki co jeszcze raz składam wam na ręce ogromne gratulacje i dziękuję za osłodzenie początku roku szkolnego. :)

Nephretes PW
1 września 2015, 08:01
Jeszcze raz gratulacje!

Cytat:
Na początek wymienię kilka byków w angielskich tekstach związanych z miastem

Ups, wydało się.

Pod nieobecność Hobbita ktoś to musiał na szybko przetłumaczyć (wczoraj wieczorem), a że nie było nikogo lepszego w okolicy - padło na mnie. Robione to było zatem na szybko, więc pojawiają się liczne literówki, a o samej gramatyce nie muszę dodawać, że nie jest najlepsza. Za wszelkie straty moralne związane z moim tłumaczeniem mogę tylko przeprosić, natomiast w kwestii odszkodowania trzeba się już kontaktować z moim adwokatem.

A tak na serio, jestem pewny że w kolejnej wersji tłumaczenie już będzie wykonane przez kompetentą osobę i naprawiona zostanie reszta błędów, tymczasem co złego to nie ja *flies away*

J. M. Sower PW
1 września 2015, 08:18
Licziliśmy na taką właśnie krytykę ;). Zgłaszajcie więcej znalezionych baboli, a my będziemy się starali je poprawić i wydać wkrótce kolejną wersję.

Co do braku animacji ataku u minotaura i niedziałającej umiejętności piromana, to mam wątpliwości. Póki co wszystko było ok, chociaż premierowej wersji jeszcze nie odpalałem ;).

Tarnoob PW
1 września 2015, 11:49
Szukam jakiegoś podniosłego ozdobnika. Czytając te posty, włączyłem sobie specjalną muzykę:
1) Edward Shearmur, 'The Robot Army’ z 'The world of Tomorrow’ – było proponowane za Zielevitza na Heroes Community jako motyw miasta
2) motyw Regny i Wymiaru Ognia z MM8 – proponowany do grotowej Regny albo hotowego Cove. Przypomniało mi się też
3) War of the Universe, którym Xel otworzył swoją sesję sci-fi i pokazał mi power metal.


Szukam też możliwie podniosłego tekstu – znalazłem fragment „Dies Irae”
Cytat:
Wondrous sound the trumpet flingeth;
Through earth’s sepulchres it ringeth;
All before the throne it bringeth.
Tak sobie pasuje, ale lepsze to niż nic. :-)

Chylę czoła.


Zdecydowanie lepiej niż:
1) Forge Zielevitza do WoG,
2) Ukraińskie Forge do WoG,
3) Beta Sowera do VCMI,
4) równie dobre co Forge Komandorra do HotA,
5) trudno porównać z tym robionym do ERA.

Jeszcze nie grałem, ale to jest wielkie święto całego fandomu Might and Magic. :-) Koniecznie wrzucać na główną! To już oficjalne! Niech strona Groty na Facebooku i kanał na YouTube o tym wiedzą!

PS Zamiast „króla Kastora” wolałbym „Führera Kastora”, „komandora”, „imperatora” albo „ukochanego przy­wód­cę”, tak żeby to brzmiało jeszcze bardziej sci-fi albo współcześnie.

Lord Baffourd PW
1 września 2015, 12:16
Albo Dyrektora:) I w pełni popieram propozycję wrzucenia newsa traktującego o narodzinach Forge. To - bądź co bądź - jest historyczna chwila w dziejach moddingu HoMM.

Drwal PW
1 września 2015, 12:29
Z tego co wiem news będzie w swoim (niedalekim) czasie. :) Na razie cieszmy się urodzinami Heroes, a Forge będzie idealne na poprawiny. :)

Alamar PW
1 września 2015, 12:40
Odnośnie Kastrata, to został on Królem Deyji (i przywódcą Gildii Nekromantów) po wygnaniu Archibalda w MM7, także taki jest jego kanoniczny tytuł.

Andruids PW
1 września 2015, 14:05
Po ponownym włączeniu minotaur rzeczywiście zaczął ciąć pazurami. Być może to tylko VCMI dostało czkawki.

I no, słyszałem też o niedyspozycji Hobbita, to już w sumie wszystko wyjaśnia. Jakby co, w Grocie jest kilku ludzi, którzy dość biegle posługują się angielskim i mają dużo wolnego czasu, np. Tarnoob : D

Nie ma co szczędzić pochwał. Miasto naprawdę prezentuje wysoki poziom i tylko szkoda, że musi opierać się na jeszcze nieukończonej platformie. Oczywiście da się grać i ja akurat nie narzekam na crashe, ale beholder strzelający pociskami z balisty trochę obniża morale (moje : p).

Na alternatywy i wszystkie dodatkowe bajery i fajerwerki pozostaje tylko czekać z wypiekami na twarzy.

Warmonger PW
1 września 2015, 14:29
Dobra robota :)

Niestety niedoróbek jest więcej, niż się spodziewałem. Jak je poprawicie, dam ogłoszenia na naszym forum. BTW, Witchking ma dostęp do serwera FTP Launchera, więc może wrzucić Forge w odpowiednim czasie ;)

J. M. Sower PW
1 września 2015, 15:33
Jeśli ktoś jest chętny do pomocy przy tekstach (zarówno po polsku jak i angielsku, choć teraz raczej chodzi o angielskie) to proszę się zgłosić. Przydałby się ktoś kto mógłby zastępować w tym Hobbita. Każda para rąk (no może prawie każda ;P) się przyda.

Odnośnie alternatyw, to każda frakcja włącznie z Forge się na jakieś załapie i w związku z tym (a jako, że VCMI nie oferuje innej dobrej możliwości) rozszerzyliśmy całe okno ratusza, tak aby mogło spokojnie pomieścić dodatkowe sloty na budynki. Takie rozszerzone okno (jednak bez dodanych nowych slotów) można ujrzeć w naszym mieście i na screenie poniżej. Liczymy jednak na to, że panowie od VCMI wykonają jakąś małą modyfikację gry, aby można było zrobić to jakoś inaczej, gdyż aktualne rozwiązanie niestety wyklucza grę na trzech najniższych rozdzielczościach (także na oryginalnym 800x600).


Ps. Dorzucam wam jeszcze Kastore'a, który czeka na swoją kampanię ;P.

Jaszczurzy Alchemik PW
1 września 2015, 16:00
Co jest potrzebne do uruchomienia modyfikacji? I gdzie ją zainstalować.

Drwal PW
1 września 2015, 16:12
Musisz ściągnąć VCMI i zainstalować go w folderze z grą. Następnie wrzucasz Forge do folderu mods i gotowe.

http://download.vcmi.eu/vcmi_098.rar

Kammer PW
1 września 2015, 16:19
Akurat zupełnym przypadkiem popełniłem taki tam temat. :P

Jaszczurzy Alchemik PW
1 września 2015, 16:21
Dziękuję.

witchking PW
1 września 2015, 16:46
Miło słyszeć tyle pozytywnych słów. Przyznaję jednak, że najbardziej wyczulony jestem na krytykę. Oczywiście błędy postaramy się szybko naprawić. Aby ułatwić nam zadanie proszę zgłaszajcie je w tym temacie:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2830

Jak tylko wyłapiemy te największe byki to Forge pojawi się do ściągnięcie przez Launcher VCMI. Gdyby ktoś chciał pomóc przy angielskich tekstach to proszę o kontakt. Zastanawiamy się nad tłumaczeniem moda, ale do tego przydało by się przetłumaczyć całe VCMI, gdyby ktoś chciał pomóc to oczywiście też zapraszam.

Baronus PW
1 września 2015, 17:25
Moje gratulacje. Teraz może każdy ocenić czy szkoda mu, że nie powstało wtedy. Co do w pełni grywalnej wersji, gdyby taki był plan, to radzę na Erze zakleić inferno a nie wrota. Wtedy od razu będzie można grać w kampanie Ostrza Armagedonu bez ich zmieniania edytorem. Zresztą oryginalnie tak miało być. Co do uwag to zgłoszę jeśli znajdę coś podczas gry.

witchking PW
1 września 2015, 17:36
@Morglin pytałeś czyja jest muzyka w mieście, tu musimy się pochwalić, że autorem jest Hobbit.

W Forge pojawił się pewien drobny smaczek którego mogliście nie zauważyć. To właściwie drobiazg przygotowany na ostatnią chwile przez Sowera. Bohaterowie na polu bitwy podzieleni są na płeć i czego nie było wcześniej na klasę magii i mocy. Na ten moment pojawia się to tylko w Forge, ale w przyszłości postaramy się to dodać do pozostałych miast.

MinosKing PW
1 września 2015, 17:56
Moje gratulacje dla lidera projektu i jego kompanów. Wszystko wygląda świetnie;)

marif PW
1 września 2015, 18:18
Nie odzywam się tutaj prawie w ogóle, ale tym razem zrobię wyjątek, aby pogratulować twórcom tego moda. Ile to już czekałem na ten zamek? Chyba 16 lat :)

Panowie - świetna robota. Oczywiście, moda trzeba jeszcze doszlifować, jednakże już teraz chylę czoło :)

Kilka błędów, które na szybko znalazłem zapisałem w odpowiednim temacie...
strona: 1 - 2 - 3 ... 134 - 135 - 136 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel