Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Las jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 100 - 101 - 102 ... 142 - 143 - 144

witchking PW
27 grudnia 2014, 13:30
Mecha może i nie było za to:

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 13:31
Miotacze nie były spluwami laserowymi - ich wygląd przypominał bardziej pozłacane, starożytne bronie przypominające nieco uzbrojenie z Gwiezdnych Wojen. To nie jest czyste sci-fi - i w większości przypadków takiego czystego sci-fi nie było.

ewerlordxp PW
27 grudnia 2014, 14:30
Skoro Kastore w tworzeniu oddziałów Forge użył jednostek innych frakcji, to mógł sięgnąć trochę głębiej niż tylko po podstawowe.
7dmo poziomowa jednostka Forge mogła by być zcybernetyzowanym szkieletowym smokiem z wbudowaną bronią typu blaster w pysku. A po ulepszeniu dostawałaby jetpacka (zdolność latania).

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 14:46
Raczej line up jest już ustalony i nie zostanie zmieniony. Możemy co najwyżej rozważać nad alternatywami.

Morglin PW
27 grudnia 2014, 16:49
Wracając do Molocha. Warto jeszcze dodać, że Axolotl miał kiedyś podobny pomysł na jednostkę:



Oczywiście jego jednostka ma ten sam problem, co wszystkie jego autorstwa - jest zbyt ładna. :P Ale może coś cię w niej zainspiruje.

Kammer PW
27 grudnia 2014, 16:58
A mi tam bardziej podoba się mech od krabika, który ma iście ashańskie pochodzenie: wszedł do ścieków i go zmieniło. :P

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 17:01
Nawet nie znacie pochodzenia juggernauta... -_-

GRYFFF PW
27 grudnia 2014, 17:08
Moja opinia w sprawie tej frakcji ( Forge )jest jedynie taka, by machiny wojenne miały wyłącznie wygląd maszyn staroświeckich ( sposób budowy, zdobienia itp.. ). Wtedy zirytowana część fanów będzie wstanie jakoś zaakceptować ten zamek :P Zamiast laserów, wysokiej technologii wprost z kosmosu itp.. z szacunku dla spójności i wyjątkowego klimatu gry proponuje jedynie: napęd parowy, elektryczny (pioruny uderzające w antenę), sprężynowy(z widocznymi obracającymi się kluczykami- korbkami ), alchemiczny ( pełen miedzianych rurek z wydobywającymi się kolorowymi wyziewami ), nawet duchy mogą zamieszkać w takowej maszynie( napędzając i dodając nowe właściwości jednocześnie )itp.

I nie wszystko musi być wyłącznie z metalu lub w formie cyborga. Maszyny oparte o drewniane elementy też są fajne.

Morglin PW
27 grudnia 2014, 17:17
Zapoznaj się z komnatą o Forge. A najlepiej zagraj w którąś część M&M i zobacz, jak w nich została ukazana technologia.

Górski PW
27 grudnia 2014, 17:46
Cóż GRYFFF ma rację, to byłoby świetne, w ogóle jesli dobrze pamiętam The Forge mogło się również ukazać w wersji steampunk, a nie drugiej wojny światowej, co osobiście bym wolał, może gdyby opierało się właśnie na nowożytności, która wykorzystuje parę wodną, fani nie zrobili by tego całego hałasu, echhh marzenia.

Morglin PW
27 grudnia 2014, 17:54
Zapoznaj się z komnatą o Forge. A najlepiej zagraj w którąś część M&M i zobacz, jak w nich została ukazana technologia.

Tak, będę to powtarzał do znudzenia. Przedstawienie technologii Starożytnych jako "maszyn na parę wodną" byłoby najgorszą rzeczą jaką jakikolwiek zespół odtwarzający Forge mógłby zrobić. I gwarantuję ci, że fanom M&M takie rozwiązanie na pewno by się nie spodobało (mówiąc "fani" mam na myśli ludzi, którzy co nieco o M&M wiedzą i zależy im na rozwinięciu złego zakończenia z MM7).

Warmonger PW
27 grudnia 2014, 17:54
Miasto w klimacie steampunk może być zupełnie osobnym projektem, ale z Forge nie ma to nic wspólnego.

Górski PW
27 grudnia 2014, 18:04
Ale nie oszukujmy się, że The Forge nie pasuje po prostu do Heroesów, jest niesamowicie nieklimatyczne, wole już niedorobione Wrota Żywiołów, które dostajemy w Armagedon Blade, blastery, bazuki, piły, miotacze ognia, przeciwko zwykłym mieczom i łukom? To jest po prostu bezsens, to tak jakby jeść kukurydze z śledziem, popijając mlekiem, które jest zmieszane z ketchupem, i musztardą.

J. M. Sower PW
27 grudnia 2014, 18:24
Forge ma jednak to do siebie, iż jest miastem atrakcyjnym dla ludzi głównie pod względem fabularnym, a ci którzy grają w HoMMa tylko dla samej rozgrywki powinni je sobie odpuścić i tyle. To już zależy od tego czy człowiek jest fanem HoMMa, czy całej serii MM wraz z fabułą. Zaś sytuacja zetknięcia się fana samej rozgrywki z tym miastem, to coś takiego jakby ktoś, kto nie zna ani Władcy pierścieni ani Hobbita, zaczął czytać Silmarilliona (na początku wyjaśnia powstanie Ardy, co nie jest jakoś zaskakujące pod względem poetyckim, ale gdy już się człowiek wkręcił w historie trzeciej ery...). Ja osobiście jako zagorzały fan Mocy i Magii... i science fiction, nie mogę po prostu zapomnieć o tym mieście. I tak, to miasto pasuje do Heroesów, tyle że pod względem fabularnym!

Górski PW
27 grudnia 2014, 18:35
To niech sobie będzie, niech powstają mody, nieoficjalne dodatki, które wprowadzają to miasto, ale chwała Bogu że miasto nie weszło do oryginału, ostateczna wypowiedź na temat tegoż miasta, i całych Heroesów: gdyby The Forge wyszło, to z świetnej gry zrobiliby jedno wielko gówno.

Degraf PW
27 grudnia 2014, 19:35
Ja tylko przypomnę, że to wszystko miało miejsce w czasie, kiedy modne było łączcenie SF z fantasy. Zam ze szkoły pamiętam jak wypożyczyłem książkę, w której to Merlin był kosmitą siedzącym głównie w kabinie hibernacyjnej, Pani z Jeziora to był hologram itd. Wtedy to nie było problemów aby łączyć czarowników ze spawaczami itd. To potem zrodziło się pokolenie, za przeproszeniem, gamoni co myślą że nie można łączyć jednego z drugim bo inaczej będzie armagedon, malaria i w ogóle cofnięcie się do ery kamienia łupanego.

Serio, ale jeżeli fandom MM jest ograniczony kulturowo, ideowo itd. to najlepiej postawić na nim krzyżyk i niechaj zdycha we własnym smrodzie...

GRYFFF PW
27 grudnia 2014, 20:44
@Degraf – Po co ta złość, odrobina kultury, wyższy poziom rozmowy i jakoś się wszyscy dogadamy… mam nadzieję ( rozumiem Cię, bronisz swoich racji i bardzo dobrze :) ). Nazywanie gamoniami ludzi którzy mają poczucie estetyki i szanują wyjątkowy klimat tej gry, jest nie na miejscu. My jesteśmy zwyczajnie ostrożni, trochę staroświeccy ale tak trzeba.

@Morglin – Nie możesz niczego gwarantować, niby jak ( dziecinny upór )..skąd wiesz że większości fonom nie spodoba się technologia: ”maszyn na parę wodną ”, która to mogła by dotyczyć zaledwie jednej jednostki. Mam odmienne zdanie w tej kwestii, większość fanów poparła by właśnie ten kierunek, tok myślenia i działania.

Rozumiem, narobiliście się, zaczynanie wszystkiego od początku jest męczące. Kilku fanów takiej koncepcji się znajdzie, nie wątpię. Osobiście nie mam nic przeciw łączeniu SF i Fantazy, to nie tak :P, tylko nie w tej grze, nie na taką skalę. No i jeśli już to musi być to bardzzzooooo przemyślane (staranne wybieranie, głosowania na najlepsze wersje, pomysły )
Piszę to w dobrej wierze, nie jestem na nie, bo każdy ma prawo do robienia nowych zamków.

Jednak po to jest takie miejsce jak to, by z tych pomysłów wychodziły perełki, zwyczajnie godne tak wyjątkowej gry jak Heroes 3.

Fandor PW
27 grudnia 2014, 20:47
Ależ Degrafię uważam, że się mylisz, w każdym pokoleniu zdarzają się Ci umysłowo ograniczeni. Dodać trzeba, że także przez Ubisoft spada poziom fandomu, jakie uniwersum tacy fani, przykład powyższy krasnolud którego nick jak znam życie także wziął się z Heroes od Ubi. W moim pokoleniu znajdą się też tacy jak ja nie uważam się za lepszego, ale potrafię docenić uniwersum wykreowane przez JVC.
GRYFFFie, cóż widziałem krytykę całego zamysłu nie estetyki w twoim poście chociaż może się mylę, a Degraf chyba bardziej kierował swoją krytykę do krasnoluda który to postanowił bezpodstawnie zjechać od najgorszych całe miasto.

Degraf PW
27 grudnia 2014, 21:00
Gryffie, kultura już poszła na drzewo, kiedy pewien user stwierdził, że H3 z Forge to byłoby >>gówno<<. Serio, ale to co jest prezentowane to jest właśnie negacjonizm klimatu świata gry (bo właśnie klimat (Xo)MM to była barbaryzacja cywilizacji przez kosmiczny kataklizm i co jakiś czas idzie się znaleźć artefakty minionych dni). Zanegowano podstawę każdego świata, a więc historię - to tak, jakby w uniwersum Gwiezdnych Wojen nigdy nie istniało Imperium Sithów, nie istnieje żadna Moc, a zdolności Jedi oparta jest o ropę naftową (bo komuś się nie podoba NewAgowskie motywy w świecie SF i jego zdaniem filozofia Mocy psuje klimat). A rzeczy trzeba nazywać po imieniu - skoro ktoś jest ograniczony że wszystko musi być tak jak ON sobie wyobraża i myśli, że lepiej zna świat niż jego twórcy, no to jak go inaczej nazwać bez grubych wulgaryzmów?

Matheo PW
27 grudnia 2014, 22:06
Cytat:
Ale nie oszukujmy się, że The Forge nie pasuje po prostu do Heroesów, jest niesamowicie nieklimatyczne,
Biorąc pod uwagę fabułę całego uniwersum. Jest jednym z najbardziej klimatycznych miast :)

Forgy jako oficjalne miasto w H3 - NIE, Forgy jako opcjonalny mod - TAK. Na koncepcję Forgy wylano już tyle wiader kwasu, że nie musisz nic dokładać. Nie chcesz, nie instalujesz i po problemie. Przedstawiana w tym temacie wersja Forgy, jest jak najbardziej do zaakceptowania.
strona: 1 - 2 - 3 ... 100 - 101 - 102 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel