Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 115 - 116 - 117 ... 142 - 143 - 144

Dark Dragon PW
22 lutego 2015, 18:46
IMHO to całkiem ciekawy zabieg fabularny.

Warmonger PW
22 lutego 2015, 18:54
Nie widzę związku między brakiem specjalnej zdolności morale a istnieniem bohaterów-minotaurów.

Brak takiej zdolności można uzasadnić na wiele sposobów, na przykład tym, że minotaury Forge są cyborgami (tudzież mutantami). Po prostu są inne, więc mają inne zdolności. Po co wysnuwać z tego daleko idące wnioski, nie wiem.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 19:09
Choćby i po to, by móc wytłumaczyć obecność Agara w biografii. Do tego pomyśl - dlaczego coś, co z reguły miałoby się słuchać rozkazów i nic więcej, mogłoby być równie dobrze i dowódcą?

Do tego problem z portretem pozostaje wtedy i tak - bo będzie wyglądał on jak zwykły minotaur, nie kreacja czarnoksiężników.

witchking PW
22 lutego 2015, 20:11
Cytat:
zostawić morale bez zmian u minotaurów. Nuda i kicha fabularna.

A czemu to nuda i kicha?

Daractive PW
22 lutego 2015, 20:34
Moim skromnym zdaniem wystarczy czemuś co miało smykałkę do dowodzenia wyprać mózg, tak aby bez zawahania słuchało rozkazów (nie wiem jak tobie, ale mnie genialny taktyk mogący patrzyć na wszystko z perspektywy trzeciej osoby opierając się na chłodnych kalkulacjach jest pomysłem co najmniej ciekawym).

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 20:46
witchking:
A czemu to nuda i kicha?
Oryginalne jednostki mają zawsze wysokie morale. Dlaczego te nagle miałyby mieć tego typu wadę?

Baloq PW
22 lutego 2015, 22:33
Na prośbę Witchkinga zrobiłem parę portretów. Mam nadzieję, że Wam się spodobają i któreś wykorzystacie.

Portrety ludzi:


Portrety nieumarłych:


Portret goga:


Część rysowałem sam od podstaw, część przerabiałem z istniejących artów (większość o tematyce Warhammera 40.000).

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 22:36
Część ludzkich bym wykorzystał, ale nieumarli i gog wyglądają zbyt mało Heroesowo.

Baloq PW
22 lutego 2015, 22:37
Niestety nie mogłem się z umarlakami i gogiem wstrzelić w klimat :/

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 22:51
Z gogiem najlepiej wzorować się na oryginalnych renderach. Niegdyś zrobiłem w ten sposób coś takiego:



Oczywiście nie jest to styl H3, niemniej widać że to gog.

A nieumarłych bym zostawił w spokoju. Przyda się jedynie lisz w szacie typowej dla Agara, może z jakimiś technicznymi elementami.

witchking PW
22 lutego 2015, 22:55


Najbardziej podoba mi się ten portret. Pozwoliłem sobie porównać z oryginałem. Tu zgadza się wielkość twarzy i jej proporcje. Twój portret jest jednak chyba odrobinę za ostry.

W większości portretów postać zwrócona jest wprost na kamerę, proporcje twarzy do ubrania są w miarę stałe a twarz wyraźnie oddziela się od tła. U Ciebie największy problem jest z tym ostatnim, choć twarz często jest też za mała.



Tutaj twarz odrobinę za mała.




Tu odrobinę powiększył bym twarz, choć największym problemem jest zlewanie się z tłem.

Baloq PW
22 lutego 2015, 22:59
Myślałem, że proporcje twarzy do ubrania nie mają aż takiego znaczenia.
Jak będę coś jeszcze dłubał to będę miał te wytyczne na uwadze ;)

Edit: Co do tego gościa w kapturze to chciałem go tak złapać, by było widać rury i mechanizmy na plecach. Nie przejdzie?

Matheo PW
22 lutego 2015, 23:01
Wśród ludzkich portretów zaprezentowanych przez Baloqa, 5 i 6 licząc od lewej wyglądają bardzo dobrze. Tzn wszystkie są bardzo wysokiej jakości ale te dwa chyba nadają się do wykorzystania.

Morglin PW
22 lutego 2015, 23:02


Ojej, "złe proporcje". Szkoda, że przez piętnaście lat nikt na to nie zwrócił uwagi. :P

witchking PW
22 lutego 2015, 23:02
W oryginalnych portretach są pewne różnice w wielkościach twarzy ale to wszystko mieści się w pewnych granicach. Uważam, że w przypadku postaci z kapturem to niestety nie przejdzie.

Postaram Ci się zrobić analizę pozostałych postaci.

@Morglin
Ok, jest jeden wyjątek, ale szukając ogólnego stylu odnosił bym się jednak do pewnego ogólnego schematu. Jeśli uważasz, że któreś z zaprezentowanych portretów są idealne i się nadają to powiedz które.

Baloq PW
22 lutego 2015, 23:06
Według twoich wytycznych ta piątka powinna spokojnie przejść...


witchking PW
22 lutego 2015, 23:07
Oni są najlepsi ale, 1 4 i 5 mają tło do poprawy. W przypadku jedynki światło z tyłu jest za ostre a 4 i 5 za bardzo zlewają się z tłem.

Morglin PW
22 lutego 2015, 23:07
Odnosiłbym*.

Jakoś wszystkie portrety Baloq wydają mi się mało hirołsowe. To chyba kwestia kolorystyki.

Baloq PW
22 lutego 2015, 23:13
Może i kwestia kolorystki, ale i klimatu, gdyż Forge samo w sobie różni się znacząco (takie jest przynajmniej moje zdanie).

Morglin PW
23 lutego 2015, 00:44
To raczej nie to, bo jednostki, ekran miasta czy jakiekolwiek elementy SF w grach Might and Magic mi nigdy nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie, uwielbiam je. :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 115 - 116 - 117 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel