Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 142 - 143 - 144

Degraf PW
28 grudnia 2014, 19:19
Cytat:
Mam CAŁKOWITE PRWAO TAK MYŚLEĆ !

Nie, nie i po sto kroćset NIE! Idź na nauki ścisłe i pojedź tym tekstem a dostaniesz wilczy bilet. Neutrin nie widziałeś, fotonów z laserów też nie widziałeś, jak wirus zabiera informacje genetyczne od martwych bakterii (i odwrotnie) też nie widziałeś, zmian w sieci krystalicznej podczas spawania nie widziałeś itd. Ale jak strzelisz, że dla Ciebie neutrino to słoniowy bożek umożliwiający spawanie to poważnie potraktowany nie będziesz, a jak jeszcze na krytykę odpowiesz "Mam CAŁKOWITE PRWAO TAK MYŚLEĆ !!!111oneoneone" to już kop permanentny...

Niewiedza, ignorancja, olewactwo itd. nie dają Ci prawa do niczego.

GRYFFF PW
28 grudnia 2014, 19:27
Clean cynicism :P
@Hobbit- Przestań cwaniakować, lubisz się kłócić ?. Zwróciłem Ci uwagę..uważaj co piszesz ( jesteś tu strażnikiem..ok, ale szanuj ludzi ), to było świadome wyzwanie od kretynów.. Ja jestem opanowany na tyle by tego nie pisać.
Nie wmawiaj mi teraz, że nie wyjaśniałem czemu moje pomysły miały by nie być dobre. Nie podobają Ci się, ok.

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 19:37
GRYFFF:
Przestań cwaniakować, lubisz się kłócić ?
Powiedział ten, który wciąż pisze w tym temacie.

GRYFFF:
Zwróciłem Ci uwagę..uważaj co piszesz ( jesteś tu strażnikiem..ok, ale szanuj ludzi ), to było świadome wyzwanie od kretynów..
Napisałem Ci już, dlaczego nie było to "świadome wyzwanie od kretynów". Przykro mi jeśli tak to odebrałeś i mogę za to co najwyżej przeprosić, ale moje intencje wciąż były zupełnie inne i będę się ich trzymać.

GRYFFF:
Ja jestem opanowany na tyle by tego nie pisać.
Ale nie na tyle opanowany, by pisać zwykłe ataki na innych użytkowników.

GRYFFF:
Nie wmawiaj mi teraz, że nie wyjaśniałem czemu moje pomysły miały by nie być dobre.
Zatem gdzie te wyjaśnienia?

Gravius PW
28 grudnia 2014, 22:36
Nie ma mowy o domysłach, że golem jest robotem - na jednym z filmików kampanii magowie wykuwają je ze skały (zero montowania, zero skręcania elementów - zupełnie nic, co mogłoby wskazywać na powszechnie przyjętą wizję robota). Czy jest to dostateczny argument by zakończyć tę bezsensowną dyskusję?

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 23:00
Obawiam się, że GRYFFF w kampanię się nie zagłębiał.

gold dragon PW
29 grudnia 2014, 01:04
Degraf:
Cytat:
Mam CAŁKOWITE PRWAO TAK MYŚLEĆ !
Nie, nie i po sto kroćset NIE! Idź na nauki ścisłe i pojedź tym tekstem a dostaniesz wilczy bilet.

Pozwolę sobie się nie zgodzić, choć może to lekkie odstępstwo od meritum dyskusji (ale nie mogę tego przepatrzeć).

GRYFF ma jak najbardziej prawo tak myśleć. Inną rzeczą jest, że jeżeli chce aby jego poglądy zyskały zwolenników powinien poprzeć je właściwymi argumentami, inaczej zostaną po prostu odrzucone lub wyśmiane.

To tyle jeżeli chodzi o nauki ścisłe.

Natomiast twoje przykłady są kompletnie nietrafione bo na podane tu zjawiska mamy dowody, które raczej trudno nawet podważyć, a dyskusja toczy się na temat co najmniej abstrakcyjny. Dopiero Gravius wniósł cokolwiek do tej dyskusji aby uznać ją za mającą coś wspólnego z nauką.
Co więcej, nawet w tzw. naukach ścisłych stawiano nieraz kompletnie, wtedy wydawało się, bzdurne tezy, które po długich latach okazywały się prawdziwe.

Tak więc ważne jest prawo do własnych poglądów w poznawaniu struktury świata, nawet nieszablonowych czy "idiotycznych".

Natomiast żeby wnieść coś to dyskusji...

Faktycznie, w kampanii RoE (chyba Odrodzenie?) są wykuwane ze skały golemy, wszak wcale nie ma gwarancji czy to nie jest jakaś pierwsza faza konstrukcyjna np. pozyskiwania obudowy (czy coś). W dodatku żelaznego golema ze skały już nie wykujesz, czyli ten musiał być składany.

Moim zdaniem HIII po prostu przekazuje nam za mało informacji na ten temat, aby coś wnioskować z pewnością.

Crystal Dragon PW
29 grudnia 2014, 02:06
Widzę, że cała dyskusja sprowadza się do tego, co to golem. Sugeruję natychmiast zakończyć ten bezsensowny spór, zwłaszcza, że każda ze stron upiera się przy swoim. W końcu dojdzie do tego, że wszyscy będą się spierać, czy robot żyje:P

Jednak gwoli wyjaśnienia, Gold Dragon ma rację - nie jesteśmy i nie będziemy w stanie się dowiedzieć, jak były konstruowane golemy. Podkreślę też, że każdy rodzaj golema (żelazny, złoty) budowany jest inaczej i ma inne etapy budowy. Przykładowo gdy kamienny golem się rozpada, nie widać nieczego poza kamieniem, z którego był zbudowany. Dodając do trgo cutscenkę z kampanii RoE łatwo można stwierdzić, że owy golem jest w całości z kamienia (chyba nie muszę dodować, że o wnętrzu też mówię). Żelazny zaś, widoczne jest, że jego obudowa jest tylko żelazna, lecz przy animacji śmierci nie widać, by miał w sobie cokolwiek. Wysoce prawdopodobne jest, że owe elementy z wnętrza golema zakamuflowały się wśród jego resztek. Tak więc: każdy golem, inna instrukcja budowy.

@GRYFFF

Zanim zaczniesz mówić, że obecne Forge nie pasuje do H3, poczytaj sobie nieco o pierwotnej fabule miasta, gdyż wyjaśni ci ono, dlaczego owe miasto miało się w grze pojawić.

Dark Dragon PW
29 grudnia 2014, 09:22
Cytat:
Wysoce prawdopodobne jest, że owe elementy z wnętrza golema zakamuflowały się wśród jego resztek. Tak więc: każdy golem, inna instrukcja budowy.

Wysoce prawdopodobne jest, że owe "resztki" to wszystko z czego zbudowany jest golem i nie ma nic więcej. Instrukcja -> odlewasz/wykuwasz golema -> ożywiasz go magią. Tak więc - każdy golem działa tak samo, dlatego też jest golemem.

Alistair PW
29 grudnia 2014, 11:06
Robot to robot, a golem to golem. Robot jest ściśle mechaniczny, nie ma w nim nic ożywionego. Golem to istota na dalekie podobieństwo człowieka, ożywiona magicznie, albo u Żydów za pomocą innych rytuałów, trudnych do określenia, bo nieznanych. Wystarczy tylko trochę chcieć, by poszukać czym jest golem. Nieważne czy jest z gliny, kamienia, złota, czy skonstruowany z metalowych płyt. Ważne jest tylko sposób jego ożywienia. Tak naprawdę gargulca też można uznać za golema, jeśli jest zbudowany z kamienia i ożywiony magią. Rozróżnieniem jest pewnie kształt.

Normalnie uznałbym, ze piszę rzeczy oczywiste, ale patrząc na spór, widzę, że dla niektórych jednak tak nie jest.

J. M. Sower PW
29 grudnia 2014, 11:40
Uff... co by tu skomentować? ;P

Według mnie to zarówno Golem i Tytan to konstrukty (chociaż co do Tytana mam podobne podejrzenia jak do aniołów, ale jestem w stanie o tym zapomnieć i udać, że to o konstrukty i tyle ;P).

Co do mojego robota, to przyszła mi na myśl wizja bliższa wizji Hobbita. Co ty na to, aby wewnątrz robota znajdowało się coś takiego jak poniżej? Wiem, że to ociupinkę makabryczne jak na Heroesy, ale też nie jakoś przesadnie (słoiczki z mózgami w MM), no i mech nie byłby czystym mechem z układami scalonymi (lub czymś podobnym), lecz postacią wręcz wyrwaną z mrocznego SF.

Graficznie można to rozwiązać w ten sposób, że kanbina z mózgiem będzie ze wzmocnionego, okutego gdzieniegdzie blachą, szkła.

J. M. Sower PW
29 grudnia 2014, 16:08
Jak się teraz podoba robot? Całość animacji została już wykonana.

A tu animacja poruszania się (chyba nieco szybsza niż naprawdę).

witchking PW
29 grudnia 2014, 16:26
Przydał by się def by łatwiej ocenić. Wygląda dość ciekawie, choć przydał by się mu coś jeszcze by złamać prostotę jego budowy (która normalnie u mechów jest jak najbardziej na miejscu). Może jakieś kolce na naramiennikach, może jakaś tarcza nadająca mu bardziej klimatu fantasy. Sam do końca nie wiem. Pokaż def:D

J. M. Sower PW
29 grudnia 2014, 16:32
Proszę, oto def:
http://www.mediafire.com/download/3hs41w6lj0z2j40/JuggBySower.zip[poprawiony]
Co do ozdób to myślałem nad rurkami (np. na górze robota, połączone z tymi dwiema skrzynkami na plecach). Kolce mogły by nawet dobrze wypaść, ale może przydały by się dopiero w ulepszonej wersji, aby stworzyć większą różnicę.

Ps. W większej rozdzielczości, jakby ktoś chciał się przyjrzeć temu, jak to źle wygląda z bliska ;P.

witchking PW
29 grudnia 2014, 16:44
Def prezentuje się bardzo obiecująco, mam jednak kilka drobnych uwag:

-Jeśli ma to być jednostka nieulepszona to przydało by się zmienić kolorystykę. Nieulepszone jednostki w Forge mają barwy czerwone, brązowe i zielone. Stal i czerń pojawia się przy ulepszeniach.
-Osobiście w wersji nieulepszonej otworzył bym kabinę, ale zostawiam tą kwestie autorowi.
-Ostrze na prawej ręce bardzo przypomina broń minotaurów. Dobrze by było to jakoś odróżnić.


Poza tymi uwagami model bardzo mi się podoba i czekam na ulepszenie:)

Edit:
Zastanawiam się czy taka kabina lepiej by nie pasowała do mecha, ale może się to kłócić z Twoją wizją:
http://www.beastsofwar.com/wp-content/uploads/2012/07/15mm-US-Light-Walker.jpg

J. M. Sower PW
29 grudnia 2014, 17:39
Stal i czerń występuje nieraz w małej ilości, już przy wersjach nieulepszonych, a nieulepszony milicjant jest prawie cały w czerni i stali. Wydaje mi się więc, że druga jednostka posiadająca tego typu kolorystykę jakoś zbytnio nie namiesza, szczególnie że zawiera też dość dużo zieleni, występującej w wersjach nieulepszonych. Będę po prostu musiał trochę pokombinować, aby wersja ulepszona widocznie się różniła (może dodam jakieś kolce i gdzieniegdzie czerwone barwy). Naszła mnie myśl o zmianie broni do walki z bliska, po ulepszeniu (najpierw zwykłe ostrze, a później coś bardziej zmyślnego jak choćby miotacz ognia czy piła tarczowa, ale konkretnego pomysłu nie mam).

Mech, którego podałeś trochę się różni, choćby przez zabudowę w postaci wielkich fragmentów blachy. Może ulepszenie zrobię tak zapuszkowane ;P.

Drwal PW
29 grudnia 2014, 18:06
Jestem pod wrażeniem naprawdę. :D Czemu Sower Ty tak rzadko robisz jednostki?:P
Przejrzałem def od góry do dołu i nie ma się czego przyczepić. Nawet tak bardzo mech nie stracił na detalach po skonwertowaniu na 2D (sądząc po załączonym obrazku).
Trzymam kciuki za wersje ulepszoną, chociaż nie wiem czy ten mech nie powinien być już ulepszeniem. Ma sporo elementów "wysokiej jakości", lśni się, w skrócie wygląda na coś skończonego, a nie coś co można jeszcze "upgradować".

Jeśli się zgodzisz, mogę go umieścić w Banku Stworów

J. M. Sower PW
29 grudnia 2014, 20:15
Cieszę się, że się podoba, a co do prac nad jednostkami to muszę przyznać, że ten mech jest pierwszą w pełni wykonaną przeze mnie jednostką ;D (przy innych pracach często wykorzystywałem fragmenty innych modeli czy gotowe wirtualne szkielety, a przy tym użyłem jedynie gotowych parametrów kamery i paru materiałów, od Tritha). Jak chcesz to zamieść to w banku stworów. W końcu ta praca jest ostatecznie przeznaczona dla całej społeczności, tylko pobierz z linku poniżej (wraz z portretami), bo tamten def był trochę źle złożony.
http://www.mediafire.com/download/3hs41w6lj0z2j40/JuggBySower.zip[poprawiony]

Fandor PW
29 grudnia 2014, 21:38
Sower, jestem pod ogromnym wrażeniem :). Jeżeli mógłbym jeszcze zaproponować, myślę, że do walki wręcz wciąż powinno służyć takie ostrze jak wyżej pokazałeś, można je wystylizować przy ulepszeniu np. na podobne deadrycznemu ostrzu ze Skyrima bądź po prostu jakimiś ząbkami. Proponuje jednak by nad ostrzem zrobić działo maszynowe (od można dzięki temu zrobić podstawie 2/3 strzały po strzale tylko słabsze). W lewej ręce zdecydowanie tarcza zamiast tego co pokazałeś i w ulepszeniu nadać tej tarczy kolce.
Jak już przechodzimy do ulepszenia, na naramiennikach kolce bądź półowalne ćwieki, myślę że była by to dość oryginalna koncepcja zamiany kolców. Ostatecznie jeden naramiennik zamienić na paszczę smoka/behemotha/3 paszcze hydr. Kapsuła pokazana na obrazku była bardzo fajna szkoda, że wykorzystałeś tylko mózg myślę że część kręgosłupa znacznie lepiej by się komponowała tylko przydało by się w tedy ciut wydłużyć, a może i poszerzyć korpus. Ulepszoną broń proponowałbym zastąpić działem które wyrzucało by kulę ognia/błyskawic/czegoś zielonego co może zatruć bądź wywołać inne efekty obszarowe.
Powracając do działa wersji podstawowej, wyobrażam je sobie tak:
http://www.zmt.tarnow.pl/pliki/aktualnosci%202014/Tarnowskie%20akcenty%20lotnicze%20na%20targach%20obronnosci/WLKM04.jpg
http://www.990px.pl/files/2014/04/5_168585542.jpg
Chodzi oczywiście o same "rurki", żeby były takie długie, może podwójne (w sensie widocznego łączenia między 2 częściami rurki), a ilość rurek w "kolbie" (wybaczcie nie operuję militarnym żargonem) 6.
Rozumiem, że def już gotowy, ale może chociaż część zmian uda się zastosować albo zainspiruję cię przy ulepszeniu :).

witchking PW
29 grudnia 2014, 23:55
@Sower do nowej paczki nie dodałeś defa

Tarnoob PW
30 grudnia 2014, 00:46
Dołączam się do gratulacji dla Sowera – tak trzymać. :-) To niesamowite, że ten 7. poziom udało się zrobić w kilka dni. Jak dla mnie dobrze oddaje ideę Juggernauta i Dreadnaughta, pasuje do reszty Forge i do reszty H3. Oby tak dalej. Pasuje tu chyba nawet lepiej niż rip-off z MM7 albo ten lobster z polskiego Forge – z całym szacunkiem dla ekipy Hobbita.

Tak w ogóle to ktoś umiał zebrać wszystkie grafiki stworów z Forge, gotowe lub nie? Ekran miasta jest prawie za­ła­t­wiony przez oryginalne grafiki, ale stworów brakuje. Chętnie zobaczyłbym je w jednym miejscu – bo przez ok. 7 lat (od Zielevitza licząc) tych modeli się zebrało.
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel