Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 127 - 128 - 129 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2015, 17:51


Wstępna wersja puzzli Forge, jeszcze przed pocięciem na kawałki. Chętnie poznam Wasze opinie, w razie czego mogę też wysłać komuś z zespołu pliki z których to złożyłem.

witchking PW
9 kwietnia 2015, 17:59


Mam wrażenie, że trochę przegiąłeś z tym rozmazaniem. Może wyostrzenie krawędzi poprawiło by efekt. Na pewno ma to potencjał, ale wymaga dopracowania.

Morglin PW
9 kwietnia 2015, 18:07
Oryginalne grafiki puzzli dla porównania:

- Zamek
- Wrota żywiołów
- Loch
- Cytadela
- Inferno
- Nekropolia
- Bastion
- Twierdza
- Forteca
- Forge od NWC

Twoja wersja nijak nie trzyma się tej stylistyki.

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2015, 18:23


Druga wersja, mniej rozmazana.

witchking PW
9 kwietnia 2015, 18:25
Druga wersja lepsza. Zmniejszyłbym nasycenie kolorów.

Topork PW
9 kwietnia 2015, 18:29
Proponuje najpierw oddzielić poszczególne fragmenty puzzli i każdym zająć sie z osobna.


Dodatkowo,poza Wrotami Żywiołów niemal żaden ze stworów nie jest kalką zerżniętą z modelu na polu bitwy.Wyglądają na odręcznie malowane.Może jakiś ogarnięty rysownik mógłby coś zdziałać

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2015, 18:31
Oryginalne puzzle były całymi grafikami, które dopiero później były obrabiane w poszczególne kawałki. I tak najlepiej byłoby namalować całość od podstaw.

Nicolai PW
9 kwietnia 2015, 18:33
A może tak bez rozmazania? Oryginalne puzzle mają wyraźne kontury i nieco witrażowy styl. Tutaj mamy jakieś rozmycia.

Fandor PW
9 kwietnia 2015, 18:40
Nie podoba mi się wykorzystanie oryginalnego Ogra, był najgorszą pod względem wyglądu jednostką dla Forge od NWC, zamiast niego chętnie ujrzałby, gdzieś na puzzlach Gogi i Minotaury.

Morglin PW
9 kwietnia 2015, 18:44
Ja bym na jego miejsce wolał tego ogra z kaczuchą. :)

AmiDaDeer PW
9 kwietnia 2015, 18:46
Chyba całość będzie zrobiona od nowa, bo przy dostępnych mi grafikach nie uzyskam wystarczająco dobrego rezultatu. Jeśli się uda zrobić to w czas - grafika do puzzli będzie zupełnie nowa i autorska, jeśli nie - pokombinuję nieco jeszcze z tym.

Garett PW
10 kwietnia 2015, 09:01
@Hobbit Trochę zbyt pastelowe jak na mój gust. Może by tak użyć bardziej matowych kolorów?

J. M. Sower PW
11 kwietnia 2015, 10:51
Wykonałem szybki obrys tego jak mogłyby wyglądać te puzzle. Oczywiście w tej opcji zakładam naszkicowanie całości i obrobienie cyfrowo, podobnie jak to miało miejsce z moim portretem ogra. Co wy na to?

Demorator PW
11 kwietnia 2015, 11:24
Może mógłbyś poprawić pysk temu latającemu czemuś (chyba że kolory załatwią sprawę), oraz dorzucić jakiś obiekt pod nim np. mostek. Poza tym jestem za.

J. M. Sower PW
11 kwietnia 2015, 12:22
To tylko obrys tego jakbym to naszkicował ;P. Jeśli ten projekt zostanie ogólnie zatwierdzony to zabiorę się za narysowanie tego w o wiele lepszej jakości. Może dodam też jakieś wasze pomysły. Czekam na konstruktywną krytykę ;P.

AmiDaDeer PW
11 kwietnia 2015, 13:14
1. Za mało rzeczy.
2. Rakiety wystrzeliwane w stronę pijawki? Zły pomysł.
3. Cała perspektywa jest mocno... zjechana.
4. Pijawki wyglądają zupełnie nie jak te z Forge.

Sam zrobiłem dość prosty szkic podglądowy, ale obecnie szukam pomocy u bardziej profesjonalnych artystów, którzy daliby radę bez problemu odtworzyć w pełni oryginalny styl z gry.


Trith PW
11 kwietnia 2015, 13:53
Hobbit:
3. Cała perspektywa jest mocno... zjechana.
4. Pijawki wyglądają zupełnie nie jak te z Forge.
*Ekhm*
Sporo puzzli ma niepodobne jednostki czy budynki. Po części szkice koncepcyjne, a po części może niewykorzystane elemnt z wcześniejszych wersji?

J. M. Sower PW
11 kwietnia 2015, 14:41
Hobbit:
1. Za mało rzeczy.
Jak dla mnie to jest ich wystarczająco, można ew. dodać coś na środku. Na puzzlach Inferno, czy Bastionu nie ma wcale zbyt wielu elementów, a mimo to są ok. Dodatkowo przy dokładniejszym rysowaniu mógłbym całość nieco przerobić (przeskalować, poprzesuwać i poobracać niektóre elementy).

Hobbit:
2. Rakiety wystrzeliwane w stronę pijawki? Zły pomysł.
Czy wszystko musi mieć dokładnie obmyślany plan i sens jak w Ashanie? Poza tym, nic nie szkodzi aby np. zastąpić tą pijawkę, chociażby gryfem ;P.

Hobbit:
3. Cała perspektywa jest mocno... zjechana.
4. Pijawki wyglądają zupełnie nie jak te z Forge.
Powtarzam, że to tylko robiony na szybko koncept, więc siłą rzeczy może mieć takie wady, a co do perspektywy, to puzzle Zamku też nie są pod tym względem zbyt dokładne.

Garett PW
11 kwietnia 2015, 15:11
@J. M. Sower A od kiedy niby Ashan ma jakikolwiek plan lub sens? :P

Jak dla mnie, to twój szkic jest świetny, przydałoby się tylko dorysować pijawce te mechaniczne części, bo na tę chwilę wygląda jak jakaś ryba ze skrzydłami.

AmiDaDeer PW
11 kwietnia 2015, 18:01
Sower:
Czy wszystko musi mieć dokładnie obmyślany plan i sens jak w Ashanie?
Nie, ale to po prostu wygląda idiotycznie. Na każdych puzzlach jest spokojna sceneria miasta, tutaj mamy pole bitwy. :P

Sower:
co do perspektywy, to puzzle Zamku też nie są pod tym względem zbyt dokładne.
Tu nie chodzi o dokładność, bo akurat proporcje mogą być tak różnorodne jak na wczesnośredniowiecznych obrazach. Problemem jest to, że Twój rysunek udaje realizm, a jednocześnie ten realizm zaburza.

Trith:
Sporo puzzli ma niepodobne jednostki czy budynki.
Budynki to tam nic, ale w chwili gdy pijawka ma zupełnie odmienną budowę od oryginału (dwa ogony i płetwo-skrzydła?!), to coś jest bardzo nie tak. To trochę tak jakby na puzzlach Castle zamiast gryfa był peryt.
strona: 1 - 2 - 3 ... 127 - 128 - 129 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel