Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 142 - 143 - 144

Morglin PW
23 lutego 2015, 23:03
Uwag brak, jest świetny. :)

AmiDaDeer PW
23 lutego 2015, 23:09
To cygaro w ustach wzbudza we mnie wątpliwości...

Drwal PW
23 lutego 2015, 23:19
Zgadzam się z Hobbitem - cygaro zbędne.

J. M. Sower PW
24 lutego 2015, 07:33
Ja pozbyłbym się cygara i zmienił mu nakrycie głowy bo to zbytnio kojarzy mi się z naszym światem.

Warmonger PW
24 lutego 2015, 08:05
A mi się cygaro i czapeczka podobają. Kojarzą się z Forge, w przeciwieństwie do łysej czachy.

Tarnoob PW
24 lutego 2015, 08:12
Oczywiście – cygaro i czapeczka dodają właśnie klimatu Cyber-necro-nazi. To dość częsty motyw w popkulturze – Iron Sky, niedoszły „Hardkor '44", wariacje Nekronów z WH40K, i właśnie ten motyw ma reprezentować Forge – przez swoje cyberzombie, przez Kastore’a-naziola, przez to jak zamek jest wielkim betonowym molochem niczym Ministerstwo Prawdy z „1984" Orwella, itd.

Agar jest świetny. :-) Mogłoby być o tym, jak to po długiej karierze czarnoksiężnika przeszedł rytuał wiecznej nocy i został nekromantą – a z naczyniem duszy nie miał problemu, bo to czarnoksiężnicy je wytwarzają (MM7). Jedyne, co bym dodał, to tło – zauważcie, że bohaterowie w H3 prawie nigdy nie mają tła jednolitego, tylko jakieś gradienty lub fragmenty grafik, tak jak podani Moandor czy Rion.

EDIT: Dlaczego wszyscy linkujecie portrety z Jaskini Behemota, skoro Grota ma od lat galerię awatarów, a w niej wszystkie portrety z Heroes III? :-D

Garett PW
24 lutego 2015, 08:21
Trochę za bardzo podobny do Red Skulla z Marvella jak na mój gust, ale poza tym świetnie wygląda. Jedynie oczodoły wyglądają na strasznie puste, więc może by tak wsadzić mu tam jakieś światełka? Myślę, że kolor fioletowy by pasował.

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 10:22
Tarnoob, idź się powieś. :3 To ma być fantasy, a cyberzombie dawno już nie ma.

Masz ogromny problem z przesadą w treści. To, co może być zwykłym nawiązaniem, traktujesz jako punkt wyjścia, w efekcie zaś chcesz wsadzić wszędzie, kurczowo trzymając się pojedynczego motywu. A Heroes 3 to nie jest zbiór pojedynczych motywów, a istna mieszanka kulturowa. Dlatego ostatnią osobą, której komentarz dotyczący klimatu będzie miał dla mnie znaczenie, jesteś Ty. :P Wybacz, ale po prostu rzygać mi się chce Twoją wylewnością treściową, która poza treścią nic nie wnosi.

J. M. Sower PW
24 lutego 2015, 10:47
Ja osobiście lubię klimaty takie jak ukazane np. w Wolfensteinach, lecz wprowadzenie ich do HoMMa w tak dosłownej i nie przerobionej wersji to dla mnie przesada. Powinniśmy czerpać z tego stylu, ale pamiętajmy by go nie kopiować tak dokładnie. Ta czapka oficerska nie ma punktu odniesienia do świata MM i jest jak dla mnie wyjęta z czapy ;P, podczas gdy w takim Wolfie wiemy, że była noszona przez wojsko.

J. M. Sower PW
24 lutego 2015, 13:06
Walnąłem szkic bohatera Ogra, lecz ze względu na to, iż jest to szkic to wymaga on wręcz namalowania całego portretu cyfrowo. Na szczęście nie jest to bardzo trudne (im więcej czasu przeznaczyć tym dokładniejszy efekt) i korzystając z odpowiednich kolorów, po przeskalowaniu obrazu do małej ikonki może to wyjść całkiem dobrze. Dodatkowo można przerobić pewne elementy. Jak wam się podoba taka koncepcja?


Ps. Przeskalowany szkic i inny ogr dla porównania:

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 13:30
Mnie się bardzo podoba. Jeżeli chcesz, mogę się zająć samym malowaniem - ostatnio wychodzi mi to coraz zgrabniej, a że mam do dyspozycji tablet...

J. M. Sower PW
24 lutego 2015, 13:40
Jak chcesz to proszę, ale sam i tak się nie powstrzymam i zabiorę się prędzej czy później za pomalowanie ;P.

Warmonger PW
24 lutego 2015, 15:36
Cytat:
Trochę za bardzo podobny do Red Skulla z Marvella
Red Skull osobiście pojawił się we wcześniejszej wersji - zapewniam, że jest niepodobny ;)
Skoro jednak ludzie mają podobne skojarzenia, to trzeba pociągnąć ten koncept.

witchking PW
24 lutego 2015, 15:52
Cytat:
A mi się cygaro i czapeczka podobają. Kojarzą się z Forge, w przeciwieństwie do łysej czachy.

Otóż to, trzeba jakoś zaznaczyć przynależność do Forge. Oryginalna koncepcja kojarzy mi się z druga wojną światową i uważam, że nawiązania do po prostu tu pasują. Czytając komentarze widzę, że nie jestem odosobniony w tej koncecji.

Cytat:
Trochę za bardzo podobny do Red Skulla z Marvella jak na mój gust

Podobieństwo jest jak najbardziej zamierzone. Właśnie do tej postaci chciałem nawiązać. Patrząc na żywiołaka ognia uważam też, że takie nawiązanie jest na miejscu.

Cytat:
a cyberzombie dawno już nie ma.

Ale będzie w alternatywach.

Cytat:
Walnąłem szkic bohatera Ogra...

Szkic prezentuje się dobrze, jeśli ostateczna wersja się ukaże i będzie tak udana jak koncepcja to na pewno się przyda.

Po paru poprawkach:

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 16:17
A ja wciąż mam wątpliwości co do cygara. Po prostu nie prezentuje się ono dobrze na tle pozostałych portretów. Jest zwyczajnie niepotrzebne, przeszkadza w odbiorze całości i nie pasuje do ogólnie ustalonego klimatu.

A co do ogra... Oto co udało mi się na razie uczynić:


witchking PW
24 lutego 2015, 16:24


Odrobinę zbyt pastelowy (zmniejszyłbym nasycenie) i brak mu szczegółów, szczególnie rzuca mi się tu w oczy płytka. Tło może być bardziej rozmazane, ale to szczegół.

Morglin PW
24 lutego 2015, 16:25
Ładny, ale to bardziej stylistyka H2, niż części trzeciej.

Dopisek:
witchking, na litość, zmniejszyłbym! Nauczyłbyś się to w końcu pisać razem...

AmiDaDeer PW
24 lutego 2015, 16:28
Podejście drugie. Po lewej poprawiona nieco wersja, po prawej - stara.


witchking PW
24 lutego 2015, 16:36
Ciągle brakuje szczegółów. Ćwieki na masce i na skraju zbroi całkowicie Ci znikły przy kolorowaniu. W oryginalnych portretach oczy nie są jednolite. Mają poświatę.

Garett PW
24 lutego 2015, 16:39
@witchking Skoro podobieństwo było zamierzone, to nie mam żadnych żadnych obiekcji. :P W sumie, to nie spodziewałem się, że nazi-lisz dostanie szare oczy, ale świetnie wygląda i jak dla mnie, to wymaga już żadnych poprawek. :>


Co do ogra, to może niech oko zasłonięte płytką będzie czerwone? Poza tym sama płytka mogłaby być lekko pokryta rdzą.
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel