Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 107 - 108 - 109 ... 142 - 143 - 144

Matheo PW
27 stycznia 2015, 10:06
Niech pas startowy będzie elementem dekoracji któregoś budynku. Obecnie jest zbyt wyeksponowany i zbyt jasny. Ściek mógłby zapełnić puste miejsca. Fajnie to wyglądało.

Degraf PW
27 stycznia 2015, 10:54
Podstawowe pytanie - do czego ma być to lotnisko? Jak pisał Hobbit, Minosy nie potrzebują go do startowania. Może udałoby się zaskryptować to jako budynek specjalny, że bohater odwiedzający na dwie tury cechę jakby nosił "Skrzydła Anioła", albo jako budynek w obronie miasta, że co X tur obrona może w losowym miejscu uderzyć kulą ognia (a kiedy ma artylerię/balistykę to może kontrolować gdzie uderzać nią).

Jeżeli to ma być tylko ozdobnik to metalowe elementy na żyletki a reszta do piachu.

witchking PW
27 stycznia 2015, 18:40
Ankieta z ekranami miast Forge pokazała mi, że może jednak warto wrócić do korzeni i jeszcze raz przyjrzeć się ekranowi miasta który miał się pierwotnie pojawić w Forge. Wiem, że nie został on skończony itd. Moim zdaniem stał się jednak symbolem. Stąd chce do niego nawiązywać i raczej poprawiać niż całkiem zmieniać. Zastanawiałem się czy całkiem do niego nie wrócić (to załatwiło by wiele problemów), ale szkoda mi ogromu naszej pracy, zresztą trudno było by do niego wrzucić milicje i pijawki które wydają mi się największym sukcesem naszej koncepcji.

Lotnisko oczywiście było by siedliskiem minotaurów i choć chętnie wysłucham wszystkich argumentów w tej kwestii oraz propozycji to postanawiam sobie zostawić podjęcie ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Chciałbym usłyszeć też głos zwolenników tradycyjnego ekranu Forge (w ankiecie trochę ich było), co myślicie o pójściu w tym kierunku?

Poniżej udostępniam tło miasta. Jeśli ktoś ma ochotę rozmieścić na nim budynki albo je poprawić to proszę bardzo.


Cytat:
Niech pas startowy będzie elementem dekoracji któregoś budynku. Obecnie jest zbyt wyeksponowany i zbyt jasny. Ściek mógłby zapełnić puste miejsca. Fajnie to wyglądało.

Nie wiem o co Ci chodzi. Pokaż to, narysuj choć by schematycznie. Taki prosty rysunek pomaga zestawić fantazje z rzeczywistością i ułatwia zrozumienie się. Dodam też, że często oszczędza sporo mojego czasu którego mam niestety ostatnio bardzo mało (widać to zresztą po obecnym tempie rozwoju Forge które bardzo zwolniło).

MinosKing PW
27 stycznia 2015, 21:21
No nawet interesujące tło miasta, powiem szczerze że bardzo mi się podoba;) zaś co do lotniska wydaje mi się że mam drobny pomysł.

A co byś Witchking powiedział by wykorzystać je jako ostatni element rozbudowy Kapitolu? Oczywiście jak ktoś to wcześniej ujął w formie dekoracji:]

Lub pomysł numer dwa czyli jako element jakiegoś budynku specjalnego np. zwiększający przyrost Kanonierów o +2 ? Bądź Podniebnych Rycerzy o +1, hm albo jako budynek dający np. + 1 do Mocy dla bohaterów. Ale nie jestem pewien czy by on przeszedł:? Oczywiście to tylko luźne sugestie i każdy nowy ciekawy pomysł na wykorzystanie go mógł by być dobry.

Można też zrobić drobną ankietę na temat lotniska do czego by je wykorzystać czy np. A) Jako element dekoracyjny jakiegoś budynku, B) Jako budynek specjalny dla którejś z jednostek, C) Jako jakiś budynek specjalny zwiększający jedną z umiejętności bohatera np. + 1 do Mocy, czy D) Nie wykorzystywanie tego budynku w żadnym celu bądź usunięcie go z tła miasta. Co o tym sądzisz?

witchking PW
27 stycznia 2015, 21:31
Proszę nie zwracać uwagi na niedoróbki. Ekran sklejony na szybko by przedstawić ogólny koncept u przede wszystkim rozstawienie budynków. Co o tym myślicie?


Pomost to oczywiście port dla łodzi podwodnej, pojawi się też tam budynek, ale jeszcze nie został wymodelowany.

Warmonger PW
27 stycznia 2015, 21:58
Moje sugestie:


Obiekty po lewej za bardzo zbite. Poza tym trzeba wyrównać perspektywę, wszystkie budynki powinny być idealnie wypoziomowane i raczej skierowane w jedną stronę.

witchking PW
27 stycznia 2015, 22:06
Dzięki Warmonger właśnie takie sugestie lubię najbardziej. Rysunek, kilka strzałek i od razu widać co autor ma na myśli.

Daractive PW
27 stycznia 2015, 22:46
Pobawiłbym się trochę z wodą w stoczni, ponieważ moim skromnym zdaniem jest z lekka sztuczna (nie mówię o modelu, chodzi mi o za duży kontrast między cieniem skałki a oświetloną częścią tafli).
(No chyba że jest to uwzględniane w zakresie "niedoróbek". W takim układzie z góry przepraszam.)

Nephretes PW
27 stycznia 2015, 23:51
Moje sugestie:

Woda faktycznie jest sztuczna, przede wszystkim kwestia odbicia, tak samo ciecz z rury nie pasuje do niej i nie widac efektu, że do niej wpada (ale to jak sądzę w późniejszym etapie)

Rozłożenie budynków generalnie w porządku, ale na przyszłość będzie trzeba skasować główny mankament poprzedniego ekranu, czyli światła i ich moc.

Ponadto na mój gust Graal powinien znajdowac się w innym miejscu perspektywicznie, teraz jest na linii zamku.

Mówiąc zaś o zamku: piramida musi być mniejsza, albo przesunięta do przodu, bo teraz przez to zamek jest słabo widoczny.

Życzę powodzenia z ukończeniem :)

Matheo PW
28 stycznia 2015, 00:46
Nie jestem w stanie stworzyć szkicu koncepcyjnego. Ogólnie chciałem zaproponować, aby lotnisko pełniło funkcję dekoracji. Zamiast być siedliskiem, mogłoby być elementem innego budynku.

Przykładowo, pas startowy mógłby się znajdować przy siedlisku Minotaurów. Ewentualnie jak proponował ktoś inny, przy Kapitolu.

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2015, 02:15
Bajoro bardziej na środek, by przesunąć siedlisko minotaurów niżej. Lotnisko bojkotuję, na jego wywalenie nikt nie narzekał. Teren jest zbyt płaski, przydałyby się jakieś skarpy, może dekoracje.

MinosKing PW
28 stycznia 2015, 09:41
Co do Piramidy to faktycznie troszkę za wiele zasłania np. budynki w Zamku praktycznie wszystkie są dobrze widoczne, może mógł byś spróbować iść tym tropem?

http://heroes3towns.com/?town=castle&page=buildings

No może gildia magów troszeczkę zasłania jedną z wież Zamku, no i Arena Walk lekko zasłania wejście do Stajni. No ale jak dobrze widać to wszystkie budynki mają swoje odpowiednio dopasowane proporcje np. Wieża Gryfów stojąca na skale wydaje się większa, <można by coś podobnego zrobić np. z Graalem w Forge> Arena Walk zaś jest tak ustawiona by nie zasłaniała za wiele i jest dość dobrze widoczna w Mieście.

Oczywiście to wszystko co podałem wyżej to tylko przykłady jak i drobne sugestie;)

witchking PW
28 stycznia 2015, 23:27
Tło po przeróbkach Mitlandiego:


Naniosłem kilka zmian:

MinosKing PW
29 stycznia 2015, 18:40
Hm widzę że zmiany są niewielkie:D a mógł byś podpowiedzieć jakie to zmiany bo zauważyłem tylko jeziorko czy jest coś więcej poza nim?

Bo jestem troszkę zmęczony i nie widzę większej różnicy :c

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2015, 18:58
Ładne, ale niestety niedociągnięcia przy górnej krawędzi rzucają się w oczy.

mitlandy PW
29 stycznia 2015, 19:15
Hobbit to będzie poprawianie ponieważ gdy to robiłem miałem drobne komplikacje z gimpem.

Dren PW
30 stycznia 2015, 00:23
Co to jest za rzecz w tym górnym prawym rogu?

MinosKing PW
30 stycznia 2015, 09:44
Ta rzecz w górnym prawym rogu to prawdopodobnie jakaś skała:d

Dren PW
30 stycznia 2015, 21:08
Niemniej trochę dziwnie wygląda ta skała czyż nie?

MinosKing PW
30 stycznia 2015, 22:40
Hm mi osobiście przypomina ona jakby jakąś niewielką grotę, ale pewnie to tylko moje wrażenie :d

W każdym razie inaczej jej opisać nie potrafię, nie wiem co przez nią ma na myśli autor ekranu miasta ukazując ją na screenie, ale nie tylko na tym screenie ją widać na poprzednich też nawet tych z rozbudową miasta czy to przypadek:?
strona: 1 - 2 - 3 ... 107 - 108 - 109 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel