Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 114 - 115 - 116 ... 142 - 143 - 144

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 13:43
1. Minotaury z przyczyn fabularnych nie będą bohaterami. Zwyczajnie nie ma sensu ich wpychać, bo się zrobi istny sajgon rasowy wśród portretów.
2. Portrety Forge nie mogą się opierać o "jakiś oryginalny portret + cybernetyka". Raz że widać od razu w jaki sposób ten portret został zrobiony...
3. ...a dwa - naprawdę można wymyślić coś bardziej kreatywnego niż "Dam mu oko cyborga i będzie bohater Forge".

Ogólnie z ras potrzebujemy:

- ludzi
- deyjańskich goblinów (nieco bardziej humanoidalnych... aczkolwiek wciąż bez źrenic ;P)
- magogów
- ogra
- elfkę
- krasnoluda
- Agara-lisza i Kaleha-goblina.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 13:52
No to najwidoczniej dobrze się nie przyjrzałeś, Hobbicie. Ten Minotaur ma chyba każdą część twarzy czy ubioru przerobioną. Porównaj sobie różnice występujące między innymi bohaterami tej rasy.

Osobiście uważam też, że Minotaury (a przynajmniej jeden) powinny zagościć w Forge jako herosi. Lista ras, którą przedstawiłeś jest tak nazbierana ze wszystkich frakcji, że nie wiem czemu narzekasz na Minotaura znajdującego się przecież w line-upie miasta nawet w oryginalnym projekcie.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 14:06
Bo fabularnie minotaury w Forge są wersją pozbawioną emocji. Dlatego też mają zerowe morale. Jak może dowódcą być coś, co ma po prostu służyć i nie myśleć?

I przyjrzałem się dokładnie - widzę każdy element zaczerpnięty z pozostałych dwóch portretów. Są one zbyt podobne do siebie.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 14:13
Na pewno każdy? No nic, nie będę się o to spierał. Co do fabularnej wizji Minotaurów, to pierwszy raz o niej słyszę i nie jestem do końca przekonany. Czy ta potężna rasa przyszła by sama do Nekromantów aby dać się pozbyć rozumu? To nie są jakieś bardzo naiwne istoty, więc bardziej prawdopodobne wydawałoby mi się, że przybyli do miasta dla zysków i większej siły, a nie jako mięso do eksperymentów naukowych.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 14:15
Minotaury są wytworem Agara. Nie musiały więc przychodzić - zostały one stworzone.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 14:37
Czyli we wszystko zostaje wplątany Agar. Myślałem, że będzie to raczej postać będąca mrugnięciem oka w stronę starszych Heroesów. Widzę jednak, że twoja wizja fabularna Forge jest dość rewolucyjna względem oryginalnych, prostszych założeń. Nawet jednak w takiej sytuacji można wyjaśnić pojawienie się Minotaura w szeregach bohaterów. Wydaje mi się też, że Gogi nie powinny pełnić roli bohaterów. Jak dla mnie te istoty nigdy nie wydawały się zbyt inteligentne a ich kolorystyka może zwiększać wrażenie tygla rasowego wśród bohaterów.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 14:56
Minotaury w porządku, ale gogi nie? Dziwna logika.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 15:34
Przecież ty sądzisz, że jako bohaterowie mogą być Ogry, Gogi, Gobliny, a nawet Elfka i Krasnolud, lecz to akurat Minotaury wylatują, bo obmyśliłeś sobie, że są pozbawione rozumu przez Agara (wątek całkowicie przez ciebie dodany). Ja sądzę, że Minotaury powinny się pojawić, bo pasują do reszty (nawet oryginalnie miały być w line-upie miasta) i w Lochu pełniły funkcje bohaterów, a takie Gogi w tej roli, to ponownie twój pomysł i o ile jeszcze jako jednostki, dzięki futurystycznemu wyposażeniu pasują kolorystycznie do reszty, to nie odznaczyły się one nigdy inteligencją, a ich portrety zważając na ich kolor skóry (będący w kolorystyce Inferno) będą odstawać od np. takich Cyborgów, Goblinów, czy Ogrów. Nie rozumiem po co odbierać Minotaurom funkcję bohaterów i nadawać ją takim istotom jak Gogi, sprzeciwiając się dzięki temu pojawieniu się Minotaurów, bo przecież będzie za dużo ras, gdyż mamy np. Gogi ;P.

Warmonger PW
22 lutego 2015, 15:37
Zgadzam się z Sowerem. Minotaury pasują pod względem zarówno stylistycznym jak i fabularnym.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 15:48
Krótko: obmyśliłem sobie, że minotaury w Forge są bezrozumne, bo inaczej bezsensem byłby ich brak zdolności zawsze pozytywnego morale. To nie jest moje widzimisię, pracowałem nad tym bardzo długo, by wszystko miało sens. A gogi są inteligentnymi stworzeniami, bo inaczej nie możemy założyć, że mogą bez problemu korzystać z technologii Kuźni. Dlatego wprowadzenie ich jako bohaterów jest wręcz kluczowe dla fabuły.

Poza tym Twój portret zwyczajnie mi się nie podoba. :P

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 17:43
No to może czas usunąć tę cechę u Minotaurów. Czy musimy przekształcać fabułę tylko dla tego, że gdzieś tam się coś nie zgadza w balansie gry? Przecież gra nie musi mieć idealnego balansu (HoMM nigdy go nie miał), aby grało się świetnie. Co do Gogów to nie muszą one być specjalnie inteligentne, aby korzystać z broni. Przecież one nie muszą wiedzieć z jakiej technologii ona korzysta. Powiedziano im, że "tu trzeba wcisnąć", a "tym celować we wroga" i gotowi żołnierze. Zwracam jednak uwagę, że jest to tylko jeden z powodów, dla których nie powinny one być bohaterami. Poza tym zwracam uwagę na ich kolorystykę i na to, że zastępują miejsce bardziej klasycznej rasie pasującej stylistycznie (mam tu na myśli Minotaury). Co do tego, że nie podoba ci się wykonany przeze mnie portret, to jest to akurat najmniejszy problem. Ja portret mogę jeszcze jakoś przerobić, tyle że sugerujesz abym go nie poprawiał bo w Forge i tak nie wyląduje, gdyż kłóci się to z twoją specyficzną wizją tego miasta.

Ps. To że pracowałeś nad tym bardzo długo, to nie jest dla mnie argument. A ja ile pracuję nad Forge? To już ponad cztery lata, i prawie wszystkie pierwotne grafiki na których bazował projekt Witcha, w którym przejąłeś ster były wykonane, lub chociaż obrobione przez moją starą grupę (gdzie większość pracy nad grafikami wykonałem ja). Wśród nowych grafik też mam ogromny wkład. Pamiętaj, że skoro zajmujesz się już sprawami fabularnymi to pomyśl o innych chcących zagrać tym miastem, a nie wyłącznie o własnych zachciankach. Już i tak miasto ewoluowało znacznie ze względu na twoje poglądy.

Edit: Nieco zmieniona wersja po prawej i dla porównania, wcześniejsza po lewej:

witchking PW
22 lutego 2015, 18:07
@Hobbit
Choć pamiętam rozmowę o minotaurach to nie przypominam sobie co do nich ostatecznej decyzji. Na ten moment planuje akceptować każdy sensowny portret, a ten wykonany jest ładnie. Jeśli będziemy mieli ich nadmiar to wrócimy do rozmyślań.


@Sower
Portret minotaura prezentuje się dobrze. Na ten moment go akceptuję. Gdy będziemy mieli większy wybór to wrócimy do rozmyślania nad fabułą.


Tymczasem jak idzie Ci cewka? Zbliża się ku ukończeniu czy mam zabrać się za obrabianie tej oryginalnej?

By nie było zamieszania to proszę wszelkie pomysły od tego momenty kierować do mnie. A oficjalne stanowisko wygłaszać dopiero po mojej akceptacji. Wszystko inne jest prywatnym zdaniem i pomysłem członków zespołu.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 18:18
Co do cewki to jeśli nie masz nic do roboty, to możesz pracować w tym temacie we własnym zakresie. Osobiście nie jestem pewien, czy efekt jaki uzyskam ostatecznie będzie na tyle dobry by go zaakceptować, więc warto mieć alternatywę. Aktualnie prace wstrzymałem, aż najdzie mnie wena i pomysł jak to ostatecznie wymodelować (mówię tu już nie tylko o samej ręce, którą też muszę dopracować, ale i o elementach pobocznych).

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 18:19
Sower, nie rozumiesz. Fabuła jest podpasowana pod brak zdolności zawsze pozytywnego morale, bo ta zdolność byłaby niezbalansowaną i nudną kalką z oryginalnych minotaurów. Fabuła jest napisana pod grę, nie na odwrót, ale musimy być wobec niej konsekwentni.

Witch, możesz akceptować sobie co chcesz, ale nie zamierzam zmieniać fabularnego rysu frakcji tylko dlatego, że brakuje nam jakichś grafik i musimy przyjmować byle co. Nie będę zmieniał całego rysopisu frakcji, bo mamy jakiś portret i komuś się podoba. Ja go zwyczajnie odrzucam. I będę mieć gdzieś, że reszta fabuły będzie niespójna, bo Wy sobie upragnęliście badziewnego minotaura na bohatera - zwyczajnie zamierzam istnienie tego bohatera ignorować.

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 18:26
Rozumiem, że jest to twój kolejny krok w myśl zasady "zrobię po swojemu i możecie mi na kant dupy naskoczyć". Zrozum Hobbicie, że już któryś raz z rzędu coś nie podoba się tylko tobie i na przekór innym idziesz w zaparte. Od kiedy to ty decydujesz o tym jaki kształt ma mieć ten projekt? Kto nadał ci taką władzę? Dawnym projektem kierowałem ja, a nowym kieruje Witch. Nie rozumiem dla czego ty tak się rządzisz i mówisz o tym projekcie jakby należał tylko do ciebie.

witchking PW
22 lutego 2015, 18:27
@Hobbit
Nie ma sprawy, zaznaczam tylko, że jest to Twoja opinia a nie decyzja zespołu. Nie lubię podkreślać tego, że póki co jeszcze jestem liderem tego projektu, ale warto tu nadmienić, że pewne kwestie są głosem w dyskusji, a nie ostateczną decyzją.

W kwestii lotniska przyznałem Ci rację, choć miałem inne zdanie, ale pod wpływem innych opinii przemyślałem kwestie. Proponuje to samo z Twojej strony w sprawie minotaurów, przemyśl i wrócimy do tematu.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 18:30
Ponownie: decyzja w sprawie minotaurów zapadła ze względu na BALANS. Nie widzę możliwości kompromisu w tej sprawie, a że konsekwencja jest bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza, racja stoi po mojej stronie, chyba że ktoś wymyśli jakiś inny pomysł ewentualnie zniszczy cały projekt.

Szanuję zdanie innych członków zespołu, nie może jednak opierać się ono o dyktaturę większości.

Saki PW
22 lutego 2015, 18:34
Czy mozna wplynac na morale minotaurow? Czy zawsze bedzie ono na neutralnym poziomie?

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 18:35
Ale ty wprowadzasz własną dyktaturę twierdząc, że robisz najlepiej jak się da i ty ignorujesz zdanie innych. Na pewno jest możliwość pozostawienia Minotaurom standardowe morale i mimo to zbalansowania jakoś tej jednostki. Jednak tak jak pisałem, Heroes nigdy nie był i nie będzie idealnie zbalansowany.

AmiDaDeer PW
22 lutego 2015, 18:43
Są trzy opcje:

- zostawić morale bez zmian u minotaurów. Nuda i kicha fabularna.
- dać morale pozytywne minotaurom. Konsekwencja jest, ale też nuda i na dodatek IMBA. Te jednostki już są bardzo potężne.
- usunąć minotaurom w ogóle morale. Pomysł obecnie realizowany i fabularnie uzasadniony, problemem jest ten jeden portret.

Naprawdę uważacie, że trzecia opcja jest najgorsza?
strona: 1 - 2 - 3 ... 114 - 115 - 116 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel