Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 113 - 114 - 115 ... 142 - 143 - 144

witchking PW
20 lutego 2015, 18:27
Po kilku poprawkach obok oryginalnych bohaterów:


Są to zęby, ale taki już urok homm, że nie wszystko widać bo rozdzielczość zbyt mała.

Matheo PW
20 lutego 2015, 20:13
Bardzo dobry portret. Robi wrażenie ;)

Drwal PW
20 lutego 2015, 22:24
Według mnie w porządku, trzyma klimat H3.

Tarnoob PW
21 lutego 2015, 10:48
Ślicznie – pasuje do futuryzmu, ale jednocześnie nie narzuca się z nim – bo to oko albo „kaganiec” można też wy­tłu­ma­czyć inaczej, w ramach fantasy, np. przez magię i protezy od jakichś szalonych czarnoksiężników lub ne­k­ro­man­tów.

Można by już się zastanawiać nad fabułą i biografiami bohaterów – tylko bez jakichś odchyłów jak wsteczna podróż w czasie przez Tarnuma, o czym ponoć spekulował zespół HotA.

Dobrze jest się najpierw zastanowić nad źródłami imion. Czy to ma być mitologia? Nawet w „Matriksie” były na­wią­za­nia do tego: Morfeusz, Nabuchodonozor, itp., co widać w kodach do H3 SoD. Nawet Kastor to nazwa an­tycz­ne­go bożka lub herosa i gwiazdy. Jej bliskim towarzyszem na niebie jest chyba Polluks i można by to wykorzystać. Polluks kojarzy się trochę z nazwą polskiej firmy od oświetlenia albo mebli, no ale co zrobisz. :-P

Polluks mógłby być takim „rywalem” czy „szarą eminencją” Kastora – bardzo zaufany, ale potajemnie szpiegujący go dla Archibalda, o tak, to by bardzo pasowało.

Inne imiona mogłyby być jakimś słusznym hołdem dla twórców Heroes III/MM7 i ich wiernych fanów:
Zielevitz – wiadomo, dla uczczenia tego wielkiego Polaka i członka JB oraz Heroes Community
Rodnamok – odwrócenie „Komandor”, na cześć don_komandorra, który ruszył projekt Forge po zastoju – i mógł być też jakąś inspiracją czy motywacją dla grupy polskiej
Rust – to nawiązanie do Acida, którego ulubionym smokiem jest rdzawy i właśnie z myślą o nim wziął na Heroes Community nick „Acid Dragon”. ;-) Acid oprócz zbudowania KG przecież wytrzasnął grafiki oryginalnego ekranu mia­s­ta Forge. Rdza pasuje też do klimatów Forge – bardziej tego oryginalnego cyberpunkowego niż tajemniczego polskiego, ale mimo wszystko tak. Rdzawe smoki to też jedna z ikon dodatku AB.
Dr Fulton – na cześć Grega Fultona, głównego projektanta gry, który dostał mniej uznania czy sławy niż Jon Van Caneghem albo David Mullich

Podsuwajcie dalsze propozycje. Mamy już pięciu bohaterów – a całe miasto liczy przeważnie szesnastu.

witchking PW
21 lutego 2015, 11:24
Cytat:
Inne imiona mogłyby być jakimś słusznym hołdem dla twórców Heroes III/MM7 i ich wiernych fanów:
- Zielevitz - wiadomo, dla uczczenia tego wielkiego Polaka i członka JB oraz Heroes Community
- Rodnamok - odwrócenie "Komandor", na cześć don_komandorra, który ruszył projekt Forge po zastoju - i mógł być też jakąś inspiracją czy motywacją dla grupy polskiej
- Rust - to nawiązanie do Acida, którego ulubionym smokiem jest rdzawy i właśnie z myślą o nim wziął na Heroes Community nick "Acid Dragon". ;-) Acid oprócz zbudowania KG przecież wytrzasnął grafiki oryginalnego ekranu miasta Forge. Rdza pasuje też do klimatów Forge - bardziej tego oryginalnego cyberpunkowego niż tajemniczego polskiego, ale mimo wszystko tak. Rdzawe smoki to też jedna z ikon dodatku AB.
- Dr Fulton - na cześć Grega Fultona, głównego projektanta gry, który dostał mniej uznania czy sławy niż Jon Van Caneghem albo David Mullich

Jeśli upamiętniać kogoś to tylko osoby biorące bezpośrednio udział w tworzeniu moda. Na ten moment dostałem pomoc od konkretnych osób i to im chce dziękować i ich pracę upamiętnić. Owszem szanuję ludzi których wymieniłeś, ale nie widzę powodów by nazywać od nich bohaterów tego właśnie dodatku. Większość ludzi i tak nie kuma które Forge kto robi, p co bardziej mieszać.

Planuje czerpać imiona bohaterów z klasyków SF. Cyberiada, Fundacja, Łowca Androidów to pozycje do których moim zdaniem warto nawiązywać.

AmiDaDeer PW
21 lutego 2015, 14:02
Aktualna lista imion (może ulec zmianie, a nawet wielu zmianom!):

Jonathan, Kaleh, Polestar, Flamius, Zhora, Tyrrel, Deckard, Lily, Seldon, Vee, Albino, Marchette, Agar, Blazia, Daneel, Sheik.

Nawiązań tutaj jest całkiem sporo i to z różnych źródeł, acz niektóre to zwykłe "randomy". :P

Garett PW
21 lutego 2015, 14:11
@Hobbit Skoro jest Kaleh, to może by tak dać jeszcze Pilidaka? :P Wrzucenie Agara to fajny pomysł, może oprócz niego dodać jeszcze Clankera? Z tego co pamiętam, to nekromanci go wskrzesili jako lisza żeby im pomagał.
Przy okazji, czy można wiedzieć, dlaczego zdecydowaliście się nie robić bohaterów z Kastora i jego wesołej gromadki?

AmiDaDeer PW
21 lutego 2015, 14:14
Kaleh został awansowany, a Pilidak nie - dlatego tylko ten pierwszy jest bohaterem. :P Clanker byłby już przerostem treści, zresztą Agar jest o wiele bardziej rozpoznawalny.

Kastore prawdopodobnie będzie bohaterem kampanijnym, może u boku kogoś z jego radosnej gromadki. Ale obecnie nie planujemy żadnych bohaterów kampanijnych ze względu na limity VCMI.

J. M. Sower PW
21 lutego 2015, 15:03
Hmm, oto moje małe spostrzeżenia i uwagi:
Jonathan - jak dla mnie zbyt proste i zwyczajne
Kaleh - miło go tu widzieć ;P
Polestar - coś mi nie pasi, może Polestron, Palastrin, Pilestor, sam nie wiem ;P
Flamius - też bym jakoś przekształcił bo za prosto brzmi biorąc pod uwagę, że zna się troszkę angielski, ale nie mam pomysłu na zmianę
Zhora - no nie wiem, może Zhoara
Tyrrel - no dobra, może być ;p
Deckard - kojarzy mi się z lekiem Polocard ;P, może Deckhorn, Deckerl lub coś w tym rodzaju
Lily - chyba za słodko jak na Forge, ale mogę mieć spaczony gust ;P
Shel... ekhm, Seldon - może Selter, albo Selther
Vee - może być
Albino - odrzuca mnie to pierwsze skojarzenie z albinosem, może chociaż Albio od Albionu? W sumie, to jak by nie patrzeć, to pochodzenie słowa te samo ;P.
Marchette - może Merchent, lub Menkent
Agar - do przyjęcia
Blazia - trochę zbyt prosto jak dla mnie, ale nie mam na to pomysłu
Daneel - ujdzie ;P
Sheik - kojarzy mi się arabski Szejk lub taki owocowy ;P
Osobiście proponuję Fernon, Antares, Deneb, Sargas, Izar.

Ps. Co do imion składających hołd, to jestem przeciwny, a w szczególności co do osób zza wschodnich kresów ;P. Nie mają oni tam w większości dla nas szacunku. Skłonny byłbym jedynie jakoś dorzucić pana Fultona. W końcu to ktoś kogo warto uwiecznić ;P. Co do wkręcania nas, czyli twórców, to wydaje mi się, że zbyt ucierpiałby na tym klimat no i mi osobiście wystarczy notka, że byłem jednym z twórców moda ;D.

AmiDaDeer PW
21 lutego 2015, 15:05
Te, do których masz zastrzeżenia i próbujesz je zmienić, są właśnie nawiązaniami do innych źródeł. ;P Może poza jednym lub dwoma.

Poza tym - Agar do przyjęcia? Agara przyjmujemy z otwartymi ramionami!

Ogólnie to proponuję porównywać te imiona z imionami z oryginalnego H3. One nie były w oryginale wcale jakieś wykwintne czy bardzo rozbudowane, a często zdarzały się imiona bardzo proste.

J. M. Sower PW
21 lutego 2015, 15:11
Ok, to tylko moje osobiste sugestie. Cieszyłbym się jednak jeśli coś z moich pomysłów znalazło by uznanie ;).

Warmonger PW
21 lutego 2015, 16:37
Cytat:
Lily - chyba za słodko jak na Forge, ale mogę mieć spaczony gust ;P
Lily to dobre imię dla dziewczynki zbierającej kwiatki, do Forge nie pasuje. Może być Tina ;)

Tarnoob PW
21 lutego 2015, 16:48
Hobbicie, możesz wyjaśnić do czego nawiązują te imiona – oprócz oczywistych, czyli Kaleh z intro MM7 i Seldon od Sheldona Coopera z 'Big Bang Theory’? Swoją drogą to powiem, że w mieście mojej uczelni jeden z budynków reprezentacyjnych się nazywa 'Sheldonian Theatre’ i teraz przez ten serial pojawiły się śmieszne skojarzenia z nim. :-P

Clankera mimo wszystko bym dał. Wyeksploatujmy potencjał fabularny zostawiony przez NWC. Może być od bie­dy bohaterem kampanijnym. Pilitak niech będzie jakoś wspominany, np. w biografii Kaleha lub innego hirka albo w tekstach kampanijnych – tak jak sędzia Sleen jest wspominany w tekstach kampanii AB.

Pojawia się też inny temat – specjalności. Mamy już chyba wszyscy dość bohaterów specjalizujących się ciągle w tych samych umiejętnościach i czarach albo ewentualnie surowcu. Pora przynajmniej na lekkie odświeżenie.
– Pięciu lub sześciu bohaterów może się specjalizować w jednostkach – wiadomo. Pozostaje pytanie, czy reguły specjalności mają być takie jak u większości bohaterów – tzn. atak i obrona będą rosły z poziomem hirka – czy jak u części bohaterów Wrót Żywiołów, gdzie premia jest stała.
– Zostaje jeszcze dziesięciu–jedenastu bohaterów. Każdy może się specjalizować w jednej z prawie 30 u­mie­ję­t­no­ś­ci drugorzędnych lub w jednym z prawie 70 zaklęć. To ogrom możliwości i w sumie twórcy HoMM3 nie do końca to wykorzystali, dając duplikujące się specjalności – np. mnóstwo jest hirków od balisty, logistyki, itd. Zadanie jest o tyle ułatwione, że raczej odpadają specjalizacje np. w talencie magicznym.
– Można by pokombinować, tak jak to robił nieco WoG. Co szkodzi bohaterowi się specjalizować np. w artefaktach albo w budowlach na mapie?

witchking PW
21 lutego 2015, 16:51
Seldon:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hari_Seldon

Daneel
http://pl.wikipedia.org/wiki/R._Daneel_Olivaw

Tarnoob PW
21 lutego 2015, 17:02
Widać Asimova – o którym nie mam pojęcia oprócz tego, że jest znany. W sumie to chyba „wszyscy”, czyli po­wy­żej 90 proc. populacji zna go z tego, że jest – tak jak wielu sławnych ludzi.

Można by też nawiązać do innej klasyki sci-fi, jak „Frankenstein” Shelley (heheszki, mam to na półce), Joules Verne, „Wojna światów” Wellsa, w Polsce Lem, i tak dalej.


Degraf PW
21 lutego 2015, 17:07
A jak szacujecie progres rozwoju swoich prac?

witchking PW
21 lutego 2015, 18:11
Asimov to autor trzech praw robotyki. Z tego chyba jest najbardziej znany.

Jeśli chodzi o progres prac to może napiszę czego nam brakuje:
-ustawienia kilku modeli
-ramek dla budynków na ekranie miasta (jeśli ktoś jest chętny by pomóc to serdecznie zapraszam)
-portretów (tutaj też przyjmę pomoc)
-paru poprawek w implementacji
-prawdopodobnie będzie trzeba poprawić jeszcze kilka grafik i balans, ale to dopiero po testach w grze.

AmiDaDeer PW
21 lutego 2015, 21:08
Tarnoob:
Wyeksploatujmy potencjał fabularny zostawiony przez NWC.
A powiedz mi ilu bohaterów kampanijnych z HoMM pojawiło się również w MM?

J. M. Sower PW
22 lutego 2015, 13:37
Fajny ten portret cyborga. Natchnęło mnie by też coś zrobić. Co wy na takiego Minotaura? Dorzuciłem dwóch oryginalnych dla porównania.

Baloq PW
22 lutego 2015, 13:40
Widzę, że praca wre ;)
Minotaur przedni, szkoda nie wykorzystać.
W wolnej chwili może podrzucę Wam i swoje portrety, tylko powiedźcie, w jakich rasach mam się obracać, bo niezbyt znam fluff Forge (szczerze mówiąc to nigdy się nim nie interesowałem bo nie bardzo mi pasuje to miasto), ale w formie czysto artystycznej mogę pomóc
strona: 1 - 2 - 3 ... 113 - 114 - 115 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel