Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 99 - 100 - 101 ... 142 - 143 - 144

Tarnoob PW
9 grudnia 2014, 22:19
Faktycznie, nowa Nekropolia jest bardziej zimna – tzn. mniej brązu, a więcej stalowej szarości, zwłaszcza w bu­dyn­kach. Obszary są też jednolite lub są prostymi gradientami, dlatego to wygląda rysunkowo.

Dopiero teraz zauważyłem tamten piramidalny, masoński szczyt kapitolu. ^–^ Co za wpadka po tylu latach.

Forge mogłoby iść właśnie w tym kierunku.

mitlandy PW
10 grudnia 2014, 15:42
Widzę, tak mogę stwierdzić, że bardziej bajkowo. :D Bardzo wyszczególniono szczegóły podoba mi się to bardzo. Ten heros HD ma wyjść niby w styczniu.

Kuririn PW
10 grudnia 2014, 16:43
Cytat:
Bardzo wyszczególniono szczegóły
Jak to się mówi "Diabeł tkwi w szczegółach" tylko że to nie ten zamek :P
Nastawiony jestem pozytywnie na to "cacko" :)

Fandor PW
15 grudnia 2014, 19:51
Mały offtop, ale na ekranie Necro mimo braku szczegółów brązowych uwidocznili bardziej większe elementy w tym kolorze przez co bardziej się on rzuca w oczy co powoduje u mnie zupełnie odmienne uczucia niż u Tarnooba.
Nie idźcie w stronę Heroes HD, ewidentnie robione by jak najmniej wydać dlatego w 2D poprawiane, i zatraciło urok szczegółów i realistyczności Heroesa, które Forge ma.

J. M. Sower PW
26 grudnia 2014, 20:02
Dawno nic się tu nie działo, więc postanowiłem się pochwalić moim nowym cackiem ;P. Oto moja wizja w pełni zmechanizowanego Molocha do Kuźni. Zwracam jednak uwagę, iż to co przedstawiam to dopiero projekt (model dopiero co został ukończony i przypięty do wirtualnych kości), więc może się w pewien sposób zmienić, no i jeszcze tekstury, które wpłyną dość mocno na wygląd. Obok Molocha dwie inne jednostki dla porównania.

Proszę o ocenę i ew. wskazanie wad i podanie sugestii co do zmian. Osobiście wydaje mi się, że jak na tylko jeden dzień pracy, to wyszło całkiem dobrze.

Matheo PW
26 grudnia 2014, 21:57
Macie już cztery mechaniczno-humanoidalne jednostki. Wolałbym na 7 poziomie coś innego. Nie jestem grafikiem, więc nie wypowiem się o modelu.

mr_R PW
26 grudnia 2014, 22:24
wygląd mecha jest całkiem spoko, ale jeśli nie jest to jednostka dystansowa to zmieniłbym uzbrojenie, na bardziej zwartej walce, bo rozumiem, zę będzie używał broni maszynowej?

AmiDaDeer PW
26 grudnia 2014, 23:18
Obecnego, krabowatego Molocha nie zmieniałbym. Jest zbyt fajny.

Ale ten robocik może ewentualnie posłużyć za alternatywę... tyle że nie pasuje jak dla mnie do stylistyki Might and Magic, gdzie unikano takich konstrukcji...

Matheo PW
26 grudnia 2014, 23:38
Pamiętajcie że Forgy budziło mnóstwo kontrowersji. Ten Moloch to właśnie kwintesencja tego, co najbardziej przeszkadzało fanom.

Saki PW
26 grudnia 2014, 23:47
Ja tam jestem wielce rad, widząc taką konstrukcję. Zwieńczenie mechanicznego horroru, jaki zagrażał całemu kontynentowi. Co do kontrowersji - mam wrażenie, że nie można się tym w stu procentach kierować. Taki już urok fanowskich produkcji robionych z pobudek innych, niż kasa - można pozwolić sobie na większe, bardziej ryzykowne kroki (nie trzeba w końcu obawiać się, że nadmiar swobody artystycznej i podjęcie ryzyka spowodują wielkie straty finansowe). Uważam, że nie powinien aż tak razić (szczególnie, gdyby przychylić się propozycji Hobbita). A sam model bardzo przyjemny;)

Matheo PW
26 grudnia 2014, 23:52
Cytat:
nie trzeba w końcu obawiać się, że nadmiar swobody artystycznej i podjęcie ryzyka spowodują wielkie straty finansowe
Finansowe nie, wizerunkowe tak. Co z tego, że stworzysz modyfikację, jeśli nikt w nią nie zagra. Dla mnie gra Forgy byłaby znacznie mniej przyjemna, gdyby musiał używać tej istoty.

Niezależnie od ogólnej fabuły uniwersum, Heroes III to gra fantasy z elementami SF a nie gra SF. Sztuką jest dodać do gry motywy SF, które zadowolą zagorzałych fantastów.

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 00:05


Coś w tym stylu byłoby o wiele lepsze.

Morglin PW
27 grudnia 2014, 00:09
Co do ewentualnej alternatywy dla jednostki siódmego poziomu, to w tej roli z chęcią zobaczyłbym smoczego golema autorstwa Tritha:




AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 00:12
Ze smoczym golemem jest ten problem, że (przynajmniej w mojej opinii) wygląda zbyt dziwnie na tle smoków chodzących na dwóch łapach. Ten koncept pasował do Heroes 4, w Heroes 3 trzeba byłoby go nieźle zmienić.

Poza tym - kolejny smok? :P

witchking PW
27 grudnia 2014, 00:15
Smoczy golem jeśli trafi to gry to będzie alternatywą dla tytana.

Daractive PW
27 grudnia 2014, 02:16
Całkiem ładny model Molocha, przypomina mi z lekka Dreadnoughta z WH40, czy stary projekt Nieśmiertelnych z Modern Forge. Chociaż osobiście uważam że lepiej pasowałby do klasycznego Forge niż do nowszej, bardziej biologicznej wersji.

PS Czy istnieją szanse że zobaczymy ten model w większej rozdzielczości?

J. M. Sower PW
27 grudnia 2014, 11:02
Po pierwsze, wolałbym aby mój Moloch strzelał, z działa laserowego, które ma zamiast lewej ręki. Zwiększa to różnice między Krabem walczącym z bliska, a alternatywa chyba powinna się różnić.

Po drugie, jest to moja osobista wizja, która jeśli nie znajdzie się na stałe w tym modzie, to z pewnością wyląduje w moim osobistym egzemplarzu Forge, na kompie (nie wiem jak wy, ale ja robię modyfikacje dla siebie i dla własnej rozkoszy, tyle że nie jestem samolubny i dzielę się także pracami z innymi).

Po trzecie, to stylistyka nie jest jakoś odstająca znacząco od MM7 i chciałbym zwrócić uwagę na to, że nie dla każdego technologia Starożytnych wygląda tak samo, bo przecież jej styl zmieniał się ciągle, wraz z kolejnymi, coraz nowszymi grami. Jeżeli stare uniwersum wciąż byłoby rozwijane to z pewnością teraz elementy SF wyglądały by bardziej nowocześnie i aktualnie niż w nawet w MM7. Przytoczę np. fakt androidów z MM7 (pasujących stylem do pierwotnego szkicu Forge), ale nijak nie podobnych do elementów SF z MM6, którego wydarzenia dzieją się nawet na tej samej planecie. Poza tym, kto powiedział, że technologia Kastora ma być bardzo podobna do tej oryginalnej, na której on przecież tylko się wzorował.

Na koniec dodam, że moim zdaniem w przypadku TEGO miasta, nie należy kierować się tym czy coś jest zbyt, lub za słabo dosłowne, w kontekście zaawansowanej technologii. Przecież to absurd. To miasto wręcz kipi od dosłowności i dzięki temu, w przeciwieństwie do np. Inferna jest niezaprzeczalnym dowodem na SF, zakorzenionym w tej serii. To dzięki tej dosłowności miało być pomostem między światem widzianym w Heroes, a tym w MM, a jeśli ktoś będzie narzekał na to, że ten robot jest zbyt rzucającym się w oczy elementem technologii Kastora, to wątpię czy będzie w ogóle chciał zagrać tym miastem. Nie wiem jak wy, ale Forge jest jak dla mnie przeznaczone dla innych odbiorców. Dla tych, którzy znają fabułę niejednego MM i chcieliby ujrzeć to samo na heksach (chodzi mi tu o widoczność elementów SF w rozgrywce). Takim graczom nie będzie raczej przeszkadzał taki mech na siódmym poziomie, a wręcz odwrotnie.

Co do ustawienia mecha jako alternatywy to jestem za, ale tak BTW to sądzę, iż po skończeniu tego miasta w obecnej formie, można przecież wydać inne jego wersje i nic nas tu nie ogranicza. Powstaje wtedy sytuacja, w której możesz sobie wybrać między zainstalowaniem Forge, z jednostkami bardziej zmechanizowanymi lub takimi jak Krab, czy mechaniczny beholder. Wydaje mi się, że moderzy powinni iść w tym kierunku.

ewerlordxp PW
27 grudnia 2014, 11:14
Ten Mechasmok pasuje na jednostkę 7-dmego poziomu Forge jak pięść do nosa.
Dlaczego? Przypomninie - jednostka 7-dmego poziomu Forge miała być latająca.
Dlatego np. jej siedlisko ma otwierający się dach.

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 11:16
Sower:
stylistyka nie jest jakoś odstająca znacząco od MM7
Odbiega. Nie widziałem w żadnym MM zwykłego mecha.

Sower:
Jeżeli stare uniwersum wciąż byłoby rozwijane to z pewnością teraz elementy SF wyglądały by bardziej nowocześnie i aktualnie niż w nawet w MM7. Przytoczę np. fakt androidów z MM7 (pasujących stylem do pierwotnego szkicu Forge), ale nijak nie podobnych do elementów SF z MM6, którego wydarzenia dzieją się nawet na tej samej planecie.
To tylko Twoje domysły. Niemniej MM6 i MM7 miały podobne założenia jeśli chodzi o technologię: wygląda ona mniej futurystycznie, a bardziej mistycznie. To wciąż jest fantasy z elementami (nawet wieloma) SF, nie na odwrót.

Sower:
Poza tym, kto powiedział, że technologia Kastora ma być bardzo podobna do tej oryginalnej, na której on przecież tylko się wzorował.
Fabuła nie może być argumentem w sytuacji, gdy rozmawiamy o stylizacji graficznej danej gry.

Sower:
Na koniec dodam, że moim zdaniem w przypadku TEGO miasta, nie należy kierować się tym czy coś jest zbyt, lub za słabo dosłowne, w kontekście zaawansowanej technologii. Przecież to absurd. To miasto wręcz kipi od dosłowności
Ale co Ci po tej dosłowności, jeśli razi ona w oczy? Nawet oryginalna, niekompletna wizja Forge od NWC nie była aż tak futurystyczna, dzięki czemu nie gryzłaby się aż tak z resztą gry. Twój model de facto do tej gry nie pasuje - w momencie wrzucenia go na pole bitwy wyglądałby jak zwykły rip z jakiegoś (przytoczonego niedawno) Warhammera, a nie jak stwór stworzony faktycznie pod tę grę. Nie żeby model sam w sobie był zły, ale po prostu to nie jest ta gra. Tu powinniśmy mieć coś mniej bijącego w oczy. Bo można zrobić coś już na pierwszy rzut oka futurystycznego, ale mimo to oddającego klimat graficzny i stylistyczny tego, co już mieliśmy szansę zobaczyć wcześniej.

Sower:
Nie wiem jak wy, ale Forge jest jak dla mnie przeznaczone dla innych odbiorców. Dla tych, którzy znają fabułę niejednego MM i chcieliby ujrzeć to samo na heksach (chodzi mi tu o widoczność elementów SF w rozgrywce). Takim graczom nie będzie raczej przeszkadzał taki mech na siódmym poziomie, a wręcz odwrotnie.
Z Twojego opisu wynika, że ja jestem takim graczem. Niestety mnie taka stylistyka graficzna bardzo by przeszkadzała w grze. O wiele bardziej niż to, co dotychczas zaprezentowano w tym modzie. Bo obecna tego moda stylistyka wygląda jak dla mnie jak najbardziej w porządku. Jest optymalna.

Sower:
Co do ustawienia mecha jako alternatywy to jestem za, ale tak BTW to sądzę, iż po skończeniu tego miasta w obecnej formie, można przecież wydać inne jego wersje i nic nas tu nie ogranicza. Powstaje wtedy sytuacja, w której możesz sobie wybrać między zainstalowaniem Forge, z jednostkami bardziej zmechanizowanymi lub takimi jak Krab, czy mechaniczny beholder.
To... nie jest dobry pomysł. Kierujesz się w tym momencie indywidualnymi marzeniami poszczególnych graczy jeśli chodzi o grafikę i klimat, ale zapominasz o paru rzeczach:

1. Nie zadowolisz w ten sposób wszystkich, więc wciąż nie będzie to optymalne rozwiązanie.
2. Mocno ucierpi na tym balans.
3. Którym Forge mielibyśmy grać podczas trybu wieloosobowego?

Cytat:
Przypomninie - jednostka 7-dmego poziomu Forge miała być latająca.
Dlatego np. jej siedlisko ma otwierający się dach.
Nieulepszone siedlisko ma zamknięty dach - dopiero po ulepszeniu pojawia się takowy element. Sposób poruszania się jednostki siódmego poziomu raczej nie był ustalony.

J. M. Sower PW
27 grudnia 2014, 13:11
Nie zamierzam się Hobbicie spierać na temat gusta (czy komuś ta jednostka pasuje do reszty, czy nie), więc po postu wykonam tę jednostkę, a jak będzie ktoś miał ciekawy pomysł na to, aby ją przerobić to proszę bardzo. Model mogę nawet udostępnić, gdy tylko skończę pracę.

Co do jednostek od NWC, to zwracam uwagę iż faktycznie nie poznaliśmy wyglądu dwóch najsilniejszych, które jak sądzę, miały by w sobie najwięcej technologii, a w szczególności Moloch. Jedna miała się przecież nazywać czołgiem (pomijam ten nieoficjalny szkic nagi, który był tylko projektem) a druga miała być (jak sami twórcy stwierdzili) czysto mechaniczna (może to miał być pierwszy w historii tej serii moment, w którym ujrzelibyśmy tego typowego mecha). I proszę mi się nie zasłaniać tym, że tamten line-up był niedopracowany, bo tak naprawdę całe Forge, nad ożywienia którym pracujemy było niedopracowane i mogło się ostatecznie zmienić choćby w steampunk, a jeśli robimy już własną wizję Forge to czemu mielibyśmy się ograniczać do robienia jednostek w stylu tych trzech pierwszych poziomów od NWC, które ujrzeliśmy.

Jeśli chodzi o grafiki z MM, to ja nie widzę mistyczności w spluwie laserowej, a i nie jeden robot się przewijał. Co do różnic, to chodziło głównie o stylistykę, która z czasem się zmieniała, niezależnie od fabularnych założeń gry.
strona: 1 - 2 - 3 ... 99 - 100 - 101 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel