Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 130 - 131 - 132 ... 142 - 143 - 144

J. M. Sower PW
21 kwietnia 2015, 20:10
Ja nie widzę powodu dorzucania zapychaczy. Ostatni ekran poniekąd przez nie cierpiał na przepchanie ;P. Poza tym Forge, to bardziej coś jak kompleks różnych futurystycznych budowli (fabryka wojska) niż mieścina pełna ludu pracującego, z fortem i koszarami.

Bychu PW
21 kwietnia 2015, 20:28
Cóż, może i masz rację z tą fabryką, a nie mieściną. Co do pytania czy każde, wydaje mi się, że tak, każde.
To co póki co zrobiłeś jest dla mnie mega pozytywne, bo ma ręce i nogi. ;)

MinosKing PW
22 kwietnia 2015, 09:07
@Mitlandy bardzo ładna próba tła;)

J.M.Sower też ładnie się postarałeś by to jakoś wyglądało:P

A co do zapychaczy Ekranu to zgadzam się z tym co powiedział Sower.

Dren PW
22 kwietnia 2015, 21:40
Według mnie kuźnia na ekranie miasta od mitlandy pasuje lepiej od kuźni na ekranie miasta od sowera

The Doom PW
26 kwietnia 2015, 21:03
Popieram przedmówcę.

Chciałbym się zabrać za rysowanie puzzli – przy czym mam dwa pytania. Po pierwsze: czy „cewka” ostatecznie zostaje – i po drugie – czy jakiś człowiek dobrej woli mógłby streścić tutaj krótko line-up (najlepiej z grafikami, o ile to możliwe). Szukam potrzebnych informacji w temacie, ale jest on dość obszerny, poza tym nie wiem, czy na przestrzeni ostatnich miesięcy nie zaszły jakieś zmiany.

Z góry dziękuję.

PS Myślę, że o puzzle możecie być spokojni – choć nie chcę zapeszyć. Niemniej na razie nie zawracajcie sobie nimi głowy :P

Kuririn PW
26 kwietnia 2015, 21:53
A ja postaram się wymodelowac alternatywe dla Forge. Witchkingu co ty na to?

Tarnoob PW
27 kwietnia 2015, 00:27
Fantastyczne. :-) Wygląda jak połączenie planowanej pijawki (na bazie suckerów z MM6), ważek z H3/MM7, wi­wern i Elratha z Heroes VI. :-D Dzięki temu wygląda na sci-fi, ale przy fantasy też nie razi.

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 06:10
I właśnie dlatego nie pasuje - bo jest zbyt podobne do innych jednostek.

Cytat:
Po pierwsze: czy,, cewka" ostatecznie zostaje - i po drugie - czy jakiś człowiek dobrej woli mógłby streścić tutaj krótko line-up (najlepiej z grafikami, o ile to możliwe). Szukam potrzebnych informacji w temacie, ale jest on dość obszerny, poza tym nie wiem, czy na przestrzeni ostatnich miesięcy nie zaszły jakieś zmiany.
Cewka zostaje, dopóki nie będziemy mieć czegoś lepszego.

Line up masz tutaj. W opisie prezentuje się następująco:

1. Tarczownicy - coś w rodzaju bezrasowej milicji.
2. Gobliny z blasterami.
3. Gogi z miotaczami ognia (a właściwie rozpylaczami ich własnego ognia).
4. Pijawki rodem z Enroth.
5. Ogry z wyrzutniami rakiet.
6. Minotaury na jetpackach.
7. Juggernauty - krabowato-humanoidalne bestie.

mr_R PW
27 kwietnia 2015, 10:06
Średnio mi pasuje do herosa, twój projekt Kurin jednak sam w sobie ładnie wygląda. Jeżeli mógłbym coś zasugerować to bardziej pójść w stronę latającego węża. Głównie chodzi o wydłużenie ogona.

Kuririn PW
27 kwietnia 2015, 12:07
No tak, na tym bym się bazował, i stworzyłbym jakiegoś robo-smoka jak w hmm3. To tylko luźna propozycja. Albo pójść w stronę Wiwierny... :D

Wyznawca Pustki PW
27 kwietnia 2015, 14:27
@Hobbit - Moim zdaniem właśnie dlatego, że to jest podobne do innych jednostek, pasuje do tego miasta. To przecież Forge. Jakbyś tworzył maszynę to wzorował byś się raczej na czymś co znasz.

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 14:39
Jeśli coś nie pasuje do gry, ale pasuje do zamysłu miasta, to znaczy, że należy zmienić zamysł miasta. My to zrobiliśmy - daliśmy dość oryginalne jednostki, starając się przy tym zachować klimat starego Forge. I w tym kierunku należy iść. Żadna powtórka w stylu "Wiwerna, ale mechaniczna" się nie sprawdzi.

Jedyne co mogłoby się sprawdzić to zmechanizowany smok jako potężny neutral. Ale tylko tyle.

Kuririn PW
27 kwietnia 2015, 14:59
Poczekam jeszcze na zdanie Witcha. Hobbit, tak zgodzę się, ale to jest alternatywa. Ja do oryginalnego line-upu się nie wtrącam. Widziałem rożne wasze projekty. Jest dobrze. Tak czy inaczej czekam na wypowiedz szefa alternatyw...

Andruids PW
27 kwietnia 2015, 15:03
Line-up Forge::
2. Gobliny z blasterami.
3. Gogi z miotaczami ognia (a właściwie rozpylaczami ich własnego ognia).
5. Ogry z wyrzutniami rakiet.
6. Minotaury na jetpackach.
Hobbit o Robo-wiwernie:
nie pasuje - bo jest zbyt podobne do innych jednostek.
HERP.

Chyba, że alternatywne jednostki to jakiś sirius biznes. Wtedy wszystko cofam.

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 15:08
Te nowe-stare jednostki, które wymieniłeś, znacząco się różnią od oryginalnych. Z tego samego powodu zrezygnowaliśmy z gryfa.

Andruids PW
27 kwietnia 2015, 15:18
Wiem, widziałem je, są super, ale no, to tylko alternatywa. I pewnie dałoby się ją zrobić tak, żeby nie przypominała protoplasty. Mogłaby np. zamiast gryzienia, rozpylać toksyny.

Ale skoro już o tym mowa, czemu zabrakło naga-czołgu? I jak ona sprawowałaby się w ramach alternatywy?

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 16:03
Problem polega na tym, że jeżeli jakaś przeróbka oryginalnej jednostki miałaby się pojawić w Forge, to powinna mieć inną funkcję. I tak:

- gobliny zamiast łazić strzelają,
- ogry zamiast łazić strzelają,
- minotaury zamiast łazić latają,
- gogi zamiast strzelać łażą.

Z tego m.in. powodu zrezygnowaliśmy z nagi, zombiaka i gryfa. Aczkolwiek coś podobnego do nagi i coś podobnego do zombiaka może się faktycznie pojawić jako alternatywy.

J. M. Sower PW
27 kwietnia 2015, 17:42
Cyber Zombie musi się pojawić, przynajmniej jako alternatywa ;). To taki mój postulat ;P. Witch, ten twój projekt umarlaka był całkiem fajny. Podeślij mi go kiedyś to może po ukończeniu pierwszej wersji ekranu miasta zajmę się jego dopracowaniem i animacją. Poza tą jednostką i moimi Mechami jako alternatywy nie mam więcej żądań ;P. Nagi mi się raczej zbytnio nie widzą, a Gryfy i Beholdery są zbyt podobne do swoich oryginałów (na siłę można jednak użyć którejś z tych dwóch jednostek). Można ew. dorzucić te pozostałe jednostki jako neutrale coby wzbogacić nimi kampanię, ale to nie jest aktualnie ważne.

AmiDaDeer PW
27 kwietnia 2015, 17:57
Na cyberzombiego się bez problemu zgodzę, jeżeli będzie tak naprawdę czymś w rodzaju cyborga, a nacisk na zombiaka nie będzie kładziony. Coś jak w Hocie - tam to bardzo dobrze rozwiązali.

J. M. Sower PW
27 kwietnia 2015, 18:03
Na tym ostatnim renderze wyglądał już całkiem przyzwoicie.

Jeśli się za niego zabiorę to postaram się uwzględnić twoją uwagę Hobbicie. Rzeczywiście powinien się nieco bardziej różnić od oryginału, ale ogólny koncept zostawiłbym niezmieniony (ciało martwe i piły ;3).

Może ulepszenie przechodziło by bardziej w coś w rodzaju cyborga, podczas gdy wersja podstawowa bliższa byłaby normalnym zombiakom.
strona: 1 - 2 - 3 ... 130 - 131 - 132 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel